Jump to content
Guest slus4o

Смяна крушчици,

Recommended Posts

Guest slus4o


Здравейте колеги,

на фона на всички които пускат теми за турбо и силов тунинг, реших моята тема
да я пусна в "offtopic" щот ме досрамя, надявам се поне да съм полезен с нея


От известно време не ми работеше едната от лампичките а след време и другата спря
което яко ме дразнеше, едната светваше с як удар отгоре а другата отпред с чимбер,
веднъж ръчках бутоните но понеже прекалено скърцаха си помислих че се свалят от зад
ония ден вече не издържах и ги изкъртих:

1. Лампичките по 20 ст. (жълти, сини, червени, зелени)
2. С тънък нож напъвайте бутона от горе, от дясно от долу след 3-4 врътки пада
3. За да извадите кутйката от ляво и от дясно има щипки
4. Запомнете бутоните кой каде е бил, да не сваляте при монтиране
5. Отделете бутоните от кутийката, четири щипчици (едновременно)
6. Развийте миниатюрните фасунги, махнете крушката.
7. Оригиналната крушчица (не е диод!!!)
8. Резултата зелено (прилича ми на Пасата) с червено (адски ярко става)

*. При монтирането на новите крушчици оставете леко "балонче"
за да може при завиване да прави по-добър контакт

Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение
Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение
Публикувано изображениеПубликувано изображение


От тук си купих крушките:

"КСП Електроникс"
тел. 02/ 951 56 98
адрес: "Цар Самуил" №39
search: BG-maps

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Antony

Браво колега. Добро е инфото. Този нож ми се струва, че не е най-подходящия инструмент. Предполагам с тънка отверка ще стане по-добре, както и парцалче от горната страна, за да не се драска таблото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

slus4o - много добро обяснение, браво за снимките, ама най-важното си пропуснал - характеристиките на тия крушчици

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

*. При монтирането на новите крушчици оставете леко "балонче"за да може при завиване да прави по-добър контакт

на кое му викаш "балонче" :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

*. При монтирането на новите крушчици оставете леко "балонче"

за да може при завиване да прави по-добър контакт

на кое му викаш "балонче" :P

 

Имам впредвид като се монира крушчицата във фасунгата да не се прилепва плътно

в каналчето а да се оставят леки извивки за да не ви гаснат от 'дупките' по пътищата ни :(

 

* При мен се оказа че някои от крушките не светят заради 'лоша маса' а не че са изгорели :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest semionov

slus4o, мерси бате, много полезна тема. Аз не вярвах че ще могат да се намерят точно такива крушки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лек офтопик да вкарамДнес точно това правих,но уви не можах да си намеря диоди на размер за осветлението на километража :) Някой ако знае къде във Варна продават диоди/лампички по японски стандарт да каже :) само на европейският стандарт попадах днес

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest DIGIGI

Лек офтопик да вкарамДнес точно това правих,но уви не можах да си намеря диоди на размер за осветлението на километража ;) Някой ако знае къде във Варна продават диоди/лампички по японски стандарт да каже ;) само на европейският стандарт попадах днес

Колега във Варна съм обиколил трите основни магазина за електроника които знам и само на едният имаше 3мм. лампички но и там свършиха. Така че във Варна трудно се намират такива лампички колкото и смешно да звучи :D Магазините на които съм ходил е Пегас на бул.Владислав, зад входа на операта(на ъгъла) и зад стоматологията. Някой ако знае други магазини да сподели моля ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest NASAKOTO.YAKATA

Споменатите магазини във Варна не са основните и са предимно за електротехника ;) Отиди на Ивел - "Парижка комуна" или на Радиус, Микрон. Последните 2 са на ген Колев. Аз ако не мога да намеря 3мм LED на първият магазин в който отида скачам директно от моста :D Не че пазаря от магазинчета, но за 2 диода примерно да правиш доставка от софето не изнася@Honda_Civic_LSI_1.5_16VLED има на 3, 5 и 10мм масово. Ако не ти върши работа ще играе струга. Японски диоди има и винаги използвам такива като мога, но като стандарт ... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиди на Ивел - "Парижка комуна" или на Радиус, Микрон. Последните 2 са на ген Колев.

Мерси колега! :) Този първия на Парижка комуна да не е магазина на ъгъла до джамията? А тези двата на Ген Колев трудно бих могъл да ги открия без малко описание или ориентировъчен номер.. :) просто защото не съм ги и виждал дори :) P.S. Извинявам се че темата стана малко OFF но предполагам е важно и другите колеги от Варна да научат тези магазини...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За колегите от Варна, на спирка Илия Димитров (в кооперацията,точно срещу новия Авангард)има един такъв магазин , а онзи ден забелязах че Пегас има и на "адвокатската градинка". Това е което се сещам,другите магазини вече сте ги изброили

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest tiankata

на моито табло лампите на парното едната 4аст са изгорели и свети на половина (дразнещо), трудно ли се сменят трябвали да разглобявам таблото?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на моито табло лампите на парното едната 4аст са изгорели и свети на половина (дразнещо), трудно ли се сменят трябвали да разглобявам таблото?

