Jump to content
scyberboy

Леджънд 4-ген - говорилня за собственици и не само :)

Recommended Posts

Здравейте отново,

 

Благодаря за отговора за bluetooth-a . Много е тъпо да не може автоматично да ти прехвърли контактите и да не може да използваш мултимедията, за да виждаш Phonebook-a директно на екрана. Голямо падане ще е да въведеш номерата с гласови команди .

 

Ето и обещаната от мен карта за Източна Европа включително и България .

 

Линка за сваляне е : https://mab.to/Hk7Ev5W13

 

ISO файла го запишете с програма ImgBurn (безплатна е) . Използвайте задължително Verbatin DVD+R DL диск.

Вчера я изтеглих от испанския форум , записах я и работи безпроблемно, и е доста подробна.

 

Поздрави.

Георги

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази карта я знаем от миналата година. Все пак има специален раздел за навигации и мултимедия. Препоръчвам ти там да обсъждаме неща, които се отнасят и до други хонди. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

 

От Ямбол съм и се чудя къде да си сменя маслото на скоростната кутия на Honda Legend 2007? Какво да сложа ? ATF-Z1 го дават по принцип ... Някой знае ли също колко литра събира скоростната кутия ?

 

Благодаря предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей.

препоръчително е да сменяш с хондовско масло. Z1 вече не се предлага. Новото, което го замества  е ATF-DW1. По руските форуми съм чел, че слагат и други масла, отговарящи на ДЕКСТРОН 4 и, че са нямали проблеми при пробег 100 и повече хиляди, но всеки сам си преценява.

Не се сменя цялото масло, а подмяната е около три литра. Може би трябва да посетиш сервиз, който се занимава със скоростни кутии и разбира от тези неща. Иначе се източва през пробката - колкото изтече и след това се долива с ново. Така на практика се обновявя маслото. За цялостна смяна трябва вече специализиран сервиз, който да източи всичко и да налее ново масло.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

Още един въпрос :), има ли начин софтуерно (без да режа кабели) да изключа алармата за коланите ? При други коли има някакви комбинации с колана (даваш на контакт, закопчаваш и откопчаваш колана няколко пъти), които позволяват спиране на звуковата аларма. Има ли такава опция при Honda Legend 2007 ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

коланите освен основната си функция да предпазват, при ледженда са свързани и с датчиците на еърбеците и със системите ACC и CMBS. Избора е личен, но ако не ти се поставя колан, не е ли по-добре да боднеш в гнездото една празна закопчалка /или както се казва това дето го бодваме/.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Show_time абсолютно си прав, но в града до работа е 2 км и много ме дразни алармата им. Когато съм извънградско, винаги слагам колан , но в града за 2 км не винаги се опашвам :). А иначе, това с празната закопчалка, в града е възможното решение ...

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

 

Мисля да си сменя маслото на скоростна кутия и на диференциала, и раздатката на HONDA LEGEND 2007.

За скоростната, по горе ми казаха какво е ATF-DW1, но за диференциала какво е ? Някъде четох, че е същото, като за скоростната кутия . Вярно ли е това ?

 

И имате ли мнение за сервиза на Хонда - БУЛТРАКО, който е на бул. Ботевско шосе? Дали там ще ме обслужат качествено ?

 

Благодаря за отговорите и мненията.

 

Поздрави .

Георги

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

 

Кое масло за какво е ?

 

DPS-F

Dual pump fluid II

Hypoid Gear oil

 

Кое е за диференциал и кое за раздатка ?

 

Please help !!!

 

Thanks !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам вече 7г. Акорд Type-S, безаварийно сменяйки за 150к само една задна биалетка и нещо съм си навил на пръста скоро да ставам собственик пак на Хонда, но Леджънд 4. ;)

Понеже няма преки наблюдения, някой собственик от София, би ли ми отделил половин час за една малка разходка и беседа?

Бензина и почерпката от мен!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Moonlord

DPS-F не е за SH-AWD

Карам вече 7г. Акорд Type-S, безаварийно сменяйки за 150к само една задна биалетка и нещо съм си навил на пръста скоро да ставам собственик пак на Хонда, но Леджънд 4. ;)

Понеже няма преки наблючедния, някой собственик от София би ли ми отделил половин час за една малка разходка и беседа?

