Jump to content
granik

Метан на HR-V

Recommended Posts

Здравейте! Искам да сложа метанова уредба на Хондата . Ако някой има наблюдения или опит да сподели.Марка, сервиз, цени, майстори , за Варна.

Не желая пропан бутан.Искам метанова уредба.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма невъзможни неща,но иска мнооого настройка ;) Кажи 2 довода да предпочетеш метан пред пропан-бутан ? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да с 8-9 лв. 100 км.. Колата е за да се кара. Не мисля да се пенсионирам с нея. И трябва да се пътува , да се разглеждат интересни места. Не мисля ,че ще пазя колата за внуците си.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А с газ колко минаваш пак толкоз.Разликата в цената е минимална вече,а на метан си мъкнеш едно прасе в багажника постоянно.Това се отразява на окачването и пружините.200лв са амортисьорите.С наще пътища 100% ще трябва  да ги смениш.

На метан ще има разлика във вървежа и ще трябват повече настроики.При газта разлика почти няма.Разхода е 9/100 при литър газ 1.10 излиза 10-11лв. грубо.Колко пари мислиш,че ще спестиш за цялото това време докато караш колата на метан ? 500-600 ? 

 

едит:Братовчед ми кара сивик англичанка с д16 на метан и за 60+к км не е регулирал клапани,но всеки сам си решава как да си поддържа колата ;) 

Редактирано от Drone

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако карам по 20000 км. на година. ,което е около 55 км. на ден , което е постижимо ,защото и до магазина ходя с колата, а вече ще пътувам и до далечни места ще направя груби изчисления. При разход на метан 8 лв. на 100 км. , на месец ще давам за метан  по 134 лв..

За пропан бутан при 20000 км. на година при летни цени 1,19 и зимни 1,39  средно 1,29 лв. . Месечно ще давам за газ пропан 215 лв.

Разликата за месец между двете горива е 81 лв. ,което за година е 972 лв. Метановата уредба ще ми струва около 1400лв. и ще е метанов инжекцион., така че за година и половина ще я избия от разликата в цените на двете горива. Метан станции има и в големите и в по малките градове.

Другото е ,че на по къси маршрути в града , докато прехвърли на газ , аз ще съм стигнал и ще съм карал на бензин, което значи да зареждам и бензин особено зимата. При метана това го няма. Вярно ,че бутилката е тежка , но не смятам да слагам от големите или пък няколко. Ще сложа някоя средна и ще я зареждам по често. Та затова се ориентирах към метана. И метана е по екологично гориво от другите и не е толкова зависимо от цената на петрола. Имам приятели с метанови инжекциони и не съм забелязал , колите им да са изгубили динамика.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори за спама, ама човека искаше някой да сподели наблюдения или опит, евентуално сервизи и цени за Варна за метанови уредби. Не искал пропан-бутан. То и аз съм на пропан-бутан, но всеки си знае най-добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде да не стигаме до крайни заключения без да се познаваме  :beer:

 

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=91577 Ето я темата.Предполагам си я чел.Даже колегата е от Варна.

 

 

п.п. Предполагам горното мнение е за мен,защото аз съм от Пловдив и колегата е видял на колко години съм.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 метана е по екологично гориво от другите и не е толкова зависимо от цената на петрола.

Всеки си решава сам въпросите, касаещи колата му.

Ноо при хипотетично перфектни настройки на инжекциона /без значение CNG или LPG/ продуктите на горенето са въглероден диоксид и вода. Така че и двете горива са хипотетично /повтарям умишлено/ еднакво екологични.

Отделно ценообразуването на енергоносителите /в часност горивата/ в нашата страна НЯМА нищо общо с пазарната цена на петрола...

Успех и много безаварийни километри!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...