Jump to content
demon89

Оценка на щета от застраховател

Recommended Posts

Здравейте колеги, след като вчера следобед едно момче реши,че най-удобната лента за десен завой е крайна лява,прелюда не прилича вече на такъв  какъвто са го мислили в Япония :(  Утре ще звъня на неговите застрахователи за да се разбираме дали те ще идват да я гледат или аз трябва да си викам пътна помощ и да им я карам.До сега не съм участвал в такъв вид птп и ме интересува ако може да ми разясните застрахователите как правят оценката на какво основание и ако те ще идват да я гледат на място как ще се разберът щетите под капака,окачване и т.н.  понеже в момента капака е угънат доста и неможе да се отвори,а и реших да не се мъча докато не дойдат да я видят 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата не ти е в движение те са длъжни да доидат до мястото на което се намира колата . След като доидат ще направят 1 ви Оглед ще снимат всички външни щети който са нанесени от виновника. След което ще ти бъде даден даден телефонен номер на който трябва да се обадиш и да ги повикаш за 2 ри оглед . Ако мислиш че имаш и щети по окачването е хубаво да я закараш в оторизиран сервиз за да могад да ти направят и трети оглед . Общо взето недеи да бързаш огледаи си внимателно колата и прецини дали да не я закараш направо в сервиз и да ги повикаш там . за да може да стане по бързо . Идват снимат тръгват си Отваряте капака сваляте брони калници каквото е намачкато обаждаш се идват и ти правят 2 ри оглед на всичко Счупено изкривено и така нататък.И все пак да знаеш Застрахователите обичат да се мотат. По подробно на телефон 0895 312 999 Мишо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за информацията, само да попитам оторизиран сервиз от тях като фирма или оторизиран за марката?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като казвам Оторизиран сервиз. Съм се изказал малко неправилно сервиз в който да има повдигач за да може да се огледа както трябва . По носачите щангите и така нататък .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ще е доста дългосрочен филмът с тях и ремонтът на колата ако изобщо има смисъл от такъв 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се предварително но ще бъда така да се каже нахален да ползвам темата на колегата :)

След като и аз претърпях много лек инцидент (спукана броня и спукан стоп) от каското на колегата които ме удари ми превеждат 170лв.за щетите.

Питането ми е как с тези пари мога да си оправя колата като само стопа немога да намеря за тези пари.

На каква база или по какъв начин се определя стоиноста на нанесените щети.

Има ли смисъл  да ходя да се разправям и къде точно .

 

П.С.- колата е Хонда интегра таип Р

Редактирано от mitko vtec

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма смисъл да се разправяш... просто ако има опция те да ти оправят щетите - действай. Аз на първата ми кола (Citroen Xantia) имах надрани 2 или 3 врати, 2 лайсни, счупена броня, счупено огледало и ми преведоха 130 лева :) Просто беше смях. Тогава нямах и банкова сметка и за откриване отидоха някакви пари, както и за закриване... Просто колите са стари и тях не ги вълнува, че интеграта е изпълнение тайп Р и нещата по нея струват майка си и баща си. Каско му е майката :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опцията те да оправят колата е само когато имаш каско, мисля,че се казваше " Доверен сервиз". Иначе наистина си е много разправия... Живот и здраве до 2-3 дни трябва вече да съм оправил колата макарче все още нищо не са превели от застраховката :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...