Jump to content
scyberboy

Леджънд 4-ген - говорилня за собственици и не само :)

Recommended Posts

За него става въпрос да..голям пич.Ами миналата зима ходих,него го нямаше и после се замотах нещо,и тя зимата мина.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 8.10.2021 г. at 0:03, ceco_accord написа:

Да ти е честита!

Дай да я видим?

Мото Пфое продават и други марки - дал им е Ледженда като първа вноска за нещо британско и пак луксозно, каквото ат Бултрако не могат да му предложат.

Със сигурност ще имаш питанки - с каквото можем ще помагаме, но аз блутута и навигацията и не ползвам. :)

Намери си читав газаджея (дано да е столичанин) - по-важен е от уредбата и дано е газифицирал такава успешно.

Виж дали това  https://www.maximum-honda.ru/docs/legend/6.pdf  ще ти е полезно

Благодаря за линка. Руския не ми е силен, но е по добре от нищо. Иначе не съм я снимал още, но вътре е с червен кожен салон, като Мазерати 🙂 Утре отивам в Landi Renzo за газовото, най адекватни ми се видяха до сега от всички прозвънявания, които направих. Някой знае ли, защо понякога ми се заключват бутоните за управление на аудиото от волана? Нищо не работи от там,но по някое време се оправя. Натискам всички възможни копчета , но не разбирам как става?

  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждал съм я в мобиле-то.

За аудиото от волана - няма такава функция. Сигурно е проблем в контактите на буксата, или от лентовия кабел.

За газова бих ти препоръчал Бранко (Markony от форума) в Русе, но сигурно е късно, щом имаш уговорка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 19 часа, ceco_accord написа:

Виждал съм я в мобиле-то.

За аудиото от волана - няма такава функция. Сигурно е проблем в контактите на буксата, или от лентовия кабел.

За газова бих ти препоръчал Бранко (Markony от форума) в Русе, но сигурно е късно, щом имаш уговорка.

Да, явно е късно. Днес я закарах да я правят, ще споделя резултата. Все пак за аудиото, забелязвам, че ми излиза надпис LOCKED  на менюто под километража и винаги, когато ги има, не ми работят копчетата на волана за аудиото. По някакъв начин това заключване изчезва, след много ръчкане на всичко и функцията от волана се оправя. Що за чудо е това??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой друг не се ли е сблъсквал с подобен проблем? Като си сменяш инфото от волана, покрай Trip A , Trip B и всичко останало, накрая стига до LOCKED. Когато този надпис го има, не ми работи аудио управлението от волана. Как и кога изчезва, не мога да кажа, но не се рестартира при гасене на двигателя.🤔 Когато обаче не се появява това LOCKED,всички копчета работят!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сефте и аз и чувам за locked.Пробвай да рестартираш като откачиш акумулатора за 5 мин и след това да вкараш кода от жабката.

Или бултрако да я закачат на диагностика и ако могат да я отключат.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен 1 от полетата при изреждане е просто черен екран. Мисля че беше за настройка на хендсфри-то, ама в тея менюта човек може да се загуби, а и освен другите неща, само телефон и требе на тая кола. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 6 часа, mittaka7 написа:

Сефте и аз и чувам за locked.Пробвай да рестартираш като откачиш акумулатора за 5 мин и след това да вкараш кода от жабката.

Или бултрако да я закачат на диагностика и ако могат да я отключат.

 

Къде в жабката има код и как се вкарва?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 цифрен код за аудиото. Трябва да го пише някъде в сервизната книжка.

Въвежда се чрез 6-те малки кръгли бутончета за избор на запаметените станции, или дискове в ченджъра.

IMG_20211027_095403.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като отвориш жабката кода е написан горе вдясно,вкарваш го с бутоните които Цецо ти е показал и  да видим дали ще се махне това заключване.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 23 часа, mittaka7 написа:

Като отвориш жабката кода е написан горе вдясно,вкарваш го с бутоните които Цецо ти е показал и  да видим дали ще се махне това заключване.

За съжаление в моята жабка няма код! Какво според вас следва да направя сега, за да си пусна радиото?🤔 На Бултрако ли да звъня? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или ти зле обясняваш, или аз зле те разбирам.

Първо беше неработещи бутони за аудиото от волана. После питаш за код на аудиото.

Това са различни неща.

Що не прегледаш документите на колата - може да го пише някъде.

Ако не - отскочи до Бултрако и ги помоли. По ВИН ще го издирят, а може и пари да не вземат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно и двете😀 Просто след откачане на акумулатора, се рестартира и аудиото и иска код, който аз нямам. Взех колата без никакви книжки. За 12хил. толкоз😀

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно. Не си играй да го налучкваш, защото има 10 опита и след тях трябва да мине поне час, за да опитваш пак.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:))) Ами Вие го посъветвахте да разкачи акумулатора,от там иска кода(нормално е). Друг е въпросът,че го няма.

Ако имате книжка(уж дето са фалшиви :))) на първа страница трябва да го има. Ако колата е от Швейцария или Германия в черната папка е на картонче с размер на кредитна карта и пише Radio code 12345(цифри). 

