Jump to content
scyberboy

Леджънд 4-ген - говорилня за собственици и не само :)

Recommended Posts

На 13.09.2018 г. at 11:30, eXeRv написа:

Здравейте на всички. За съжаление имам тъжна новина и вече не съм ви колега. Вчера по пътя Стара Загора - Казанлък Легендата поднесе в един завой като карах с около 120 км/ч и то изпреварвах... Тъй като малко късно видях, че е валяло и асфалта е "лигав" не можах да я вкарам в пътя и обрах скалите. :/

Пак късмет, защото всички сме невредими и наистина колата се оказа корава. Щетите са главно отпред, задната лява джанта е хлътнала навътре и най-вероятно е усукана, но вътре е добре. За сега не знам от Евроинс какво ще ми изплатят, но евентуално ще я продавам на части, така че ако имате нужда можете да ми пишете. За сега имам само 2 снимки, така че по-нататък ще кача още. Колата беше запазена, така че отвътре е екстра, отвън вече не :(

 

Legend 1.JPEG

Legend 2.JPEG

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако продаваш колата на части , търся преден десен хидравличен тампон !ако може да дадеш телефон . Благодаря . 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, съжалявам за инцидента. Интересува ме механизъм на прозореца на шофьора

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Имам няколко питания и ще оценя всяко мнение:

 

1) Имате ли проблем със скърцащи спирачки отпред при спиране - само тогава и само при скорост под 10км/час, тоест точно преди самото спиране? Накладките са нови, дисковете имат много живот още, апаратите са екстра. Единствено според мен самите накладки са много твърди и идва от там проблемът и мисля да ги сменя. Може ли да е от друго?

 

2) Откъде и какви накладки си купувате и препоръчвате  - обърнах нета с човека, който ще ги сменя, и има само един вид като за колата.

 

3) Какви са апаратите? По спецификация пише дву-бутални, но моите са четири, както ги правят след 2007.

 

Колата е Legend 3.5, 09.2006 година.

 

Благодаря много предварително!

 

Хубав ден

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, 

Ако мислиш че са ти твърди накладките ги сменяй да не си прецакаш дисковете. Аз повече експерименти с накладките не правя: оригинални от Бултрако. Апаратите са двубутални поне при мен. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти трябват накладки и каквото и да било аз поръчвам от rockauto ! За1 седмица макс десет дена пристига всичко и в пъти е по евтино . Тия от бултрако ще ти свалят кожата ! 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, карам от 4 години БМВ е60 530д 218к.с + ремап, но отскоро взех да се заглеждам по въпросната Хонда. Въпросът ми е някой има ли преки наблюдения и може ли да съпостави двете коли като вървеж, защото навсякъде чета че Хондата била тромава, според други пък просто не се усещало ускорението и не била тромава и т.н. Не е най-важното нещо колко върви една кола, но все пак е повече коне от сегашната ми ако върви колкото нея ще е добре, не съм някакъв състезател щом гледам такива коли е на Хонда Сивик, но и не искам някой леко бутнат голф 3 да ме прескача по пътищата ако ме разбирате :D 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено няма да усетиш въпросното "ритане" както е при дизелите. Тук идеята е комфорт. Това обаче не означана, че е тромава, просто не се усеща. Аз усещам ускорението на моята само ако имам кола пред себе си. Другото, което е, че като всяка бензинова хонда "ритането" идва в по- високите обороти, а не като при дизелите още от самото начало. Имай в предвид, че Леджънда спокойно си стига до 250км/ч. Има много клипчета в нета, попрегледай ги. Във Vbox има качени клипове на предаването Мотоавангард, мисля, че се казваше и е някъде от 2006г./2007г. Има два много добри епизода за Хонда Леджънд и за Акура МДХ и ще разбереш всичко, което те интересува :)

 

https://www.vbox7.com/play:6cbee30a

 

https://www.vbox7.com/play:6bb47fee

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ги погледна клиповете. На мен от изчетеното по форуми и клипове в ютуб ми става ясно, че от към технлогии и комфорт е супер колата, но за това ускорение не мога да се ориентирам още. Казваш вдига 250, на мен ми е по важно ускорението от колкото максимална скорост. Както са казали хората - Почти всяка кола вдига 200, въпросът е за колко време :D .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има коли при които карайки със 100 ги усещаш като 200 (като Гоуфа) и такива при които карайки с 200 ги усещаш като 100 (като Легендата).

