Jump to content
scyberboy

Леджънд 4-ген - говорилня за собственици и не само :)

Recommended Posts

Да твоя ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Dragi4 то добре че е 105 лв ама от къде да го поръчам? Можеш ли да ме насочиш?  Иначе пратих носачите и уж са готови, утре ще ги получа. Задните тука в града успях да ги рециклирам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бултрако 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой има ли преки впечатления от Леджънд и осмата генерация на Акорд. Приятел си е харесал този Акорд 2010г...

 https://m.mobile.bg/details/11510951980883378

ама като гледам е почти на цената на малко по-стари Леджънди. Всякакви насоки ще са полезни. Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не ми отваря линка на мен. Аз имам нов "проблем". От няколко дена ми изписва "Navigation door unit is open. Please close the door." или нещо от сорта и навигацията ми се рестартира и така през някакво време. Не разбирам какво точно трябва да означава това.. На някой да му се е случвало?
Също така имате ли представа дали мога да вържа телефона си c bluetooth-a на колата?
 

Редактирано от eXeRv

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Авера вече си купи акорда. Направи ми впечатление, че е доста широк вътре с добри материали и удобни седалки, обаче нямам база за сравнение с леджънда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

EXeRv виж си отзад в багажника капачето на ченджъра.

Можеш да го вържеш ;) освен ако модула ти е прецакан ;)

Аз не съм от най-търпеливите,веднъж не успях да се свържа и не съм пробвал повече.Изобщо не откривах колата като устройство

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не откривам колата, но и отзад нямам никакво капаче - има газова.. Иначе пръскачката за фаровете струваше 450лв някъде и няма как да взема само дюзата ми каза майстора, защото болтчетата били счупени или нещо от сорта.. Мисля в крайна сметка да залепя капачката и да изключа тез пръскачки..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не откривам колата за блутуут, но до колкото прочетох бегло трябва да се направи някаква регистрация в Mirolink или нещо такова. След няколко дни ще имам повече време за ръчкане. Това, което прочетох до момента е, че масово имат проблеми с блутута /по не МДХ-а, предполагам, че и при Леджънда е така/, поради което бързо се топи акумулатора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако открия как може да се оправи ще пиша веднага, надявам се и вие да успеете. Видях си ченджъра в горния ляв ъгъл в багажника, но не мога да го отворя с копчето .. не знам каква е причината, дали нещо с копчето или нещо е блокирало.. И си се чудя да се занимавам ли да ходя при някой "майстор", но да не вземе да я "оправи" и след това наистина да има проблем.. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай но кое точно търсиш...помпата,дюзата или капачето.... или всичките неща ;)

Screenshot_2018-03-14-20-41-11.png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ами вече само 19, защото 21 и 34 са счупени доколкото разбрах и не мога да намеря само тях.. Всъщност помпата е влезнала навътре и не съм мн сигурен какво точно е счупено. 

Колкото до bluetooth-a, мисля че открих решение на проблема, но не знам дали става точно за модел 2007ма. Ето линк:

 

https://hondakarma.com/threads/honda-legend-kb1-bluetooth-audio-streaming-usb-and-line-in.23211/live

 

Вътре има и линкове към адаптера и кабелите, които са нужни за това, но тепърва почвам да го чета и аз..

Редактирано от eXeRv

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли как да проверя количеството на маслото на скоростната кутия?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Някой може ли да даде съвет дали и как мога да си програмирам дневни светлини на Legend. Видях, че може да се нагласят дългите да светят на по-малко % и когато стане тъмно да включва ксенон. Отзад също не светеше, когато днвените работят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

 2x Dual Color 54SMD 4014 White Amber T20 7440 LED Bulbs For Front Turning Lights DRL Error Free Canbus
 

Аз си сложих такива крушки

Алиекспрес

Редактирано от Dragi4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Проблема с щеката е решен - открих го :D
А какви накладки ползвате? Аз смених моите с чисто нови TRW, но направо няма такова свирене.. Виках дисковете да не са фалшиви нещо и за това да свири така, но "майсторите" ме уверяваха, че не може да е от дисковете.. В крайна сметка днес им направиха канал през средата, но все пак свиренето все още го има (не знам дали е намаляло, защото като е мокро сякаш свири по-малко). Все пак си мисля, че с тях няма да стане и се чудя дали да пробвам друга марка, а в крайна сметка може би и оригинални дискове? Някакъв съвет?

Редактирано от eXeRv

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригинални дискове за да ти е мирна главата.Накладки или оригинални или АТЕ примерно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карах с TRW 2 години, и нямах никакви ядове. Ама са адски меки и джантите меко казано стават на ГЪЗ. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, 

Голямо предизвикателство се оказа намирането на чистачки на Легенда 2007-ма. Трябва ми от към страната на пасажера.

