Jump to content
MilevUK

Важно: заводски дефект във въздушните възглавници

Recommended Posts

И аз съм в кюпа, имам мейл, че ще ми се обадят, когато ми пристигне пасажерския еърбег.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги.

И аз днес получих писмо да се обадя да си запазя час.

Утре сутрин съм първа пушка там да "букна"за другата събота

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ME1 3GY

Rochester

Не е по темата,но ако има колеги наоколо.......по бира две

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също получих отговор да се обадя в удобен сервиз. Тези интервенции могат ли да се извършат от Юби Ко? Доколкото знам и те са официален сервиз на Хонда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.И моя го смениха преди два дни в Bultrako Plovdiv.Работа за 20 минути

 

 

+ коректност.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 23 април събота сутрин се уговорихме да го сменят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 23 април събота сутрин се уговорихме да го сменят.

 

Кога са направили поръчката на патрона?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, колеги!

 

След колко време получихте отговор от "service-sofia@honda-bg.com"? Защото им изпратих "мейл" на 24.03. (даже два - във вторият добавих и телефонния си номер) и все още нямам отговор. Да изчакам ли още време или направо да звъня на най-близките дилъри - Стара Загора (Ай Ем Ай) или Бургас (Апостолов). И кой двата дилъра бихте ми препоръчали... Досега единствено съм купувал масло за скоростите от заралиите - бяха коректни. Но и за Апостолов наскоро бях прочел тема, за закупен Акорд 6 от тях - колегата от форума беше останал очарован... ;)

 

Мерси предварително!

Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоре да ти кажа, монтажа е един и същ. Просто ги помоли да не ти цапат колата, защото това е основното. Със сваляне и слагане на пластмаси няма да имаш проблем, знаят как и на сън да ги бутнеш. Звънни направо, 10 дни са много да не ти върнат отговор. Ще ти запишат ВИН-а по тел.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, gogo_251 мисля, че по скоро работа биха ти свършили, Стара Загора (Ай Ем Ай). Не за друго ми поне са вкарани в официалния сайт на Хонда за България - ЛИНК но не виждам да предлагат сервиз, докато Апостолов изобщо не е вписан там. Според мен звънни в Софийския и питай къде могат да ти сменят пиропатрона и кога.

 

Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По темата имам следната питанка. Преди 2 седмици ми смениха патрона в Бултрако -София. Бях помолил момчето да я закачи на тестера и да изчисти записани грешки, тъй като преди месец бе палена с много слаб акумулатор (преди да го сменя) и таблото бе светнало като коледна елха. След смяната с новия си запали и всичко угасна, но знам че данните остават. Каза че всичко е ок ...но. В рамките на тези 2 седмици няколко пъти (далеч не винаги) непосредствено след паленето светва за секунда (и си угасва) оранжевия индикатор за възглавниците дублиращ се със звуков сигнал. Индикацията се появява в малкото екранче на борд компютъра (под скоростомера) -колата е след фейса. Аналогичната червена иконка горе си гасне заедно с другите. При вас (вече миналите процедурата) има ли нещо такова и трябва ли да се притеснявам?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди повече от месец от Бултрако се свързаха с мен, по повод прословутия пиропатрон. Попитаха къде ще ми е най-удобно. За мен Стара Загора е ок, при положение, че в Бургас няма дилър. Обясниха ми, че ще се свържат отново с мен. След 2-3 дни се свързаха от дилърството от Зарата. Обесниха ми че поръчват частта и ще се свържат с мен. До миналата седмица не съм ги безпокоил.От 28.03. до 01.04 звънях по два пъти на ден, като на 01 след обяд най-накрая някой вдигна телефона. Обясних за какво се обаждам отсреща чух, " ще проверя, и ще ви се обадя". До сега никой все още не се е свързал с мен. Днес отново никой не вдига телефона и никой не връща обаждане...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич, звънни в София и им обясни кротко за какво става дума, ако ти се сопнат, вдигни скандал и пиши до Хонда Моторс Ко. Не им звъни повече на тези в Стара Загора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет.

Не знам,просто им показах писмото,което съм получил и ме попитаха кога мога,казах някоя събота и имаха свободен час за 23 този месец.

(За Англия става дума )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги!

 

Днес получих отговор от Бултрако Пловдив. Поръчали са нагнетателя за пасажерската въздушна възглавница и инсталацията за задният капак на автомобила. Когато пристигнат нещата ще ми се обадят, за да се уговорим за дата и час...

 

Поздрави! ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз трябваше утре да ходя за смяна, но ми се обадиха, че частите не са дошли и ще се обадят за нова дата...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно, ако в ЮК частите не идват на време, а в България идват по-бързо от в ЮК, то тогава откъде идват частите за тези автомобили в България...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно, ако в ЮК частите не идват на време, а в България идват по-бързо от в ЮК, то тогава откъде идват частите за тези автомобили в България...

То няма значение от къде идват, май е въпрос на организация и снабдяване на конкретния дилър...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Интересно, ако в ЮК частите не идват на време, а в България идват по-бързо от в ЮК, то тогава откъде идват частите за тези автомобили в България...

То няма значение от къде идват, май е въпрос на организация и снабдяване на конкретния дилър...

Е тук е по-организирано ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Е тук е по-организирано ли?