Тук имаше тема на съфорумник които по рама ще Ви прати кода на радиото.

 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мммм, докато съм писал има отговор....

Лошо,че няма сервизна история,вижте през търсачката за човека които вади по рама кода за радиото,мисля беше в раздела Акорд.

На предишното поколение Акура Рл много се оплакваха от изгубване управлението от волана,но тук звучи наистина като някаква настройка.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Анжело ти като нямаш кода защо рестартираш?

Сега като намериш кода по някакъв начин и не се оправи след рестарта виж настройките на скритото меню което се активира като натиснеш стрелката cansel+menu+map,тези три бутона ги задържаш едновременно за 7-10 секунди и се отваря това скрито меню и оттам трябва да прегледаш всички опции дали нещо не е забранено или е off/on.

 

Аз със това скрито меню си активирах GPS compass който следи колата в каква посока се движи и ако примерно слънцето свети  само лявата страна на колата,климатика на auto започва по активно да работи в лявата част на купето за да охлади по бързо.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако трябва да съм обстоятелсвен, не аз рестартирах, а тези, които я газифицираха вчера. Аз иначе бях чувал за този код и нямаше да го направя, преди да намеря кода. Това "скрито меню", много ме впечатли, ще го пробвам утре! Само да видим как да открия човека с кодовете😀 Благодаря на всички, които опитват да помогнат! Явно Хонда карат предимно читави хора😀

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И в моите 2 жабки не видях код за аудиото, а и ми се струва странно да го има на видно място.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, някой има ли представа как се ресетва родителския контрол(Child Safety) или там както се казва. Рових в нета но не успях да открия. Задна лява врата не мога да я отворя от вътре. Копченцето го въртях в какви ли не посоки но така си и остана. Намерих клип с който видях пиниза за стъклото (на същата врата) което от вратата се сваля и вдига но от шофьорската конзола неможеше.

Ето го и него за някой с такъв проблем... Тоя младеж има и едно видео за ресетване на шибидаха.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, намерих някакъв код на сенника. Вероятно е това. Въпросът е, че от бутоните с цифри ми е активен само 1. Натискайки другите не се случва нищо, а в кода ми дори няма единица🤔

20211029_144558.jpg

Редактирано от Анжело

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прилича на това.

Като натиснеш бутона за вкл. на аудиото (оранжевата стрелка), на малкия дисплей върху таблото (зелената стрелка) не ти ли изписва ENTER CODE?

IMG_20211029_153329.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стана! Всичко работи вече. Не мога обаче да вляза в разширените настройки на малкия дисплей под километража. Дали е защото е за Европа?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не.

Там разликите са минимални, а основната е че иконите са само пиктограмни, а за азия и америка са дублирани и с думи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майче първо трябваше да запаметеш 2- те позиции на седалката си.

Има го обяснено нейде в оня руски мануал. Те също се губят след откачане на акумулатора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Запаметени са! Това е лесно, но не стигам до онова меню. Всичко изчетох. Явно нещо пропускам или хондата ми като е за БГ е орязана нищо🤔

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А колата на "Р" ли е и с натиснато педалче за "ръчната" спирачка?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, ceco_accord написа:

А колата на "Р" ли е и с натиснато педалче за "ръчната" спирачка?

О, не бих се сетил за ръчна спирачка😀

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даже за "ръчната" не съм сигурен.

Там влизах само веднъж - да си изкл. известяванията за превишаване на градска и извънградска скорост, че ме стряскаха в началото. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

rszm@

Това би трябвало с диагностика да се види дали има нещо което не работи,другото е някакъв механичен проблем..

 

Анжело

 

Комбинацията мисля,че беше натискаш средното+горното или долното за няколко секунди..

 

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скъпи колеги, има ли някой с европейска легенда, който да си има всички настройки в CUSTOME менюто от волана? Всичко изчетох, но не мога да стигна до тях. Не ми изписва също и Driver1 или Driver2, въпреки, че съм ги запаметил от бутоните на вратата и си работят. Толкова много екстри ли са орязани за Европейските наистина или аз нещо не се справям с намирането им? Имаше същия въпрос и от друг колега, но гледам, че и той няма отговор 😞

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм виждал такъв надпис.

Ти нали през това бутонче влизаш - задържайки го 3-4 секунди?

IMG_20211030_233334.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да! Ако нямаш обозначение DRIVER1, явно и ти нямаш разширените настройки за осветление и т.н. А тези коли показват ли информация за налягането в гумите?

Редактирано от Анжело

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята не. Нямам датчици в джантите, но и не ми се е случвало да карам с мека гума.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"@Анжело" ти сам ли караш колата?

Според мануала, за да имаш водач 1 и 2 трябва всеки от 2-та ключа да се запамети в колата, от менюто в което ровиш.

CUSTOMIZE ENTRY / CHG SETTING / REMOTE SETUP

Така фиксираните към всеки водач настройки се активират с отключването от съответния клчю. Но при мен това го няма, а и на ключовете ми не пише 1 и 2, (както би трябвало според мануала за извън Европа), така че - караме каквото са ни дали. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...