Бензиа и почерпката от мен!

Като скокна до София, ще ти се обадя да се запознаете с машината, остави ми един тел. на ПМ.
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Moonlord - за маслата най-добре питай Бултрако и слагай такова, каквото е предписано.

 

vpop - идващия уикенд може да ти покажа моята и да те повозя. Ако си ок, пусни тел на лични, да се разберем. Това не изключва предложението на vanio_tt.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре си се насочил :) Виж в https://hondakarma.com/legend/4th-gen-2004-2012/ за още мнения ;)

Хм, нямах много време да чета, но положителното е, че не намерих оплаквания от автомобила, като машина и поведения на пътя! Оплаквания има само от разхода, данъка и екстри, като управление на климатроника, навигацията и други патетични нещица :).

Принципно съм изгледал много ревюта от европейските бивши съветски републики - Украйна, Прибалтика, Беларус и самата Русия, където тази кола е на висока почит от специалистите им! Макар да знаем, че руснаците не са производители на "истински" автомобили, те имат афинитет, като потрбители към добрите автомобили, защото за разлика от един западен човек, за който колата е предимно средство за придвиждане, там, а и тук тя е нещо повече - втори дом, любовница, ортак на джоба, социален статус, удоволствие ... :)

 

Благодаря на колегите за предложението за среща - пуснал съм им л.с.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Moonlord - за маслата най-добре питай Бултрако и слагай такова, каквото е предписано.

 

vpop - идващия уикенд може да ти покажа моята и да те повозя. Ако си ок пусни тел на лични, да се разберем. Това не изключва предложението на vanio_tt.

Е те, Бултрако, наливат отзад DW1...не са и чули за DPSF (08200-9007A). Тая е малко друга хонда от техните. SH-AWD си е за Х'америката и Acura.

Тука има DPS-F, което е съвсем друго масло. Малко е объркващо де... има DPS, DPSF, DPS-F, DPSF-II.

 

Не ми се навлиза е тая тема, ама ето и малко яснота:

http://acura-club.net/index.php?act=attach&type=post&id=8036

http://acura-club.net/index.php?act=attach&type=post&id=8032 (последната страница)

http://acurazine.com/forums/1g-rdx-diy-faq-161/diy-%96-rear-differential-non-honda-fluid-903984/

 

 

И братушките, и те не че го долюбват DPSF, ама тия пък тука, нашите нищо да не знаят и да наливат само DW-1 на Legend-ите, е непрофесионално. За тях няма DPSF или DPSF-II, те познават само DPS-F.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За скоростната кутия и диференциала е ATF, а за раздатката - HGO ;).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези, които имате КБ1, как преценявате просвета на автомобила? Нормален ли е според Вас или по-скоро ниска?

Струва ми се, че отпред е доста нисичка при бронята!?!

И още нещо, как е разходът на български бензин - градско, извънградско и магистрала при нормално каране?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги или по-скоро сънародници, защото притежавам друг японски автомобил, а за хонда съм кандидат. От скоро реших, че искам да се кача на по-висок клас автомобил или по-скоро да притежавам такъв за удоволствие и дълъг път, а жена ми да го кара всеки ден за по-голямата й сигурност и уважение от шофьори, които виждайки микрата в комбинация с жена, не я броят за участник в движението. Гледах, четох, хвърлих се на А6, обявиха ми да си приготвя на година по 5-6 хиляди за каско, данъци и подръжка, и определено това ме отблъсна. Все пак говорим за коли, които са до 20 хиляди, ако трябва за 3-4 години да дам за разходи себестойността на автомобила, със сигурност нещо не е наред. Имам наблюдения върху Субару Трибека, която за две години освен зверския й разход и около 350 лева за смяна на масла и филтри, други разходи не е имала. Легенда ми е страшно красив, имал съм само наблюдателен допир по пътищата с него, което е голяма рядкост в интерес на истината. От снимки вътре ми допада също, но не съм сядал. Харесва ми, че има доста екстри от най-премиум клас, но сега ме интересува и технически как са? Четейки тук, частите са напълно нормални, даже бих казал евтини, за това, което получаваш. За съжаление, пазарът не е много голям и е трудно намирането на такъв автомобил, за това ще се радвам да ме посъветвате следните неща:

От тук ли е по-добре да се вземе или от чужбина?

