Jump to content
scyberboy

Леджънд 4-ген - говорилня за собственици и не само :)

Recommended Posts

Гледам че преди от време на време са се правили срещи. Някой знае ли, дали още има нещо такова?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Здравейте,

от днес съм член на клуба и ще се радвам споделяме мнения и препоръки. След два Акорда реших /беше ми мечта/ да мина на Легенда преди 4години. Страхотен автомобил. Части купувам от Ибей-САЩ. Цените са в пъти по- ниски. Американския модел е Acura RL KB. Дойде време за смяна на ангренажен комплект и имам няколко варианта- Оригинален коплект /ОЕМ/ около 300долара с доставка

https://www.ebay.de/itm/Genuine-Aisin-OEM-Timing-Belt-Water-Pump-Kit-Honda-Acura-V6-Factory-Parts-/171540570047?_trksid=p2385738.m4383.l4275.c10

или други 150-250долара.

   Имам проблем със спирачни дискове. Купих нови, уж оригинални от Хонда- Ст.З. 1400лв , но след 5-6мес се изкривиха /не карам екстремно/. Смениха ги с нови- същата работа. Сега Взех от САЩ коплект дискове с керамични накладки за 200 долара и вече 2-3мес няма проблем. 

   Благодаря. Ще се радвам и други фенове на Легендата да споделят мнения

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 25.01.2019 г. at 11:39, Pen4ooo написа:

Гледам че преди от време на време са се правили срещи. Някой знае ли, дали още има нещо такова?

 

Здрасти, колега :)

 

Официална среща така и не се организирахме май да направим на Легендите (в София)

Аз бих се радвал ако успеем, все някога :D

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
11 hours ago, scyberboy said:

 

Здрасти, колега :)

 

Официална среща така и не се организирахме май да направим на Легендите (в София)

Аз бих се радвал ако успеем, все някога :D

 

Няма да е лошо да опитаме :) Нека, който има желание просто да каже, за да видим дали ще сме повече от 2ма души, защото не съм сигурен колко от хората тук са от София, но винаги може и от други градове да кажат и някой уикенд да се измисли нещо компромисно.

 

Аз предлагам просто, който прочете това и има желание, да пусне по 1 отговор и да видим що горе колко човека може да се съберем

Редактирано от Pen4ooo
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм с Леджънд, но ще се радвам да се запознаем :) Все пак има голямо сходство в колите и малко обмяна на опит няма да ми е излишна :) Не съм от София, но до към началото на март ми е по- свободно и мога да дойда :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

станахме 3-ма :)  ако го докарем до 10 ще е супер :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 2/6/2019 at 12:39 PM, dunhill said:

   Здравейте,

от днес съм член на клуба и ще се радвам споделяме мнения и препоръки. След два Акорда реших /беше ми мечта/ да мина на Легенда преди 4години. Страхотен автомобил. Части купувам от Ибей-САЩ. Цените са в пъти по- ниски. Американския модел е Acura RL KB. Дойде време за смяна на ангренажен комплект и имам няколко варианта- Оригинален коплект /ОЕМ/ около 300долара с доставка

https://www.ebay.de/itm/Genuine-Aisin-OEM-Timing-Belt-Water-Pump-Kit-Honda-Acura-V6-Factory-Parts-/171540570047?_trksid=p2385738.m4383.l4275.c10

или други 150-250долара.

   Имам проблем със спирачни дискове. Купих нови, уж оригинални от Хонда- Ст.З. 1400лв , но след 5-6мес се изкривиха /не карам екстремно/. Смениха ги с нови- същата работа. Сега Взех от САЩ коплект дискове с керамични накладки за 200 долара и вече 2-3мес няма проблем. 

   Благодаря. Ще се радвам и други фенове на Легендата да споделят мнения

Честито колега :) Сега бягай в Хонда че имат акция за смяна на пиро патрони по гаранция за Legend. Безплатно е, разбира се и отнема около 1,5 часа. Да си я караш със здраве и безаварийно

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, вече няколко пъти чета за въпросната акция на пиро патрони по гаранция.
Значи ли това, че се сменят само "изгърмели" такива или въобще всички пиропатрони и как се установява дали са изправни или не. Аз например при първоначалната диагностина се поинтересувах и бях уверен, че моите са "в готовност" поне от компютърната диагностика.
За кои модели се отнася и как се определя?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пусни запитване с рамата на колата до Бултрако.Сменят се здрави с нови,тъй като има световна акция.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз звънях на телефона в Бултрако и ме отсвириха. Казаха, че и сам мога да си проверя на страницата им в нета като въведа номера на рамата :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От страницата на Бултрако има линк към honda.co.uk:

https://www.honda.co.uk/cars/owners/recalls-and-updates.html

 

Интересното е, че с моя VIN казва, че няма какво да търся - освен на място да питам.

