Jump to content
atoma

Джанти Акорд 7-ма ген.

Recommended Posts

ЕТ-то не влияе по никакъв начин на ВСА.Гумите ако са с еднакъв размер и четирите също няма да има проблем.Само, разбира се, да са в допустимия диаметър.

Редактирано от chavdarbs
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ет-то съм съгласен ,но колегата се поправи за гумите защото 245/45/17 са доста различни от заводския размер и не са препоръчителни.Иначе има 2-3 модела оригинални джанти,които стоят много добре на акорда.Фаворити са ми type s 17-ските от преди фейс и екзекютив фейс 17-ски.Това са малка част от джантите, които според мен седят добре на акорд 7-ма ,като говорим за сток окачване

 

800px-Honda_Accord_2.4i_Facelift_front-1.jpeg

800px-Honda_Accord_front_20080521.jpg

31370990008_large.jpg

honda-civic-type-s-rear-1-auto-file-jpg-2511x1566-7-accord-technische-daten-3-x.jpg

Редактирано от Shorty
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Nikito,колегата в горният пост ти е дал насоки с снимков материал,с който опровергава напълно мнението ти относно пренебегването на ОЕМ джантите.Имал съм лично на моят акорд джантите от втората снимка и мога смело да кажа,че няма по брутална и по красива джанта относно визия.Трудно и с голям мерак ги намерих,но бързо ги продадох.Причините са ясни за повечето от вас.Става въпрос за твърдата возия,скъпите гуми в съчетание с лоши пътища.

Това мога да кажа,успех!

Редактирано от JHM
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи 99.9% това ще е джантата

625_625.jpg

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубав модел,добре изглежда!:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление, днес са го продали :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Nikito82 написа:

За съжаление, днес са го продали :(

 

Тва е защото се хвалиш :) Сега остава да си признае кой те е изпреварил...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, Nikito82 написа:

За съжаление, днес са го продали :(

Колега не се отказвай,щом си готов да дадеш над 1000лв.,ще намериш чудесни модели!:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ам намерих я, същата за 1100, тя ще е решил съм. Лошото при мене е че наумяли си нещо, докато не стане няма назад има забавяне, но не и забравяне. 

Редактирано от Nikito82
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега ми предлагат 18" тази, не знам какво да правя. Да показва вярно км трябва гумите да са 18/40/215.кажете колеги какво да правя? 

image_2-1.jpg

Редактирано от Nikito82
8х18 ет35 са

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спри се... забави и почини :-) Премисли и след това продължи. Те джантите няма да избягат, само се въртят. :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам един въпрос, когато колата е с предно, не трябва ли стъпката на предните гуми да е по широка, а кохато се слагат 7.5 отпред и 8J отзад, не е ли проблем? Това по принцип го правят за коли със задно. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казага цената 1150 с вентили и втулки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля за помощ, ако взема тия 18ки ще са с гуми 18/40/225, разлика в километража - 1км при 100км, което не е толкова стряскащо. Някой ако кара с такива да каже как е возията. Моля. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То със 17"е твърда а със 18"ще е страшно,(лично мнение)и аз съм мераклия но това ме спира.

Изпратено от моят SM-G390F с помощта на Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 12.02.2018 г. at 21:38, Nikito82 написа:

Аз имам един въпрос, когато колата е с предно, не трябва ли стъпката на предните гуми да е по широка, а кохато се слагат 7.5 отпред и 8J отзад, не е ли проблем? Това по принцип го правят за коли със задно. 

... точно така, но нали се разбрахме, визията преди функцията :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 12/2/2018 at 19:59, Nikito82 написа:

Сега ми предлагат 18" тази, не знам какво да правя. Да показва вярно км трябва гумите да са 18/40/215.кажете колеги какво да правя? 

image_2-1.jpg

Как марка са тези джанти? Имат ли си сайт? 

Това за километража не е проблем. И без това при 100км/ч, той показва с около 5-6км/ч повече от реалната скорост.

На 12/2/2018 at 20:38, Nikito82 написа:

Аз имам един въпрос, когато колата е с предно, не трябва ли стъпката на предните гуми да е по широка, а кохато се слагат 7.5 отпред и 8J отзад, не е ли проблем? Това по принцип го правят за коли със задно. 