Лъвът не е по-бърз в катеренето по палмите от маймуната и въобще не се притеснява от това, а има доста маймуни с демараж под 7с до 100км/ч.

  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леджънда  не е спортна кола, а луксозна и комфортна. Ако ви дразнят голфовете или други, които ви изпреварват значи проблема не е в колата. Колегите подробно ви разказаха, а и аз съм писал по темата.

Ускорението идва с оборотите - все пак  е кола два тона. Не й отива да се гони по кръстовищата с келешите.

Трябва да отбележа, че заради теглото и комфорта, който осигурява леджънда не може да превърти гуми на старт. системата не го позволява , за да има плавно ускорение.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, не ми е важно да върти гуми или да се надбягвам по светофарите. Важно ми е като има ТИР пред мен примерно да мога да го изпреваря спокойно, защото съм карал тромав автомобил ( джип ) и беше голямо чудене преди изпреварване - ще стане ли няма ли да стане. Ясно ми е и че с Хондата няма да е така, повече коне, по-добра аеродинамика и за това казах ако върви като сегашната ми кола ще е добре и питах някой дали има преки наблюдения над двете коли или се е засичал с такова БМВ по пътищата и са покарали известно време :dunno:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започвай да търсиш от сега, тъй като най- вероятно ще ти отнеме месеци да си намериш читав екземпляр, а за останалото не се притеснявай :) Ще си изпреварваш без проблеми. Ако има тир пред теб може да се наложи да се лашнеш на волана няколко пъти за по добра засилка, но се свиква :D /шегувам се разбира се :)/ Всичко е относително и ако е малко по- тромава в ниските, то със сигурност компенсира над 100км/ч. Стабилността в завоите също е много голям плюс. За конкретно сравнение с БМВ като твоето не мога да кажа, но предполагам, че заради ремапа си се лепил за седалката, което както вече ти казах, няма да го усетиш тук. Щом си започнал да се оглеждаш за други модели явно не си върл БМВ фен и колата ще ти допадне много. Трудно се навива човек за Хонда, но после само ъпгрейдва моделите :D

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стана ми интересно

при 295 коня не само тирове, но и доста други с лекота ще ги изпреварваш. Като включи VTEC-а колата става друга. До 80 км колата е спокойна и плавна и след това се изстрелва. Но возията не е тип кормилачка.

Темпомата обаче държи до 180 :)

 За мен удоволствието от леджънда освен мощността беше удоволствието от круизене - оборудването, супер удобната седалка, БОСЕ-то, обезшуменото купе, темпомата и дистроника и още няколко стотин....

  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се включа малко теоретично (тъй като не съм собственик на нито един от двата автамобила) относно ускорението на дизел/бензин (турбо/атмосферен), както и конкретните два обсъждани модела. Извинете „сухотата“ на поста ми, мен такива сметки ме гъделичкат от вътре – надявам се да е любопитно или интересно и за други. Данните за дино графиките, предавателните числа и аеродинамиката съм взел оттук: BMW 530d и съответно Legend IV 3.5, а изчисленията са мои.