Колко е нормалната цена в момента, гледам, че има от 14 до към 25?

Има ли слабо място или това за японците е непознато понятие?

Има ли къде да се поддържа и гледа хубаво такава кола в София, изключвам официалния сервиз(не ги харесвам като цяло)?

 

Това са ми важните неща, като за начало, всичко друго, което споделите ще е само плюс. Благодаря много и поздрави!

Редактирано от vesivanova
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такааа!!! Днес покарах един KB1 и лекинко останах разочарован от:

1. Много тромава, направо изумително тромава?!? Вярно, на висока скорост диша добре и ускорява до безкрай, нооо :|

2. Возията страшно твърда за автомобил от този клас, не по-добра от моя твърд S-type, който е почти най-твърдата кола, която съм карал, май с изключение на една Мазда спорт!

 

Отделно ходих да гледам две по автокъщи, но леко ме разсмиват километрите - всички на по 10г. и около 120х :tooth: !?! Едната беше страхотна отвън и още повече като салон, но когато видях снимките на компа, които направих отдолу се шашнах - яко беше избила ръжда, не опасно, но все пак учудващо на останалия фон...все пак швейцарка :biggrin:.

 

Още очаквам някой колега да покаже неговата, че не се отказвам лесно :).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези, които имате КБ1, как преценявате просвета на автомобила?....

Просвета е като на Акорд7 (не Type-S) или ако има някаква разлика, ще е пренебрежима.

....Това са ми важните неща като за начало, всичко друго, което споделите ще е само плюс. Благодаря много и поздрави!

Отиваш, гледаш и преценяваш. Определено връщат километражите тук.

Под 20к хубава няма как да вземеш, даже и навън почват от 10к Евра добрите.

Слабо място, бих казал рейката и евентуално прави носачи...скъп данък и гуми, другото е песен направо.

За сервиз в София нека колегите кажат. Юби ко също са официален сервиз.

....Още очаквам някой колега да покаже неговата, че не се отказвам лесно :)

1. За динамиката:

Преди години първото ми впечатление за тромавостта беше същото. ;)

Няма как да е другояче колега, колата е много тежка просто, а и е ограничена при старт от място....хората, караща големи и тежки коли знаят за какво става на въпрос.

Тук съм писал повечко по въпроса: http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=93381

Има и още нещо...скоростта не се усеща правилно в тая кола. При движение с 180 да кажем, при запитване към пасажера, винаги казва около 130-140.

При мене 100-200(по скоростомер) 18секунди.

Много е далеч от бегачка за драг, но за 200+ е направо изтребител, за което много помага аеродинамиката. 200-250 е под 40сек.

 

2. За возията.

Нещо тука не е така! Буквално всеки ден се возя или в акорд, или в легенд.....Комбита, ръчки, автомати, фейсове, 7ци да искаш покрай мен :hondarulez:.

Или нещо е бил разхлопан (това спомага много за негативна оценка при градско каране), или нещо гуми джанти не са били като хората. Не ми се влиза в излишни полемики, но пускахте ли я тая кола с около 150км/ч, да видиш за какво иде реч? 8ген. акорд и той вози по-добре от 7ген., но легенда е друга бира, и бих казал, че сравнението е неуместно.

Возията на S-клас, A8 и BMW7 не може да стигне, но тя е замислена за пряк конкурент на E-клас, A6 и BMW5 и смея да твърдя ги превъзхожда по всичко.

