Jump to content
mtech2

Смяна на ангренажен ремък D15B7

Recommended Posts

Здравейте, много време се чудих къде да закарам колата за смяна на ангренажа и накрая реших да си го сменя сам. Въпроса ми е, дали трябва да сложа лепило на болта на ремъчната шайба.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз винаги слагам!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво лепило използваш?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без преувеличение, Локтайт е промишления стандарт, но най-добре е всеки който ще ползва осигурително лепило за пръв път, да прочете сам както спецификации по видове и нужди, така и отзиви от повечко потребители. Гугъл дава тая чудесна възможност, за да няма после "Ама, то се раздрънка за 10 километра!" или "Ама, как да го развия сега това нещо?".

 

https://www.google.bg/search?q=%D0%BB%D0%BE%D0%BA%D1%82%D0%B0%D0%B9%D1%82+%D0%BE%D1%81%D0%B8%D0%B3%D1%83%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB+%D0%B7%D0%B0+%D1%80%D0%B5%D0%B7%D0%B1%D0%B8&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a&channel=sb&gfe_rd=cr&ei=BbGtVKeHJ6Wz8weJ5IGgBA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виктор Рейнц има мн. добро точно за тази цел.

 

п.с.: Драгойчо, ас 100 ин пийш дейба :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам на Локтайт

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо слагате това лепило, след като в техническата документация не пише да се слага лепило. Тъкмо напротив, в документацията пише този болт да се смаже преди завинтване.

Аз наскоро си сменях ангренажния ремък, и ми се разката играта докато развинтя въпросния болт, защото някой беше го залепил при предишна смяна на ремък.

При сглобяване изпълних това, което пише в документацията - смазах болта и го стегнах. Вече два месеца карам безгрижно, не мисля, че ще се развинти, тъй като той от самото въртене се самозатяга.

Ако някой иска мога да му дам оригиналната техническа документация на Хонда, в която това е описано. Аз предпочитам да се доверявам на производителя, който сигурно най-добре знае. Пък вие си лепете, щом смятате за нужно.

Редактирано от мишо
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...