Jump to content
didi1515

кой двигател и защо b16a2 или H22a8

Recommended Posts

Здравейте искам да попитам кой двигател е  по удачния вариант и защо.Ще сменям двигателя на сивик 6та генерация  и се двоумя кой от двата двигателя да използвам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

b16a2, а на въпроса защо - защото го има серийно в твоето купе, съответно ще стане с по-малко преправяне... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ме притеснява преправянето преправянето интересува ме кой двигател е по читав (правилния избор)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях чел из разни форуми, че ако сложиш H-серия в сивик, каквито и тампони и стойки да ползваш, започват да се предават много силни вибрации по купето (досега не съм виждал въпросните стойки с гумени тампони, винаги са били с полиуретан, така че има резон). Незнам доколко е вярно де, по-добре някой с личен опит да се изкаже. От друга страна пък винаги бих избрал powerband-a на H22 в сравнение с този на B16.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Н22А8 е страхотен двигател,ще останеш очарован от него! :yes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса е че всички първоначално се засилват към Н22А7 или А8, но като разберат числата и преминават на Н22А2 или А5 успокоявайки се че той е пак същия мотор, но доста по евтин  :lol:  :lol:  :lol:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега МаniаК в какво се различават H22A5 и H22A8? По спецификации произвеждат същите коне на същи обороти,разликата в скоростните кутии е или в числата в тйунинга?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Н22А8 и Н22А7 са еднакви хардуерно и разликата е софтуерна-имаше тема по въпроса тук във форума.От там идва разликата от 12к.с. в полза на А7. И двата мотора са с по-агресивни валове от Н22А2-5 и са по-сгъстени-на 11/1.Разлики има и в кутиите м/у двата мотора и останалите Н-серии,като са и с ЛСД.

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега само да споделя, че цифрите не ме плашат :) благодаря на всички които изказаха мнение по въпроса.Улеснихте моя избор

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...