Jump to content
paruchev

Неприятно скърцане на предницата

Recommended Posts

Здравейте проблема е следния, от една седмица, като завъртя волана на място и се чуваше скърцане от към предните колела, като минава през неравности пак скърцаше, като се натисне над двете предни гуми пак скърцаше и над двете гуми. Отидох при един майстор вдигна предницата с един крик и ми каза, че са шарнирите, хубаво ама не успя да приеме колата за ремонт в уговоренето време и се наложи да търся друг. Отидох при другия майстор вдигна цялата кола с подемника гледал я е и ми каза, че за него не са шарнирите, а са горните носачи. Двама майстори две различни мнения и аз сега не знам какво да сменям, а за носачите ми предлагат само оригинални по 210 лв единия. Кажете какво може да е какво да правя?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

415 виждания на темата и никой няма мнение?? Забравил съм да спомена , че джипката е Хонда ЦРВ 147 коня. Някой до сега сменял ли е горен носач?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Аз си направих мой си експеримент (появи ми се скоро подобно скърцане). Със спринцовка и игла си напълних шарнирите и външните накрайници с масло. Получи се така, че волана ми олекна, но скърцането си остана. Аз лично го отдавам на тампоните на носачите, но първо ще проверя кои по точно и тогава ще сменям. Да ти кажа, аз лично ще си търся само втулки(за горните носачи) и ще си ги сменя. Някак не ми се дават толко пари, пък дори и за афтърмаркет носачи, при положение че ми е здрав носача като цяло и шарнира,

Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай за грубия отговор, ама врачките още не са се събудили.Нали не очакваш, някой седнал пред компютъра, да ти каже, какво точно скърца?!Значи, заведи я на трети майстор, или както ти казаха токущо - слагаш масло на елементите, един по един, и слушаш, кога ще изчезне скърцането.п.п. Не съм сменявал горен носач, обаче съм гледал, как сменяват само тампоните му, или само шарнира, а не целия носач.

Редактирано от Krasi-mir
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето това е някакво начало, днес ще отида за трето мнение и ще пиша да кажа какво ще се установи, дано само не ме претупат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така след като вдигнахме колата човека прави там каквото прави и каза, че носачите са си добре, показа ми обаче, че шарнирите изглеждаха, така сякаш някой ги е напръскал с нещо, няма как да съм намокрил около тях до де стигна до сервиза, защото пътя беше сух, факт е, обаче че от както смъкнах колата от последния подемник тя не скърца, а аз не бях до колата, като са я гледали, така че след като аз не съм напръскал шарнирите остава да е ... , както и да е казаха ми, че само в единия шарнир има леко хлабина, но не е болка за умиране, но май ще ги сменя и двата за всеки случай, защото първия майстор, който ми каза, че са шарнирите ми обясняваше , че с времето влизало зимата пясък и боклуци там и затова се получавало скърцане .......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Миналата година и на мен ми се случи - скърцаше, ама не се траеше чак. Оказа се, че маншона на единия шарнир има малка дупка, като от шило, влязла е вода и скърцането беше факт. Интересното беше, че като свалих болта, нямаше хлабини, движеше се мазно и с усилие.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така аз съм горд собстеник на хонда accord 00 1.8vtec от около седмица вече и при мен има едно неприятно скърцане на предната част ляво колело и дясното чат пат . не съм го остановил още от каде е дано от този пост да има хляб за расъждение !

Редактирано от Pwn By Vayne

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Осем поста разсъждения около тампони/шарнири на носачи + кормилни накрайници не са ли досатъчни?!

 

Аа, забравили сме тампони/биалетки на стабилизиращата щанга. Евентуално тампони на амортисьорите, не че там има кой-знае-какво мърдане, ама ...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така аз съм горд собстеник на хонда accord 00 1.8vtec от около седмица вече и при мен има едно неприятно скърцане на предната част ляво колело и дясното чат пат . не съм го остановил още от каде е дано от този пост да има хляб за расъждение !

Ако кажеш и при какви условия е скърцането, може и без много разсъждения да познаем, къде е причината .

