Jump to content
rollin

Първи стъпки в тунинга на K24

Recommended Posts

Ето една пипната, след малко ще я сравните с моята баба Яга..

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и на моята стоковица, само панелен филтър има в момента
http://vbox7.com/play:ae2c386b11

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много яко...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Маслена помпа от К20А2 / К20А JDM - 8600 - 8700 няма проблеми,нагоре от това е риск. Не съм съгласен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Има няколко до сега в бг дето са въртяни до 9 и всички отидоха за лагери....

Редактирано от rollin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

 

Маслена помпа от К20А2 / К20А JDM - 8600 - 8700 няма проблеми,нагоре от това е риск. Не съм съгласен.

Конкретизирай си това "не съм съмгласен"...  всеки може да напише каквото си иска.

 

 

 

Колеги акордите доста приятно вървят :)

Някой замислял ли се е за олекотяване на шасито.На мен ми дойдоха леките задни носачи... само 2.3 кг всичко,махнал съм и задните колани,че така или иначе не се ползват.Имам афтър маркет крило,което е с 6-7 кг по-леко от заводското.

Предполагам ,че за момента съм  минус 30-40 кг

 

Редактирано от Nile

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

 

Ако имаш възможност го направи на варел :) ще почне да върви на уЖаСт!!! Иначе всеки килограм свален от Хонда е бонус :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

 

Маслена помпа от К20А2 / К20А JDM - 8600 - 8700 няма проблеми,нагоре от това е риск. Не съм съгласен.

Конкретизирай си това "не съм съмгласен"... всеки може да напише каквото си иска. Моята К20а2 я вартя до 9200 и нямам проблеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има време да дойдат проблемите споко :)
Все пак тука повечето са с Акорд и целта е комфорт с приличен вървеж, няма кой да вземе да сваля каквото и да е било, аз от как съм я купил съм сложил още газово което като се напълни тежи 100кила сиг(цялата система) и още поне 100кила за музиката и куп вибро и шумо изолации по купето.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер! Мерси за клиповете! Ще гледам да направя и на моята абсолютен сток.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
rollin

Аз не съм махал нищо свързано с комфорта освен окачването (с Tein Super Sport съм в момента,който съм настроил както беше заводската возия).

Моята кола е street не смятам да се лишавам и от малкото комфорт,който има... поръчал съм си задна стабилизираща от DC5 ,доста по корава е + полиоретан  - това ще е по окачването.

 

Не ми остава време да си довърша интейка и ITB-тата . Ще пусна снимки да се похваля като свърша :P

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дааам ния тряаа возим жени и деца в тия шлепове..

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bongo напиши как ремапа се отрази на разхода или не се отрази. Искам да разбия мит-а за рефлаша и смъкнатия разход с 15%

 

Младен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми трудно ще го разбиеш :D Еле като Бонго кара на газ ;) 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

изобщо битува ли такъв мит ? :) 

 

Разхода може само нагоре да отиде след интервенцията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми де да знам, нали казват, че с по-малко натискане на педала машината ускорявала по-добре. От една друга тема за рефлаш на К24 колегата с автомат твърди, че му паднал разхода (май караше на пропан-бутан). То ясно, че като я тъпчеш ще гори колата, но при еднакъв стил на каране преди и след рефлаша това ми е интересно как се отразява на джоба. Колегата Bongo от други постове съм чел, че обича да кара в лютеницата (само с добри чувства го казвам) така че може да сподели своето обективно мнение.  :yes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че той и Мерцедес S550 с по-малко натискане на педала върви повече от K24 ама се съмнявам да гори по-малко :)

 

Шегата настрана - с увеличаването на въртящия момент, би трябвало разхода да се подобрява. Но реалността е, че това подобрение е незабележимо малко и би било там само ако караш колата по същия начин като преди. Ако се възползваш от по-високата мощност, тя е директно свързана с изразходеното гориво. Аз например и преди и след ремапа (който при дизелите е още по-голям като разлика в проценти) съм на абсолютно същия разход. Седя си 6.6 до преди 20 000км, седи си 6.6 и сега среден :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вторник заминавам за Гърция,1200 км. ще пиша...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

... не че съм "разбирач", но все си мисля, че ремапа на дизела с турбо е друга бира и има шанс да постигнеш по-добра ефективност за сметка на по-къс живот на турбото примерно. 

