Jump to content
achans

проблем със спирачките на CRV 2005

Recommended Posts

Колеги помагайте 

  cr-v 2005  на всеки 1000 км. криви дисковете 4 пъти ги сменям с нови (различни марки) + накладките и всеки път едно и също

и главините ги изправях и пак сащото ходовата е бетон  какво да правя??????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кривил съм дискове /на кола различна от Хонда/, в опит да спря рязко /отсякоха дърво до пътя/ и включване на АBS-а. Oпитай да изключиш антиблокиращата система някак, имайки винаги предвит, че си го сторил! Възможно е да се кривят при прегряване и последващо намокряне в локва... За друго не се сещам! Сетих се - кофти майстори и менте части! Не се шегувам!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ,провери си предпазните ламарини на дисковете .При мен бяха много ръждясали и аз ги премахнах и тогава ми започнаха проблемите 2-ва комплекта дискове с накладки комплект. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ок. ще пробвам  другото което мисля че може да е спирачното усилие . от  пред е 125% от зад е 80%

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хайде помогнете де на 6,7 сам ходил и всеки дига рамене

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги помагайте 

  cr-v 2005  на всеки 1000 км. криви дисковете 4 пъти ги сменям с нови (различни марки) + накладките и всеки път едно и също

и главините ги изправях и пак сащото ходовата е бетон  какво да правя??????

 

От къде си сигурен, че ти се кривят дисковете,какво се случва и какво усещаш, та мислиш че в тях е проблема?

То вярно, че е пълно с ментета, но да попаднеш 4-ри пъти на такива, не ми се вярва -  ама казва ли ти някой?

Я обясни и това с изправянето на главините - как, защо и......?

Иначе:

Спирачните апарати как са ти, цилиндърчетата и водачите да не са блокирали - проверил ли си ги?

Като слагаш накладките, слагаш ли и скобите които ги раздалечават  от диска, или въобще нямаш такива?

Като караш нормално, греят ли ти дисковете?

Джантите оригинални ли са / или са сменявани от друга кола/, прави ли са, гумите да не са изметнали?

Все въпроси на които не е лошо да отговориш, а ако не си ги проверил да го направиш. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спирачните апарати ok

цилиндърчетата ok

водачите ok

скобите са там и са ок

не греят дисковете,джантите са оригинални,гумите са чисто нови

криви диска и главината свалям изправяме ги и после пак и пак и пак и така вече 3 месеца

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не искам да те разочаровам, но имах една тойота авенсис на която два комплекта предни дискове и един път изправяне на едните и няма оправия. С новите дискове изкарваше по 6 месеца, а с изправяните 3. После се отказах да търся проблема, (вибрацийте) бяха поносими. И така 5 години. Като я смених, вече нямам този проблем.  :whistle:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...