Jump to content
pavkata_k

Крушка за осветление на бутони

Recommended Posts

Колеги,

Отскоро се качих на Хонда CRV трета генерация и съм много доволен!!!!!

Имам един малък проблем, изгоряла е една крушка на бутона CMBS. Откъде да закупя такава крушка?

Ако някой знае моля да сподели!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега, аз съм с ЦР-В 2, но предполагам, че крушките са същите. Моите за всички бутони са едни и същи - малко балонче и от него стърчат две жички, които се намотават на фасонката на копчето... елементарно е за смяна. Купуваш си ги от първия магазин за ел. крушки. Струват по левче бройката. В Бултрако за смяната на такава крушка ми обявиха цена 15лв и една седмица срок да я доставят..... тези са ненормални....  На мен ми бяха изгорели около 10-тина крушки, не знам как беше станало това, много странно сега вече всичко свети като коледна елха. Има ги и в различни цветове - бели, сини, червени, зелени....

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега, аз съм с ЦР-В 2, но предполагам, че крушките са същите. Моите за всички бутони са едни и същи - малко балонче и от него стърчат две жички, които се намотават на фасонката на копчето... елементарно е за смяна. Купуваш си ги от първия магазин за ел. крушки. Струват по левче бройката. В Бултрако за смяната на такава крушка ми обявиха цена 15лв и една седмица срок да я доставят..... тези са ненормални....  На мен ми бяха изгорели около 10-тина крушки, не знам как беше станало това, много странно сега вече всичко свети като коледна елха. Има ги и в различни цветове - бели, сини, червени, зелени....

Благодаря за отговора колега!

Справих се с лампичките, но отново изгоряха две....нямам идея защо, явно ще трябва да се поровя малко повече за информация!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами явно всички нови части  са менте.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдааа. Много горят, щото са китайчета... ама няма да дам 15лв за монтаж на оригинална в Бултрако.... хи-хи-хи

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже тези гадове доста горят, преди 1-2 години ги смених с диодчета.

Обаче нали и те са китайчета, та и те си горят /малко по рядко де/.

Но поне светят хубаво, в бяла светлина каквато е на таблото, а не както преди в жълтеникава.

Ето така са в момента /малко лошо качество но/:

 

post-20738-0-30804400-1404135302_thumb.jpg

 

post-20738-0-44060800-1404135329_thumb.jpg

 

post-20738-0-17158300-1404135364_thumb.jpg

 

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Emicha1, защо ми се струва, че светят малко в синьо?

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто така е излезнало на тези снимки /не съм си играл с настройките на фотоапарата/.

Ето ти една с малко по-лошо качество, но са си в бяло:

post-20738-0-42370100-1404814743_thumb.jpg

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, съгласен.От къде да си купя? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ,

Някой би ли споделил как се свалят врътките за управлението на климатроника , за да се сменят въпросните крушки. Мерси

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

chepho - във форума има търсачка и следващия път първо опитай с нея.

Иначе по твоя въпрос, това е темата:

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=89759

 

 

cucy - не си спомням името на фирмата от която ги купих тези диоди /в комплект с фасунгата / но магазина им беше  в Студентски град. Потърси в Гугъл - по спомен излизаха на "Лед осветление".

Ако им намеря визитката, ще пиша.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарско!!! Извинете за спама...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,благодаря за разясняването по темата ...и аз имам един въпрос(може би към Emicha1 ,защото виждам че кара същотo CR-V като моето) тъй като и на мен разни светлини са ми поизгаснали и даже откак съм я купил не съм ги виждал да светят.....та въпросът ми е(може да прозвучи смешно) 1.бутонът за аварийките трябва ли да свети ,когато не е активиран ,но пък са запалени габарити/светлини. 2.регулатора за наклон на фарове виждам от снимката на другите постове, че трябва да свети(обаче как ли се сваля?)3.бутоните на шофьорската врата - там кое трябва да свети и кое не хич нямам идеяИ последно ,благодаря за магазина който е посочил Emicha1 ,но кои са точно нашите крушки?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде здравейте след отпуската :) .

