Jump to content
needy

кой Джаз да изберем?

Recommended Posts

здравейте колеги,от няколко месеца си търсим нова кола.доста се лутахме между японските коли.На 100% сме сигурни че ще е джаз но ако може да ми ударите едно рамо с компетентно мнение.пращам няколко линка на моделите които си харесахме http://www.cars.bg/c757701  http://www.cars.bg/c417641  http://www.cars.bg/c734503 и ето тази но доста ни удря по джоба http://www.cars.bg/c742735  Наши познати имат модел 2002г.много са доволни,също така имам и втори въпрос.Тъй като сме от Пловдив може ли да ми препоръчате някой който разбира точно от тези модели и също така да ни помогне в огледа на автомобилът.предварително благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте и от мен,

Аз ще съм благодарен също за мнения по въпроса на "Needy" -сигурни че ще е джаз но ако може да ми ударите едно рамо с компетентно мнение-от Пловдив може ли да ми препоръчате някой който разбира точно от тези модели и след 2010 г. и също така да ни помогне в огледа на автомобилът (лаптоп -software).

Предварително благодаря!

Редактирано от Faya

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, колеги, най-правилното решение е да се уговорите с продавача колата да се закара до Бултрако Пловдив. Поне за гаранционния период ще има информация, пък и най-точно ще ви кажат за моментното състояние на колата. Ако се дърпа продавача  :plane:  - следващия. По принцип има колеги от Пловдив, които разбират, но явно се крият от жегите.  :music:

Към колегата автор на темата - не останах с добри впечатления от Боби кар колкото и пъти да съм ги посещавал. На конкретната обява снимките са в прекалено общ план - трябва да се види на живо. Или е 78 к.с. или 83 к.с.. Плюс това вече карана на газ....хммм

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джаз на газ - ТВЪРДО НЕ! Но това си е мое мнение! Както каза и колегата по-горе, ако автоджамбазинът се дърпа, когато поискате да я покарате пробно и да си я проверите във ваш сервиз по избор - бягайте далеч! Аз лично на Бултрако не вярвам, пълни некадърници и само гледат да те изклатят с цената или с консуматива. Доколкото знам в Пловдив има доста хора от форума, разбиращи от Хонда, но не се сещам кои са, трябва да се разровите по темите. За Варна веднага мога да ви насоча при двама майстора, в София също. Проверката чрез закачане на лаптопа със специализирания софтуер се извършва за 10-15 минути и си показва всичко, още толкова време за преглед на ходова част, мотор, ръжди и т.н. От линковете по-горе май само бялата ми вдъхва някакво доверие, но само по снимки не мога да съм сигурен. И последно, според мен, читав Джаз за под 7-7500 трудно се намира, да не кажа почти невъзможно!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Джаз на газ - ТВЪРДО НЕ!

 

Благодаря,че се включихте!По принцип мислим да караме на газ.но това изречение много ме притесни.Какво искате да кажете на  джазките не им се нрави газ.уредба така ли да го разбирам?

Редактирано от needy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джаз-а по принцип е градска кола, т.е. няма да се кара много. Освен ако колата не е нова и няма да се ползва поне 10 години, или като такси, или да се въртят по 2-3 хил. километра месечно няма смисъл от газ, тъй като ако с двигателя всичко е наред и се слагат правилните консумативи градския разхода на бензин (поне моя) е 5,5-5,8 л. на 100 км, а извън града пада под 5л. Освен това защо да се лишаваш от резервната гума, защото именно там слагат уредбата, чиято цена отделно също не е малка. Мое лично мнение е, че на малки двигатели и при среден преход от 500 км месечно не бива да се слага газ, която би нарушила правилната работа и износването на мотора. Друг въпрос е, че по газ станциите масово ти помпат въздух в бутилката....Пълно е с примери как при капацитет на бутилката от по 40 л., например, ти изписва на колонката за зареждане много повече. Но пак казвам, това си е лично мое разбиране и мнение. Газта е за готвене, нафтата е за топлене, а бензинът е за каране!

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Напълно съм съгласен с колегата vanax!

