Jump to content
scyberboy

Леджънд 4-ген - говорилня за собственици и не само :)

Recommended Posts

Някой има ли идея от къде мога да намеря диск с всички карти за Европа, че в момента имам само за западна Европа пък там няма да карам много много :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 8/19/2019 at 3:27 PM, reddek said:

Някой има ли идея от къде мога да намеря диск с всички карти за Европа, че в момента имам само за западна Европа пък там няма да карам много много :)

За няколко човека с Legend е правил момчето - има и обява в OLX - от Пловдив мисля беше - прави ти диска и праща с обяснения как да си го качиш - доста културна работа. Мисля че беше 20-30 лв. Аз вече една година си ползвам диска и нямам оплаквания: тел.: 089 2997484

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 19.08.2019 г. at 15:27, reddek написа:

Някой има ли идея от къде мога да намеря диск с всички карти за Европа, че в момента имам само за западна Европа пък там няма да карам много много :)

В темата "Car audio & GPS" има обширна тема по въпроса - колеги пускат линкове към последните имиджи.

Ето мнението (и темата) -> 

 

 

Сваляш, печеш и готово ;)

За протокола имам 3 записани диска за източна/централна Европа с предишната версия (2017) които ми стоят в багажника, ако ти се занимава да се срещнем ти подарявам един за проба.

 

Поздрави,

Стойчо

Редактирано от scyberboy
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 15 часа, scyberboy написа:

В темата "Car audio & GPS" има обширна тема по въпроса - колеги пускат линкове към последните имиджи.

Ето мнението (и темата) -> 

 

 

Сваляш, печеш и готово ;)

За протокола имам 3 записани диска за източна/централна Европа с предишната версия (2017) които ми стоят в багажника, ако ти се занимава да се срещнем ти подарявам един за проба.

 

Поздрави,

Стойчо

Здрасти,

 

Благодаря ти. 

 

Всичко изчетох там. 

Записах 2 dvd-та и нито едно от тях не тръгна. Единственото, което не направих е да запиша диска на 2-ра скорост защото записвачката не ми го позволява. Ще пробвам на някоя друга и ако не стане ще се възползвам от предложението за диска. 

Поздрави,
Иво

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Scyberboy от тези дискове които имаш има ли карта на Турция?

Че ще пътувам другия месец до Кушадасъ,а на моят диск я няма.

Поразрових се  в нета и на всички карти Турция липсва.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не само за Турция, ами дори ако ходиш в Сърбия няма карта. Май са само за EU страните.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма баце, само ЕУ, другото е черна дупка :(

Явно трябва отделно да се търси/купува... или просто си карай на тел. с предварително свалени карти от Гугъл/Сиджик/Гармин/етц...

 

@reddek ако ти е тръгвало и забива на около 30% със съобщение "диск ерър" е от кофти диск или бърза скорост.

Аз тези трите диска така ги запивах на ПЦ-то със стара записвачка, която позволяваше мин. 4х скорост. 

После си купих нова, пекнах го и тръна от раз ;)

 

Поздрави,

Стойчо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 15 часа, scyberboy написа:

Няма баце, само ЕУ, другото е черна дупка :(

Явно трябва отделно да се търси/купува... или просто си карай на тел. с предварително свалени карти от Гугъл/Сиджик/Гармин/етц...

 

@reddek ако ти е тръгвало и забива на около 30% със съобщение "диск ерър" е от кофти диск или бърза скорост.

Аз тези трите диска така ги запивах на ПЦ-то със стара записвачка, която позволяваше мин. 4х скорост. 

После си купих нова, пекнах го и тръна от раз ;)

 

Поздрави,

Стойчо

Аз свалих това копие дето е от руския сайт 2018 година. Въобще не тръгва, замисля се след което ми изписва ерор. Не разчита диска. 