Ибарнев, отговарям ти отзад напред:

 

-Това представляват крушките за всички бутони, като използваш старите фасунги:

http://nspauto.com/%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%BD%D0%B8-%D0%BA%D1%80%D1%83%D1%88%D0%BA%D0%B8/%D0%BA%D1%80%D1%83%D1%88%D0%BA%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D1%82%D0%B0%D0%B1%D0%BB%D0%BE/%D0%BA%D1%80%D1%83%D1%88%D0%BA%D0%B0-%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D0%BE%D1%8F%D0%B2%D0%B0%D1%89%D0%B0-12v-w1-2w-detail.html

Магазина който съм посочил,имат такива диоди направо с фасунгите, /аз съм сложил такива, за да ми светят в бяло/, но имай в предвид, че малко трудно влизат в отворите на бутоните.

 

-На шофьорската врата, свети бутона само за стъклото на шофьорското стъкло, и квадратния бутон за регулиране на страничните огледала.

 

-Бутоните имат щипки /контри/ отгоре и отдолу. Свалям ги като вкарам тънко и здраво ножче отдолу под бутона за да натисна щипката/контрата/ нагоре, след това отгоре вкарвам друго ножче и избутвам-издърпвам бутона напред.Под ножчетата подлагам парцалче, за да не нараня пластмасата на таблото.При този за регулиране на фаровете, е по лесен, защото отстрани на таблото имаш една капачка и като я махнеш, виждаш бутона отстрани и можеш да натиснеш горната контра и да го избуташ с пръсти напред -естествено от долу  използваш ножчето. Внимавай да не разглобиш самия бутон. 

 

-Бутона за аварийките трябва да свети при запалени светлини /свети червен триъгълник/.Него го свалям, като отвия двата винта на конзолата на която се намира, издърпвам я напред и го свалям.Много по-лесно е, а и не се мъча с ножчета  и няма опасност да надраскам самия панел.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер !!! Тоест такива крушки, които не са led мога да намеря в този магазин(не че не ми се ще led, но добре е всички да са един вид)Благодаря за бързия и изчерпателен отговор!!!ibarnev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези крушчици, може да ги намериш в почти всеки магазин за аксесоари и струват около 60 стотинки.

Използваш старите си фасунги, вкарваш жичките в дупките им и ги намотаваш.Като сваляш старите крушки ще видиш как се намотават. 

Имай в предвид ,че за бутоните на врътките на парното имаш също три от тези малките, но и още три  от същия вид, но са малко по-големи - за самите врътки.

Ето такива:

http://nspauto.com/%D0%B0%D0%B2%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%BB%D0%BD%D0%B8-%D0%BA%D1%80%D1%83%D1%88%D0%BA%D0%B8/%D0%BA%D1%80%D1%83%D1%88%D0%BA%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D1%82%D0%B0%D0%B1%D0%BB%D0%BE/%D0%BA%D1%80%D1%83%D1%88%D0%BA%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D1%82%D0%B0%D0%B1%D0%BB%D0%BE-detail.html

Редактирано от Еmicha1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, как е на 2-ра ген., но на моята 1-ва крушките, които осветяват около врътките на парното имаха едни оранжеви, гумени маншончета. Махнах ги и сега светлината е няколко идеи по ярка. Това щом не искаш LED.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви много...Krasi-mir и Емича1 ,бъдете здрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, тъй като съм нов собственик на хондада искам да попитам няколко въпроса ... 1-Може ли да си сложа нови крушки на стрелките че тия са така още от както съм жо взел 2-мога ли да сменя всички крушки на таблото като се има предвид цялото само за конзолата за климатика и авариините светлини и ако може да обясните как се маха конзолата е Honda crv 1999 Благодаря предварително

Редактирано от sashko_orakov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега виж това видео, дано ти помогне.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих магазина в Студентски град.

Ето им сайта:

http://led.omega-light.com/AutoLED/autoled.html#b85d

Емич, кои от всичките диодни лампички си пробвал че пасват? като модел, не като цвят :)

 

Дали ей тези http://led.omega-light.com/Leds/leds.htm#led272 няма дя станат? Гледам имат сълги крачета ...

Редактирано от Restless

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал съм /сложил съм/  на всички бутони ,тези от линка който съм дал - Т3 най-малките.

