Jump to content
mi6el_donev

honda accord 2.2 i-ctdi дебитомер

Recommended Posts

Здравейте колеги.Карам Honda Accord 2.2i-ctdi и имам следния проблем:преди два дни ми светна "check engina" на колата.Отидох на диагностика и излезнаха следните грешки:P1069 , P0069 , P0113.Когато настъпиш колата,тя се чуди дали да върви (буквално),някой път си набира както трябва,друг път не... ходил съм на диагностика в Honda,преди 2 седмици и ми казаха ,че нищо и нямало на колата."check-a" свети от 2 дни и колата влиза в авариен режим.Ако е възможно някой който знае тези грешки (защото на нашия software не излиза от какво са) да помогне и евентуално дали може да се дължи на дебитомера.

Снимкa :  http://postimg.org/image/6q65hh5t5/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като за начало си смени филтрите и маслото с оригинални - P1069 и P0113 навeждат на мисълта на запушен въздушен/горивен филтър. Карането на тази кола с неоригинални филтри води до купища проблеми.

 

Това "чудене" - на колко оборота се появява? От скоро ли го има или от скоро караш за пръв път турбо дизел? Понеже под 1500 об/м не очаквай да се случва каквото и да е, колкото и да мачкаш педала. Колата започва да тегли над 2000 оборота, когато турбината се развърта.

 

Повреден дебитомер или сензора за абсолютното налягане са възможни причини на грешките, но ако примерно си с неоригинални (или отдавна несменяни) филтри, започни с това - така и така ще трябва да сложиш оригинални, а и са доста по-евтина алтернатива на развален дебитомер.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си буксата на MAP сензора(намира се на входа на смукателният колектор) Грешките изцяло касаят него,както и вграденият в него сензор за температурата на входящият въздух(след интеркулера).Ако буксата е коректно поставена го свали и почисти(най вероятно е запушен от саждите които връща ЕГР-а) И ако въпреки това продължава проблема ти помисли да го смениш с друг . По моргите можеш да намериш за 30 до 50 лв....И за да не те натоварват в цената заради това че търсиш за Хонда,същият е за италианските мулти-джетове след 2004 г.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да попитам след смяна на дебитомера с друг трябва ли да се прави адаптация чрез програма или само физически се сменя и той сам си се адаптира към компютъра? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 18.04.2019 г. at 21:22, Petargazdov89 написа:

Да попитам след смяна на дебитомера с друг трябва ли да се прави адаптация чрез програма или само физически се сменя и той сам си се адаптира към компютъра? 

Не е нужна адаптация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...