Ти с кой точно вариант си пробвал да пробвам и аз да не би да съм свалил кофти версия. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като аз отдавна съм се примирил, че няма как да ми тръгне диск с нави, а виждам, че някои изпитват затруднения дори с Леджънд, да попитам има ли някакъв вариант да се свърже тел. или таблет към системата и каквото излъчва телефона, това да показва и на дисплея на колата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, mittaka7 написа:

 

За съжаление няма Legend като опция иначе да съм го сложил :)

https://www.navtool.com/honda.aspx

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 5 часа, mittaka7 написа:

 

Това добре, но как става магията и кой може да го направи? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно дисковете, написал съм от къде може да си вземете за 20-30 лв. Аз също пробвах от руския сайт и не успях да го подкарам, а съм записвал дискове за други коли. Ако все пак имате мерак да си направите диска сами, мога да дам няколко жокера (извинявам се ако ги знаете вече): 1. Ползвате само двусловен диск и съветът ми е да вземете качествен. 2. Версията на записвачката, също четох, че може да е от значение.

 

и пак ще споделя, че въпросното момче, което е правило не един диск специално за Legend, ще ви прати обяснение какво да направите от скритото меню, за да подкарате диска, ако не тръгне от първия път.

Редактирано от Pen4ooo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За моята купих диск от Олх-са,човека вярно беше от Пловдив,само го сложих в Двд-то свали си информацията и работи перфектно вече 3 години

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забелязвам има няколко човека около Дружба с Легенди - разбиха моя 2 пъти в рамките на няколко дни, за щастие не са го запалили, но това е била целта. Нещо са ги набелязали. Прибирайте ги по платени паркинги и гаражи.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига бе..ебати гадното!!!

Това беше една от причините да го взема,че никой не ги пипа,а виж сега какво става.Добре,че имам гараж и каско де ама те краднат ли го после ходи пак търси месеци наред.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кофти работа, дано да е било нещо случайно. Макар 2 път за няколко дена... Вече нищо няма да ме учуди.

 

На някакво оживено място ли е бил или на някое по скрито?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нищо случайно, дано да няма 3-и път. Един познат си беше сложил механичен прекъсвач на горивната помпа и го беше скрил, така нямат никакъв шанс да я запалят. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 20.09.2019 г. at 10:30, reddek написа:

Кофти работа, дано да е било нещо случайно. Макар 2 път за няколко дена... Вече нищо няма да ме учуди.

 

На някакво оживено място ли е бил или на някое по скрито?

 

Точно до булеварда, на осветено, пред входа на метрото. На 300-400м от районното.

Първия път по случайност излезе човек в 3 през нощта и ги видя до колата. Докато изляза нямаше никой. Тогава още не мислех, че има нещо, огледах колата и не видях щети. Предположих, че някой си е бил до неговата кола, спрял до Легенда. Чак няколко дни по-късно забелязах леки наранявания по ключалката на вратата и почнах да я спирам на гореспоменатото място, надявайки се, че някой мангал случайно е решил да ми вземе радар детектора. 

Втория път, около две седмици след първия, излизам сутринта и я намирам отключена, разбита, с изкарани кабели под волана, вдигнат капак, откачен акумулатор. Имах разни неща в колата, които можеха да вземат, но всичко си стоеше. Искали са само цялата. 

В Бултрако за двете ключалки (врата и контактен ключ) ми казаха, че ремонта при всички положения ще е над 2000лв. На друго място ми я оправиха за +-250лв. 

 

Междувременно вече 6 пъти ходя до районното да взема служебна бележка заради каското и всеки път ме въртят с какви ли не глупости. Нося все повече и повече документи, копия, обикалям и плащам такси и накрая като отида пак ми казват, че нещо не съм направил и не съм донесъл. Като гледам накъде е тръгнало, нищо няма да ми изплатят само заради несериозността на тия... полицаи :)

 

Моя Легенд няма да стъпи в Дружба повече. Пазете се!

