Jump to content
MilevUK

Важно: заводски дефект във въздушните възглавници

Recommended Posts

И моят беше подменен на 17.10.2018.

Отне им малко повече време от първоначално обявеното, но важното е че го направиха и сега ми е по-спокойно.

Гледах процедурата и им отне не повече от 15-20 минути и с регистриране в системата и документалното оформяне е около 30 минути, но иначе предупреждават, че ще отнеме около час.

Остана дори време и да ми проверят версията на софтуера на АТ дали е най-актуалната.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.След направена проверка в сайта UK ми излиза следното: 

 

VIN number: JHMCM27306C200501

 

There are currently no active recalls/updates on this vehicle.

 

Според вас достатъчно достоверна ли е информацията?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо не ти коства да си пуснеш и едно запитване през сайта на Бултрако, ако искаш да си на 100% сигурен. Ако не ти отговорят, можеш да си спокоен.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

На някой случвало ли му се е, да му светне лампичката за въздушните възглавници, след сервизната подмяна?

Преди година ходих до Варна за подмяна и сега, като се позатопли и започна да свети. Светва когато си ще. Няколко дни не свети, после свети две-три запалвания. Някой път като си прави чека въобще не изгасва, друг път премигва и остава да свети (не знам дали има значение това).

Дали е възможно нещо да се е объркало?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иди да се провери, защото може когато остава да свети, да изключва еърбезите заради нещо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен излиза това:

image.thumb.png.72477758ed5876f35a5ccb3d3e5fc4ad.png

 

Някой сменял ли е този лип на предно стъкло

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писах вече на имейла им, но все пак да питам :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 6.11.2018 г. at 14:56, romborak написа:

И моят беше подменен на 17.10.2018.

Отне им малко повече време от първоначално обявеното, но важното е че го направиха и сега ми е по-спокойно.

Гледах процедурата и им отне не повече от 15-20 минути и с регистриране в системата и документалното оформяне е около 30 минути, но иначе предупреждават, че ще отнеме около час.

Остана дори време и да ми проверят версията на софтуера на АТ дали е най-актуалната.

 

Да попитам.Утре имам път до София и да запълня времето се обадих на Бултрако за час евентуално,казаха утре да заповядам след 8.30.Попитах ги за сервизната акция с пиропатроните и предните лайстни как стоят нещата и те ми отговориха,че лайстните не се поръчват а само щипките се подменят и лайстната се прилепва на ново.Така ли е колега,виждам,че си писал за тях по горе? (пост 196)  За проверка на версията на софтуера на АТ дали е най-актуалната - заплаща ли се отделно? Да съм подготвен.

Искам да сменя спирачната течност с оригинална (трябваше да го направя миналата година) и имам съмнение,че филтъра на автомата не е пипан.И един реглаж ще мина.

Или ако някой друг колега го е правил нека сподели.

Редактирано от Митко Йотов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смяната на пиропатрона е безплатна и става за около 30 мин.

Моите лайстни ги провериха и казаха, че нямат проблем и не са ги пипали, та не мога да отговоря иначе как се процедира.

Самата проверка на софтуеъра на АТ се заплаща 26.40лв. и ако е стара версия се актуализира, като по спомен се доплащаше още около 30лв. Моята се оказа актуалната и не съм доплащал.

 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече 6 месеца чакам, да се обадят за смяна на пиропатрона. Ни вест, ни кост. Само в Пловдив ли са такива мискини?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 4.02.2020 г. at 14:04, romborak написа:

Смяната на пиропатрона е безплатна и става за около 30 мин.

Моите лайстни ги провериха и казаха, че нямат проблем и не са ги пипали, та не мога да отговоря иначе как се процедира.

Самата проверка на софтуеъра на АТ се заплаща 26.40лв. и ако е стара версия се актуализира, като по спомен се доплащаше още около 30лв. Моята се оказа актуалната и не съм доплащал.

 

На 120 000 трябва да се сменят свещите.Сменял ли си ги колега и ако да с какви.

Колата е на 125 000 вече и свещите ще трябва да се сменят.От Бултрако ми казаха,че едната свещ за този мотор  е 60 лв,четери са 240 но не ги разбрах това с труда ли или само свещите.Цената ми се вижда меко казано странна,от Япония ли идват,от дъното на Атлантика ли ги вадят.

 

Редактирано от Митко Йотов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само свещите е, питал съм. Нетрудно могат да се намерят на близо половин цена, че дори и с Хонда логото (виж в общите поръчки във форума). Ако не държиш на логото, може да търсиш NGK, според ръководството за още по-малко :)

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак ли им дават 120 000 ,или вече не?

Редактирано от Митко Йотов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моя Акорд пише 100 хиляди в ръководството.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно.Ще видя моето В Бултрако няма да кажат нещо по различно.