Чистачките са с специално захващане с някакви болтчета и ми искат 50 лв/бр за ОЕМ в Хонда представителството. 

 

Някой случайно да ги е намерил в БГ сайт за по малко пари ама да е сигурен че пасват на Легенда 2007?

 

Ще съм Ви благодарен. 

 

Поздрави
Георги

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Когато кухих МДХ-а бях с Бош, но много стържеха по стъклото и на първо време смених само перата, които ми излезнаха 5лв общо :D Изненадан съм колко добре чистят. Иначе опитай в  Ebay или Amazon няма ли да изпадне нещо. Следя един американски форум и там масово пазаруват от тези 2 сайта, особенно от втория. :)

Редактирано от DMZ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намираш чистачка по размер от Бош примерно и ползваш перото.......

Аз лично си купих от Coxmotor....

Някой ако има несветеща крушка на централната конзола,мога да помгна със снимки.Голямото копче излиза малко по тегаво и всички крушки са запоени на платката. Аз си го причиних :(

 

20180326_181553.jpg

20180326_181549.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

от няколко дена и аз се сдобих с една легенда и тъй като си дойде с Немско ръководство ми се иска да ви попитам дали някой няма линк към английско или българско такова?

Намерих някакво в нета http://www.hondatrading.ro/uploads/manuals/Manual_de_utilizare_Honda_5D.pdf но не ми се струва достоверно...

 

А иначе се опитвам да издиря какво означава оранжевата правоъгълна иконка с петолъчка/звездичка вътре?

Светна ми днес но за пръв път виждам този символ и не знам какво значи. Предполагам, че щом не е червено не е нещо фатално, но въпреки това е добре да се знае.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита придобивка и много безавариини километри! :) Може ли да качиш снимка? Изписали ти съобщение на дисплея?

Редактирано от DMZ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Малко след като пуснах горното мнение забелязах, че при каране градско ми загрява колата повече от средата. Ето я и снимката:

https://drive.google.com/file/d/1kE-MM-7jCrhO3GwjL_1a1pA8uEIa2J7b/view?usp=sharing

Комбинирано с това, че прилича на перка (малко по малко снадавам нещата) и ми изглежда, че перката не се включва. Малко по-късно ще слезна да проверя отново... кофти първи експириънс.

Иначе колата е от Швейцария и доверен човек я е карал там след като я е изчакал да работи около 40 мин на място за да загрее напълно. Каза, че този проблем не го е имало. Може би при транспорта нещо да се е прецакало, надявам се да е нещо дребно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не намерих как мога да редактирам горния пост затова просто отговарям - установих, че е изгорял 50-амперовият бушон, който се намира под червения капак на плюса на акумулатора. Изглежда така - https://drive.google.com/file/d/1o-spxTN3nLJoeDjQjuXnOCkiiyQuVnXC/view?usp=sharing

Надявам се заради това да не се е включвала перката, но не успях да намеря такъв бушон по бензиностанциите снощи, та днес продължавам търсенето в някой магазин.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човече загрял си чайника. На хондите при нормална работа температурата е малко под средата. Вдигнал си я доста. Провери в сервизите на хонда в София за предпазителя. Освен това провери изправността на ел. моторите на перките преди да забиеш новия предпазител. Или просто отиди на хонда доктор.

Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за включването.

Тъй като колата вече беше проверена за всички тези неща преди да ми я докарат реших, че е нещо дребно. Близо 400км след смяната на бушона всичко заспа и в действителност стрелката е на около 40-45% от хода на уреда (преди средата).

Бушонът се оказа доста специфичен, успях да намеря такива в магазина на Евро07 на бул. Черни Връх.

А по повод това как точно съм го изгорил, имаме следната теория.

Колата не беше карана 5-6 дена и със стария си акумулатор, през което време съм цъкал някакви неща за да разглеждам. А не беше карана, защото нямаше регистрация все още. Точно денят преди да минава КАТ акумулаторът беше паднал и съответно го откачих и го заредих. Но при закачането бях оставил отворена шофьорската врата (закачане първо плюс, после минус).

Та според въпросната теория - наличието на консумация при свързването може да е причина бушона да изгори. Когато ми докараха колата я карах 200м и също не светеха лампи, така че това ми се струва като най-явната причина.