Редактирано от ccdesigns
  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте легенди,

От няколко месеца и аз се кефя на тоя кораб. Имам следния въпрос към вас. Реших да сменям дисковете отпред и поръчах след кратко проучване на ABE 320mm дискове колкото разбрах че трябва да са, обаче след 2 месеца разкарване в багажника като дойде време за смяна се оказа че всъщност са 300мм дискчетата които съм взел. Та въпросът ми е, има ли такива от вас които са с 300мм дискове, щото уж по каталог били толкова. В момента съм в процес на преговори да ги върна тия дискове, щото не мога да ги сменя (изобщо не предлагат 320мм на ABE) . Ако не мога да ги върна и има някой легендаджия с такива, мога да му ги дам на оферта. Също ще съм признателен за инфо на какво друго могат да станат.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега,

Връщай ги тези и си поръчай от Бултрако.Аз лично прерових нета,пишат че имат налични 320мм,но като звъннеш,

нямат.Дори и с доставка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

миналата година смених моите.Където и да питах,все ми предлагаха 300 мм,а моите са 320. Намерих едни немски на 320мм,но не са от най-качествените. За спиране спират.но не и като оригиналните. Лично аз съм решил да ги заменя с едни керамични на Powerstop.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, на мен ли ми се струва или предната броня е с цвят различен от този на купето?

 

https://www.autoscout24.ch/de/d/honda-legend-limousine-2007-occasion?vehid=7054606&backurl=%2Fautos%2Fhonda--legend%3Fmake%3D29%26model%3D242%26vehtyp%3D10&make=29&model=242&vehtyp=10

Редактирано от Беселин

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дааа, ... идеална причина за смъкване на цената освен, ако не купуваш за да ходиш на автоизложение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Беселин не виждам разлика аз :)
Бтв, може да отвориш отделна тема за обсъждане на обяви...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, разделих се с легендата вчера.

Чакам да взема сивика тия дни и ще се похваля специално в съответния раздел (10 ген) ;)

 

Напречните греди останаха.

Няколко колеги ме бяха питали и им писах на лични.

В случая @Pen4ooo и @Madgo. Не помня дали и @madzhara не ме пита...

Та, казвам първо тук, ако някой има интерес - да ми пише/звъни.

Ако не, след някой ден ще ги пусна в купува/продава.

 

@ceco_accord колата я взе един пич от Пловдив. Каза че влиза от време на време. Имал друга хонда - ЦРВ 2 от около година.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 8/28/2019 at 7:37 PM, DMZ said:

Това добре, но как става магията и кой може да го направи? :)

И мен ме интересува как се случва тази магия!?!?!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На ‎7‎.‎11‎.‎2019‎ г. at 15:34, Vancho написа:

Дааа, ... идеална причина за смъкване на цената освен, ако не купуваш за да ходиш на автоизложение.

Ето, че цената е свалена значително.

Пуснах тема за обсъждане на обяви.Може да хвърлите по едно око.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

Отскоро съм собственик на този прекрасен модел на Хонда и искам да попитам - правили ли сте и  има ли софтуерен ъпдейт на мултимедията ? Сега е версия 1.00.01, ако не се лъжа ...,защото ми направи впечатление ,че има позиции които не са активни сякаш седят за бъдещо ползване евентуално при актуализация....извинявам се ако въпросът ми е тъп, но още  не съм разучил всичко....Също така някой да ме насочи как или кой може да ми качи карта на България или ъпдейт на навигацията..

Благодаря !!

 

Редактирано от badzanga
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 21 часа, badzanga написа:

Здравейте колеги,

Отскоро съм собственик на този прекрасен модел на Хонда и искам да попитам - правили ли сте и  има ли софтуерен ъпдейт на мултимедията ? Сега е версия 1.00.01, ако не се лъжа ...,защото ми направи впечатление ,че има позиции които не са активни сякаш седят за бъдещо ползване евентуално при актуализация....извинявам се ако въпросът ми е тъп, но още  не съм разучил всичко....Също така някой да ме насочи как или кой може да ми качи карта на България или ъпдейт на навигацията..

Благодаря 

Виж в олх продават ъпдейтнат диск за 2019.Отзад в багажника е четеца слагаш,инсталираш и си готов..работа за 5 мин.

Минавам мн често през Доброславци,пиши ми на лично и може да се видим и да направим среща.

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 29.05.2019 г. at 18:39, didokr написа:

колеги някой сменял ли е баласт на ксенона и ако да някой китайски става ли или само оригинален

Има ли развитие колега, защото мисля да поръчам и аз китайски.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 8/19/2019 at 12:19 PM, reddek said:

Здравейте колеги,

човека с Легенда с чешката регистрация съм аз.