 

Малко генерално мнение:

По-големият въртящ момент на първото е предимство само при скоростите на по-ниски и средни обороти на 1ва предавка (говоря само от гледна точка на ускорение). Оттам нататък бензиновия двигател можеш да го върнеш няколко предавки надолу и въпреки, че си прави по-малко въртящ момент на коляновия вал, предавателните числа в скоростната кутия го увеличават. И в крайна сметка колко Nm стигат до колелата зависи в най-голяма степен от конете и трансмисията. Извинете, ако говоря очевидни неща, но ако говорим за изпреварване от 70-90 км/ч например, няма голяма разлика дали е бензин или дизел (или атмосферен/турбо), а колко е тежка колата и колко е мощна (конски сили). И аеродинамиката, ест. Ударът във врата (рязката промяна на ускорение, или jerk на англ.) вече зависи повече и от неща като „плавността“ на скоростната кутия, но в общия случай хората не усещат рязкото ускорение на бензините по една от две причини: или не започват ускорението при най-ниската възможна предавка, или downshift-вайки, с промяната на звука и оборотите, просто очакват и по-голямото ускорение и не ги „впечатлява“ колкото ускорението на дизела без downshift.

И тъй като съм човек на числата (за добро или лошо) ето малко изчислени данни, сравняващи стоково БМВ 530d и Ледженд IV 3.5, за да си предам идеята и евентуално да добием сравнително „усещане“ от двете коли. Числата са в по-голяма степен за сравнение отколкото точни измервания и не са непременно съответстващи на реалността.

 

BMW 530d vs Honda Legend
ускорение от 60 до 100 с превключване на предавки: 4.0с / 3.5с

ускорение от 80 до 120 с превключване: 5.1с / 4.1с

ускорение от 100 до 180 с превключване: 16.6с / 13.1с

 

Както се вижда от втората графика (Wheel torque from 0 to 200) до към 40 БМВ-то има повече нютонметри на колелата, след което Legend-а като цяло във всеки един момент има по-голямо ускорение (най-осезаемо различно м/у 40км/ч и 70км/ч докато той още е на 1ва за разлика от дизела).

Разбира се, в зависимост от ефекта на твоя ремап, разликата със сигурност няма да е толкова голяма, но се надявам с това да добиеш обективна представа какво би могъл да очакваш.

 

 

А най-добре, свържи се с някой от форума и покарай лично.

 

ПС: относно графиките, car 1 е БМВ-то, car 2 е Хондата.

power and torque.png

Wheel torque.png

Acceleration.png

Редактирано от Pavel_Pavlov
  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Dysphoria, скърцането от предните накладки/дискове/нещо-си в самия момент на спиране го има и при мен.

Дори го има само на място като помпя спирачката, затова ме навежда на самите апарати мен или водачи, а не контакта накладка/диск...

С всичко оригинално съм, сменяно наскоро... не е ясно защо се получава :(

Доста ме дразни и мен тоя ефект, ама... мързи ме сам да залягам и да се занимавам.

Редактирано от scyberboy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 7.12.2018 г. at 13:16, Simeon24 написа:

...някой дали има преки наблюдения над двете коли или се е засичал с такова БМВ по пътищата и са покарали известно време :dunno:

С Ледженда на приятелчето не съм се "пънал", но с моето комби веднъж застигнах изкачвайки Петрохан, такъв баварец. Пак беше комби, определено с ръчна кутия (моята е автоматик, но веднага минах на ръчно), и вероятно чипнат, понеже пропушваше черничко. Та реших да го изпреваря, но не даде и се завърза малко състезанийце до билото, а надолу си го оставих да бърза. По правите ми правеше ластик от 15 - 20 метра, който Акорда анулираше по завоите, и така в игри и закачки продължихме 15-тина минути. Трафик нямаше, беше светло, сухо, топло, а и 2-мата познавахме участъка, та се изкефихме, но не ми се даде. Вероятно щото беше с мадама, а пък аз бях без жената (с нея Акорда е доста по-бавен). :)

Предполагам че Ледженда щеше да го "хапне на закуска", бидейки 100 коня над комбито ми (но и малко по-тежък), обаче въпреки системите и конете си, той не е за такива дисциплини.

За тировете не се къхъри. Комбито ги лапа по 2-3 в колоната, а Ледженда в режим доускорение е осезателно по-бърз.

  • Хаха 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

На 9.12.2018 г. at 15:44, ceco_accord написа:

...