There are currently no active recalls/updates on this vehicle.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 7.02.2019 г. at 15:01, Pen4ooo написа:

Честито колега :) Сега бягай в Хонда че имат акция за смяна на пиро патрони по гаранция за Legend. Безплатно е, разбира се и отнема около 1,5 часа. Да си я караш със здраве и безаварийно

Благодаря, вече го направих

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бах, и за моята излиза :(
 

There is an outstanding recall/update on your vehicle:

- Front passenger's airbag can be over-pressurized

- Recall: driver airbag inflator

 

Бултраковците по мейл отговарят ли или само тел./на място ?

 

Редакция: ам то си има формичка там на сайта, директно им запратих и ще чакам те да се обадят ;)

Реф -> https://cars.honda.bg/servizna-aktsiya-vazdushni-vazglavnitsi/

Редактирано от scyberboy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
3 hours ago, scyberboy said:

бах, и за моята излиза :(
 

There is an outstanding recall/update on your vehicle:

- Front passenger's airbag can be over-pressurized

- Recall: driver airbag inflator

 

Бултраковците по мейл отговарят ли или само тел./на място ?

 

Редакция: ам то си има формичка там на сайта, директно им запратих и ще чакам те да се обадят ;)

Реф -> https://cars.honda.bg/servizna-aktsiya-vazdushni-vazglavnitsi/

Просто им звънни и им кажи че ти излиза, че са за подмяна в сайта. Те мисля първо трябва да ти ги поръчат и ще ти пуснат поръчка за колата. Ще ти звъннат като пристигнат - при мен беше около седмица или 10 дни и отиваш, когато ти е удобно.

Редактирано от Pen4ooo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И по е-майл отговарят веднага на тел. обаждане.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, бързо ми отговориха по мейла :)

Поръчали са частите и щом пристигнат, ще звъннат по тел. да уговорим час за смяната.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 11.02.2019 г. at 11:02, scyberboy написа:

бах, и за моята излиза :(
 

There is an outstanding recall/update on your vehicle:

- Front passenger's airbag can be over-pressurized

- Recall: driver airbag inflator

 

Бултраковците по мейл отговарят ли или само тел./на място ?

 

Редакция: ам то си има формичка там на сайта, директно им запратих и ще чакам те да се обадят ;)

Реф -> https://cars.honda.bg/servizna-aktsiya-vazdushni-vazglavnitsi/

И аз съм в същата ситуация...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а ще станем ли повече от 3-ма за среща? че усещам се губи темата между другото :D 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.., трябва ми стъклото на дясното огледало за задно виждане. Вчера някой хубавец най-нагло го е демонтирал от паркинга пред работата ми. Звънях на 3-4 обяви за Легенди на части, но там или нямат дясно или продават цялото огледало в комплект. За ново цената която за момента съм намерил е 287лв. Да ме насочите към нещо...??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 2/22/2019 at 10:44 AM, rszm said:

Здравейте.., трябва ми стъклото на дясното огледало за задно виждане. Вчера някой хубавец най-нагло го е демонтирал от паркинга пред работата ми. Звънях на 3-4 обяви за Легенди на части, но там или нямат дясно или продават цялото огледало в комплект. За ново цената която за момента съм намерил е 287лв. Да ме насочите към нещо...??

Ако не успяваш да намериш тук, може да пробваш в Ebay. ето 1 пример:

https://www.ebay.com/itm/Acura-RL-2005-right-door-passenger-side-heated-mirror-glass-OEM/183335833899?fits=Model%3ARL|Make%3AAcura&hash=item2aafaad12b:g:7uwAAOSwKVVbNX~Y:rk:1:pf:0

 

Еквивалента на Honda legend е Acura RL. Има варианти, просто се разтърси - доста по добри са цените от посочената от теб и има някакви варианти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа с тва което си ми пратил си има разлика в стъклото:
https://autoparts.beforward.jp/detail/Mirrors---Windshields/Side-Door-Mirrors/PA06153808/

 

..има си разделител в края за различен ъгъл.

