Jump to content
ivo_ins

Въпроси за Accord 8-ма генерация

Recommended Posts

Има recall за тази лайсна. Уж се оправя безплатно от Бултрако и след гаранцията. Още не съм отишъл да я оправя заедно с airbag подмяната, заради това, че не съм в България, но като се прибера след празниците ще опитам да отида. Дори да не мине, ме устройва и вариант със сумите, които споменавате по-горе - нека някой, който оправи проблема дали безплатно дали платено да сподели какво е коствало и какъв е бил резултата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Падна ми в движение по Тракия тая лайсна. Откачи се само де и я хванахме в движение. Като отидох в Бултрако, след като около 5 пъти им писах че по тая акция трябва да ми оправят лайсната, щото вече я чувах как присвирва, ми казаха че нещо е правено - я сменяно предно стъкло, я лайсната оправяна щото щипките били счупени... А те си отслабвали, не само на акорд летяла тая лайсна и на CRV май я има. Та както и да е след 2 седмици спорове, тия в магазина ми обясняваха как ми трябвали 8 щипки по 25лв, лайсната 300лв едната май беше и т.н. отидох в тенекеджийното на Бултрако и ми казаха че на цената на 1 туба силикон и 30 мин. труд ще ми я залепят и няма да има проблем.  След 30минути и 40лв. лайсната ми беше оправена, другата която беше тръгнала отгоре също я залепиха и няма мърдане. Говорил съм с други хора, оправили са им я по същия начин. Та толкова за сервизните програми на Бултрако. А иначе предното стъкло ми е оригинално с логото на Хонда, DOT и т.н. Дали е сменяно, не знам, ама така каза новия приемчик след като само погледна парчето дето му бях свалил...  Там не стъпвам повече даже и за смяна на чистачките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, ти спецове, по начина по който изглежда лайсната (свалена от колата) могат да кажат дали е сменявано стъклото. А отиди им оспори тезата...егати нещастниците.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам колеги да ли става въпрос за същата лайсна, но преди време съм поръчвал от Бултрако две от щипките,които я държат към гредата на предното стъкло и цената им беше над 25лв.за двете.Става въпрос за 7 генерация. Ако цялата е на такава цена,което ме съмнява си е доста добре.

 

Колегите говорят за друга лайсна - на тавана на колата, а ти за тези, които са на предния прозорец. Нейната цена е умопомрачителна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто исках да дам пример за цените им. А инъче моята лайсна тръгва от пред по гредата на предното стъкло и върви по целия покрив до задното стъкло.Взех я от морга за 20лв.+10лв.за всичките щипки.Свалих си я сам от колата донор, защото ме беше страх да не я деформират и си я монтирах на моята.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз говоря за лайсната на предното стъкло. Стърчи в горната си част от както взех колата. Мисля, че за нея говори и g0sh. Ако проблемът е в щипките, може ли само щипки да се намерят, че даже нови и да ги сменим тях?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щипки или от морга,ако се свалят без да се счупят,защото може да са прегорели и фабричното двойнолепещо е много здраво. Другия вариант е с поръчка в Бултрако до 10 дни на по-висока цена. Трябва да знаеш точно коя щипка искаш, защото при нашия модел на стъклото са 4 различни и на тавана са 3 еднакви. Профила на тези на стъклото е с различни височини, и си имат фабрично двойнолепещо,което аз не ползвах,тъй като се лепяло чрез горещ въздух. Ползвах качествено двойнолепещо на 3M и за сега държи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз говоря за лайсната на предното стъкло. Стърчи в горната си част от както взех колата. Мисля, че за нея говори и g0sh. Ако проблемът е в щипките, може ли само щипки да се намерят, че даже нови и да ги сменим тях?

 

В повечето случаи проблемът е в лайсната, а не в щипката. Има едни пластмасови щифтчета, които се чупят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

 

Виждам, че за разлика от 7-цата, 8-ма генерация дизел има и вариант с автоматична скоростна кутия.

Някой попадал ли е на линк с по-сериозно описание на тази кутия?

Интересува ме само за дизела (ако изобщо е различна от бензиновите)..

 

Благодаря предварително :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Искам да попитам собствениците на Акорд 2.4 8-ма генерация, на какви обороти са със 140 км/ч на 6-та предавка? Става въпрос за ръчна скоростна кутия. Ако не бъркам този модел няма автоматична 6 степенна. А ако бъркам, ще се радвам да ме информирате понеже аз не намерих нищо друго по въпроса.

 

Благодаря предварително :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бъркаш, автоматичната е 5 степенна. При скорост от 140км/ч, оборотите при автоматичната са около 2900, а при ръчната (6 степенна) бяха малко повече. Сравнявали сме с колега с ръчни с-ти. Колко бяха точно при него съм забравил. Колегите с такива автомобили ще могат да датат по-точна конкретика. 