Тук въпроса не е един..

1. Отговора е НЕ

2. Отговора е също НЕ

"Стъпката" не се променя от ширината на джантата!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, ВесКо написа:

 

Тук въпроса не е един..

1. Отговора е НЕ

2. Отговора е също НЕ

"Стъпката" не се променя от ширината на джантата!

Прав си, че "стъпката" се определя от гумата, не от джантата и че очевидно няма никакъв проблем с това, че са различно широки(както и @atoma доказва с неговите), но @Nikito82 имаше друго предвид.

Идеята на комплекта джанти с различна ширина е точно да се сложат на тях различно широки гуми, като по-широките отиват на задвижващите колела. 

Аз поне не зная за автомобил с предно предаване, който да излиза от завода с по-широки предни гуми(респективно джанти), докато всички заем за много такива със задно предаване, които са с по-широки задни гуми и джанти.

 

Та отговорът на въпроса му е ДА, точно за колите със задно има смисъл, при нас е напълно безмислено от функционална гледна точка. 

Дори може заради "гъзария" и "визия" да си докараш проблеми с 255/40 гумите, които си сложиш отзад, като същите са по-склонни към аквапланинг, сравнено с по-тесните.

Редактирано от Чавдар K
  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мое съжаление джанта Advanti sl65 я няма налична никъде :(

625_625.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, Nikito82 написа:

За мое съжаление джанта Advanti sl65 я няма налична никъде :(

625_625.jpg

https://www.cars.bg/offer/f310772 тези много напомнят на тях...

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямат ги никъде. Намерих тия 18ки 8J,какво мислите? 

image_2-1.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще чакаме да я снимаш с тях колега и веднага ще получиш отзиви.:)Важно е на теб да ти харесват!

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мене ми харесва, въпроса е как е возията с тях. Широчината и на 4те е 8 Джей. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На всяка тема е редно да има и по някой хейтър или просто човек с друго мнение.:rolleyes: Предния ми пост явно не си го разбрал. В момента се опитваш да убедиш себе си, че това е избора. Според мен просто ще направиш скъп компромис понеже тези които си харесал вече ги няма. Отделяш прекалено много енергия и средства за "козметика". Няма да ходиш предполагам на състезания с тези джанти, че да са толкоз важни. Ако ти друсат утре... какво ще ги правиш за тези 1150лв? Като вземеш и гуми... котенце с панделка.... Вярно, че кеф цена няма, но понякога файда няма ако зарара е голям.

Извинете ме за лиричното отклонение. Все пак е 14ти :wub: 

  • Нагоре 2
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изключително е прав колегата "h5rov"

 

Изпратено от моят SM-G390F с помощта на Tapatalk

 

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... нещо важно, за което се сетих,като видях обявата по-долу.

Имай предвид, ако ще поръчваш нови джанти, че на картинка са едно, на живо нещо друго. И по важно, често слагат снимки на по-големи джанти, които въпреки, че са точно същия модел изглеждат много различно от тези с по-малък диаметър.

 

https://www.olx.bg/ad/5x114-3-16-chisto-novi-top-tsena-ID7kcVX.html#0e98cc226e

Джантите от обявата, няма да можеш да ги познаеш ако ги видиш в 15"/16" вариант на живо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно въпросче
Колко тежи оригиналната 17-ка на 7ма Type S ?
 

Wheel294_JDM_CL7_Accord_Euro_R_17X7_5X1143_55offset_1.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 11 часа, Чавдар K написа:

... нещо важно, за което се сетих,като видях обявата по-долу.

Имай предвид, ако ще поръчваш нови джанти, че на картинка са едно, на живо нещо друго. И по важно, често слагат снимки на по-големи джанти, които въпреки, че са точно същия модел изглеждат много различно от тези с по-малък диаметър.

 

https://www.olx.bg/ad/5x114-3-16-chisto-novi-top-tsena-ID7kcVX.html#0e98cc226e

Джантите от обявата, няма да можеш да ги познаеш ако ги видиш в 15"/16" вариант на живо.

