Jump to content
scyberboy

Леджънд 4-ген - говорилня за собственици и не само :)

Recommended Posts

Здрасти първо честито за колата . Аз съм с такова устройство абсолютно същото , поръчах си го от мой приятел който се занимава с музика , инсталира ми го с всичко и трябва да ти кажа че забравих за разни дискове и др примитивни начини да слушам музика , а по въпроса за навигация си поръчах диск за Европа от мой познат който ми струваше 20 лв и си реших всички проблеми !!!

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да ми кажеш от къде взе този диск и дали става за МДХ. Аз поразпитвах тук там, но не намерих решение. Предния собственик ми каза, че преди му били искали 1000лв за да я подкарат, но не го питах къде тъй като не бих дал такива пари за навигация. Иначе си е гъдел ако тръгне :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

0876222447 Николай Ангелов . Обади му се и той ще ти отговори за на всички въпроси 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, 

 

 

Наложи ми се да сваля пасажерската седалка и след като я монтирах отново, копчето за подгряването светва и след няколко секунди изгасва.

Това за обдухването си работи нормално. Дали става въпрос за някой изгорял бушон/реле ? или някой букса не съм вкарал ? Има една букса която е самостоятелна отголу на седалката и е зелена на цвят , но не мога да намеря друга която да щраква там и си мисля дали не е оставена празна за памет на седалката ако има такава. Не помня като свалях седалката дали съм разкопчавал тази букса или не :) . 

Някой може ли да погледне и да ми каже на неговата пасажерска седалка тази букса празна ли е или не. 

 

Някой може ли да ми каже къде да намеря диаграма за това къде се намира бушона/релето за подгряването на пасажерската седалка ?

 

image.thumb.png.6c599669b895ff54426e5daec4ab4434.pngето за тази букса говоря в горния край на седалката и е празна. 

 

Ако някой е имал такъв проблем моля да сподели :)

 

Благодаря предварително. 

 

Поздрави 

Георги

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 6/27/2018 at 7:06 PM, Стилиян said:

0876222447 Николай Ангелов . Обади му се и той ще ти отговори за на всички въпроси 

Здравей Стилян,

 

Мога ли да се възползвам от контакта за да поръчам и аз диск за навигацията?

 

Що се отнася до други проблеми, свързани със всички възможни грешки които изписва Легендата като VSA и другите свързани със ACC, вероятността да са свързани с единствения недостатък на тази кола, а именно управлението на скоростите, е доста голяма. На мен зимата ми бяха светнали и се оказа че вупросните магистрали трябва да се чистят от време на време защото просто мястото където са поставени не е много защитено. Така че, ако ви се случи в мокро, кално или снежно време изведнъж да ви даде тези грешки - започнете от тук, тъй като това е най-вероятната и наистина безболезнена причина. Просто всички тези системи са свързани дна с друга.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да мисля че няма Никъв проблем Никито ми е приятелче и е много свястно и отговорно момче !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислех си, че е търговец и му звъннах преди няколко дни. Оказа се, че е колега /не знам дали посещава форума/ и ми каза, че  живее в Бургас. Предложи ми когато имам път към Бургас да се чуем за да видим дали диска ще тръгне при мен, тъй като най- вероятно няма да се получи. Потвърждавам, че е много любезен и готов да помогне :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Препоръчаха ми едно момче от Пловдив. Вчера му звъннах, днес си получих диска и вече е зареден и работи :)

Редактирано от Pen4ooo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте, имам проблем с криви дискове, тресе много силно във волана при спиране. Миналата година ги престъргвах в Дунев и почти не се усещаше вибрация, но сега пак са се изкривили явно. Кажете откъде да взема читави дискове и накладки или да ходя в Бултрако за оригинални. Колата е Леджънд 2004 3.5 295hp.