Баба казва тенк-ю

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 19 часа, Митко Йотов написа:

На 120 000 трябва да се сменят свещите.Сменял ли си ги колега и ако да с какви.

Колата е на 125 000 вече и свещите ще трябва да се сменят.От Бултрако ми казаха,че едната свещ за този мотор  е 60 лв,четери са 240 но не ги разбрах това с труда ли или само свещите.Цената ми се вижда меко казано странна,от Япония ли идват,от дъното на Атлантика ли ги вадят.

 

Още не съм сменявал свещи. Като ходя при Слави за обслужване той ги проверя всеки път и ми казва, че няма нужда все още да се сменяват.

Иначе аз си поръчах от coxmotorparts.co.uk с общите поръчки един комплект NJK иридиеви Part Number-12290-R60-U01 и ми излезе 137лв. Сега си седят в жабката и чакат да им дойде реда.

Според моята сервизна книжка интервалът им за смяна е 120 000.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега.А оригиналните такива ли са,и на какви километри ти е колата в момента?

Редактирано от Митко Йотов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, Митко Йотов написа:

Здравей колега.А оригиналните такива ли са,и на какви километри ти е колата в момента?

 

Мисля, че са оригиналните. Поне в coxmotor ги дават за такива, а парт. номерът е такъв. Показвал съм ги и на Слави и според него са такива.

 

В момента колата е на 290 хил.км. Аз съм й минал почти 70 хиляди и не съм ги сменявал.

Според сервизната книжка, която получих с колата, са сменени на 110 хиляди и след това нямам информация. Като купих колата ме увериха, че е обслужена преди да бъде пусната за продажба (вкл. и свещите били сменени), но аз си имам едно на ум и заради това ги купих. Ако наистина са били сменени, то имам още около 50 хиляди с тях, на за да съм сигурен си питам Слави всеки път, но според него няма нужда докато не започнат да дават проблеми. Той ги проверява при всеки реглаж на клапаните.

Редактирано от romborak
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 4.02.2020 г. at 19:53, Ivan B написа:

Вече 6 месеца чакам, да се обадят за смяна на пиропатрона. Ни вест, ни кост. Само в Пловдив ли са такива мискини?

В Пловдив не знам,аз със софиянци комуникирах...Петък изпратих запитване през сайта им и днес ми се обадиха по телефона за потвърждение.Казаха че ще поръчат частта и че ще се обадят да уговорим час като пристигне.Не ми стана ясно само защо се налага да ходя пак при положение че предишния собственик на автомобила е минал такава акция...отговориха ми "минала е,но пак трябва да се смени"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
В Пловдив не знам,аз със софиянци комуникирах...Петък изпратих запитване през сайта им и днес ми се обадиха по телефона за потвърждение.Казаха че ще поръчат частта и че ще се обадят да уговорим час като пристигне.Не ми стана ясно само защо се налага да ходя пак при положение че предишния собственик на автомобила е минал такава акция...отговориха ми "минала е,но пак трябва да се смени"


Е тука вече съм безмълвен...минал е предния собственик, сменили са го, сега пак..с друга дефектна партида ли са го сменили?!?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми стана интересно,за това викам да драсна един ред...Не ми казаха обаче кой са сменяли предния път,сега щели да сменят пасажерски а шофоьрския сменян ли е,сменя ли се въобще.Ще питам аз предишния собственик какво и кога е сменяно 🙄

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз минах вече смяната. Никой не се обади, но аз отидох и ми дадоха час веднага.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
И на мен ми стана интересно,за това викам да драсна един ред...Не ми казаха обаче кой са сменяли предния път,сега щели да сменят пасажерски а шофоьрския сменян ли е,сменя ли се въобще.Ще питам аз предишния собственик какво и кога е сменяно 

По принцип, дефектния е само пасажерския.


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 9 часа, crown_bg написа:

По принцип, дефектния е само пасажерския.

Ще пиша като разбера "подробности",че нещо леко намирисва работата :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен. Зачетох се в темата и затова да кажа и моето виждане. Получих писмо за сервизната акция по еърбеците в края на м. юли 2019 г. Обадих се В Бултрако моторс Пловдив и им изпратих копие на големия талон и някаква декларация за съгласие което те искаха. Казаха, че когато получат частта ще се обадят. Ставаше въпрос само за патрона на възд. възглавница на водача. Обадиха се през месец април 2020 г. и на 19.05. т.г. им закарах колата. Не ми дадоха възможност до присъствам на ремонта. След час и половина отидох да си я взема, оказа се че са сменили и патрона на пасажерския еърбег. Подписах два работни картона на които пише "По кампания 622 - смяна нагнетател на водача и смяна нагнетател пасажерски по кампания SUN /за втория картон/ и толкоз. Не ми дадоха документ, чак когато си поисках ми направиха копие. Не забелязах никакви белези от отваряне на каквато и да е част от арматурното табло или волана. Интересно ми е дали изобщо са сменили нещо или недай си боже, взе ли нещо. Нямам представа къде точно се намират тези нагнетатели. Ако някой е наясно за Хонда Джаз става въпрос, моля да сподели. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е Бултрако все пак – дори и да са некомпетентни или невнимателни не са лъжци.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все си мисля, че ако оставаха видими следи от работата им, хората щяха да са още по-недоволни. 

