Jump to content
Pascualle

ХОНДАТА ЕКУ на Акорд Тайп Р

Recommended Posts

Здравейте, колеги! Карам Акорд Тайп Р. От скоро време чета във форума на ХОНДАТА за ЕКУ S300 на Акорд Тайп Р. Въпросът ми е заслужава ли си, ще постигна ли нещо и има ли въобще кой да ми го настрои? Там повечето Н22 са с турбо ... но мисля, че не е задължително подобна електроника да има ефект само на "надути" Н22-ки...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти сега с какво ECU си и мапвано ли е или сток ? и евентуално да кажеш какво има правено по мотора ( за А7 говорим нали, защото има и 7-ма ген Type R ...)Ако си с мапнато Еку и мислиш че като вземеш Hondata ще вдигнеш коне по скоро се лъжеш... и да има някакъв минимален ефект ще е 1-2 коня има няма...

Редактирано от rollin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих те посъветвал да си вземеш С300 ! Ще намериш коренна разлика в поведението на колата.Ако си направиш някой добър мап ще усетиш разликата.Изтегли си софтуера за С300 и разгледай какви настройки можеш да правиш по ЕКУ-то.

Аз съм много доволен от К-pro макар че съм атмосферен.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента ЕКУ-то ми е сток OBD2B. До колкото съм запознат трябва да мина на OBD1 Р30, защото в противен случай не мога да ползвам ЕКУ С300. Предлага се преходен кабел от OBD2B към OBD1, също така ще ми трябва Rosco racing IACV Адаптер, а също и OBD1 IACV от Прелюд...и всичко това не е проблем, стига да си заслужава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш някакви въпроси направо влез в cplracing.co.uk те са основни дилъри на хондата за англия и пускай запитвания.винаги ще са радостни да тои отговорят.

Редактирано от told0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Ако имаш някакви въпроси направо влез в cplracing.co.uk те са основни дилъри на хондата за англия и пускай запитвания.винаги ще са радостни да тои отговорят.

 Благодаря, колега! Даже вече пуснах запитване ... да видим какво ще ми отговорят :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги! Карам Акорд Тайп Р. От скоро време чета във форума на ХОНДАТА за ЕКУ S300 на Акорд Тайп Р. Въпросът ми е заслужава ли си, ще постигна ли нещо и има ли въобще кой да ми го настрои? Там повечето Н22 са с турбо ... но мисля, че не е задължително подобна електроника да има ефект само на "надути" Н22-ки...

Ефект ще има естествено,въпроса е да не си с огромни очаквания!Пп.Най голям ефект ще има ако си направиш и карта с подходящо гориво :), примерно Е100 или Е85.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От сайта, който колегата told0 ми каза, ми направиха оферта, а също и аз вчера направих една груба сметка и...като че ли почвам да се разубеждавам. Ако бях с двигател К или В серия, нещата щяха да са в пъти по-лесни, но уви... :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм,какво имаш впредвид под по-лесни?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много по-евтино е да се сложи чипнато Р30 или Р28 и да се ремапне с Crome,резултата ще е същия,като с S300.Ако си вземеш преходен кабел

ще можеш да замериш първо с оригиналният компютър и да видиш разликата,ако се прави на дино.Има само тънкост относно датчика за положение

на коляновия вал понеже не е в делкото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм,какво имаш впредвид под по-лесни?

 

Версиятa Flash-Pro не предполага преходни кабели, ново чипнато ЕКУ, преходи за ИАЦВ, спойки и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Flash pro за Б серия незнам да има,нито за К преди 2006- та

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля че за К се предлага преди 2006 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...