Ако все пак ти стане любопитно за автоматичната, ето една съвсем прясна тема от Петък: цък

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако предавателните числа са същите като на 2.4 7ма генерация (мисля, че са еднакви), тогава скорост/обороти са така:

 

100км/ч –> 2418 rpm

120 –> 2902

140 –> 3385

 

А за автомат (на 5та с локъп):

100км/ч –> 2100

120 –> 2521

140 –> 2941

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей супер, много ви благодаря за информацията :))) А към коя скоростна кутия бихте ме посъветвали да се насоча?Ръчната или автоматичната? Колата главно ми трябва за извънградско основно магистрално пътуване. Затова така започнах с въпроса на какви обороти е при 140 км/ч, защото просто искам да мога да си цъкна автопилота на 140 и да знам че колата не се мъчи и върви спокойно. Не съм изключил и 2.0 двигателя, но и за него не съм запознат просто защото от скоро започнах да се ровя за Акорд като цяло. Всяка споделена информация би ми била много полезна.

 

Благодаря ви много още веднъж :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И двете са надеждни, изборът можеш да го направиш според предпочитанието си. Магистралният разход би бил еднакъв, в града ще има разлика в полза на ръчната кутия. 2.0 е по-икономичен и в двата режима, но за предимно извънградско каране аз бих заложил на по-големия двигател.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Pavel_Pavlov написа:

И двете са надеждни, изборът можеш да го направиш според предпочитанието си. Магистралният разход би бил еднакъв, в града ще има разлика в полза на ръчната кутия. 2.0 е по-икономичен и в двата режима, но за предимно извънградско каране аз бих заложил на по-големия двигател.

 Благодаря за мнението :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 5 часа, hrisimow написа:

Не бъркаш, автоматичната е 5 степенна. При скорост от 140км/ч, оборотите при автоматичната са около 2900, а при ръчната (6 степенна) бяха малко повече. Сравнявали сме с колега с ръчни с-ти. Колко бяха точно при него съм забравил. Колегите с такива автомобили ще могат да датат по-точна конкретика. 

Ако все пак ти стане любопитно за автоматичната, ето една съвсем прясна тема от Петък: цък

Изключително полезна тема за мен. Благодаря ти много :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честит Празник на всички! :)

Как ще коментирате ето това . За мен това са много високи обороти за 130 км/ч.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По скоро са средни за четири цилиндров атмосферен двигател.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При такава скорост и въздушно съпротивление си е важно моторът да е в "платото" на въртящия момент. При автомата е с около 800 оборота по-надолу.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен на 2.0 с ръчни скорости оборотите са с една идея по-ниски на тази скорост. Около 3600-3650 при 140 км/ч.

Както на този клип:

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А не би ли трябвало 2.4 двигатела да работи на по-ниски обороти при еднаква скорост в сравнение 2.0 при 140 км/ч от примера?Или логиката ми не е правилна.Ако има някой който е наясно, ще съм благодарен да обясни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не знам какво се чудиш още - автомата няма какво да го бие на извънградско, нито по комфорт, нито по разход.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам как технологично обяснение, защо от Хонда са решили да са такива предавателните числа на кутиите, ще ти помогне особено в избора. Такива са, ако не ти допадат, предполагам може да платиш на някой майстор да ти пренареди кутията и да ти сложи по-дълга 6та скорост от друга ск.кутия, ама това е безумно.

Ако искаш икономия, си сложи газ. Автомата я ти даде половин литър по-нисък разход извън града, я не. А най-добре автомат + газ. По-евтино извънградско предвижване в изражение лв/100км в Акорд 8ма ген няма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Джанти ,гуми еднакви ли са?Само по клипчета не се вадят изводи .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с "фабричните" гуми 205/60 R16 и на 140 ми е една идея над 3500 - както е на втория клип. Този на първия може и с различни гуми да е. Доста ми се виждат оборотите за 130 км/ч.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 1 час, crown_bg написа:

Колега не знам какво се чудиш още - автомата няма какво да го бие на извънградско, нито по комфорт, нито по разход.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ами доста неща има с които не съм наясно и затова питам.Като получа достатъчно информация ще взема решение :) нали така се прави. Никой не се е родил знаещ или научен.Ако си наясно, кажи ми за автомата нещо повече каквото знаеш. Какви са му евентуалните проблеми, скъпи ли са ремонтите и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адмирации за това че първо питаш, после купуваш, обаче:

1. по картинки и текст трудно ще решиш.

2. Автомата е неубиваем.

3. Комфорта на возене за водача и особено за пътниците е несравним с ръчната кутия.

4. На дълъг път е по-икономичен от нея, макар и с малко, обаче в града е обратното.

5. Харесай си някоя кола от авто къща и разгледай, попипай, и най-вече покарай.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, ceco_accord написа:

Адмирации за това че първо питаш, после купуваш, обаче:

1. по картинки и текст трудно ще решиш.

2. Автомата е неубиваем.

3. Комфорта на возене за водача и особено за пътниците е несравним с ръчната кутия.

4. На дълъг път е по-икономичен от нея, макар и с малко, обаче в града е обратното.

5. Харесай си някоя кола от авто къща и разгледай, попипай, и най-вече покарай.