Никой, пък особено на запад не слага газова уредба и кара по 5-10 000 км на година! Така че 8-10 годишна кола с газова едва ли е на 80-120000 км.

Допълнително газовата изисква повечко грижи от собственика /реглаж на клапани, проверка на газовата и др./.

Аз като купувах на жена ми Джаза, в същия автосалон в Плевен имаше един много запазен червен за около 7000 лева, но сега проверих, продаден е!

Редактирано от ivan_m

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нормално ли е джаз 2006г.на 100 000км да е със сменен съединител?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ... ако 50000 км е каран на полусъединител :tooth:

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Бялата съм я виждал, с педали изтрити до желязо и протрит волан, просто не става за тая цена, другата с газта мои човек я е гледал и каза че била много захабена, останалите две обяви не се виждат вече, явно са ги продали. За момента в град няма свястна джазка :) На салона в кичука има 4 броики но поне по снимки всички са с претапецирани волани, което автоматично ги изхвърля класациите :) Въоръжи се с търпение и гледаи обявите всеки ден по 3 пъти поне и ако имаш малко повече късмет скоро ще изскочи :)

Забравих да ти кажа за газта, изречението на колегата има друг контекст :) Поне така предполагам, иска да каже да не си я купуваш на газ :) щото не си знае километрите и състоянието, ако ще карате на газ то ще си я монтирате вие, инак нищо му няма на джаза от газта :) въпреки че е доста икономичен и си преценете въобще има ли смисъл да се занимавате с газови, защото избиването ще продължи може би 2-3-4 г. зависи колко карате :) Колата в Пловдив ще ви гори 5-5,5 зависи как я ръчкате, а извън града до 100 сваляла и на 4,5 :) поне такива са показателите на трима мои приятели които карат джаз в Пловдив.

Редактирано от Слави CR-V

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези дветеhttp://www.cars.bg/c417641http://www.cars.bg/c734503Не ми исглеждат да са 2007 и 2008-ма.  :hmmm:

Елементите от дизайна са от преди фейслифта, който до колкото знам се произвежда до септември 2004-та. След това са като бялата джазка от първата обява.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И Данчо и Боби кар са видели джаз 2007г колкото пра дядо ми Бентли през балканската война.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Винаги са ми били много смешни автокъщите като започнат да лъжат в годината на колата.Обявена за 2009 отиваш там тя 2008 и за попчват да ти се обясняват ама тя защото била ноември,декември,а на коланите си пише май месец2008 :) За съжаление още не съм намерила читав джаз,ако някой има информация нека пише

Редактирано от needy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зареди се с търпение :) сега е наи кофтия момент, скоро Италия ще пусне кепенците и ще запразнят за целия август месец, тогава вноса е много оскъден, по принцип лятото вноса от всякъде е оскъден отпускари ала бала, дебнеш си обявите може да мине и месец и повече но ще изкочи :) Питаш ли ме мене ако реша да купя бензиново комби акорд, може да се пенсионирам до де излезе някоя свясна обява :) Дори без да търся си ги гледам постоянно и за 2 години до сега само 2 коли поне на снимки и като цена са си стрували парите :) Имаш късмет че джаза е доста по масов :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като видя Jazz и газ в едно изречение ми става някак неприятно. Това е толкова икономична кола... В бандата скоро постъпи една супер-запазена, при това от 2003-та, но всичко стана със споменатото търпение, за което Слави намекна.

МАСОВО всичко, което видяхме на пазара в България беше меко казано пребито от каране. Колите със захабен салон изобщо не си правихме труда да им вдигаме капаците и да им проверяваме ходова част! Ще изкочи все някоя добра :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... лъжат в годината на колата.Обявена за 2009 отиваш там тя 2008 и за попчват да ти се обясняват ама тя защото била ноември,декември,а на коланите си пише май месец2008 :) ...

Не е лъжа.

Годината на производство на кола не е календарна, а от септември до август. Значи кола обявена за '09-а може да е произведена от септ/'08-а до авг/'09-а.

И ... естествено, че коланите (а и всички части на една кола) ще са произведени няколко месеца преди сглобяването на колата.

