Jump to content
KostadinAtanasov

d16y2 разход на газ

Recommended Posts

От скоро карам Хонда Сивик 1995г. 1,6 Витек (англичанка) д16у2 на газ и съм зареждал за сега само 2 пъти единия път от Ромпетрол, втория от ДжиЕнерджи и двата пъти ми даде еднакъв разход около 13/100 градско във Варна при нормално каране , което ми се струва много. Колата е с газов инжекцион Ланди , сега се чудя да свещи ли да сменям или да правя една профилактика на газовия инжекцион! На бензин гори 8-9! Според вас нормален ли е този разход 13/100 и как може да се намали на около 10-11 да речем ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени филтрите на газта ( 2-ва на брой трябва да са).Като зареждаш газ гледай да е на една и съща бензиностанция и на една и съща колонка.И винаги догоре наливай.Така най точно може да определиш какъв разход имаш.Аз съм с D16Z6 градско ми гори около 10-11 , извън градско пада,но винаги винаги правя това което съм ти описал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филтрите ги смених и зареждам до горе винаги, ама зареждам от различни места за да видя откъде ще е най-добре и да зареждам само от там !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи си набележи само една бензиностанция и една колонка и най-правилно ще засечеш разхода,макар че градско е малко относително,има много фактори които влиаят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

карам същият автомобил за който говорите и разхода е точно такъв около 13/100 газ в града и 7/100 (изван града

гарантирам)

Редактирано от kockors

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята пък все дава 10

Градско-извънградско. Преди да паднат цените 10 лв  8 литра  84 км сега 10 лв 10 литра 100 км. Само от еко сипвам. D16y8

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте. Аз съм с Акорд D16B6 - 115 к.с.. Като разход на газ дава 11-12 газ в града и 8-9 на дълъг път (по каталог бензин и дават 10.7 градско). Като се има в предвид че тоя мотор е малък за мойто купе (1300 кг.) и не карам много икономично. Според мен ако е регулирана както трябва не трябва да имаш такава разлика в разхода между газ/бензин. Поздрави!

Редактирано от martins

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е същата и гори почти толкова. По скоро 10-11 градско, но зависи какво градско.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е 1,6 витек 126 к.с и почти няма разлика градско/извънградско гори 10/11 на газ и ми се струва много, ама върви почти като на бензин

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли някой с Д14А2 англичанка с газов инжекцион да каже какъв разход му дава?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз карам такава, но карам свръхспокойно, градското ми не е с много светофари. Извънградско карам най-много до 3000 об/мин, защото не бързам за никъде. Общо това прави от 7,5 до 8 л/100км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Градското ми е във Варна, всеки работен ден.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно трябва да си направя диагностика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...