 

Не знам как е, но смяната не ми е приоритет, когато стане...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори и след поредната статия, този път постната от "h5rov"...аз лично бих им запалил телефоните. Така направих аз лично когато ми казаха от Бултрако "ще се свържм с вас днес следобяд или утре". Когато утре мина, им звъннах и ги попитах - къде е проблема и защо не са се свързали с мен, оправдаха се, че имали проблеми в системата и затова не са поръчали частта, в следствие на което ще се забави общо с 1 месец. Такива бюлетини подлежат на моментален ремонт. Тук са виновни, Таката и Хонда най-напред, след това представителствата. Хонда много добре знае, на кои и колко автомобила са монтирани вредните пиропатрони и са били длъжни да заредят всички представителства с някаква начална бройа, след което да правя справки колко остават.

Редактирано от crown_bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори и след поредната статия, този път постната от "h5rov"...

Не го тълкувай така...

- 95% се возя сам, няма пасажер отпред. Жена ми се вози рядко и обича винаги на задната седалка...

- над 90млн такива възглавници се търкалят по света... Знам теорията, че никой не избягва самолетите, защото на 95 млн полета един катастрофира, знам и другата теория, че какво от това ако ти си в този катастрофиралия..., но има и теория на вероятностите.

И понеже съм реалист, знам и това,че никой не е спрял да кара колата си, преди да е сменил възглавницата след като е научил за инцидентите... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези които не мислят да ходят за смяна. http://www.dnes.bg/cars/2016/04/08/eyrbeg-ubi-17-godishno-momiche-v-sasht.298746

Че няма да се наканя да я сменя е ясно.. но използвах момента да го прочета на жената.. Ся няма да ми досажда отпред вече.. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудо!На мен също днес ми звъннаха,след двумесечно мълчание.Другата седмица съм за смяна. :punk:

Редактирано от policeman

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с нова възглавница вече :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз минах през сервиза днес.Всичко ок.Даже се качих и препалих новият Тайп Р.Голям красавец. :zen:  :love:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз минах през тази процедура. Още един с нова пасажерската въздушна възглавница, работата оне около час.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги.

И аз минах по реда си.

За съжаление много мръсно след процедурата, но това е.....UK

Документ не ми дадоха,но снимах документа с червения печат и данните на Хонделата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре бе, защо са такива мърлячи и неразбиращи, освен вичко и най-скъпи в Европа, тези англичани...

Редактирано от crown_bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре бе, защо са такива мърлячи и неразбиращи, освен вичко и най-скъпи в Европа, тези англичани...

не са само Англичаните и Испанците са същата работа,с малки изключения.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам някой след смяна на патрона на десния еър бег имал ли е дертове.

При мен след тази манипулация 5-6 пъти вече ми светва индикацията за грешка в SRS. Светва по време на движение и след гасене на двигателя и изключване от контакт вече е няма.

Идната седмица 2 пъти светна и одеве я закачих на HDS. Грешката е "32-10 Open or increased resistance in the right side airbag inflator"

Затрих я и ще видим....

На някой да му говори нещо?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ами явно не са ти откачили акумулатора като са сменявали патрона, в следствие на което е записало грешка, моето предположение е това.

По-лошото ще е ако са забравили да го вържат, или сложат.

 

Къде се е случило сервизирането?

Редактирано от crown_bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен (след смяна в Бултрако) и само понякога -веднага след паленето светва предупредителната оранжева иконка дублирана със звуков сигнал и угасва след секунда сама. Вече бях писал за това в тая тема, но явно никому не се е случвало. Вчера пак го направи, а не беше последните 2 седмици.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това се получава при по-слаб акумулатор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И на мен ми предстои същата смяна в Бултрако, остава да стискаме палци след смяна на едно нещо, да не ти прецакат друго. Иначе според мен е голямо съвпадение да започне да свети същата индикация точно след тяхната намеса, но не ме учудва изобщо. Моя акумулатор преди да го сменя беше много зле и го зареждах през няколко дни, но никока нищо не ми е светкало на таблото. Ако паднеше просто стартера не можеше да завърти и това е. Ще напиша отзиви след смяната, часа ми е в края на месеца.

Редактирано от e4omir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това се получава при по-слаб акумулатор.

BTW, наистина моя си заминаваше и онзи ден сложих нов. Ще кажа дали е светкало нещо идните седмици.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това се получава при по-слаб акумулатор.

Не съм забелязал такава зависимост. Той е нов и предния ден се бях прибрал от извънградско пътуване -300км. Със стария + консумацията от изгорелия Блу тут модул която го пиеше за няколко дена, възглавницата не се е обаждала. Това светване почна след интервенцията в Бултрако, но е твърде рядко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

За случая на ceco_accord> В момента на самото запалване, стартера дърпа много ток и ако напрежението на системите (за момент) падне под 9 волта, то тези системи се изключват и естествено дават код за грешка, който се записва в паметта, като слабо напрежение.

Това най-често се наблюдава при системата VSA, но и не само, като самото светване е моментно докато трае запалването.

 

 

 

При колегата h5rov проблема е друг... по-сериозен. Отиди до сервиза и им го кажи на тях, да го погледнат

Редактирано от ВесКо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

При колегата h5rov проблема е друг... по-сериозен. Отиди до сервиза и им го кажи на тях, да го погледнат

На диалект :-) Нема се шевна..

Със здраве!

Редактирано от h5rov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...