Благодаря много,и за насоките също благодаря. На няколко места срещам твърдението че автомата харчи повече в града от колкото ръчната. Може ли някой да даде обяснение на това. Просто се интересувам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обяснението е в стила на шофиране и устройството на 2-те кутии.

Автомата заключва хидротрансформатора над 70-80 км/ч, което в градски условия е непостижимо, но пък поради това, а и защото мотора с АТ работи на по-ниски обороти, извънградско автомобила е по-икономичен. В града оборотите "танцуват" и разхода съответно скача, защото кутията включва 5-а при 60км/ч, което също не-винаги е възможно. Принципно градско се движиш на 4-та или 3-та, докато с ръчната кутия може да сложиш 5-а още при 40 и да мъчиш мотора.

Ако ще ползваш колата повече извънградско - вземи си автоматика. Ако искаш да ръчкаш и си "рацер" - вземи си "ръчка", но Акорда принципно не е автомобил за такива извращения.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Ами доста неща има с които не съм наясно и затова питам.Като получа достатъчно информация ще взема решение  нали така се прави. Никой не се е родил знаещ или научен.Ако си наясно, кажи ми за автомата нещо повече каквото знаеш. Какви са му евентуалните проблеми, скъпи ли са ремонтите и т.н.

Колега, Цецо ти е отговорил.
Достатъчно време съм карал този автомат на Хонда в различни условия и държави.
Този автомат може да го счупиш, ако не му сменяш маслото 150к км.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горното не е задължително. Просто започва износване на фрикционите и отлаганията запушват соленоидите.

При човешка експлоатация този автомат НЕ МОЖЕ ДА БЪДЕ СТРОШЕН, защото си е с различно устройство от традиционните планетарни автоматици на "великите марки". За да не обяснявам пак (за пореден път) - видеото от пост №3 в следната тема:

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно градския разход само ще допълня, че при сравнително спокойно каране, при ускоряване в града, автоматът превключва между 2000 и 2500 защото предавките са му по-дълги и търси баланс. Това, в комбинация с липсата на твърда връзка при ниски скорости и съотвените загуби в хидротрансформатора, качват разхода с около литър–литър и половина (лични наблюдения с ръчна нямам, съдя по коментари от колеги и статистика от carspending.com)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не забравяме че си има и ръчен режим!

Карането на автоматик си има специфика. Той обича да му е ясно намерението на водача, което разбира от позицията на педала за газта. Газта командва автомата и чрез степен на натиснатост на газта, и чрез скорост на натискане на газта, защото автомата е адаптивен. Ако усеща ускорение, макар и то да е плавно, сменя на горна предавка (при 2200 оборота). Ако е по-активно, сменя при 3000 оборота, ако е душманско, сменя чак след спадане на платото на мах. въртящ момент, а ако е в ръчен режим, въобще не сменя и може (ако издържи водача) да кара определена предавка и на 7200 оборота. :)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
29 minutes ago, ceco_accord said:

Газта командва автомата и чрез степен на натиснатост на газта, и чрез скорост на натискане на газта […]

Това поне при пре-фейс 7ма ген не го усещам. Но с фейса има известни разлики при начина на управление. Възможно е с 8ма ген да има още подобрения.

 

Също при префейса при сгазен педал си качва (превключва) доста след момента на спадане на въртящия момент. Което е хубаво, защото мощността продължава да върви нагоре :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, така е. Автомата си преценява дали искаш икономия или "пауър". Алгоритмите му са трудни за описване, но пък безотказни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига сте го описвали тоя автомат, като някаква неземна технология. Точно за една минута така мога да му объркам алгоритмите и чакрите, че да се чуди нагоре, или надолу да превключи. В определени ситуации, комбинацията от лагавия педал на газта и адаптиран автомат за лежерно каране, може да ви поднесе леко неприятна изненада. Да, като кутия и управление е много рафиниран, но си има трески за дялане. Рядко се чупи, но пикливите феродови дискчета в него може да ги палнеш за 1,2,3 , ако си малко невнимателен, или от не знание.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако говориш от личен опит - шапка ти свалям.

Ако просто пишеш (щото на орта им омръзна паниката с корона вируса) - както си караш с 80 на D, завърти контактния ключ и угаси мотора.

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

"пикливите феродови дискчета в него може да ги палнеш за 1,2,3 , ако си малко невнимателен, или от не знание".

Не съм сигурен.При осма генерация не мога да излъжа автомата,дори и на ръчен пак той си преценява и мести предавки ако прекалявам.

Редактирано от Митко Йотов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, Митко Йотов написа:

При осма генерация не мога да излъжа автомата,дори и на ръчен пак той си преценява и мести предавки ако прекалявам.

7-мака е с "честен" автомат и няма 6-5. Ако си на М, със спадането на скоростта може да свали предавка, но да качи няма да му хрумне, дори да караш в "червеното" на 1-ва със 65 км/ч.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Разбирам Цецо.При осма такъв вариант няма.Явно при мен човешкото безумие е сведено до минимум.

Редактирано от Митко Йотов
  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...