от EPC ми излизат: предни дискове 45251-SJA-E91; задни 42510-SJA-000

Редактирано от nicki

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз смених с ТРВ и  съм доста доволен. Не мога да кажа, че имам познание за други защото основно с такива карам. Ако случайно Bosch се предлагат, те съветвам да не си взимаш. От тях (все пак на други коли) винаги съм оставал разочарован. Същото важи и за накладките. Видях, че колеги пишат че били меки и разказвали играта на джантите - нормално е защото се хабят по-бързо но и пазят дисковете. Да, и ако караш на писта не са ок, защото след няколко екстремни спиания не сработват добре ноза нормални условия са супер.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 6/26/2018 at 6:57 PM, Стилиян said:

Здрасти първо честито за колата . Аз съм с такова устройство абсолютно същото , поръчах си го от мой приятел който се занимава с музика , инсталира ми го с всичко и трябва да ти кажа че забравих за разни дискове и др примитивни начини да слушам музика , а по въпроса за навигация си поръчах диск за Европа от мой познат който ми струваше 20 лв и си реших всички проблеми !!!

 

Монтирах с помощта на един познат устройството. Наложи се да откача буксата предполагам на CD чейнджъра, който е отзад в багажника, за да го свържа, че нямаше друга свободна, но спря да ми работи аудио бутона на конзолата. Качеството на музиката ме устройва напълно, но има няколко дребни неща в режима за разговори, които не работят както се предполага - не мога да вдигна и да затворя от волана, както е в инструкциите и ако слушам радио и някой ми звънне не се включва автомачитно устройството, а трябва да го намеря ръчно. Дали и при теб са така нещата ?

Относно навигацията и аз се свързах с твоя човек, който се оказа супер отзивчив, но за съжаление каза, че дисковете които има на 90 % няма да станат за американски модели, които са с XM радиото.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей . Сега да ти обЯсня няколко неща за това устройство , първо самото устройство си има собствен блутут , няма как да ползваш оригиналния блутут на колата просто забравяш за него , когато Слушаш радио и да кажем някой ти звъне натисни на конзолата диск и автоматично се прехвърля разговора на блутута на устройството и можеш да си говориш спокойно , нищо сложно приятел , а като качество за музика аз лично съм доста доволен ,и най важното забравих за всякакви глупави дискове и др . Даже Не си правя труда да свалям музика и да записвам на флашки и да пускам кабели а директно онлайн през ютуб слушам !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее, празници! Преди време ме бяха чукнали леко отпред на място и ми светна лампата за капака, без да гърмят пиропатроните.

Оказа се само разместени датчици и грешката се изтри без да се налага смяна гредата...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Снощи чистачките ми направиха странен проблем. Започнаха да се включват все едно са на автоматичен режим и вали лек дъжд., а беше сухо. Какво ли не опитвах, но не успях да ги спра. Този проблем ми го прави педи време още около 2 пъти с разстояние около месец- два, но тогава след като изгася и запаля отново двигателя се оправяха. Снощи не успях да ги оправя. Ще видя днес как ще са. Някакви идеи? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте, имате ли представа дали предни и задни дискове за Acura RL са същите като за Леджънд 4? Питам защото тук намирам диск преден на 300мм. а на колата реално карам с 320мм.

IMG_20180726_165434.jpg

Редактирано от nicki

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой рециклирал ли е рейка?

Предстои ми рециклиране, понеже доста тропа отдясно и майсторите мислят, че е от рейката. Ако някой е рециклирал, може ли да сподели ориентировъчна сума за рециклиране + труд.

Тропането не е от големите носачи, рециклирани са, та ако някой е сменял нещо друго, нека сподели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, Колеги,

 

тези дни ми се налага да паркирам в доста тъмен гараж и се оказва, че или:

а) Бялата светлина, когато давам на задна е изгоряла (за което нямам никакви сигнали)

б) Не се предлага такава по дифолт, заради камерата и нейното осветление

 

Карах жената да седи зад колата и да казва дали свети бяла крушка, което струва ми се стандартно за всички автомобили.

Вие имате ли наблюдения върху вашите коли - дали свети крушка, когато се кара назад?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да изгасиш фаровете и тогава дай на задна. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали беше шега или не :D

Но въпреки това пробвах - няма задна светлина без значение дали фаровете са загасени или не.

Може би проблемът е при мен само, но бих очаквал ако има изгоряла крушка да получа сигнализация за това...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Дайте мнение за вкарване на Honda Legend от Русия (доста обяви има, и на доста добра цена) - незнам как стоят нещата с данаци, акцизи и т.н (все пак Русия не е в ЕС). Дали има автокъщи дето вкарват коли от Русия. Желанието ми е за Honda Legend 2010 Facelift.