Монтираха ми уредбата с висок клас компоненти и съм много доволен.

Бутинката ми е на мястото на резервната гума 43 литра, вместимост 34-35 литра газ в зависимост от газ станцията.

Скорост 90-100 разход 10,5 газ, 100-130 разход 12, 130-180 разход 14.

Вече направих 25 000 километра и като се прибера за празниците ще сменя филтрите ии профилактично ще регулирам клапаните.

 

Антоан

asvf@seznam.cz

 

Quote

Благодаря ти.

 

Да казаха, че не е с директно впръскване. И да вече избрах сервиз, като ходих дори ми стана и по добре, защото тъкмо монтираха казово на още един Legend с чешка регистрация. Сигурно скоро още някой колега ще се похвали :)

Решил съм да сложа бутилката на местото на резервната гума и аз съм се спрял на твоя размер. Казаха, че леко ще повдига кората ама няма да е нещо много.

Другата седмица ще я слагам и ща дам отзиви след това.

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Следейки тази тема съм доволен, че не смених CW2 с КВ1!

А за навигацията 2018г. ъпдейт,  в Гърция не ми показваше магистралата Солун- Касандра!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 13 часа, darius написа:

Следейки тази тема съм доволен, че не смених CW2 с КВ1!

А за навигацията 2018г. ъпдейт,  в Гърция не ми показваше магистралата Солун- Касандра!

късметлия

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Наскоро ме блъсна отпред един аматьор.

Колата естествено е с каско, но аз се занимавам да си я оправям, а застрахователя ще плаща. Фар ляв основно търся. Втора ръка се предлага само от един на цена 1200лв!!! Застрахователя обаче не иска да плати такава цена за втора ръка. И търся...

Имам идея, даже водих комуникация с едни руснаци в гр. Тулун - partsoemru. Имат много коли(KB1) на части, обаче всичко е от Япония(от оная страна на кълбото са и те). Освен че ще има трудности с доставката и плащането, фара е за десен волан. Иначе всичко е без пари! Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем и имате ли идея ще стане ли фара. Фара свети и работи адаптивното.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж тук мисля имат фарове https://www.proxyparts.com/car-parts-stock/search/make/honda/model/legend/

 

И аз ги знам тези в Русия и ми е интересно може ли да се работи с тях защото наистина имат абсолютно всичко за Леджънд.Има риск с тях щот са на другия край на света ама с тия наште коли така ще е.

Би трябвало да стават фаровете и от японските.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 12.12.2019 г. at 22:47, dragomirrr написа:

Здравейте,

Наскоро ме блъсна отпред един аматьор.

Колата естествено е с каско, но аз се занимавам да си я оправям, а застрахователя ще плаща. Фар ляв основно търся. Втора ръка се предлага само от един на цена 1200лв!!! Застрахователя обаче не иска да плати такава цена за втора ръка. И търся...

Имам идея, даже водих комуникация с едни руснаци в гр. Тулун - partsoemru. Имат много коли(KB1) на части, обаче всичко е от Япония(от оная страна на кълбото са и те). Освен че ще има трудности с доставката и плащането, фара е за десен волан. Иначе всичко е без пари! Някой сблъсквал ли се е с подобен проблем и имате ли идея ще стане ли фара. Фара свети и работи адаптивното.

а пробва ли да питаш в Бултрако за цена на нов и да уведомиш застрахователя

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената на новия не е тайна, но колата е над 10г. и трудно плащат нов.

Има и алтернативни доставчици като Елит Кар напр. Там цена клиент е 1882лв. Може и отстъпка да се вземе.

Трябва да измислим канал за доставка с тези руснаци. Наистина има всичко и по много!

Който иска да ги намери в инстаграм 

partsoemru. Аз ги гледа и ми текат лигите. Уникални неща се предлагат! И за без пари. Казаха, че работят с хора от България. Питах в митниците. За фар се плаща 2.7% мито и 20% ДДС. Обаче транспорт, плащане? Работят с PayPal.

Някой ако е вземал нещо от Русия да сподели опит.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...