Jump to content
Stoyan1978

Тампони на двигателя Honda Accord

Recommended Posts

Здравейте колеги , преди около 3 месеца купих Хонда Акорд 2000 година , 1,6 , 115 к.с. Всичко изглеждаше ОК , взех я от познат , доста запазен екземпляр внос от Италия ...

Обаче ... скъсах предния тампон на двигателя ( намира се на предната греда под радиатора - HM-CFMTFR , това му е кода по каталог ).Купих от Пловдив , фирма Малком ЕООД и го смених.След 2 седмици тампона отново се скъса - не мога да преценя дали проблема е в качеството на новия или има и друга причина - уморен или скъсан друг тампон - заден най-вероятно.

Моля , ако някой е имал подобен проблем да даде малко информация...

Може ли да ми дадете също така и информация за магазини за резервни части или морги , където да мога да поръчвам , но да знам , че нещата са истински...не съм карал японски автомобил и не знам къде са "правилните места"

Очаквам отзиви и благодаря предварително...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същият проблем по същото време долу-горе по същото време. Взех го от същото място. Смених го на 11.12.2014. Още не съм го проверявал. Когато тампона беше скъсан, скърцаше сериозно и задния. Мисля, че е някъде пред скоростния лост, но отдолу има голяма предпазна ламарина и така и не я свалихме да го огледаме. Май е време да си погледна предния тампон.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смянл съм такъв с оригинален. Беше малко над 100 лева. Минал съм поне 50 000 от тогава. Нямам проблеми с него. За зла участ смених наскоро тампони на стабилизиращата щанга (напълно безсмислено) с някакви евтини боклуци. Вярно че бяха без пари, ама сега като захладня ме е срам да карам по неравности по пътя. Скърцат като каруца докато не се стоплят от триенето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , благодаря за отговорите на колегите - моят проблем се оказа тампони на стабилизиращата щанга , малко "побългаряване" с подлагане на твърда гума и всичко е ОК...решението е временно най-вероятно , но вече знам къде да ровя при поява на същия проблем...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми каже, доколко е спешна смяната на скъсан преден тампон? Наближават партита и празници, няма да ми се занимава преди НГ. Същевременно ми се очертава ходене до морето по Коледа, след това в Родопите и около Пловдив (предполагам сумарно около 1500-2000 км).

Второ, какви са нормалните цени? В Юби-ко ми казаха 150 лв, с предварителна заявка. В ebay са по 70-80 лв. Тука пак толкова: http://namaleniavtochasti.com/accord-cgch-1998-2002/18199-50840s84a80-wsho032-honda-accord-tampon-dvigatel.html, но кой го знае какво качество е...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено се къса горното от 2-те крачета. Мотора не тежи върху него, а той само обира вибрации и местенето на мотора при рязък старт и режим моторна спирачка. Не е фатално, но всеки повреден тампон натоварва допълнително останалите -не го отлагай много.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж в Евро07 там имат оригинални на хонда. От Бултрако ми казаха 540 лева.... ,а там ми го дават 140 (тампона на скоростната)

Редактирано от bobchoo
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 5 часа, bobchoo написа:

Виж в Евро07 там имат оригинални на хонда. От Бултрако ми казаха 540 лева.... ,а там ми го дават 140 (тампона на скоростната)

От Бултрако са ти казали 540лв. за 1 тампон?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха относно "Бултрако" преди време им писах за PCV клапан, като им прикачих снимка точно какво търся...Няма да повярвате каква сумичка ми написаха...с точност ще ви излъжа, но парите бяха около 640лв. :lol:

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, crown_bg написа:

От Бултрако са ти казали 540лв. за 1 тампон?

Дам, даже им се изсмях, човека явно беше свикнал, благодарих му и до там

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло Хонда Моторс са си за бой..но това е рекордна цена за тампон.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...