 

Благодаря за отговорите предварително. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 14 часа, madzhara написа:

Не знам дали беше шега или не :D

Но въпреки това пробвах - няма задна светлина без значение дали фаровете са загасени или не.

Може би проблемът е при мен само, но бих очаквал ако има изгоряла крушка да получа сигнализация за това...

Нали проблема ти е в това че не виждаш на конзолата като включиш на задна. При мен проблема беше че на изгасени фарове камерата работеше все едно на друг режим и се виждаше по добре на дисплея. Мисля че се оправи когато изчистих всички грешки от паметта, а те изобщо не бяха малко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@nicki, не сме се разбрали - на конзолата камерата показва перфектно, там се вижда всичко, дори като влезна на тъмно картата става автоматично в Dark mode.
Проблемът е, че няма крушка отзад при фаровете, която да свети като карам назад - Acura-TL-LED-backup-reverse-lights-4.jpg

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен има 2 светлини за заден ход, до мигачите са. И по принцип незнам хонда да имат сигнализация за изгоряла крушка за разлика от немските марки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 2.08.2018 г. at 18:46, Evtim Petkov написа:

Колеги, някой рециклирал ли е рейка?

Предстои ми рециклиране, понеже доста тропа отдясно и майсторите мислят, че е от рейката. Ако някой е рециклирал, може ли да сподели ориентировъчна сума за рециклиране + труд.

Тропането не е от големите носачи, рециклирани са, та ако някой е сменял нещо друго, нека сподели.

Колега не съм рециклирал, но съм се интересувал превантивно, защото това им е слабо място, а не и не само на Легендите...

1. Вариант - в Бултрако ми казаха 700лв.

2. Вариант - Правят ги корифеите в Техническия университет, но трябва да е свалена - мисля така излиза около 400лв. - 150 за ремонт и 250 качване и сваляне...

Редактирано от vpop
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
17 hours ago, nicki said:

При мен има 2 светлини за заден ход, до мигачите са. И по принцип незнам хонда да имат сигнализация за изгоряла крушка за разлика от немските марки.

 

Това е доста тъжно - кола която има active noise canceling да не казва кога е изгоряла крушка, ама надявам се само това да е проблемът де.

 

Offtopic: Иначе не са само немските - преди карах едно пежо, което сигнализираше за всяка крушка с отделно съобщение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен такива екстри са прекалени и често дават проблеми, особено при немските модели. Като почне да ми свети за налягането в гумите или за привършваща течност за чистачки направо ме побърква. Вечер няма как да не видиш, че е изгоряла бялата светлина. Мой приятели с бмвта постоянно ръчкат по някакви датчици и чистене на грешки, затова поне за мен колкото по- малко датчици толкова по- добре :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, друго си е с месеци или години да караш с изгорели габарити/стопове. Колко хора се сещат реално да си погледнат в огледалото за обратно виждане дали им свети всичко, ако паркират към някоя стъклена сграда или нещо такова.
Последно време предприех "акция" на такива да им съобщавам, че са им изгорели стоповете и да ви кажа има най-различни реакции. Жените дори не си свалят прозорците, все едно ще ги бия или не знам какво...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз отчасти съм съгласен и с двете горни мнения:

 - От една страна наистина колкото по-малко електроника, толкова по-добре.

 - От друга обаче ранната диагностика много ми харесва - например веднъж съм спасявал гума, тъй като беше задна дясна и не бях видял, че е мека - реално заради една рапидка щях да хвърля гумата, ако не беше светнало.