 

Няма от какво да се притесняваш, още повече след като имаш прилежащите документи. Предполагам се досещаш какъв е риска, който поемат ако нещо стане, а те не са си свършили работата. 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, съгласен съм, че ако бяха оставили драскотини или изкривявания щеше да е по-лошо, но все пак си мисля, че една такава операция би трябвало да завърши с някакъв протокол, а не само с тези  работни карти от която ми дадоха копие. Да не говорим, че би трябвало и да ми покажат и частите които са сменили както е във повечето сервизи. Затова остават такива съмнения.  

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еърбега сменен днес в Хонда, заедно с два ключа-този за стъклата и фаровете. Системата веднага ми показва, че колата няма вече Recall. Става въпрос за Англия. А колата е доста стара-2002-а година. 

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам,ама именно тази система в Англия, ни показва тук на вече преминалите тази процедура,че имаме "Recall".

Няма обща база данни,не е нормално това!

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Напротив. Просто нашите коли не са минали тази процедура в Англия.

Ако я минат там, в Англия/Германия/Италия/..., ще стане както описва колегата.

Ако я минат тук в България обаче, обратната връзка от страна на Бултрако не е ясна.

Предното CRV (префейс, немско) не беше минало акцията, мина тук в Бултрако. Сегашното (фейс, префейс) изобщо нямаше recall в системата, та явно е минала в Италия.

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Off Topic
Преди 4 часа, dindin написа:

Просто нашите коли не са минали тази процедура в Англия.

Ако я минат там, в Англия/Германия/Италия/..., ще стане както описва колегата.

Ако я минат тук в България обаче, обратната връзка от страна на Бултрако не е ясна

Имах предвид,че даденият линк за проверка за рекали,те насочва към Англия и съответно не ти е полезен,за извършена евентуална подмяна тук и последваща проверка,на "българска"хонда.

 

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен беше горе долу същата ситуацията,колата беше минала recall веднъж във Варна от предния собственик и съответно не излизаше в системата.Познат ме посъветва да пратя запитване пак,този път в София и ми казаха че пак трябва да се сменя.След като говорих със Бултрако в София колата излизаше,че пак има recall.Миналата седмица ми се обадиха,че частта е пристигнала и когато мога да ида да я сменя.Тъкмо имах път натам и съчетах нещата.40 мин. и ме пратиха да си ходя.Стария патрон го бях белязал по съвет на Бранко,че е имал разни премеждия но при мен всичко е ОК.Дори имах възможност да гледам какво се случва...и наистина е сменен със друг.Логично обяснение не получих защо го сменят пак нито по телефона първия път,нито на място. 

  • Благодаря 2
  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През 2017 -та година минах recall във Бултрако Варна. Днес получих писмо чрез Български пощи в което пак ме канят за сервизна акция. След разговор по телефона разбрах, че кода е друг.

Screenshot_264.thumb.png.3858b027dbfbc621fd0de25c60783f73.png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Plamen-CRV Понеже не стана много ясно, би ли пояснил за какъв код става дума. Пак ли трябва да сменят пиропатрона или става въпрос за друга сервизна акция. Благодаря предварително.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@DAN_DAN Става въпрос за друга сервизна акция. Самите сервизни акции имат някакви кодове. По телефона ми цитираха кода на сервизната акция която минах през 2017-та година. Сега е кода е друг и до колкото разбирам става въпрос за нова акция. Лошото е че, трябва да се ходи до Пловдив или София.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят автомобил е минал сервизна акция за шофьорската въздушна възглавница. Но онзи ден нещо ме зачовърка и писах на Бултрако да проверят отново. И какво се оказа - трябвало да мина и втора акция за пасажерския airbag, която уж била по-нова. Кодове не сме коментирали.

Та сега и аз чакам да ми се обадят като дойдат частите и ще се ходи пак до сервиза.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На острова се случва същото.

През 2015-а минах акцията за възглавницата и копчетата за стъклата. Преди 10-ина дни и аз получих писмо. Изобщо не му обърнах внимание, направо го изхвърлих. Сега като ви чета, май ще трябва да им звънна.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...