Jump to content
Дедо Поп

Стържене на заден диференциал Honda CR-V RD1 2000год.+ Видео

Recommended Posts

Това се случва когато се включи 4х4 заден диф. едно гадно стържене без да спира, теста е правен на кален терен със трева приакчвам видео за нагледно показване на проблема.

http://www.youtube.com/watch?v=pXBv2oaphhA

http://www.youtube.com/watch?v=fDXyKsaF1eU

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Маслото на задният дифер. е сменено преди 5 дни със DPS-F на Honda оригинал, клипчетата са снимани днес !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Така е, старото масло сигурно никога не е сменено, покараи я малко и пак смени маслото и ще се оправи :) Може да иска и малко препилване, някъде беше описан начина как се прави, но от вещите колеги с сервизи на хонда в форума знам че маслото е хубаво да се смени два пъти ако е имала много силни симптоми преди смяната-тракане, пукане, скърцане.

И понеже си направил грешката да си издухаш двата поста за днес , може да отговориш в дублираната ти тема в ОФФ-форума :)

Редактирано от Слави CR-V
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм подобен на твоя проблем, оправи се трайно след втората смяна на маслото. Помня, че след първата смяна шумът изчезна след 200-300 км и се появи отново, но по-тих след няколко хиляди, тогава смених маслото втори път и шумът изчезна напълно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Върви в сервиз при някой-който разбира от това!Аз имах такъв проблем-не беше сменяно никога маслото на задния диф и за късмет отидох при човек-който знае какво прави!След първата смяна и някакви процедури - колата нямаше вече шум-съвсем лек беше!Каза-че след 1500-2000 км да отида да го сменим за втори път и така!Бях приготвил втори диференциал-но за късмет-всичко мина благополучно!Ако колата е от Италия-100% се случват такива неща!Аз като я купих ходих в голям сервиз във Варна и им казах изрично да сменят маслото-Майстора ми каза изрично,дори ми се скара,че маслото е супер и няма смисъл от смяна!Та така!Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 20 дена съм собственик на Хонда црв. 2000 г. 147 кс. При пълен ляв и десен завой  и потегляне с повече газ се чува метално стържене.Може би става дума за едно и също. Моля споделете!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги по ХОНДА, Имам и още един въпрос.Когато намалей бензина в резервоара лампата на таблото не ще да светне? Моля помогнете! (при тест лампата свети)  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...