Jump to content
rollin

AUX кабел - Направа

Recommended Posts

Дали ще е трудно да се направи въпросният кабел?
Масово тея дето ги продават в Ибей вървят с някаква кутийка в която има незнайно какви части...
Дали прост кабел няма да може да подкара AUX-а ?
Намерих Пинаут-а на самата букса
Публикувано изображение

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На старите модели с 8-пиновия кръгъл куплунг за чейнджър става само с обикновен кабел без кутийка. Отваряш, запояваш си кабела и си ти. Правя едно ЦД с тишина :) ( с AUDACITY генерирам тишината с дължината на целия диск като една песен) , пускаш диска и включваш на жака телефон, мп3 плеър или каквото искаш и работи. Тая схема съм я пробвал на оригинални ЦД-та на почти всички модели но до 2001, които имат вход за чейнджър( сивик 5-та, 6-та, леджънд, акорд и т.н).  

Дай модел на ЦД-то да се разровя да видим какво зайче ще изскочи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма нужда от диск понеже самото радио си има AUX вход като опция.Буксата която съм дал в по горния пост е управлението на чейнджъра, та мисля ако свана само входовете на двата говорителя и подам от стерео жак сигнал дали ще сработи...Модела на радиото не го знам , само знам че са 3 модела(едното е навигация), моето е най ниското изпълнение. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз си го направих и си го изкарах до запалката, но съм с друга кола...Виж все пак схемата, откъдето гледах - http://www.hondafitjazz.com/audio.htm, а това е и темата с подробности и снимки - http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=82326&do=findComment&comment=1057407416

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мене всичко това ми е прделно ясно и схема не ми трябва, интересно ми беше на купешите защо има кутийка по кабела...Утре ако съм по айляк ще сглобя за 10мин един кабел да видя какво ще стане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купешките имат кутийки, защото се използва входа на чейнджера. Електрониката залъгва радиото, че има чейнджер и така се използват аудио входовете му.

За джаза се използва само кабел, защото си има отделна букса и не му трябва електроника, просто се извежда сигнала на подходящо място.

И аз преди няколко години търсих за Акорда такова решение, но всички са с кутийки, или са с плейер като Xcarlink и използват този вход.

Не съм срещал оригинален AUX вход, който да е самостоятелен!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мда и аз така предполагах, че кутийката лъже че е включен чейнджър... значи няма смисъл да пробвам...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да Ви попитам дали буксата показана в първия пост е от CD на акорд 7 (след 2003-та) ?

Питам защото се оглеждам за нещо от рода на xcarlink, yatour и т.н., а до колкото разбирам са с различни букси през годините..

Не ми се разглобява предварително преди да поръчвам и после повторно да разглобявам за монтаж на устройството..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз си го направих и си го изкарах до запалката, но съм с друга кола...Виж все пак схемата, откъдето гледах - http://www.hondafitjazz.com/audio.htm, а това е и темата с подробности и снимки - http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=82326&do=findComment&comment=1057407416

аз съм с jazz и го направих по същия начин. сега един приятел си взе accord 2.0 (2006) и гледам, че е пак така - има отпред бутон за aux, но няма изведен жак ... въпроса ми е - по същия начин като с jazz-a ли се процедира т.е. да се сваля таблото с радиото и отзад да се закачва кабелче, което да се изкара някъде към запалката(доколкото видях при акорда май ще е там, където е зареждането на телефон/таблет, до ръчната)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде, в тази стара тема ще пиша, че не е някакъв сериозен проблема.

Чудя се следното - ако си купя това:

USB__3.5mm_Aux-in_Audio_CD_Cable_Adapter

дали някой може да го разглоби и да махне кабела с мъжкият 3,5mm жак и да сложи женски за външен монтаж, като този:

ccaaux.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Разглабяне" едва ли ,по скоро рязане и запояване.Поне на 3,5мм мъжкия е капсулован.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги и аз се интересувам горещо откуде да се здобия с такава джаджа ,от Бургас съм а в нашето село има само един тарикат който поставя такива неща и ми зареди сума от 250 лв ,това реално ли е да е толкова скъпо за хонда акорд или защото тоя явно се чувства монополист си слага цени колкото му харесва !! благодаря ако някой ми даде съвет.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за тая кутийка с кабела + поставяне !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсурд..бягай от там.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да аз и затова не се навих !!!но няма откъде да я взема тая джаджа ! дай някаква идея или предложение благодаря предварително!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав е колегата да бягаш от там. За тази сума която ти иска може да си купиш къде къде по - културни решения, които включват дори хендсфрий и блутут - http://www.xcarlink.bg/honda. Иначе само такива кабели с кутийки вървят в ebay по двайсетина долара - http://www.ebay.com/bhp/honda-accord-aux-adapter.