опитах се да ти хвърля боб и да ти гледам на кафе но не показа каква кола караш за да ти отговори някой :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на моито табло лампите на парното едната 4аст са изгорели и свети на половина (дразнещо), трудно ли се сменят трябвали да разглобявам таблото?

опитах се да ти хвърля боб и да ти гледам на кафе но не показа каква кола караш за да ти отговори някой :D

 

ами не четеш внимателно :D:P той човека си е написал кво кара:

Group: Members

Posts: 22

Joined: 12-September 07

Member No.: 4828

Кара: xxxxxx :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слусчо, току-що се качвам от смяната на крушките... една по една всичките изгоряха като ги сложих... :) Отидох и от Конрад взех няколко 3мм диодчета, които там ме увериха, че нямало да трябва да слагам съпротивеления. Нъцки, светнаха всяка една за стотна и казаха пул и няма крушчици. Таа въпроса ми е дали твоите са крушчици или LED /диоди/? Всичките ги тестваха пред мен в магазина, пу исках днес да светне окончателно тая кола и да й затварям бутоните. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

........................

Аз в момента съм в процес на смяна на осветлението на всичко по таблото...Колега мисля че са ти ги пробвали с три волтова батерия а не с 12V ! Аз обиколих 5 магазина във Варна за елктроника и никаде нямаше 3 или 5мм. диоди които да са на 12 волта! Всички са на 3V и от там съпротивление на 1килоом и става за 12V. Така, че трябва да си поиграеш с поялника малко... :lol: ... ама става много добре :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,Искам да попитам можете ли да ми кажете ,покажете как да си сменя лампите на километража и тези на парното , колата е Хонда Акорд 94'Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От каде мога да си взема такива малки крушчици (сини),за осветлението за копчето на "Усилителя" и "Нагревателя".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички са на 3V и от там съпротивление на 1килоом и става за 12V. Така, че трябва да си поиграеш с поялника малко... :lol: ... ама става много добре :lol:

Да внеса малко наука в определяне съпротивлението на баластния резистор, който ще намали напрежението върху диода до номиналното, за да не гори той. Та, математически - изважда от напрежението на инсталацията (13.6 волта) напрежението, за което е оразмерен диода (примерно 3 волта) и резултата се дели на тока, който по каталог консумира диода. Не е сложно, но е вярно. Ако резистора грее, се слага с по-голяма мощност. То и това може да се изчисли, ама... :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво колега,супер тема! :D:thumbs1:Точно тази ми трябваше

Редактирано от Hot Sauce

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От каде мога да си взема такива малки крушчици (сини),за осветлението за копчето на "Усилителя" и "Нагревателя".

Някой да ми помогне,че седя с разглобени копчета от 1 седмица.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Име на фирма:Конрад Електроник България, ООД *Дейност:факс 30121 Електронни компоненти на склад и по поръчка - каталожна търговия.Адрес:Варна, ул. Иван Драсов 24Телефон / факс:601155, 611065, 088 923236, 087 601155E-mail:conrad_bg@yahoo.com

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

slus4o©,туко що се върнах от там,и няма никакъв магазин.

Поразпитах малко хората и ми казаха,че от 1 година и половина няма магазин.

 

Ако някой друг може да ми даде информация от каде да си взема такива диоди (сини)??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОТ 100 години Конрад не е там. А и когато имаше магазин само името му беше конрад :offtopic: Официалният магазин е на Баба Тонка, от съда към пазара в ляво. На ген Колев от Сливница до Чаталджа има поне 3 магазина откъдето може да купиш диоди. На парижка комуна в един гараж до сладкарницата също има магазин. Има и запалки със светодиоди вътре на смешни цени ако не ти се обикаля

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОТ 100 години Конрад не е там. А и когато имаше магазин само името му беше конрад :offtopic: Официалният магазин е на Баба Тонка, от съда към пазара в ляво. На ген Колев от Сливница до Чаталджа има поне 3 магазина откъдето може да купиш диоди. На парижка комуна в един гараж до сладкарницата също има магазин. Има и запалки със светодиоди вътре на смешни цени ако не ти се обикаля

Значи малко са ме метнали за "зелен хайвер",ама карай,ще го преживея.Въпросните диоди ми трябват за осветлението на "усилителя","нагревателя","халогени",и за "цялото парно(конзолата)",по възможност всичките да са сини,че съм я метнал в синьо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...