Jump to content
kilaruna

Проблем със съединителя

Recommended Posts

Здравейте! Имам Хонда Акорд 96г.,  5та генерация ,бензин, 1,850 куб.

Скоро прибирайки се от работа, забелязах че съединителят почна да става по мек. На следващия ден забелязах, че казанчето за спирачна течност е празно и едно спирачно маркуче омаслило и капе спирачна течност /долях спирачна течност и съединителя се появи/. Проверих за цената и ми се стори малко висока.Търся съвет от вас, дали да си взема ново или да взема на старо от някоя морга? другият ми въпрос е дали се е спукало в следствие на нещо друго или просто си му е дошло времето. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде е връзката между спирачките и съединителя?!?

Казанчетата са две и нямат общо.

Изпуснала ти е най-вероятно горната помпа на съединителя - долей пак ако трябва и карай! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 години педала на съединителят ми стана много мек и оставаше долу, не се връщаше. Гледам казанчето - няма течност. Наляx нова течност и от тогава няма проблеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

А долната помпа омаслена ли е?Ако не е течноста вероятно изтича от горната......в купето.

Редактирано от росенKN

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новото винаги е по-добре,но ако ти се вижда скъпо вземай втора употреба с две ръце.Няма проблеми с тях

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е отстранен. Цялата грижа беше от едно съединение ,което е връзка от металната тръбичка /за спирачна течност/ към другата. Всичко се оправи за 8 лв. На бул. Ботевградско шосе бл.6 има магазин за всякакъв вид съединения и хидравлики, ако имате нужда нещо, там ще свършите работа :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, а каква е спирачната течност за съединителя, че май са два модела? Трябва ли да е малко по специална, тъй като нашите машинки по отношение на масла и други подобни консумативи са по-претенциозни!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега jorkata dinev . Провери си капачката на казанчето за съединителя, там е описано какъв вид спирачна течност да използваш, ако не се лъжа е ДОТ:4. Моля да бъда поправен, ако греша, поздрави Георги.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...