Jump to content
bobbee

D15z6 mini me

Recommended Posts

Здравейте Колеги ! Сън не ме хваща от тази кола става 3ти ден се ровя из интернет и немога да успея да намеря нужната информация, та реших да попитам тук.
Конверсията е D15z6 сток +  D16z6 cam + D16z6 Rocker Assembly LMA (целият механизъм от d16z6) + ролка от y8 + p28 сток + d16a9 инжектори + делко d16z6
Списъка с частите до тук сега проблемите с който се сблъсках...
Механизма и вала паснаха идеално, но немога да се оправя с центровката. Не разполагам със стробоскоп. 
Преходника за компютъра ми се наложи да го преправям наново, че съм взел такъв за obd2b а инсталацията ми е obd2a , и пинче по пинче по ето тези схеми си ги наредих.
ОBD1
Публикувано изображение


OBD2а
 
http://www.dodo-upgrades.nl/pinoutOBD2a_bestanden/image004.jpg

Така компа закачен всичко ок, но чека не спира да свети?! Кабелите за втек-а ли съм объркал или нещо др?
Относно делкото кабелите са същите цветове като моите, единствената разлика е, че при мен всичко е на една букса, та си ги вързах както са си.
Странното е, че ухото на делкото което е от горе не пасва, пасват само страничните две.
Главният ми проблем е центровката, пробвах с оригиналната центровка, но не става много трудно пали, дави се зверски в ниските и до към 5 и нещо върви, след това забива муцуната и се чува един тъп звук откъм интейка.
Рових се и, това което успях да разбера е, че има разлика от 4.5* в ролката на разпределителя (но в коя посока предварение или закъснение?), и че червеният белег на коляновия вал е 12* оригинално, а на д16з6 е 16*.
Ако някой има опит нека помогне, че уж болт-он модификации, а излизат огромни усложнения...
Приемам също, че не правя центровката както трябва. Ще бъда благодарен ако ми се обясни как става точно, как се прави центровка и как се прави ignition timing, и най-вече как се измерват тези градуси, доколкото успях да разбера от червеният маркир до една от белязките в близост до него са почти 2*.
Благодаря предварително Колеги !

 

Редактирано от bobbee

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 А сигурно ли е че с тази ролка от y8 сте успели да зацепите правилно ремъка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зацепих го на белег @ TDC  Вече и аз незнам кое е правилно...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...