Jump to content
Whererabbit

Слагане на Халогени на Акорд 7 Спорт

Recommended Posts

Интересно ми е някой занимавал ли се е да си слага халогени на Акорда и ако да има ли го описано???

И...  присаждали ли сте навигация от Екзекютив на Спорт... 

Оснвната причина да питам е, че ме влекат тези неща, но си харесах един Спорт...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз драпах на времето, но помощ не получих никаква, но само защото си с аватар на Фрай, ще ти обясня, като си вземеш акорд.

 

Накратко - и двете неща (халогени и нави) са присадими и не зависят от изпълнението на колата, понеже не влизат в стандартния пакет и са заплащани допълнително при покупката на новата някога кола.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1) Халогени на дизеловата версия се слагат по-особено (не е опция преди фейслифта, понеже интерколера гълта въздух от дупката за десния халоген)

2) Нави след фейслифта не е ясно дали може да се сложи на кола преди фейслифт и обратното. Вероятно има разлика в интерфейсните кабели.

3) Ако слагаш нави, ти трябва и горният дисплей и DVD устройството, съответно и пластмасите около тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на Галанта ми е така и е решено с "дупка" на пласмасата до халогена. Интересно ми е ако си издиря от морга халогени и кабели дали ще може да се сложат или ще изисква специално преправяне по колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не изисква почти никакво преправяне. 

 

Трябва да знаеш, че халогените за бензин и дизел преди фейслифта са различни т.е. на бензина са красиви, кристални и големи, а на дизела са малки, навряни в единия край на маската, защото на лявата маска е дупката за интерколера, която не трябва да бъде затапена.

 

Бензин:

 

Публикувано изображение

 

Дизел:

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами остава да я взема и започвам да търся по моргите за халогени за дизел... Само се надявам, че няма да са безумно скъпи :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес мисля да пускам обява, че търся халогени... Какво е необходимо, освен самите халогени да искам от моргаджиите?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Халогени със стойките

Кабела между тях

Маски за бронята

Реле

Лост за мигачи с пръстен за халогени

Сръчни майстори

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...без да знам, колко от инсталацията за фаровете за мъгла е изградена и в автомобилите, които излизат без тях от завода, си мисля, че много по лесно ще е да се монтират фаровете и да се вържат да светят, когато е натиснат бутона за задната светлина за мъгла.

 

Изграждането на заводската инсталация изглежда прекалено сложна операция.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами то и аз това си мислех, просто да изкарам кабели от релето за задния допълнителен стоп...или да ги вържа директно да светват с късите :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във вариант 1, ще светиш ужасно на всички отзад, ако си пуснеш халогените за кеф плюс, че не знам дали инсталацията и бушона ще го понесат.

 

Във вариант 2, ще ти се кефят полицаите.

 

Всеки си преценява сам. Аз моите съм си ги вързал както си трябва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е не... Това е само вариант, който обмислям, но има и вариант за истински лостчета и халогени...което предпочитам ....да са оригинални от хонда

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във вариант 1, ще светиш ужасно на всички отзад, ако си пуснеш халогените за кеф плюс, че не знам дали инсталацията и бушона ще го понесат.

 

Във вариант 2, ще ти се кефят полицаите.

 

Всеки си преценява сам. Аз моите съм си ги вързал както си трябва.

Поне по закон, фаровете за мъгла се включват при понижена видимост...

Тия които си пускат халогените за кеф би трябвало да им "се кефят полицаите"

...а що се отнася до инсталацията... от задната светлина се взима само сигнала.

Редактирано от chavdu

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е. Не трябва да се пускат фарове, които светят ниско по-земята, защото... де да знам и аз защо. Предполагам, че да не заслепиш някоя котка.

...без да знам, колко от инсталацията за фаровете за мъгла е изградена и в автомобилите, които излизат без тях от завода, си мисля

Достатъчна част от нея е налична. С нещата, които съм изброил инсталацията се получава като от завода. Нужно ли е да сканирам ръководството за монтаж на фаровете за мъгла или освен моя пример да намеря и този на колегата Димитър Коев, за когото също имам спомен, че ги беше сложил както трябва... както от Хонда са казали, че трябва да стане, не аз.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е. Не трябва да се пускат фарове, които светят ниско по-земята, защото... де да знам и аз защо. Предполагам, че да не заслепиш някоя котка.

...без да знам, колко от инсталацията за фаровете за мъгла е изградена и в автомобилите, които излизат без тях от завода, си мисля

Достатъчна част от нея е налична. 

Щом я има,няма какво повече да коментираме. 

 

... но все пак исках да ти благодаря за назидателния тон :)  полезно е да знаем, че ЗДвП не струва и че Хонда са помислили за единствения правилен начин за домашно добавяне на непоръчани в завода опции. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е сега остава да си намеря частите от някоя морга и ...да събера пари...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 1/18/2015 at 12:33, Whererabbit написа:

Е сега остава да си намеря частите от някоя морга и ...да събера пари...

Колега,

 

Успешно ли инсталира халогените? Имаше ли някакви сериозни пречки при инсталацията? Разполагаш ли със снимки как се е получило?

Благодаря!

Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми е любопитно да разбера, дали са се случили сполучливо нещата :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има оригинални к-ти,което ме навява на мисълта че трябва да няма никакви проблеми да се сложат.Сет-а в ОЕ вариант е даден (лостче,инсталация,халогени) Бях се ровил някъде за менуал и разгледах как точно се вързват но още не ми е останало време да се захвана с тях :) По менуала просто има заготовка за да се закачи инсталацията на халогените в кутията с бушоните която от своя страна би трябвало да има сигнал с лостчето... Говорим за ое инсталация,не за афтърмаркетови изпълнения.Скоро докато е топло ще се позанимавам и ще постна какво се е случило :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...