Jump to content
megamind

Помощ за теч на масло отнякъде (снимки)

Recommended Posts

Добър вечер, 

 

Имам следния проблем:

 

Днес паркирам пред блока и гледам нещо пуши под капака. Отварям и виждам това - ЦЪК ЦЪК ЦЪК ЦЪК ЦЪК. До преди това двигателя си беше равномерно мръсен, без следи от течове.

Маслото, повечето филтри и гарнитурата на картера са сменени преди 700км, а половин час преди да запуши ударих нещо отдолу докато слизах от един бордюр. Въпреки това, теча изглежда отгоре от някоя от тръбите :|

Някакви идеи какво може да е? 

 

п.с. Колата е Civic D14Z4.

Редактирано от megamind

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е трудно да удариш мотора от долу а и да го удариш ако беше сериозно нямаше да се доприбереш ... но по принцип мотора е доста височко ...

 

ПС: 2 гарнитури на картера смених и на 3 тата се задържах ... и 2 те бяха дефектни .. с шупли 

Редактирано от Mickelangelo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, не ми изглежда,, на гарнитура, на картера. Как е гарнитурата на капака. Като чели пръска от някъде.  И се стича после.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече е в сервиз - казаха, че тръбичката на всмукателния колектор, от която почва маркуча за към парното е спукана и разлятата течност е антифриз, а не масло. Утре ще търся цял колектор, но чудното ми е къде е отишло маслото... колата гори не повече от 0.5л. на 10к км., а в момента е на минимума след смяна преди 700км.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

провери добре ли ти е завит масления филтър, защото на една от снимките ми се стори че отдолу е поомазана

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...