Предполагам че Ледженда щеше да го "хапне на закуска", бидейки 100 коня над комбито ми (но и малко по-тежък), обаче въпреки системите и конете си, той не е за такива дисциплини.

За тировете не се къхъри. Комбито ги лапа по 2-3 в колоната, а Ледженда в режим доускорение е осезателно по-бърз.

Оооо, приятелю на Legend това е коронната дисциплина. Катеренето и завоите са му любими. Много коли са изоставали след мен. Последно си спомням за Инфинити QX 3,7L по табелка. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах предвид че не е за стремглаво каране. Иначе много ме кефи как SH-AWD-то го "натиква" в завоя, но това не може да се обясни - трябва да се усети!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 7.12.2018 г. at 13:16, Simeon24 написа:

Ясно, не ми е важно да върти гуми или да се надбягвам по светофарите. Важно ми е като има ТИР пред мен примерно да мога да го изпреваря спокойно, защото съм карал тромав автомобил ( джип ) и беше голямо чудене преди изпреварване - ще стане ли няма ли да стане. Ясно ми е и че с Хондата няма да е така, повече коне, по-добра аеродинамика и за това казах ако върви като сегашната ми кола ще е добре и питах някой дали има преки наблюдения над двете коли или се е засичал с такова БМВ по пътищата и са покарали известно време :dunno:

Пич,ако търсиш динамиката на твоето ремапното БМВ,тук няма как да останеш доволен предполагам.Колегите също подчертаха,че Ледженда е комфортна и тежка кола,ускорението тук не е приоритет.Но колата е мечта.Отиди,покарай и си направи своите изводи:)Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 3.10.2018 г. at 10:02, eXeRv написа:

Ако ви е отправна точка :)

Легенда на Калояново ринг,първо мое излизане на писта изобщо с навигатор в колата,нормални летни гуми на климатик естестено :) 1,25.

Относително бавно превключва предавки.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

От доста време разглеждам обявите и си търся по-нова Хонда. Не мога да намеря читава 7-ца с 2.4 мотор и минах на 8-ца с 2.4 мотор.

Бюджета обаче скочи двойно... По тази причина вече гледам обявите и за Legend-4.

Вчера гледах тази кола в Пловдив:

https://m.cars.bg/offer/c2894118

Колата пали и работи перфектно. Не са й добри гумите-зимни, но имала хубави летни. Предна дясна - износена е стъпаловидно на блокчета, което може да означава амортисьор или носач/тампони. Има няколко външни не фатални забележки. Не се вижда корозия под капака. Интереора е добре за годините. Кожата на шофьорската врата и седалка е износена. Волана е захабен. Гаранция че не е на тези километри.

Не съм я карал, само набързо я огледах – беше кучи студ. Смятам да я огледам в сервиза, където работя. Да й направя комп. диагностика и т.н.

Ако някой има впечатления или знае колата да ги сподели моля.

Редактирано от dragomirrr

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 18 часа, dragomirrr написа:

Здравейте,

От доста време разглеждам обявите и си търся по-нова Хонда. Не мога да намеря читава 7-ца с 2.4 мотор и минах на 8-ца с 2.4 мотор.

Бюджета обаче скочи двойно... По тази причина вече гледам обявите и за Legend-4.

Вчера гледах тази кола в Пловдив:

https://m.cars.bg/offer/c2894118

Колата пали и работи перфектно. Не са й добри гумите-зимни, но имала хубави летни. Предна дясна - износена е стъпаловидно на блокчета, което може да означава амортисьор или носач/тампони. Има няколко външни не фатални забележки. Не се вижда корозия под капака. Интереора е добре за годините. Кожата на шофьорската врата и седалка е износена. Волана е захабен. Гаранция че не е на тези километри.

Не съм я карал, само набързо я огледах – беше кучи студ. Смятам да я огледам в сервиза, където работя. Да й направя комп. диагностика и т.н.

Ако някой има впечатления или знае колата да ги сподели моля.