 

За ръждата отдолу също ме озадачи, я пусни някоя снимка на мейл (vanio_tt@abv.bg), да видя и аз за какво става на въпрос....странна работа.

vpop, за срещата, не съм те забравил, даже утре ще идвам, ама много ще бързам и няма да мога сега, но другия път ще се обадя да се видим. :thumbs1:

Поздрави, колеги и не забравяйте за силата на мечтите! :honda:

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такааа!!! Днес покарах един KB1 и лекинко останах разочарован от:

1. Много тромава, направо изумително тромава?!? Вярно на висока скорост диша добре и ускорява до безкрай, нооо :|

2. Возията страшно твърда за автомобил от този клас, не по-добра от моя тврд S-type, който е почти най-твърдата кола която съм карал, май с изключение на една Мазда спорт!

 

Отделно ходих да гледам две по автокъщи, но леко ме разсмиват километрите - всички на по 10г. и около 120х :tooth: !?! Едната беше страхотна отвън и още повече като салон, но когато видях снимките на компа, които направих отдолу се шашнах - яко беше избила ръжда, не опасно, но все пак учудващо на останалия фон...все пак швейцарка  :biggrin:

 

Още очаквам някой колега да покаже неговата, че не се отказвам лесно :)

 

Ако не е тайна ще споделиш ли кои коли от обяви си гледал ? 

 

Може да са полезни на хората, които искат да купуват Legend. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И само добавя за страхотната стабилност, която притежава тази кола. В комбинация с подходящи гуми направо залепва за пътя.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера видях един леджънд на паркинга на SkyCity Mall в Гео Милев. Ее, няма таква кола! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички. 

Относно окачването - да сравнително стегнато и малко твърдичко. Поне на моето КБ1 е така. Не съм вдигал и заглеждал автомобило отдолу, но има едно възможно логично обяснение. В гамата от аксесоари и опции за КБ1 има избор на спортно окачване. Възможно е някои от нашите автомобили да са с такова.Само предполагам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Ако не е тайна ще споделиш ли кои коли от обяви си гледал ?

 

Може да са полезни на хората, които искат да купуват Legend.

 

Два ги гледах, в две автокъщи на околовръстното и Симеоновско - близко са една до друга, а тази, дето я покарах, беше единствената регистрирана и човека много точен, но не ме грабна...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги (най-вече vpop, като заинтересован), :)

Пиши една отделна тема и да направим среща в София тези дни...

С най-голямо удоволствие ще споделя моя вече почти 3 год. опит с Легена. ;)

 

В подписа има пълно инфо към карпсендинг - разход на бензин и другите (поддръжки/ремонти/данъци/етц..)

 

Иначе имам и всички данни за контакт в профила. Винаги съм на линия за по кафе/бира и раздумка за любимите Хонди. :)

 

П.С.

В петък (24.02), покарахме 20-30 мин. с един колега със СВ рег. между Пазарджик и Пловдив, после заедно висяхме в задръстването към Асеновград - поздрави, ако чете (и да пише) !

:plane:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази в Пловдив съм я гледал (14300 лв.)- пълен боклук отвътре, добре работещ двигател.

 

п.п. два Legend по магистралата - за мен беше чест, а за историята прецедент. 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По коя магистрала и по кое време се е случил този прецедент ?

Не за друго  - вчера преди обед и аз се прибирах към СФ по Тракия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази в Пловдив съм я гледал (14300 лв.)- пълен боклук отвътре, добре работещ двигател.

 

п.п. два Legend по магистралата - за мен беше чест, а за историята прецедент. 

Тази в Пловдив си стои от 2 години... Сигурно е на над 300к км. 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ба, само точа лиги по тези параходи....много ги харесвам . :wub: И тази въпросната, на 14.300 я гледам, вече втора година стои.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги (най-вече vpop, като заинтересован), :)

Пиши една отделна тема и да направим среща в София тези дни...