Редактирано от rszm

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
2 hours ago, rszm said:

Да ти кажа с тва което си ми пратил си има разлика в стъклото:
https://autoparts.beforward.jp/detail/Mirrors---Windshields/Side-Door-Mirrors/PA06153808/

 

..има си разделител в края за различен ъгъл.

Не го бях забелязал, но да така е. Може би за американските е различно огледалото, доколкото си спомням май бяха по извити и с този надпис, че обектите са по-близо, отколкото изглежда. Мисълта ми беше, че може да погледнеш в Ebay за двата варианта на Acura и Honda ида намериш това което ти трябва.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Някой може ли да каже какви са крушките на късите? Минах през Тех Ко да питам и казват, че им излизали H4/H7, но искаха първо да сваля старите, за да се види какви точно са. Разръчках под капака и ми се струва, че не е чак толкова лесно да се свалят и ще отнеме време.

Ако някой може да препоръча къде да закарам колата, където директно да си ги свалят и да сложат нови, ще е най-добре.

Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

H4 са къси и дълги в една крушка, H7 са само къси, H1 са дълги.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

D2S ми излизат по сайтовете за къси (ксенон)

HB3 за дългите (халогенна)

H11 за мъглата

Това е от https://am-application.osram.info/en

 

На https://www.lingshondaparts.com/partscatalog/catalog/listing/catalog/hondacars/modelid/21261/block/17SJA701/blockref/B__0800/ също, така че това трябва да са ;)

Редактирано от scyberboy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И пак да зачекна темата за евентуална среща, ня която вски да може да сподели по нещо, а и само да се запознаем.

 

След малко лични дискусии с хора от форума, разбирам, че може би има желание за такава (а още повече, че вече се и виждат малко по-често подобни автомобили в София).

 

аз предлагам да изберем някакъв ден между 8 и 21 април (голям си е диапазона за да изберем най-удобния ден). Нека всеки, който има желание да напише следното:

 - Предпочитан ден от седмица (ако е работен, предлагам да е след 19ч)

 - Удобно време

 - В зависимост от желаещите, ако има ентусиасти от други градове, може да направим нещо и през уикенда на приемлива за всикчи локация

 

Не се стеснявайте да пишете, дори и да не сте съгласни, поне да знаем има ли смисъл да организираме такова нещо. За сега знам за 3-ма освен мен, които биха се присъединили.

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за среща, като нямам предпочитания за място и дата.

Обикновено съм свободен чак след 20:30 - 21ч., но пък винаги може да дойда по-късно.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-накрая някой се престраши :) Станахме 5 май...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз хапнах дръвцето с чейнджъра...

Внезапно спря! Естествено вече си поръчах много оплюваният Yatour и Y-кабел. И без това отдавна се канех.

300+ за Grom не ми се дават, а пукащи и пръщящи евтинджоци не искам да си пробвам на Премиум Саунд Босе-то...та средно.

От руски форум обясняват причината. Случаят ми е същия и е масов ! Ето линк https://www.drive2.ru/l/7480882/

Някой с опит да сподели мнение по въпроса. Ако сте ремонтирали някъде.

Иначе в неделя 28 на Кауфланда в Тракия-Пловдив 19ч - и по-рано, имаме среща. Хайде и още някоя Легенда да дойде - да не съм сам!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
12 hours ago, dragomirrr said:

И аз хапнах дръвцето с чейнджъра...

Внезапно спря! Естествено вече си поръчах много оплюваният Yatour и Y-кабел. И без това отдавна се канех.

300+ за Grom не ми се дават, а пукащи и пръщящи евтинджоци не искам да си пробвам на Премиум Саунд Босе-то...та средно.

От руски форум обясняват причината. Случаят ми е същия и е масов ! Ето линк https://www.drive2.ru/l/7480882/

Някой с опит да сподели мнение по въпроса. Ако сте ремонтирали някъде.

Иначе в неделя 28 на Кауфланда в Тракия-Пловдив 19ч - и по-рано, имаме среща. Хайде и още някоя Легенда да дойде - да не съм сам!

 

Е точно на Великден ще е трудно за мен... Семейни задължения. Ако искате може след това вече да нагласим Май месец нещо по сериозно. Просто си помислих, че хората се плашат като напиша нещо за среща - спират рязко коментарите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо около 10ти май? 

