Jump to content
Mushennika

Максимално ET

Recommended Posts

Здравейте колеги !Искам да попитам, понеже съм решил да слагам джанти 16x8j ET 30 на Сивика (6 генерация хеч) та въпросът ми е колко е максималното ЕТ ? И дали ще излизат много или ще паснат ? По принцип ми казаха, че би трябвало да мога да ги събера, но предпочитам да се застраховам ! (ако може някой който е слагал такива джанти да напише два реда :) )

Редактирано от Mushennika

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Виж този калкулатор за гуми и джанти, може да ти помогне. Размер на гумите също има значение.

Въведи данните на настоящите ти джанти и гуми и бъдещите. Има дори и графично представяне.

 

http://www.willtheyfit.com/

 

Поздрави и успех в избора!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е точен отговор на въпросът ти но гледам че няма конкретен такъв. 195/50/15 ЕТ27 на 5-та седан е добре, с по-високи гуми опира в калниците отзад. При теб за 16-ки варианта е 195/45, ама возията ще е... Другият ти вариант е да стречнеш едни 185/50, тогава не би трябвало да имаш каквито ида е проблеми със събирането им. ЕТ30 не е толкова много, няма да стърчат, споко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как стои въпросът с 7ма генерация ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги !Искам да попитам, понеже съм решил да слагам джанти 16x8j ET 30 на Сивика (6 генерация хеч) та въпросът ми е колко е максималното ЕТ ? И дали ще излизат много или ще паснат ? По принцип ми казаха, че би трябвало да мога да ги събера, но предпочитам да се застраховам ! (ако може някой който е слагал такива джанти да напише два реда :) )

Колега да знаеш, че повече ЕТ означава да седят  по-навътре джантите, а не навън :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

повече ЕТ значи по навън май  бре.я вижте зимната ми джанта,която е ет 38

post-14945-0-04659200-1421906996_thumb.jpg

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата от по горния пост е прав по-голямато ет джантата ще е по навътре в калника с по-малкото са по навън , а за 6-та хеч лично виждане 7ж ет 37 195/50/15 е точно на калника даже леко трябва да се пилне отзад (това е със спортно окачване )

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При 5-та генерация под ЕТ35  опира в калниците, при джанта 7.5 и 7 J. Колкото е по голямо, толкова е навътре джантата, но няма опастност да останеш без калници :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...