Нали не очакваш, че този, който монтира коланите ще се обади на онзи, който ги произвежда, и ще му каже - за утре ми трябват 148 колана, започвай да ги произвеждаш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

 Някой джаз-колеги които разбират да помагат за този джаз - (това е по темата за needy)

http://www.cars.bg/c736005Взех му ВИН номера - JHMGD17905S215365Някой  дали може да го провери ?След обстоен преглед... :)Впечатления:От вън -единствените забележки които успях да видя са  по задна броня от 2-те страни от паркиране, няма спукано, удари... Беше мръсна но я огледах хубаво.Както и тук там леки ожулвания по ръба на джантите. Няма закачени прагове и каквито и да са удари от долу.Гумите стават поне за 2 лета зависи колко се кара, като са предни 2011 дот, задни 2012 дот. с добър грайвер.От вътре -оригиналните стелки, няма протъркано по седалки като нови са предвид че е от Италия, педали, копчета по таблото, волана от ляво където се държи се усеща едно леко по-загладено но това си е нормално. Дори и да нее на 100 000 ами на 200 или 300 си е доста запазен интериора.Единствените забележки са по 2-та въздоховода от края където се пипат да се местят, и по панела с копчетата на шофьорската врата.По макаронските документи дето извадиха се връзваше горе долу 2006, 2009 имаше и последно 2012 или 13 беше точно забравих, за смяна на маслото.Обаче маслото и филтъра преди да я запаля гледах, вдигам щеката то все едно сега съм го налял. Пак разпитвах после и единия ми обясни че колата преди да я купят от италианеца минала през сервиз за смяна на консумативи.Като цяло е стегната, няма тропания, странични шумове, мотора работи супер (гладко и отчетливо),климатроника също, радиото... станций, копчета от волана, функции, на диск също, работи всичко безупречно. Фаровете, халогени също. Ел стъкла.От време на време като включва компресора за климатика или от ремъка или от ролката се чува свистене но е супер малко.Има си ориг. резервна гума, крик, триъгълник, и това е. Не видях никъде да липсва нещо.  цената е 7,600 и там.Ако някой се сети нещо да допълва или да даде компетентно мнение или препоръка какво друго да се гледа защото сиг. съм забравил нещо.п.скак е възможно да се провери една хонда във Бултрако, освен само с платформа да се закара до там? Или по вин само да изкарат инфото което могат ? което ще е голям + ,някой запознат ли е също колко струва една такава диагностиката там, как е най-добре да се постъпи? 

Редактирано от sound_master

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен че е единствената дето фаща око от пловдиските обяви друго няма какво да се каже, седи доста време, имам спомен че съм я гледал поне преди 3 месеца и повече, цената си и е бая солена, ама пък ако колата е хубава...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не знам от колко време е, а аз от няколко дена разглеждам по сайтовете и този джаз съм гледал на живо само. За останалите за момента, които са коментирани че не стават спе ги отписали. Инъче ако наистина е толкоз километри този, което е съмнително все пак докато не се провери ще си заслужава и ако цената падне също.Аз тая сутрин разбрах, що не ми излизал вин декодера, докато не си  ъпдейтнах браузара :D

 

Само това показва по номера -

VIN:JHMGD17905S215365

 

Country of origin:  Honda Motor Co. Ltd Japan - Passenger car

Assembly plant:  Suzuka

Model: Jazz 1.4

Body type and transmision: 5 door hatchback,manual transmision

Year of production:  2005

Serial Number:  215365

Редактирано от sound_master

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

смятам да си купувам кола и съм се насочила към следния модел хонда джаз http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11409251782781647&slink=7isi9h. Ще ми е интересно и полезно да чуя вашите мнения относно колата. Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намери си читав майстор на Хонда в Плевен, уговори го да дойде на оглед с теб и направете тест-драйв, след което да й направи диагностика със съответния софтуер и ако всичко е наред и ти харесва, я взимай! Или сама я закарай до съответния сервиз за проверка! Ако автоджамбазинът ти откаже проверка в избран от тебе сервиз, бягай надалеко! И питай за втория ключ! И пак да си кажа, кола на толкова километри и години, съмнително ми е!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...