С тази оскъдна информация, наистина има много место за размисли и страсти .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така така ето и малко повече информация, ще опитам да бъда изчерпатенел и точен.  Това скърцане се появи преди 2 дена говорим за предно дясно колело, нямам предвид скърцане от преминаване на неравност или дупка и тн става на въпрос за скърцане като метал в метал при въртене на кормилото в покой ( наляво - нядясно) ако колата е запалена скърца една идея по-слабо а когато е изключена повече . така и в движение ако правя завой или просто го въртя кормилото . По принцип незнам нали има нещо общо може и да има това се случи след каране в проливен дъжд пътя беше като река на места по една педя .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При така представената вече информация, със сигурност залагам на десен долен шарнир, смени го и сам ще се убедиш .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А горен шарнир, или кормилен накрайник?!

Щото и те се въртят, или при тях натоварването е различно и може да се изключат от уравнението?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми скърцаше долен шарнир.Колегата да отиде в някой сервиз и да му я провери майстор.Ние не сме врачки да знаем какво му скърца.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кормилен накрайник ше тропа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шъ тропа ако е лабав.

Ако му е свършила греста шъ скърца, нали ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, мдам.

 

Иначе по някой път на ем комплект 33 им ползвам сайта като алманах, вместо да фърлям боб :)

http://emk-service.com/bg/service_detail/smyana-nakraynik-kormilen

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шъ тропа ако е лабав.

Ако му е свършила греста шъ скърца, нали ;)

Няма толкова напрежение ни в горния шарнир, ни в накрайника когато е стъпила на гумите си колата, колкото в долния шарнир .

Ако искаш заложи на тях и да започва да ги сменя колегата, ама едва ли ще му изчезне скърцането .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От личен опит бях още начинаещ на 1-вата ми хонда нещо почна да скърца.И след няколко дни ми изпадна шарнира. Преди това пътувах по магистралата,а той изпадна на 10м преди вкъщи.Голям късмет.Най-добре да се огледа колата от човек който разбира.Все пак може и да не е шарнир а нещо друго.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен се появи скърцане отпред в ляво, скърцане като на Мерцедес окачване :tooth: . Имам луфт в горния шарнир и той ме съмнява, въпреки че миналата година му сменях маншона и го гресирах, тогава и му видях луфта, но понеже няма тропане го оставих така. Съмняват ме и тампоните на стабилизиращата щанга и на носачите, но от шарнира ще почна. 

 Скърцането утихва почти до нямане и пак почва, всичко това при бавно каране по неравности.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така днеска погледнах и реших да вида от близо и така и се оказа долен десен шарнир, взех спринцова и го  напълних с масло после и грес му сложих  и всичко се оправи няма никакво скърцане повече :) после реших и по същата процедура горен шарнир и кормилен накрайник . мерси на хората които ме ориентираха къде да гледам. Знам ,че това не е решението но поне е времено .

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не искаш скоро да изглеждаш ей така, по-добре го смени:

 

Picture896.jpg

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така днеска погледнах и реших да вида от близо и така и се оказа долен десен шарнир, взех спринцова и го  напълних с масло после и грес му сложих  и всичко се оправи няма никакво скърцане повече :) после реших и по същата процедура горен шарнир и кормилен накрайник . мерси на хората които ме ориентираха къде да гледам. Знам ,че това не е решението но поне е времено .

Ориентира беше какво да смениш, а не да го пълниш с масло и грес . ;)

Щом се е разскърцал веднъж, значи има износване и смазочните материали само могат да подпомогнат по лесното му измъкване и изпадане в ситуацията от снимката на колегата .

Имай в предвид, че от икономии сега, може после освен шарнир да се наложи и каре с маншон да купуваш и спирачен маркуч .

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Не съм гинеколог, но мога да погледна" :D

 

Мисълта ми е, че Mar_tod е много прав, доколкото тропането по клавиатурата е ОРИЕНТИР.

Ориентир за това, къде ЕВЕНТУАЛНО може да е проблема.

От тук насетне, ако питащия е в състояние сам да локализира и отстрани проблема ОК.

Обаче ако това не е в неговите възможности следва да се обърне към съответния специалист.

 

В конкретния случай питащия, воден от виртуални предположения, може би е отстранил последствията от проблема, и в никакъв случай не е установил и отстранил причината за него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...