 

Надявам се да не съм досадил с дългото обяснение, дано информацията е полезна на някой в бъдеще, относно това какво значи лампата и къде се продават такива бушони.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи Видях едно Легенче в София. Останаха ми очите по него СА9600. Ако е на някой колега, Евалата! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво масло ползвате? Моята е пълна ламя .. за няма и 4к км изгори над 200мл :o

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва ако е ламя :D:D:D Моята изгори 400грама за 1500 км ;) 

 

предполагам някво 5w30 е ок :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята хапва 500гр.на 3000км.Според мен колкото по-често е в VTEC толкова повече го гори.;)

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прикачвам 2 ръководства за Acura RL, които открих през последните дни на английски език.

Основното ръководство е за модел 2008г.

А другото ръководство е за навигационната система. То е за модел 2007г.

 

Знам, че има разлика между Акура и Хонда, но открих двата файла за доста полезни и разликите в табло/волан/меню са нищожни.

Надявам се да са полезни на някой.

acura-legend-manual.pdf

Acura-2007_rl Navigation system manual.pdf

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 мисля да се присъединявам към клуба на легендите. От обявените за продажба, досега направих оглед само на тази на Симеоновско Шосе.
Има ли обяви с които да НЕ си губя времето... Съответно да споделите и ако има някоя читава от обявените. Благодаря предварително!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет Колега,

виждам че в момента има 9 обяви за коли след 2007-ма, което означава че са се увеличили. Аз като търсих преди 1-2-3 месеца бяха 7.

Едната която гледах в Пловдив я няма - за нея ни се стори, че е доста по-експлоатирана отколкото показваше километража - говоря като състояние на волан, лост, копчета, табло, уплътнения и прочие.

Тази на Симеоновско също не ми се стори най-запазената, както и фактът, че е внесена от Италия (за където се твърди, че собствениците не са от най-грижовните) ме отказаха.
За тази от Велико Търново (2009-та с газ) мога единствено да кажа, че обявата се трие и се добавя поне 4 или 5 пъти само откакто аз гледам - с различни снимки, описание и цена. Цената варираше между 12.500 и 22.000лв специално за нея.

Искаше ми се да отидем до Бургас да видим бройката там, за която се твърди, че е на 107.000км, но не остана време. 

 

В крайна сметка приключих с поръчка от Швейцария.

Успех с търсенето!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че в момента няма хубави обяви. Почти всички са на по много месеци, а някои и на повече от година. Тази черната дето се води Acura RL не я знам, ако някой колега я е гледал нека си каже мнението. Не знам и дали няма да има проблеми с някои екстри като навигация например, трябва да се види на място. Иначе технически би трябвало да е същото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някаква идея от къде мога да закупя предни накладки АТЕ? В Хонда ми казаха, че нямат налични. Отделно трябва да чакам над месец за оригинални.. Чудех се за вариант на Делфи, ама не знам дали и те няма да свирят.. 

Редактирано от eXeRv

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с TRW ? Те са добре :) Но цапат джантите. 

 

За обявите: Тази от Бургас е обсъждана в темата, мисля, е някой беше ходил да я гледа, гръмнал е капака.

 

Вчера видях един колега с леджънд на Борис, беше му гръмнал капака и си караше така :( 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

             Привет,

пускам малко инфо и схеми на това "Как да направим пръскалките на фаровете да работят автономно".

Трябват ви:

- Бутон от Бултрако (в схемата е отразен парт номера),

- Кабел 1мм2- 3 метра,

- малко търпение и труд или близкия електричар. Схемите са ясни и разбираеми.

Ефекта:

- Пръскат само когато натиснете и задържите бутона,

- Не пръскат заедно с чистачките,

- Бутона свети и се димира наравно с дугите бутони,

- Пести течност за чистачките.

Headlight washer-1.jpg

Headlight washer-2.jpg

Headlight washer-3.1.jpg

Headlight washer-3.jpg

Headlight washer-4.1.jpg

Headlight washer-4.jpg

Headlight washer-5.1.jpg

Headlight washer-5.jpg

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.П. Бутона е за модел 2009 ако го търсите в хонда.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
On 4/23/2018 at 4:07 PM, rszm said:

Здравейте,

 мисля да се присъединявам към клуба на легендите. От обявените за продажба, досега направих оглед само на тази на Симеоновско Шосе.
Има ли обяви с които да НЕ си губя времето... Съответно да споделите и ако има някоя читава от обявените. Благодаря предварително!!!

 

Здравей, от минала седмица съм собственик на черната Акура, която беше мобиле. Преди да я взема водих на преглед при майстор този Legend

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11521014630865153&slink=6vdshe

Даваше доста грешки заради тежък удар отпред, включително и проблем със системата за хвърляне на капака. Майсторът каза, че седмица по-рано са му водили за реглаж на клапаните тази:

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11521558003622198&slink=6vdshe

и е била в добро състояние, без сериозни проблеми. Има я за продажбда и във форума.

Успех с търсенето :)

Редактирано от Chavgov
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...