На мен ми изпращя колонката на задна лява врата. Тези дни ще разглобим да видим за какво става на въпрос. Или ще я лепим или ще я сменя с друга втора употреба /вече съм я поръчал/, та ще видим какво ще се получи :)

Променя ли се качеството на звука с тези устройства? Много ми е досадно записването на дискове, но ще го мисля когато и моята сдаде багажа. Дано не е скоро, но гледам по форумите има такива случаи, можеби са еднакви или поне подобни :)

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност качеството на диска е по-добро, ако и диска е добър. Оригинален диск например. Но ако си сваляш мп3- ки от нета...дали го записваш на диска, на флаш или мемори за мен няма разлика. На мен качеството ми харесва и е удобно. От аукса в телефона е гадно и тихо. Но тая тема е за друг раздел

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Някой от Бургаска околия с Леджънд КБ1 да има желания да ме повози...:).Скоро планрам смяна на ХР-В -то , че често пътувам извънграско и Леджънда ми се струва добър вариант след като  пресях и Acura MDX (страхотна ,но по-скъпа и рядка).Та търся колега от района да сподели кръгче и мнение.

0884 177 808  Миро

Редактирано от M&M
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не си отхвърлил на 100% МДХ и ако не ти е късно до към началото на юли ще ти дам да се повозиш, че тогава живот и здраве ще идвам по твоя край :) Има вероятност и за по- ранно море, но сигурно няма да е в тази посока :) МДХ има своите предимства пред леджънда, но си има и някои недостатъци. Ако ти трябва само за магистрално каране можеби Леджънда е по- добрият избор. Моят съвет е да не бързаш тъй като гледам, че в момента има застой на пазара и при двата модела, най- вероятно лятото ще се пораздвижат нещата. Ако имаш възможност да платиш малко повече за МДХ и не ти е спешно по- добре изчакай :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MDX-a не е отхвърлен и ще ми е любопитно да се видя в него.Време до покупката има и към момента събирам инфо ,та ще съм благодарен да се обдиш.

Скоро заговорих един пич в Бс с МДХ ,но не бе токлова отзевчив , колкото ми се искаше...
Въпроси за Леджънт КВ1:

1.Круиз-контрола има ли екстра да спира колата при наближаване на предходен автомобил ? 
2.Има ли Line Assist ?
3.Как се държи (ефективен ли е ) Noise cancelation ?

4.Фаровете "завиват "ли?
5.Night vision на предно стъкло?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, Колега. Набързо на въпросите ти:

 

1. Да. Можеш да настройваш 3 различни дистанции (не знам коя колко метра е). Когато радара засече кола ти се отбелязва на таблото. След кратко време, ако продължиш да я настигаш ти набива спирачките. А ако се махне, например преместиш се в друга лента си ускорява до посочената от теб скорост. Работи и с мотори! 

Отделно, ако те изпревари някой с по-висока от твоята скорост и застане веднага пред теб - ако се отдалечава то тогава колата не ти набива спирачки, отчитайки този факт. 

 

2. Само някои екземпляри го имат. Долу вдясно на волана имаш опция за 2 неща - въпросното спазване на дистанция (дистроник) и лайн асиста. Ако бутонът е “празен”, значи няма такава екстра. Не знам и как би се справяла тя с маркировките в България. 

 

3. Да, колата е доста добре шумо-изолирана. И ако уплътненията са в ред е много тихо вътре дори на 120-130км/ч. 

 

4. Да. Като има особености. Като запалиш трябва да покараш малко за да се активира. Както и ако спреш на място и искаш да го пробваш по-трудно се забелязва, тъй като идеята е да не заслепявяш евентуално преминаващи коли. Това последното дори го пише в книжката на колата. 

 

5. Не съм забелязал, както и не съм срещал в ръководството. Иначе имаш бленда на всички огледала. 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой от вас успявал ли е да си купи секретни болтове за гумите?

Всички гумаджийници, в които проверих ми заявиха, че тези са специфични и нямат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
8 minutes ago, madzhara said:

Колеги, някой от вас успявал ли е да си купи секретни болтове за гумите?

Всички гумаджийници, в които проверих ми заявиха, че тези са специфични и нямат.

трудна работа ще е, защото масово секретните болтове за "Мъжки", а тук е обратното. Поне аз не съм виждал такива, които да стават за този тип, но все пак може и някъде да има.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Виж на Mcgard, те правят и за Legend. В нета ги има. 

Редактирано от Drone

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз си купих от Бултрако оригинални.Цената им е 150лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...