Jump to content
teho

CRV-2004 vtec-гасне на ниски обороти ?

Recommended Posts

Здравейте! Хондата е CRV 2004г vtec.Проблема е следния:Когато автомобила е на бензин на ниските обороти направо си изгасва...след като загрее на оптимална температура прехвърля на газ и проблема с гасненето изчезва.Карах я в оторизиран сервиз на Хонда където ми казаха първоначално да сипя добавка в бензина да измина около2000км на бензин с добавката и пак да отида.Колата е с монтиран газов инжекцион в Италия,имам я от 3 години и досега такъв проблем не беше се появявал...в сервиза мислят че проблема идва от газовата ?

Вашите мнения ?

Редактирано от teho

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей Teho,аз не мисля че е от газовата.Защото предполагам е инжекцион,а когато е студена тя си работи чисто на бензин.Възможно е да има връзка със стъпковият мотор.Наскоро бях чел тук във форума по темата,доколкото си спомням имаше някакъв елементарен датчик или по скоро беше някаква пукнатина на датчик.Поразрови се малко и ще го откриеш,ако ли не все някой ще го намери!

Въпрос:Когато запалиш и колата е все още на бензин и и подаваш газ,колата гасне ли?Или гасне само когато я оставиш на празен ход?Когато е на бензин,прекъсва ли или не?Според мен,почакай да видим какво ще кажат колегите от форума и сменяй сервиза.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах подобен проблем с друга кола, можеш да пробваш следното - 5 км преди да я угасиш вечерта, мини на бензин и я запали сутрин на бензин да видиш дали има разлика.

Ако няма проблем с оборотите, трябва да се регулира газовия инжекцион. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за отговорите...пробвах всички неща които сте споменали по горе,но колата си гасне само на ниските обороти на бензин.Иначе като я карам само на бензин няма никакви проблеми нито прекъсва нито придърпва...просто само на ниските им е проблема :mail: В момента карам с втора опаковка добавка в бензина ама файда никаква...като изгоря бензина с добавката бягам пак към сервиза...така казаха

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега от газта е.Имах същите симптоми на едно старо пежо.Махнах газовата и всичко се оправи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CR-V второ поколение с К20 на газ така стяга клапаните, че чак гърбици на разпределителен вал изяжда.

Ако не са проверявани от когато я имаш, силно вероятно е и пластина 0,05 да не влезе.

Учудвам се, че в оторизиран сервиз не са ти предложили да ги проверят.

Успех

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви! В понеделник я карам в сервиза и задължително реглаж на клапани !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

КАкво стана, колега, резултат има ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Повечето хора след решение на проблема, забравят за форума. И това не е най-лошото, никой не пише какъв е бил проблема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да му пишем на лично? И на мене ми е интересно :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

човекът просто не е влизал във форума оттогава... като се появи нов проблем ще пише :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам ви се колеги наистина.Да проблема се реши след реглаж на клапаните...Благодаря на всички и още един път извинявайте за ненавремения отговор !

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...