С най-голямо удоволствие ще споделя моя вече почти 3 год. опит с Легена. ;)

 

 

Благодарско, но не съм в Сф, а на вилата и отскочих до морето на разходка. Там поизпът огледах и покарах Легендата, която се продава в Бургас. И тази ми се стори тромава, може би защото Акорденчето ми е оса. :) Но да споделя за него, на евентуални желаещи да го гледат - всичко му работеше, имаше ГИ BRC,  но голяма мъка на него в сравнение с бенза. Лек луфт се усещаше в рейката, но като цяло колата не тропаше грам. Дотук айде, но с твърде много забележки външно и в купето - много жулнатини и олюпвания по боята, джанти - одялкани здраво, изпотен заден стоп, понацепена пластмаса на фаровете, вътре в купето я оценявам поне на 300х. В двигателния отсек липсваха кори отстрани, нямаше течове, но имаше някакви мазни петна ниско долу, като от рядък дзифт или по-гъсто масло - съмняваше ме, че са дошли от един тампон, защото и при палене, и гасене се чуваше притракване. Чуваше се притракване на клапани, а уж скоро били регулирани, заради ГИ която си личеше, че е нова - тракат, ако са хлабави, а на газ не натягат! Най-голяма е разликата със снимките, които направих аз отдолу и тези, постнати в сайтовете. Ами това е, ако някой е решил да я гледа въобще...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все пак става въпрос за автомобили на 10-11 г. Като се вземем предвид, че са внос отнякъде и търговците не казват цялата истина, не можем да сме толкова критични към продаваните ледженди. Направете справка и в Мобиле.де.

Вярвам, че всеки от нас, когато се е спирал на този модел е бил наясно с компромисите, които се правят при покупката. За 8-10 г. експлоатация не може да няма следи от употреба. Дори е притеснително, ако няма следи.

Ледженди на 300 000 + км. са в състояние доста по-добро, отколкото други коли на по 150 000. Следи по тапицерии, волан и боя ще има. За мен по-важното бе ходовата част и двигателя да са безупречни. Такъв беше и моя компромис - имаше външни неща, които оправих, но двигателя, трансмисията, спирачките и окачването са железни. За мен това отличава автомобила от другите. За стабилността писах, а  и които я имаме, знаем за какво става въпрос. А за спирачките какво да кажем - свирепи. Един приятел, при едно рязко спиране, за да опази един идиот, каза, че са щели да му изскочат червата навън...

Както писах по-горе, ледженда е малко странна кола. Нетипична кола. 4х4 задвижването я прави на моменти по-малко маневрена и не толкова скорострелна от място. Но работата на двигателя и трансмисията компенсират останалото. Ето днес, за разгрявка, отидох сутринта до Пазарджик , а по обед бях в Самоков. На магистралата карах с 145 на темпомат и само аз изпреварвах. Разходът - 12.5, което си е направо икономично.

На мен тази кола ми дава сигурност, спокойствие и невиждано удоволствие от шофирането. Явно трябва да има синхрон между човека и колата, и тогава сливането е пълно.

П.П. на колегата, дето обещах "кръгче" -  не съм забравил, но доста път ми се събра тези дни. Ще се обадя на оставения тел, та да разгледа и моята.

Успешни дни и безаварийни км.

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да e успял да намери липове за броните за KB1? ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колеги, малко помощ , ако може ...От скоро имам легенд -2007 г. и не се включва CD то.. На радио работи ,но не превключва на СД , в сервиза на Хонда в Бургас ми казаха, че не знаят как да го оправят...Благодаря предварително.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом в сервиза не знаят, надали и ние ще знаем!

Първо, честит Ледженд.

Все пак ни напиши - приема ли дискове и какво става като ги приеме? Сам ли "изплюва" дисковете или ги вадиш ръчно? На дисплея излиза ли някаква информация? Какъв формат на песни си записал?

Кажи ни повече за автомобила - откъде е внесен, на колко км. е и др. Може ресурса на устройството да е заминал. Макар че, досега не съм видял подобно оплакване и от коли на доста км.

Аз за това се сещам.

П.П. Моля те, замени 4 с Ч.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колега, Хондата е взех преди 20 дни. Внесох си я от Германия ; ако се вярва на сервизни книжки и немци, колата е на 137 хил.км., минала е тюф..Но проблемът е, че не иска изобщо да приема дискове. От сервиза ми казаха да се обърна към специалист по СД.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амии значи, отиди при специалист. Той ще се опита да го съживи, ако не става, търси от кола донор и взимай cd от нея. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...