Редактирано от mitko12345

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, купих си ето това.

Въпреки, че изглежда пълно менте всъщност работи без проблеми.

Аз лично кабела го изкарах покрай лоста за ръчната спирачка. Така поне за мен не се налага да дупча нищо, близко ми стои телефона (от който пускам най-често музика) и кабела е скрит, а когато не го ползвам просто го пускам отстрани на между шофьорската седалка и конзолата и все едно го няма.

Ето и няколко снимки:

DSC_3270.jpg

 

DSC_3271.jpg

 

DSC_3273.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екстра си направил, бюджетно и практично! А как е звукът, доближава ли се до този на ЦД чейнджъра?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, аз лично съм по-претенциозен към музиката и за мен "качествен" звук в кола е почти невъзможно нещо заради акустиката. Но на въпроса ти, според мен качеството е напълно задоволително и не се усеща разлика със CD-чейнджъра. Само, че на мен музиката на телефона ми е или *.mp3 над 320 kbps или *.flac. 

Редактирано от Jackxxx

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам два AUX-а, които съм купувал за много повече пари, но съм готов да се разделя с тях за по 50лв. И двата са висок клас, единият е GROM има и USB, като нещо беше претенциозно за това мп3ки с какви имена чете и как са наредени в папките. Другият Blitz Safe, най-добрият тогава чист AUX. Но в крайна сметка си направих компютър (който ми позволяваше да свалям музика, да ползвам bluetooth streaming и да ползвам line-in за AUX) и от 2-3 години седят в чекмедже.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да беше казал по-рано, че продаваш такива джаджи. :)

Все пак аз съм доволен от китайската шитня. Направо за няколко дена се преродих вече с моята музика в колата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам два AUX-а, които съм купувал за много повече пари, но съм готов да се разделя с тях за по 50лв. И двата са висок клас, единият е GROM има и USB, като нещо беше претенциозно за това мп3ки с какви имена чете и как са наредени в папките. Другият Blitz Safe, най-добрият тогава чист AUX. Но в крайна сметка си направих компютър (който ми позволяваше да свалям музика, да ползвам bluetooth streaming и да ползвам line-in за AUX) и от 2-3 години седят в чекмедже.

 

Здравей, имаш ли инфо дали чистия aux ще стане за honda crv 2005  с навигация. Знам че има букса за чейнджър.

..и ако може снимка и цена..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Инасталирах такъв кабел за акорд, 7-ма генерация. Забелязах, че като пусна музика през аux кабела, (на пример с телефона) започва да се чува леко виене, което се чува само, когато съм натиснал педала на газта. Виенето се засилва с увеличаване на оборотите на автомобила. Един приятел ми каза, че е чувал, че това е от алтернатора и трябва да си взема филтър за aux кабела, който изчиства този шум. Запознати ли сте със случая?

 

Поздрави,

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
преди 1 минута, ganovski написа:

Здравейте,

Инасталирах такъв кабел за акорд, 7-ма генерация. Забелязах, че като пусна музика през аux кабела, (на пример с телефона) започва да се чува леко виене, все едно самолет излита, което се чува само, когато съм натиснал педала на газта. Виенето се засилва с увеличаване на оборотите на автомобила. Един приятел ми каза, че е чувал, че това е от алтернатора и трябва да си взема филтър за aux кабела, който изчиства този шум. Запознати ли сте със случая?

 

Поздрави,

В добавка - когато съм на радио или слушам диск през CD-то няма такова виене.

