Jump to content
Largo777

Резервна гума на Хонда Сивик 8ма генерация

Recommended Posts

По тези характеристики отговаря. Въпросът ми е дали няма да имам проблем, че е по-висока патерицата от моите 205/55/16. Твоите нормални гуми какъв размер са?

Редактирано от vesivanova
Предходното мнение не се цитира и др.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите също са 205/55/16 - височината на колелото е 631,9мм(на теория).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

135/80 16 цола е верният размер, но диаметърът му е 62 см. Ако е 64 см, няма да пасне на мястото си под кората на багажника. 

Ето и тук го пише:

http://www.civinfo.com/wiki/index.php?title=Tyres_and_Wheels#Tyre_Sizes

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Патерица с размер T135-90D16-102M ще стане ли за Сивик 2007, бензин, 1.8, както предна, така и задна? Няма да я прибирам в отделението под кората.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да му.. защо в Европа, застрахователя ти покрива евентуални проблеми с гумата, а в нашата мила страна трябва да си мъкнеш гума. То добре, аз имам пълно-размерна, но е тъпо за хората с газови или тези малки комплекти със спрей. Между другото спрея няма да те спаси когато е студено, дори и най-скъпите ще те издържат за максимум 40 км, а не 100 както е написано на опаковката. Имайте едно на ум и питайте застрахователите, когато си подписвате полиците.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя спрей е пълен та*ак с извинение. Гумата ако е с някой малка дупка може и да я запуши за 40/50 км и САМО ако е навън е над 15 гр. - тоест зимата забрави. Отделно, че това в комплекта ако се разчита на него дето е на около 10 г. вероятно няма да сработи изобщо. Виждал съм гума 18 ка с дупка от видия и "закрепена" с такъв спрей. Това нещо вътре после прави гумата за боклука. Става една твърда пяна и на никой гумаджия не му се занимава с такава гума да я оправя. Сега ако има някакви други модели - не знам. Та най-добре една патерица или евентуално фитили за закрепване. Но пък ако разпориш гума пак увисваш с тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Навремето Бултрако искаха към 600 лв без ДДС и си взех от Английски дилър за 150 паунда и 30-40 лв транспорт с гъбко.
п.с 9-та в Бг се продаваше направо с патерица

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

 

Мислите ли че тази гума става за патерица за Хонда Сивик 2007 2.2 дизел - https://www.olx.bg/ad/rezervna-guma-pateritsa-5x114-3-17tsola-125-70-17-mazda-honda-i-dr-ID5ej9i.html#54d7c6aa09

 

Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , от скоро си имам сивик 1,4 100 коня 2011г в гаража, но нямам резервна гума и се чудя какво да си взема. Дали тази гума ще пасне https://www.megaparts.bg/product/1988533781 или по-добре да си потърся нормална джанта -16-ка , която да търкалям в багажника , понеже смятам да слагам газ на мястото на резервната?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Мисля, че 15-ката няма да стане на предните колела.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

 

Мислите ли че тази гума става за патерица за Хонда Сивик 2007 2.2 дизел - https://www.olx.bg/ad/rezervna-guma-pateritsa-5x114-3-17tsola-125-70-17-mazda-honda-i-dr-ID5ej9i.html#54d7c6aa09

 

Благодаря!

Ще стане да се монтира, но няма да ти влиза в багажника на определеното място.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.Намерих патерица 135/80/16  16х4Т от Субару Легаси.Дали ще пасне на Type S GT 2.2 i-ctdi?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 11.09.2014 г. at 12:11, NikiG написа:

Здравей, наистина е по-добре да си намериш резервна гума т.нар. патерица. Този авариен комплект не би ти помогнал при сериозни пукания на гумата.

Като начало провери какъв цолаж ще ти стане в зависимост от предните спирачни дискове и апарати, вероятно 15'' или 16 '' цола.

Нови са скъпи, затова търси от морги. За съжаление търговците на скрап доста са се "овълчили" и искат между 120 и 180 лв. за 16'' патерица като чуят че е за хонда.

Добре е че има алтернативи и стават и от други модели - Мазда 3,5,6,929, Мицубиши Лансър 2007, Грандис, Хюндай (моделите след 2006), Киа (модели след 2007), Нисан, Рено Лагуна, Меган, Сценик (след 2008), Тойота Корола, Аурис, Версо, Авенсис. Ако вземеш от Тойота се налага да се разшири централния отвор от 60 на 64 мм, докато другите които съм изброил са с отвор 66,1-67 мм и могат да се монтират директно, въпреки че са с 2 мм по-широки. Пробвал съм лично, центрират се много добре.

Аз си акупих чисто нова 16 цола "патерица" от Рено Лагуна, която позволява скорост до 130км за скромната сума от 50лв. Пасва перфектно на Акорд, предполагам че ще стане и на Сивика.

Поздрави и успех!

вчера си взех от Мазда 5 - 16“, пасна перфектно и на предните дискове - за Варна цена 80 лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 11.09.2014 г. at 14:39, NikiG написа:

Здравей отново, стана ми любопитно и се разтърсих малко. Колата ти трябва да е с 282мм предни дискове, същите като на Акорд 7 2,0 бензин. Значи ще стане 15" патерица.

Размер 125/90/15, 135/90/15 или 135/80/16. Е, ако има малка разлика няма да голям проблем.

Не съм съгласен с Slayer - патерицата от Акорд 7 става на колата ти.

Поздрави и успех в търсенето!

Здравейте,
Аз също в стремежа си да се подсигуря с резервна гума, но на по-добра цена, реших да послушам колегата и да си взема 15" 135/90/15 с идеята, че ако не пасне на предните колела, то ще стане поне на задните.
Намерих в ОЛХ за 100лв, с доставка дойде 115лв.
Отивам да я слагам директно на задно колело и до там ... опира в ламарините зад спирачните дискове.

Съветвам ви да си вземете оригиналния размер 135/80D16, за да сте сигурни, че всичко ще е точно.

Човек се учи докато е жив!
Поздрави

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...