Защо ги няма пластмасите около двигателя? Километрите и са поне х4.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен тая кола е леш Х 4 Незнам дали са и километрите но със сигурност си приготви още едни 6000 лв за изненади !

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Имам 2 питания. Преди първото малко предистория.

 

Пътувам от Северна България към Стара Загора, сумарно около 400 км., като цяло не особено бързо (в рамките на ограниченията + 10 км/час) шофиране. На влизане в Стара Загора изведнъж ми светва чекът и лампата за SH-AWD. Спирам на първото възможно място, гася, паля и нищо не се промени. Тъй като беше точно на Коледа, нямах нерви и зарязах колата в гаража на къщата, където отивах. Преди това се убедих, че работи само предното (според компютъра и усещането шофирайки). На следващия ден паля и светва само чек-ът, нищо друго. Пътувам до София обратно и всичко по колата работи перфектно, като си правих какви ли не експерименти. След два дни шофиране само със светеща лампа за чек-а най-накрая намерих време да отида на автомивка (колата беше кошмарно мръсна) и след нея изчезна и тази лампа. Вече карам 10 дни и всичко е наред. Въпросът ми е възможно ли е да е станало това от някакво замърсяване някъде по колата / някой датчик/ сензор или каквото и да било? Другият вариант, който ми идва наум е, ако е възможно, да е свързано с непрестанно друсане  от дупки и бабуни последните 40 км преди Стара Загора, защото там магистралата е отвратителна, а карах с 90 в средната лента, където точно са споменатите огъвания и т.н. 

 

Другият ми въпрос е свързан с паленето. Ако не съм карал колата 2-3 дни, не иска да запали от първия път (не е сега само заради студа). Давам на контакт, изчаквам имобилайзера и въртя. Само че не става - двигателят застива на около 700-800 оборота и върти така, все едно не е разпознал ключа. Като дам на контакт още 1-2 пъти и пали на секундата от половин оборот, образно казано. Днес ми го направи сутринта в гаража, въпреки че вчера цял ден бях в движение. Не е проблемът в акумулатора, нито в алтернатора - проверени са. Единият вариант, според мен, е по някаква причина (дали изпускане, дали някаква дупчица и да влиза въздух) да няма достатъчно гориво и да отнема време докато се "зареди" системата. Другият е имобилайзерът да създава ядовете. След първото запалване за деня, после е като пушка. Идеи?

 

Ще бъде благодарен на всякакво мнение / съвет / препоръка. 

 

Приятна вечер!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 7.01.2019 г. at 20:03, dj_freak написа:

Защо ги няма пластмасите около двигателя? Километрите и са поне х4.

Помогнете тогава да изберем някоя от предлагащите се в София или Бургас. Тази наистина не ме грабна особено...

Газовата е с предимство.

Редактирано от dragomirrr

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз обмислям до продавам моя, но даже не съм го пуснал на обява поради простата причина, че за да взема нещо което да ми дава поне такъв кеф, трябва да изръся още около 15-20 000 отгоре (все пак и по-нова година). Обмислям даже за Хонда Леджънд 2014, че имам предложение, но май ще е голяма драма с частите за нея вече... Ако някой се интересува от закупуването, нека ми пише. Почнах да обмислям да слагам газ (малко се боря със себе си на тази тема), та ако сложа вече няма да се продава :D.

 

Да се изкажа и по въпроса за сранението между Legend-a и БМВ (да си призная съм им фен и на вторите) - имам ремапната Е60 530xd. След ремапа осезаемо върви повече. ни и преди и след ремапа положението е едно и също - до 100-120 БМВ-то върви повече от хондата. След това с Хондата наваксвам и изпреварвам, просто след ремапа  става доста по-бавно.

 

Нямат база за сранение двете коли обаче - съвсем различен клас са, а и дизела и бензина се карат по съвсем различен начин ако търсиш динамика.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Pen4ooo, колега като спомена газ - интересувал ли си се по темата къде да слагаш и какви са ефектите?

