Jump to content
Sign in to follow this  
ivo_ins

Въпроси за Accord 8-ма генерация

Recommended Posts

Има recall за тази лайсна. Уж се оправя безплатно от Бултрако и след гаранцията. Още не съм отишъл да я оправя заедно с airbag подмяната, заради това, че не съм в България, но като се прибера след празниците ще опитам да отида. Дори да не мине, ме устройва и вариант със сумите, които споменавате по-горе - нека някой, който оправи проблема дали безплатно дали платено да сподели какво е коствало и какъв е бил резултата.

Падна ми в движение по Тракия тая лайсна. Откачи се само де и я хванахме в движение. Като отидох в Бултрако, след като около 5 пъти им писах че по тая акция трябва да ми оправят лайсната, щото вече я чувах как присвирва, ми казаха че нещо е правено - я сменяно предно стъкло, я лайсната оправяна щото щипките били счупени... А те си отслабвали, не само на акорд летяла тая лайсна и на CRV май я има. Та както и да е след 2 седмици спорове, тия в магазина ми обясняваха как ми трябвали 8 щипки по 25лв, лайсната 300лв едната май беше и т.н. отидох в тенекеджийното на Бултрако и ми казаха че на цената на 1 туба силикон и 30 мин. труд ще ми я залепят и няма да има проблем.  След 30минути и 40лв. лайсната ми беше оправена, другата която беше тръгнала отгоре също я залепиха и няма мърдане. Говорил съм с други хора, оправили са им я по същия начин. Та толкова за сервизните програми на Бултрако. А иначе предното стъкло ми е оригинално с логото на Хонда, DOT и т.н. Дали е сменяно, не знам, ама така каза новия приемчик след като само погледна парчето дето му бях свалил...  Там не стъпвам повече даже и за смяна на чистачките.

Ей, ти спецове, по начина по който изглежда лайсната (свалена от колата) могат да кажат дали е сменявано стъклото. А отиди им оспори тезата...егати нещастниците.

Не знам колеги да ли става въпрос за същата лайсна, но преди време съм поръчвал от Бултрако две от щипките,които я държат към гредата на предното стъкло и цената им беше над 25лв.за двете.Става въпрос за 7 генерация. Ако цялата е на такава цена,което ме съмнява си е доста добре.

Колегите говорят за друга лайсна - на тавана на колата, а ти за тези, които са на предния прозорец. Нейната цена е умопомрачителна.

Просто исках да дам пример за цените им. А инъче моята лайсна тръгва от пред по гредата на предното стъкло и върви по целия покрив до задното стъкло.Взех я от морга за 20лв.+10лв.за всичките щипки.Свалих си я сам от колата донор, защото ме беше страх да не я деформират и си я монтирах на моята.

И аз говоря за лайсната на предното стъкло. Стърчи в горната си част от както взех колата. Мисля, че за нея говори и g0sh. Ако проблемът е в щипките, може ли само щипки да се намерят, че даже нови и да ги сменим тях?

Щипки или от морга,ако се свалят без да се счупят,защото може да са прегорели и фабричното двойнолепещо е много здраво. Другия вариант е с поръчка в Бултрако до 10 дни на по-висока цена. Трябва да знаеш точно коя щипка искаш, защото при нашия модел на стъклото са 4 различни и на тавана са 3 еднакви. Профила на тези на стъклото е с различни височини, и си имат фабрично двойнолепещо,което аз не ползвах,тъй като се лепяло чрез горещ въздух. Ползвах качествено двойнолепещо на 3M и за сега държи.

И аз говоря за лайсната на предното стъкло. Стърчи в горната си част от както взех колата. Мисля, че за нея говори и g0sh. Ако проблемът е в щипките, може ли само щипки да се намерят, че даже нови и да ги сменим тях?

В повечето случаи проблемът е в лайсната, а не в щипката. Има едни пластмасови щифтчета, които се чупят.

Колеги,

Виждам, че за разлика от 7-цата, 8-ма генерация дизел има и вариант с автоматична скоростна кутия.

Някой попадал ли е на линк с по-сериозно описание на тази кутия?

Интересува ме само за дизела (ако изобщо е различна от бензиновите)..

Благодаря предварително :)