 

А всъщност за задните светлини оня ден мръднах на задна и една кола зад мен дори не разбра, че ще мърдам назад, т.е. явно не светят, както и факта, че паркирам в тъмен гараж ме наведоха на тая мисъл. Не че е болка за умиране, ама както казва колегата - например има лампички, които няма да забележиш. Примерно ако номерът ти не е осветен може дори да те глобят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, така е, но на мен тази зима ми се случи заради големия студ да не ми отчитат правилно сензорите за налягане в гумите, а бяха нормално напомпани. Това, че свети грешка е едно на ръка, но тази грешка не ми позволяваше да изключа VSA, а в някои случаи това е наложително. Ходих на бензиностанция и ги понапомпах и след това спаднах до необходимото ниво и се оправиха както датчиците така и VSA. Както във всичко си има и + и -  :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички. За съжаление имам тъжна новина и вече не съм ви колега. Вчера по пътя Стара Загора - Казанлък Легендата поднесе в един завой като карах с около 120 км/ч и то изпреварвах... Тъй като малко късно видях, че е валяло и асфалта е "лигав" не можах да я вкарам в пътя и обрах скалите. :/

Пак късмет, защото всички сме невредими и наистина колата се оказа корава. Щетите са главно отпред, задната лява джанта е хлътнала навътре и най-вероятно е усукана, но вътре е добре. За сега не знам от Евроинс какво ще ми изплатят, но евентуално ще я продавам на части, така че ако имате нужда можете да ми пишете. За сега имам само 2 снимки, така че по-нататък ще кача още. Колата беше запазена, така че отвътре е екстра, отвън вече не :(

 

Legend 1.JPEG

Legend 2.JPEG

Редактирано от eXeRv
  • Объркан 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лоша работа.......!

Ако ти се занимава имам прекрасен екземпляр RHD.Чудесен донор

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лоша работа наистина... Важното е да сме живи и здрави!

Интересно като я пишат тотал дали остава за застрахователя, някой знае ли?  

 

Отделно някой сменял ли е предно стъкло? Къде и колко? Предишния собственик не си е сменял чистачките и шофьорската част ми е доста надрана и ме дразни безумно...  Откъде си набавяте чистачки между другото... мъча се с някакви пера, но ми се иска нова, а захвата и дължината са едни стандартни :D

Редактирано от Evtim Petkov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да остане при застрахователите каквото и да напишат. При тотал мисля, че ще ти изплатят около 70% от застрахователната стойност.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

EXeRv-колега ако колата ще се продава на части ми трябва компресор климатик.Пуснах ЛС,но предполагам след случката по-рядко влизаш тук!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Пуснал съм си известията, така че виждам всички съобщения. Просто за момента изчаквам застрахователите да кажат за колко ще я оценят и не смея да барам нищо по колата, за да не се наложи пак да се снима. Най-вероятно ще я продавам на части (ако няма някой, който да ми даде добра цена за цялата), така че може да пишете на ЛС и ще ви отговоря, когато всичко стане ясно. Благодаря за търпението и поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А поради някаква причина не ми дава да пиша в полето, за да отговоря на личните съобщения. Идеи защо?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dragi4 ако компресора се намира някъде отпред е вероятно да е смлян. Иначе двигателя е добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега може ли после да споделиш мнението на застрахователите, че ми е интересно какво ще решат. Скоро един приятел тотализира една кола и каза, че са му предложили два вариянта. Първия е да му изплатят 70% от застрахователната стойност и да му оставят колата. Втория е да му вземат колата и да му изплатят застрахователната стойност + 30%, което го чувам за първи път. Ако е така както ми обясни той значи горния ми коментар е на половина не верен :)

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 11 часа, eXeRv написа:

Dragi4 ако компресора се намира някъде отпред е вероятно да е смлян. Иначе двигателя е добре.

Ами проследи тръбите и ще го видиш къде е и дали е смлян ;)Имах RHD Legend който го купиха вчера.Обещах съдействие,така че очаквам да кажеш.

Мерси

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 20.09.2018 г. at 16:47, Evtim Petkov написа:

Лоша работа наистина... Важното е да сме живи и здрави!

Интересно като я пишат тотал дали остава за застрахователя, някой знае ли?  

 

Отделно някой сменял ли е предно стъкло? Къде и колко? Предишния собственик не си е сменял чистачките и шофьорската част ми е доста надрана и ме дразни безумно...  Откъде си набавяте чистачки между другото... мъча се с някакви пера, но ми се иска нова, а захвата и дължината са едни стандартни :D

Сменял съм само перо на чистачките, но не останах доволен, защото зимата като замръзнат има места, където изобщо не контактуват със стъклото и съответно там не чистят. Затова поръчах две нови чистачки от Бултрако да съм готов за зимата. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...