Jump to content
burgazliqta

Дясна дирекция проблем в КАТ с фаровете !

Recommended Posts

Здравейте колеги , 

закупих си Accord 2004 та 2.0 спорт с дясна дирекция . Искам да помоля някой от Бургас да си сменим фаровете само за час пред КАТ за да може да ми махнат лепенката ,че съм спрян от движение , заради фаровете ! Естествено ще се споразумеем и няма нищо безплатно в този живот , така че ако някой е навит да ми пише или звънне : 0877774711 . Благодаря предварително !

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моите фарове има мисля за смяна на дясно и на ляво за промяна на посоката. Не знам точно това ли е. Регулира се със по едра кръстата отверка, но не съм сигурен, че това е за промяна на посоката но все пак някой да каже ако има опит та и аз да не купувам лепенки а ти да не купуваш нови фарове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти градски, тоя филм го играх преди 4г. с ЦРВто, хем беше с български номера и отделно минала преглед преди два месеца в добавка и с лепенки на фаровете. След проверка с допотопната машина с лупите ми удариха стикера спрян от движение и купувах нови фарове понеже не бяха и скъпи- 100лв. парчето та реших да не рискувам само със смяна за регистрацията. Освен това новите светят по-добре от английските. Предполагам обаче твоите са скъпи и ще намалиш кяра от десния волан. Явно в нашия град са най-стриктни органите. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко в олх.бг видях фарове за акорд след 2003г.  за 110 лв.Ако иска колегата да провери ,защото цената ми се вижда добра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, смяната на фаровете не е проста работа... като се има впредвид че трябва да се свали цялата броня ... всички кабели(което е по-малкия проблем).  С две думи няма да стане пред кат. Намери си други фарове .... по този начин няма и да пречиш на околните ... нищо лично!

едните фарове светят така ____/  _____/ ; а другите ____  _____ Ето за това дори и на къси ще заслепяваш околните...

 

P.S. то стана цяла лекция.

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има си ясна причина от КАТ да изискват колата да се регистрира с фарове с посока съответстваща на движението, подобна на тази, заради която не трябва да караш пиян, трябва да носиш колан, да не говориш по телефона докато шофираш и тн. Не е въпроса само на теб как ти е кеф и изгодно да си караш кочината. Въпроса е, че излагаш на опасност другите участници в движението - в случая, заслепявайки ги.

  • Нагоре 5
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затова сме на този хал. "Аз ако може да не спазвам закончето, ама не знам що така има война на пътя, да не си платя данъчето, ама това няма връзка с дупките и липса на маркировка, да взема кола с 2-3хилки по-тънко, а другите в насрещното движение + пешеходците да го духат..."

 

Крайно време е да се замислим за последиците от собствените ни действия, вместо все някой друг да ни е виновен.

 

И за да не съм оф - изключая нередността на подобна манипулация, свалянето на фарове назаем си е сериозна играчка. Сваля се цялата предна броня, а после при връщане ще трябва да се прави повторен реглаж на светлините.

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сваляш си фаровете , имат едни пластинки които като се премахнат и стават за нормален волан , но фара трябва да се свали и да се отвори , нагрява се с горещ въздух и се отваря внимателно , по добре да го направи някой който е наясно с тая процедура . Живи и здрави ;) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли някакви лепенки дето се слагат/лепят? Един френд с голф с десен волан така я регистрирал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано колегата си реши проблема за постянно, а не само за пред КАТ.

Иначе съм на мнение, че по принцип не е редно автомобили с обратна дирекция да се регистрират на общо основание. Карал съм такъв и докато посвикнеш въобще не е "същото". Сигурно на много хора няма да им хареса, но съм привърженик на въвеждането на специална категория за правоуправление на такива МПС. Също така не виждам логиката кола внесена от Щатите с лява дирекция да минава Технотест, а агличанка с дясна не.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За колите от америка май не са произвеждани по европейски стандарти та за това мисля има технотест, иначе за англичанките съм съгласен, че трябва да се забрани регистрацията. В полша е така. Да ама колата от "великата" британия е по евтина. В някои случаи тройно по евтина и затова сиромаси като мене си позволиха да си купят акорди. Като не става номера при vw пък купи си едни и ги смени не са кой знае колко скъпи и забравяш за лепенки и други глупости.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам нищо против регистрацията на автомобили с обратна дирекция. Против съм това да става на общо основание.

Ако трябва да сложиш нови фарове, да изкараш специална категория за управление на такова МПС, плащаш поне двойна застраховка ГО, забранено е да изпреварваш с него на път с по-малко от 2 ленти в посока и някои други "подробности" сигурно ще се замислиш дали си на "далавера" от подобна покупка. Естествено, ако колата, която искаш не може да се намери с ляв волан това не са неща, които ще те откажат.

Колегата ако желае може да сподели дали и как е успял да си регистрира акордеона.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм го регистрирал. Аз си го карам в Ук. Но преди три години регистрирах един пасат 98-ма без проблем. Никой нищо не ми поиска. Явно е въпрос до човека в кат. Но щом само заради фаровете не е могъл да го регистрира да ги смени все пак ще го кара в бг предполагам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В някои случаи тройно по евтина и затова сиромаси като мене си позволиха да си купят акорди. Като не става номера при vw пък купи си едни и ги смени не са кой знае колко скъпи и забравяш за лепенки и други глупости.

 

Причината да са тройно по-евтини е, че са много непрактични (и опасни) за държави, където стандартната дирекция е лява. При теб всичко е ОК - купуваш си най-хубавото, което ти е по джоба, което в твоя случай е по-евтино от еквивалентното в страните с лява дирекция. Тук всички, които караме Акорди 7ма генерация с ляв волан, сме можели вероятно да си позволим Ледженди и Акорди 8ма генерация с десен. Но не е въпроса да караш най-яката кола, въпроса е да ти е удобно и безопасно - за теб и останалите.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...