Аз чакам сега доставка на дцантите и мисля са ходя на място да ги видя. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чавдар е прав, на картинка е едно на живо друго.

Рядкост е, но на сайта на производителя ако уцелиш да има 3D клипчета на всяка разновидност на всеки модел който предлагат, там вече се вижда разликата.

 

Също имай предвид, че евентуално след като я сложиш на колата ще разбереш дали ти харесва или не.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз едно време ползвах този  http://www.avtogumi.com/sim/sim.html  симулатор за джанти, колкото да си "начеша крастата", макар да бях наясно че по-добро от оригиналното е съмнителна работа, особено в поносимия ценови диапазон. Принципно ми помогна да си изградя концепция какъв тип дизайн и брой на спиците стои добре на комбито (според моя си вкус) и до къде има смисъл да качвам цолажа. Иначе не съм купувал от тук, а гледах нещо "втора ръка" и отговарящо на визията проиграна тук.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В гугъл има достатъчно снимки на всякакви джанти монтирани на всякакви коли, стига да ти се търси и стига бранда да не е някой безизвестен. Да, смъкнато окачване, раздути калници и т.н., но снимката е реална.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, за сега се насочих към друг модел джанта. 17 7.5 ет 38. Има и ет 45. Мислих да комбинирам 38 отзад 45 отпред, но продавача каза, че не било препоръчително с различни ет, не разбрах  защо. Моля за компететно мнение за това. Бих бил благодарен и за това какво мислите за самата джанта, дали ще подхожда на светло сив металик. Има я в 2 цвята по принцип, сив метсл и полиран графит. Мене ми се ще всякаш графита, но май се оказва, че имат само от другата. Та какво мислите? Благодаря. 

alutec-ikenu-felge-grau-mehrfarbig-alufelge-2-500x500.jpg

s-l300.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-целесъобразно е да вземеш 4 с еднакво ЕТ. Ако спукаш предна гума и трябва да са 2 еднакви гуми /джанти отпред (каквото е предписанието заради VSA) какво ще правиш? Също мисля че ЕТ 45 е достатъчно (оригиналните са 17 х 7 с ЕТ 55). и без това са малко по-широки, а колкото по -близо до заводските стойности, толкова по-добре. Като дизайн ми харесват, а вече като цвят -ти си реши (ако имаш избор), но двуцветната стои по-луксозно и някак си напомня на Ауди.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих комбинирал 38 с 45. Продавача да си гледа работата, явно не му се развалят комплекти.

Това е възможно най-добрата комбинация, според мен.

Имаме много примери на заводски джанти с различна ширина (както и различно ЕТ) на предни и задни джанти, което е много по-съществена разлика от различния офсет.

 

Редактирано от Чавдар K

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз стана бая време карам с различно ЕТ и нищо не ми е светнало по колата, отделно съм пукал два пъти гума, предна, заради патерицата която имам съм слагал задната отпред и нищо нито е светило нито е мигало нищо че са с различно ЕТ....

 

Мисля че ВСА би имало зор ако размера на гумите е различен, когато цолажа е един и същ и размера също мисля че не е зор, ама знам ли :)

 

@Nikito82 земи препрочети темата и виж колко съвети има, почваме да тъпчем на едно място с едни и същи въпроси.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕТ-то е единствено от значение, когато почва да грознее. При положение, че нямаш различен размер гуми отпред и отзад, няма никакво значение офсета, гумата все ще "стъпва" на една и съща площ.

Само гледай да не стърчат бордовете на джантата...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи джантата тежи 10.15кг 7.5 е широка. Гумите за нашите коли трвбва да са 17/225/45, нали така? Гумите ще са еднакви на 4те колела, както и ширината, само офсета мисля да е различен. 735кг дават да държи джантата. Марката е ALUTEC. Гаранция 1г. Доставка  7 дни от Германия. Поръчам ли я няма назад. Трябва да я купя.  Темата съм я чел. Може ли да ми кажете ет38 отзад много ли ше дойде. Дали ще опира някъде? Спрямо сегашните 16ки, по мои сметки ще излезе 2.54см+1.7см от офсета, общо 4.24см. А от пред 2.54см+1см, общо 3.54см Прав ли съм? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...