Jump to content
maldezzar

Тропа предницата

Recommended Posts

Здравейте колеги , след като 4 години карах Хонда Сивик 1.7 цдти 2003  си купих пак същата Хонда Сивик , но 2005 спорт  феис . Та въпроса ми е следния значи преди да я купя отидохме на сервиз хората я качиха на крикове и майстора я огледа доста добре за хлабини отпред-отзад и каза , че била перфектна само тампоните на стабилизиращата щанга били тръгнали и мърдала леко . После я качихме на машината дето проверява как реагират амортесиорите на неравности оказаха се и те перфектни . И сега най-интересното като я карам(това го имаше и при миналата ми Хонда макар , че там бяха заминали и амортесиори и тампончета) през неравности по пътя се чува един много неприятен звук всякаш нещо е разхлабено и ще изпадне всеки момент . Някакви идей какво да гледам , дали може да е от тампоните на стаб. щанга ? Не е биялетка , защото съм сменял и знам какъв е звука , в този  случай е по скоро имам чувството че направо цялата предница тропа , а не само от конкретна страна . А пък майстора като я гледа каза , че е перфектна провери за луфтове и нямаше такива. Идей имате ли ? (като вариант май има се сещам само , каза че на амортесиора имало някакви тампончета , но без да се свалят нямало как да се разбере те как са , и каза вариант и  от тях , защото аз му споделих какво съм усетил като я карах ) :tongue1: Помагайте моля , ако някой има информация и някой ако може да ми даде снимки или чертеж как се сваля таблото , че е изгоряла лампичката на оборотомера половината свети , половината не . :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както е написал колегата най-вероятно е кормилната рейка. Пробвай на място с резки движения на волана наляво-надясно - ако чука значи е рейката.

Аз имах проблем и от във водачите на предните спирачни апарати - тропаха доста гадно при неравности.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега мисля , че майстора ги провери спирачните апарати и т.н дали има луфтове и мърданя и дали потропва и нищо от това не се прояви . За кормилната рейка ще може ли някой от вас да ми обясни в какво точно се изразява проблема и кое трябва да се подмени (че и аз бях  чел в друга тема за тази кормилна рейка, но само беше споменато , а нищо конкретно ) и ориентировачна цена на ремонта :whistle:   Иначе благодаря за бързите отговори

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето, колега, в темата за 7 ген http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=44905?&page=30 мнение 1177 - това са необходимите неща. 

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=44905&page=33 мнение 1300 - колегата е обяснил.

Вече колко ще ти вземат майсторите - не знам.

Аз на моята и смених този слайдер, но още има минимално чукане, та не знам кога ще има време да я сваля и да я оправя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси колега , в най-скоро време ще се заема с оправянето на рейката , пък ще пиша после дали се е оправил проблема  ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да попитам има ли майстор дето да ми препоръчате в София да кажеме , че аз съм от Кюстендил и повечето майстори като чуят рейка и правят страшна физиономия . Ако има някой по Радомир,Перник,София ??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги тропането се чува някъде от амортисьорите  дали може да са разбити гори тампоните 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е, при мене имаше едно сериозно тропане преди и смених биалетка която беше разбита - тропането намаля... Оказа се че е от амортисьорите и трябваше да ги сменям.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...