Докато, до колкото ми става ясно, промените в атмосферните бензини са свързани основно с вкарване на повече гориво и въздух за покачване на мощността, което няма как да не се отрази на разхода.

Редактирано от Чавдар K

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вторник заминавам за Гърция,1200 км. ще пиша...

 

Какво ще пишеш? Пии бира :) Пътя до Гърция, заради малкото каране по магистрала и многото каране с 80-110, е един от най-икономичните по които можеш да караш. Там и преди и след ремапа редовно си правя разход около 5.5 лятото с климатика и под 5 на пролет и есен като не ползвам климатик. Това, че ще видиш нисък разход по пътя за Гърция ще ти покаже, че колата се влияе най-много от пътните условия, а не че ремапа е подобрил нещо ;)

 

По-скоро можеш да споделиш дали колата позволява по-безопасни изпреварвания по дългия двулентов път след ремапа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Икономията при БЕНЗИНОВИТЕ след рефлаша идва от това(и не само това) че:
- На средна газ стоково ECU колата дава 14.5 смеси, а след рефлаша се нагласят на равна газ да дава 15.2-15.5(което също е безопасно) и от там идва повечето икономия.
На пълна газ горивото е завишено и се търси ПОВЕР и няма как да е по икономична от преди, но общо взето повечето каране е на средна газ и погледнато процентно колата дава повече икономия от преди.
- Отделно по силния мотор иска по малко мачкане на газта...

Редактирано от rollin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ами със сигурност май при нормално каране няма да се вдигне, жената днес е минала 210 км. и като гледам индикацията ще мина още 100..30 литра ми е бутилката.А тва за изпреварванията си е факт, та втека вече е на 4600-4700...Просто на места дет съм бокал трета, може би сега ще се справи и с четвърта..

Редактирано от bongo789

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

това звучи супер ... а каква е причината, това да не е решено така от завода? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:dunno:  :dunno:  :dunno:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе и аз се питах как може да скопят заводско така добрия мотор, който очевидно има още много потенциал. Да няма някакво ограничение до 200к.с. за Европа, освен по-високото ниво на вредни емисии (тогава евро 4). Все си мисля, че логически модела е трябвало да бъде малко "по-засилен" от Type R - нещо около 220-230кс.

 

Ама....маркетинг и ИКОНОМИИ (под каквато и да е форма) - натам върви автомобилостроенето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз това се чудя...с тези ограничения, редно ли е да продават ултра мощни автомобили, цялата мощ на които нямаш право да ползваш, понеже имаш всякакви ограничения...но данъците си плащаш, за абсолютно всяка единица мощ....и после наливаш пари в ремонти, понеже парите от данъците ги е хванала липсата...и си караш в дупки и те перкат камъчета по боята и предното стъкло....и т.н.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заводски двигателите се разтоварват от презастраховане, емисии, по-широк спектър на съвместимост на горива (ще има хора дето сипват и нискооктаново и разредено и високооктаново гориво), това да свалят някоя конска сила, че да влезе в друга категория за данък за някой популярен пазар и ред други причини.

 

Например моят мотоциклет (Kawasaki ER-6f) се продава от 2006та година до сега с един и същ двигател, като в 3те си версии единствената промяна на двигателя е софтуера - при по-новите версии са изкарали още някоя конска сила и някой нютон-метър, с абсолютно идентичен двигател и ново ECU. Предполагам, че в началото са започнали по-консервативно и после са преценили, че няма проблем да го изцедят още.

 

Не е ли така и при К20 / K24? До 2008ма са 155 / 190кс, след това са 156 / 201кс в 8ма генерация? Какви са разликите, освен софтуерни?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Има някаква логика, ако това им беше първия мотор. 

След 50 години конструиране на мотори, още ли имаш нужда да налучкваш?

Според мен трябва от самото начало да знаят какво правят ...

 

Може би, хората които правят рефлаша могат кажат дали К24 в 8ма (ако са доработвали и него), спрямо този в 7ма, има промени в посока в която и те действат?