 

Аз все още си карам моята на бензин, но от време на време се замислям дали не е редно да се спестят едни няколкостотин на месец... Демекври ми даде градско 20 :boxed:

 

Тъй като обслужвам моята при Слави в овча купел съм коментирал с него за газта - неговото мнение беше, че ако има възможност е по-добре да не се слага тъй като поради високата температура на горене се случват 2 неща:

1. Клапаните трябва да се регулират на около 20.000км. Това можело да се прави 3-4 пъти, след което резбата им "свършвала" така да се каже и се стига до ремонт.

2. Износвал се цилиндъра в средата, цитирам "добива формата на бъчва образно казано" и отново се стига до ремонт.

 

Цената на подобен ремонт можела да достигне до 7.5 - 8.000лв. И един вид не знам дали инвестицията - инжекцион + ремонт няма да е по-голяма отколкото спестеното от бензин.

 

От друга страна питах и Маркони във форума, който е специалист по ГИ и той ми каза, че според някои руски форуми такива коли издържат до 230.000 км с газова. Само че не можеше да го потвърди от опит.

 

Като купувах моята забелязах, че на пазара има някои бройки с ГИ и сега се замислям дали не им е дошло времето за големия ремонт и затова да ги разкарват хората, което би потвърдило тезата на Слави, ама ... малко съм като в небрано лозе.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скромното ми мнение, ако говорите за финансовата гледна точка: всеки може да си сметне икономията от газта като основно гориво спрямо бензина. Ако кажем, че разхода е 15 на 100 газ (не знам реалния разход) и 0.1 на 100 бензин (от палене, довпръскване при високи обороти), сметката показва, че за 10 000 км ще изразходи 1500л газ. Ако допуснем, че газта е два пъти по-евтина от бензина, и е, да кажем 1лв/литър, това са си към 1500лв икономия на 10к км. Ако ремонта на двигателя е 8000лв, то икономията от гориво ще го избие за ок. 8000лв/1500лв ×10000км ~= 53 000 км. Плюс още малко, ако включим цената на монтажа на газовата.

 

Карайки на газ има и други разлики в разходите, като по-честото регулиране на клапаните (минус), но и по-дългия живот на маслото и следователно малко по-редките смени (с ок. 15-25% по-дълъг живот според разни източници като Маркони тук, както и други от постовете в темата). Сравнено с горивото, не са голям фактор. Мисля, че в дългосрочен план, сметка откъм икономия със сигурност има, дори и при тази доста песимистична прогноза за основен ремонт след 80к км. Най-важното е добрата настройка на газовата.

Редактирано от Pavel_Pavlov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека отбележа, че ако някой ми каже, че трябва да дам 8000 лв за ремонт (което извинявам се е безумие), имам прогнозна цена за тотален ремонт на този двигател около 3500-4000 лв от човек който познава двигателя. Иначе пускам ebay и за 2000 долара си взимам двигател със история... имам познат който си продадел Легендата след 100 000 км на газ и не е правил нищо по нея. На всичко отгоре и като я продаваше нямаше никаква драма с колата. Много в възможно случаите с проблеми по колата да не са предизвикани от газта, а от нормалното износване на двигателя ако е милионник да речем, защото просто не мисля, че все още някой е разработил вечния двигател. А тази кола се купува от хора, който карат автомобили. Съмнява ме някой да набие 80-90 000 евро за нов такъв автомобил, ако минава по 5-10 000 км на година (или поне няма да са много тези хора).

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а и да ви кажа на всички собственици - Бултрако (Хонда като цяло) имат акция за подмяна на пиропатроните на колите по гаранция (сигурно е имало някакви дефекти установени). Бях преди 2 седмици и ми го казаха. Миналия ден ми се обадиха, че са дошли и ще ми ги сменят другата седмица. Да отбележа че не са намерили дефект в моите а е глобална акция.

