Jump to content
gogo_bg

Accord I-VTEC 2005 бензин, автоматик

Recommended Posts

Някои може ли да не ориентира колко ще гори както си е на бензин (автоматик) и колко би горяла ако сложа газова оредба ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой номер обувки носиш?

А сега сериозно, ако е седан: 6.2 извън града и 11.6 градско, за комби: не намирам данни, явно за този модел не се предлага автомат. Това са каталожни данни за бензин, за газ не мога та кажа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отвори carspending.com и си филтрирай там, ще видиш реални данни.

 

казано с две думи газ средно с 10% повече. Иначе зависи кой двигател, как караш, как е настроена газовата, с какви гуми си т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята се кара на кратки разстояния в града зимата с 16'' 205/55, а лятото със 17'' 225/45.

 

Извънградско с нормални скорости - междуградски 100 км/ч, магистрали 140-160 км/ч - под 8/100.

Градско при описаните ядосващо кратки разстояния понеже жена ми я кара до работата, което е не повече от 2 км - 13/100 и зимата и лятото, което мисля, че се дължи на разликата в гумите.

Това лято сериозен пробег из страната за около седмица, включващ магистрала, междуградски нормален и планински + тежко градско по морето = 8,9/100 на колонка.

 

Говоря само за бензин. Аз съм върл противник на газта ;)

 

Не ангажирам никого с това лично мое субективно предпочитание. Както казва един колега от форума на BMW - газта е за готвене, нафтата за отопление. :) :) :)

 

 

Но нека колегите си кажат каква е разликата в разхода и вървенето.

 

Казаха ми съвсем на скоро и един друг сайт за разходи, но дори сега като се сетих ме домързя да го отворя - carendar. Нямам никаква представа какво представлява.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Три години карах Акорд 2.0 автомат, но фейслифта от 2006г.

Разхода извънградско при скорост до 90-100 около 6/100

Магистрала при 130-135 км/ч  7-7.3 л/100

Градско в Пловдив: 9-10/100, зимата може и малко повече

 

Среден разход за около 45000 км: 8.8/100

Това е при ежедневно каране Първенец-Пловдив, градско в Пловдив и от време на време извънградско и магистрала.com

Всички разходи са при спокойно каране, без "газ-спирачки", най-често с двама човека в колата, всесезонни гуми GoodYear Vector 4 seasons, бензин 95 и засичани в сайта carspending.com

Показанията на борд компютъра на колата са малко по-ниски, около 8.5/100 средно.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ivan_m

http://www.carspending.com/bg/vehicles/1111-honda-accord-2-0-ivtec-sport.

Дават го 12.58, ти казваш 8.5, а сега де ...

 

пс: Колате е фейслифтната.

Редактирано от gogo_bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реалния среден разход съм писал, че е 8.8/100! Показанията на борд компютъра бяха по-ниски: около 8.5

Сега на ЦРВ-то средния ми разход при същото каране е около 7.3 и вероятно бордкомпютъра му е по-точен, защото толкова показва от как съм го взел.

Колкото до Акорда на колегата, разхода на който цитираш, вероятно кара предимно градско /поне в карспендинг така е показал/ и то в София. Аз му разгледах статистиката, има и разходи под 6/100 при извънградско, което е реално.

Другата разлика вероятно е стила на каране - моя може да се определи като икономичен, много рядко вдигам над 3000-3500 оборота, а при градско даже 2000-2500!

За сравнение, в сайта има регистрирано едно ЦРВ с двигател като моето, на колегата vazmuten, и при него излиза почти 10/100 среден разход. Ако приемем около половин литър повече заради 4х4, останалото основно е от софийското градско!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Автомат на газ в градски условия мисля че под 14-15 няма да е...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

rollin:

Това значи, че на бензин ще е с около 2 л. надолу. Само да не вземе да се окаже повече от 14-15 на газ, от това се боя :)

Редактирано от gogo_bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под 13-14/100 градско забрави!Не вярвай на митове и легенди! :tooth: Извън 10/100.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти пример от разхода на моята кола (Accord 7 2.4)Само градско каране( ходене сутрин на работа и после връщане, като разстоянието е 3км в едната посока и едва ли даже успява за загрее на 90-градуса сега в по хладното време) ми дава 14/100- като винаги изчаквам да прехвърли на газ преди да тръгна !Ако имам някоя седмица и каране из града(освен ходенето само на работа) разхода пада с около 1 литър.

При смесено каране ми дава около 12/100, а за извънградското вече е много относително как ще карам.Ако карам до 120 дава 10/100, ако карам със 140-150 12/100Това е разход на газ, като зареждам само на Газпром(не че е най добра, просто там имам отстъпка).При Автоматика мисля че едни 2 кила газ ще се ги гори отгоре...За К20 нямам лични наблюдения...

Редактирано от rollin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За К20 разхода е идентичен. ;) Тук понеже е автомат може малко отгоре да бъде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип не коментирам разход на гориво, ама ми стана интересно, защото от 3 дни съм със CR-V ll автомат с К20, и като гледам цифрите тук ...Досега карах CR-V 1 автомат с В20В. Комбиниран разход 10-11л/100км. Обаче, на магистралата, при скорост 120км/ч оборотомерът ми е на 3000 об/мин, докато на същото CR-V ръчна е на 3500. В града - както знаете тръгва сама, с много малко обороти, сменява предавки при по-ниски обороти, и както си карам на 3-та например, ако върна газта оборотите падат на 1000, т.е.все едно неутрална.Със К20-ката съм минал към 100-тина мили, и като гледам това, което написах дотук с пълна сила важи и за нея. Значи, отчитайки как се мести стрелката на горивото, тук мога да очаквам разход около 9-10л/100км., или една идея по-малък.Ама разход 7-8 комбиниран ... ми то толкова ми дава Сивика с L13 i-vtec.Oтчитам фактора аеродинамика на Акорд 7 и CR-V ll, и не знам, дали автоматичните кутии са напълно еднакви.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също не вярвам на това, че ще гори Акорда смесено 7-8 ама както и да е :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, явно не четете при какви условия е този разход!

Първо, писал съм 8.8/100 средно бензин 95, а не 7-8! Второ, за газ изобщо не говоря!

Трето, всяка сутрин правя по 11 км от Първенец до офиса в Пловдив, т.е. въпреки гадния маршрут, колата загрява нормално всеки ден и след това, ако не стои 3-4 часа, градското не е като на студен двигател. Вечер като се прибирам пак навъртам същия маршрут.

За които не познават района: В селото имам около 2.2км "селско". Като излеза на "междуселския", колата е почти е загряла! След това има 2.5 км до светофара на околовръстния, но пътя минава край Първенешката борса и често се налага намаляване на скоростта до 20-30, дори и спиране. След това има около 4 км през кв.Коматево и Коматевско шосе: кара се бавно, образуват се колони, а понякога се спира зад автобусите. И накрая около 3 км градско с 4 светофара. Това се взима за 15-25 мин, като най-много се чака на светофара до Стоматологични факултет, до 2-3 мин. Като цяло спазвам ограниченията, +5-10 км, но не повече!

Не може да се сравнява със софийско градско или със Сточна гара в Пловдив в час пик!

Съсем скоро изтрих профила на Акорда в карспендинг, ако Веселия може да го възстанови, да го направи, за да се видят реалните стойности!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...