Редактирано от ganovski

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със такова

https://m.aliexpress.com/item/32764263894.html?pid=808_0000_0101&spm=a2g0n.search-amp.list.32764263894&aff_trace_key=4bc6e58d5e78490096d53ceea2a03365-1555998716145-05650-UneMJZVf&aff_platform=msite&m_page_id=5780amp-fPVGissqciqWNeOmXAkrEw1559035922570

 

И съм много доволен ... звукът през YouTube на песен със хубаво качество супер , също пускайки през телефона от плейлиста е супер. Единствено има леки смущения ако не съм пуснал песен и AUX е включен към телефона , но пусна ли песента няма проблем ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
58 minutes ago, ganovski said:

Здравейте,

Инасталирах такъв кабел за акорд, 7-ма генерация. Забелязах, че като пусна музика през аux кабела, (на пример с телефона) започва да се чува леко виене, което се чува само, когато съм натиснал педала на газта. Виенето се засилва с увеличаване на оборотите на автомобила. Един приятел ми каза, че е чувал, че това е от алтернатора и трябва да си взема филтър за aux кабела, който изчиства този шум. Запознати ли сте със случая?

 

Поздрави,

В тази тема съм описал моя опит. Същия шум имах. Случва се когато се ползва захранване от запалката или другаде откъдето има смущения. При мен се оправи като добавих такъв филтър за смущения.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това изглежда доста чисто и компактно. И евтино. Много би ми било интересно, ако някой го е пробвал и сподели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами предложих това, понеже ставаше въпрос за AUX (предполагам 3.5 мм вместо чинчове). :)

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, моето предложение изискваше рязане на кабели :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди седмица ми дойде това чудо 

3.5MM Jack AUX Audio MP3 Music Bluetooth Receiver Car Kit Wireless Handsfree Speaker Headphone Adapter Hands Free Calling
https://s.click.aliexpress.com/e/b253xROo

Като за без пари си работи перфектно,звука си е супер,няма насичания и тем подобни.Разговорите по телефона също са идеални,абе не вярвах че тая джаджа за без пари ще работи ама.......много съм доволен.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз предложих на един приятел подобно, той си го взе и проведохме един пробен разговор.

Неговото вадеше по-качествен звук от Alpine-a ми! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Да попитам, кой е най лесният вариант да си изкарам AUX вход? Идеята е от време на време да може да се пусне музика от някакво външно устройство с 3.5 мм жак - например телефон, mp3 плеърче. Не ми трябват други екстри, не искам флашки, SD карти, блутут. Само и единствено кабелен вход.

Къде е реално AUX in входа на колата (Accord 7) и може ли да се докопа само с кабел, без електроника и ток за нея?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като отделих известно време за четене, всъщност стигнах до извода, до който може би вие вече сте стигнали по-нагоре, но аз по-рано не можах точно да си изясня. Ще споделя, защото може да е полезно за някого.

Директен AUX вход няма - нито изнесен някъде, нито като куплунг на самото радио. В друг форум обясняват как може да се изкара такъв, но са нужни поне някакви познания по електроника и опит с поялник.

https://www.driveaccord.net/threads/diy-1-aux-input-hack.434978/

Другият вариант е, без да се преправя нищо, да се използва CD Changer входа на фабричното радио, като към него се закача AUX adapter. Има ги по Алиекспрес - 20 долара са сега - даже има AUX + флашка. Вероятно линковете по-назад са водели към подобни модели, но са изтекли и аз поне не можах да се ориентирам.

https://www.aliexpress.com/item/32650766062.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колега аз си поръчах такава букса с адаптер за AUX от алито, но без флашка казаха ми че флашката смущава звука и сега съм доволен тръгна си супер музика. Лек ден

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези, като мен, които не се интересуват от жак, а търсят само блуутуут, това също е опция: https://www.aliexpress.com/item/4001127228083.html

Още не е тествано като поведение на блуутуута.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, ще използвам тази тема да попитам някой слагал ли е от USB интерфейсите, които се предлагат от bgcaraudio.com?

Може ли също някой да потвърди, че радиото на Акорд 7-ма генерация с вграден CD-changer има и допълнителен куплунг за AUX? При мен има бутон за AUX, но искам да избегна ситуацията да разглобя конзолата и купя някаква джаджа и да се окаже, че няма къде да я завра :)

 

Мернах един клип в тубата на подобен случай, но понеже ставаше дума за американски модел, допускам да има разлика в аудио системите.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...