Редактирано от Pen4ooo
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 10/19/2018 at 11:43 PM, nicki said:

 

 

8 hours ago, Pen4ooo said:

а и да ви кажа на всички собственици - Бултрако (Хонда като цяло) имат акция за подмяна на пиропатроните на колите по гаранция (сигурно е имало някакви дефекти установени). Бях преди 2 седмици и ми го казаха. Миналия ден ми се обадиха, че са дошли и ще ми ги сменят другата седмица. Да отбележа че не са намерили дефект в моите а е глобална акция.

Смениха ми и на мен пиропатрон на шофьора и airbag на пасажера, към час и половина работа, няма проблеми 

Редактирано от Evtim Petkov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Благодарение на колегата SSHHAFT, се сдобих с Леджънд 4 и аз!

Вероятно е рано да се каже, но това е колата !!!

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито колега! Безаварийно! 

 

Колата е супер, но моята нещо започна да ме дразни. Откакто съм я взел тропа в дясно, рециклираха големи носачи, последно рециклирах рейка, рециклираха и горен десен носач, но досадното потропване си остава.... Три сервиза казваха рейка, рейка, другото всичко е здраво.... както и да е, ще я карам така за момента. Чувал съм, че рядко се разтропват, та съм ударил кьоравото

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен! Много безавариини километри и много да те радва колата! Като се "понавозиш" може да споделиш повече за машината :)

Относно тропането и при мен го има на Акурата. Имах го и при ЦРВ 3. Гледаме тампони и всичко и не излиза никакъв проблем. А при неравности се усеща на волана и много ме дразни. Дано да не е рейка. След зимата ще търсим пак проблема :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!

Потропва и моята отдясно. Констатирах го при огледа още. Ще го преглътна засега. Има си стандартния луфт на рейката. Има си понацепенки тампончета по носачите, но по-здрава...в магазина.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
5 hours ago, Evtim Petkov said:

Честито колега! Безаварийно! 

 

Колата е супер, но моята нещо започна да ме дразни. Откакто съм я взел тропа в дясно, рециклираха големи носачи, последно рециклирах рейка, рециклираха и горен десен носач, но досадното потропване си остава.... Три сервиза казваха рейка, рейка, другото всичко е здраво.... както и да е, ще я карам така за момента. Чувал съм, че рядко се разтропват, та съм ударил кьоравото

On 1/18/2019 at 9:09 PM, Evtim Petkov said:

Смениха ми и на мен пиропатрон на шофьора и airbag на пасажера, към час и половина работа, няма проблеми 

На мен ми потропваше отпред и отляво. Оказа се нещо, което ми казаха че им е слабост в окачването - шарнир на горния носач - 40 лв рециклаж и всичко е топ! Но без да съм го чул, не приемай че ти казвам че е това :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колеги,

 

Потропването във волана почти го нямам вече след рециклиране на рейката, волана стана стегнат, няма луфт наляво-надясно, нито навътре-навън при легнали полицаи.

А за горния носач, рециклиран е и той... Долните големите и те са с рециклирани шарнири, само тамоните им са леко амортизирани, не помня да бяха нацепени. 

 

Съмнява ме амортисьор или по-точно тампона му отгоре. Силно се надявах, че е само от втулката на рейката, но уви. Може би на пролет ще се разтърся за комплект пружини, амортисьори и прилежащите им чарколяци. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 20 часа, Evtim Petkov написа:

Мерси колеги,

 

Потропването във волана почти го нямам вече след рециклиране на рейката, волана стана стегнат, няма луфт наляво-надясно, нито навътре-навън при легнали полицаи.

А за горния носач, рециклиран е и той... Долните големите и те са с рециклирани шарнири, само тамоните им са леко амортизирани, не помня да бяха нацепени. 

 

Съмнява ме амортисьор или по-точно тампона му отгоре. Силно се надявах, че е само от втулката на рейката, но уви. Може би на пролет ще се разтърся за комплект пружини, амортисьори и прилежащите им чарколяци. 

Кой ти рециклира рейката и за какви пари?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...