 

А това, че обедняват смесите при "средна газ", не е ли притеснително за тези, които карат на LPG, заради по-бавното изгаряне на по-бедната смес, което се забавя още на LPG? 

Редактирано от Чавдар K

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не разбрах како е общото на смесите на газ и на бензин ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не е ли така и при К20 / K24? До 2008ма са 155 / 190кс, след това са 156 / 201кс в 8ма генерация? Какви са разликите, освен софтуерни?

Поне за 2.0 мотора в Accord 7 то той е К20, а при 8-ма ген. R20, и са "леко"(не само софтуерно) различни.

В 7-ма е DOHC, square 86 x 86 (  bore/stroke)

При 8-ма е SOHC, 81 x 96.9  link

 

Мисля че е на основата на Civic-овия 1.8 (140к.с.), като е преработен до 2.0 за повече въртящ момент и икономия, като и за CR-V къде също се ползва.

 

А за 2.4-то и в 7-ма и в 8-ма си е К24 , но вече не съм сигурен са конкретните разлики.

 

п.с. малко офтопик, но да е ясно, че и аз преди се бях заблудил че се ползва K20 и в 8-ма.

Редактирано от D_U_D_E
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Нещо не разбрах како е общото на смесите на газ и на бензин ?

Газовите нали се правят на база на бензиновите или не? 

 

...или ти ще "коригираш" рефлаша, като си настройваш газовия комп.? 

Редактирано от Чавдар K

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да, правиш си настройки на бензин(рефлаш) и после си настройваш газовия комп на ново, за това колегата Бонго каза че е доволен от хората на Боби като цяло понеже си има човек дето след рефлаша се занимава с настройката на газовата и си тръгваш настроен от всякъде :D

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Пълна програма, страхотно :D

Редактирано от Чавдар K

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разход 10 литра газ с клима на ауто и каране до 120....

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги споделете каква е разликата между резонатор и ускорител при премахване на катализатора. За нашите хондели лъже ли се успешно втората ламбда при премахване на филтъра. И някой да има впечатления от продуктите на Даскалов ИКО. Занимават се основно с изработка на ауспуси и къстъм генерации, мисля да се спра на тях да ми избочат катализатора и монтират въпросния резонатор или ускорител (ако разбера каква е разликата). След това и гърнета ще правя, но първо това.

 

Поздрави,

 

Младен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Без да съм грамотен по отношение на "лъженето" на катализатора, мога да ти кажа логически, че щом се предлагат от тунинг производителите на части за японски афтомобили, така наречените "catalytic converter", което се слага на мястото на катализатора и от същите тези производители се предупреждава, че са "road illegal", значи се лъже. Мога да ти кажа, че също така има Манифолди, които са с катализатори, т.е. самият манифолд е с катализатор, преди да се стигне до там, където реално е монтиран стоковия, който съответно отпада в този вариант. Вече си е до твое решение, как да го направиш, и къде.

Редактирано от crown_bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След рефлаша няма да има толкова голямо значение за тази ламбда сонда, но не мога да го търпя на всяко палене да ми звънка като някаква каручка. Ще проуча повече, те пичовете в сервиза със сигурност знаят доста по темата, но още не съм ходил.

 

Благодаря колега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги да споделя, че днес след рефлаша, наистина не си познах колата, въпреки автомата, който поглъща 30 коня. На старт предницата скача, видимо. Графика после ще кача.

 

Сега малко за хората, които участваха в това нещо - много точни, наясно са с това което правят, правят го с желание и им желая още успехи за напред, материални включително :)..

 

Единствено съм разочарован, че никъде не е онявен от хонда, факта че тези 190 коня по хатактеристика са реално малко ппд 160, оттам плащаме грешен данък...:(

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • [*]Can I reflash my 2.0 Accord CL7 (155hp) ?

    [*]there is work in progress for this icon_wink.gif

    Демек, очаквайте включване скоро  :)

 

Е, Боби вчера потвърди reflash my 2.0 Accord CL7 (155hp) - ВКЛЮЧВАНЕ  :punk:  :plane:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...