Те са си с фасунга и вградено съпротивление, обаче предварително леко запилвах  кръглата платчица, за да влизат и излизат по-лесно, защото  ако не се уцели посоката на монтаж и не светне,трябва да се обърнат и много трудно се вадят.

Първото го вкарах, не светна и при изваждането за да го обърна , диодчето се скъса - много са плътни.

Иначе на тези по-големите /за врътките на парното/ съм сложил обикновени диоди,като съм и запоил по едно съпротивление на едното краче, иначе няма да светят.Съпротивлението се изчислява и не трябва да грее ,за да не прецака пистите, платката и като цяло инсталацията. 

За тези които си дал ти,  мисля че са с доста голям диаметър и няма да влязат в дупките.Диода трябва да е с диаметъра на фасунгата. Иначе имат голям градус на осветяване /120 гр. такива търсих но не намерих/ и ще могат да осветяват и червената индикация  за положението на врътките  ,но са близо 5- 6 мм. и ме съмнява да станат .

Редактирано от Еmicha1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нещо се пообърках - с "Иначе на тези по-големите /за врътките на парното/ съм сложил обикновени диоди,"

Аз мислех че точно за там коментираме какви диодни стават?

За месец откакто имам цеервето, две от тези лампички на врътките, изгоряха и 1-2 от бутоните (круез контрол и още нещо) не си светеха, та ми се иса да уточня и накуп всичко да се смени

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нещо се пообърках - с "Иначе на тези по-големите /за врътките на парното/ съм сложил обикновени диоди,"....

 

:) сега пък какво се обърка?

Написал съм, че за всички бутони стават от най-малките диодчета с цокъл Т3, но леко трябва да ги пилнеш, че влизат много плътно.

На самите врътки - за вентилатора, за градусите и за положението на струята, са общо 6 бр. крушки.

3 бр. малки - за вградените бутони в самите врътки /Т3/  и 3 бр. по-големи за осветяването на самите врътки и ринга около тях / с размер - Т4,2 , или Т4,7/ ама кой точно  беше, съм забравил, но мисля , че е първия.

Тези точно по-големите, съм ги направил с обикновени диоди /кръглите-прозрачните/ , като съм им сложил по едно съпротивление /за да могат да запалят/ и си използвах старите фасунги като малко ги скъсих.

Ако ми остане време, ще ги снимам и ще ги кача за да е по-ясно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти снимка на крушките и диодите и дано стане по-ясно:

 

post-20738-0-19392700-1418405301_thumb.jpg

 

 

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря :), аз бях решил че Т3 са за врътките

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В другата тема, пак за осветлението / малко по-надолу/ си дал един хубав линк и на него ясно се вижда, че има общо 6 бр. крушки, като 3-те по-големите осветяват самите врътки, а по-малките 3, са за вградените бутони във врътките.

Ето линка, ако си забравил или не си обърнал внимание:

http://www.crvclub.ru/manuals/CR-V-2_manual_eng/manual_uk_shop/group2ae.htm#154883

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да съживя малко темата... Някой разполага ли с актуален линк, за купуване на крушки/диоди , за таблото на Хонда ЦРВ 2 ? Днес звънях в Бултрако и от там ми искаха 9.20 лв. за брой, та съм решл да мина на ментета, стига някой да ,,удари рамо,, .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, има такава тема в раздела за црв2.

Аз от нея съм си запазил линковете.

Табло -> https://vikiwat.com/avto-lampa-miniatyurna-14v-1-26w.html

Бутони климатроник -> https://vikiwat.com/miniatyurna-lampa-t1-14v-60ma-1.html

Врътки климатроник -> https://vikiwat.com/miniatyurna-lampa-14v-80ma-t1-1-4.html

Аз моите ги смених миналата година с 12 волтови и пак имам изгорели на климатроника. Затова мисля да заложа на 14 волтови. Не ми се занимава да ги преправям със светодиоди.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 24.11.2018 г. at 14:21, e6kobe6ko написа:

Да съживя малко темата... Някой разполага ли с актуален линк, за купуване на крушки/диоди , за таблото на Хонда ЦРВ 2 ? Днес звънях в Бултрако и от там ми искаха 9.20 лв. за брой, та съм решл да мина на ментета, стига някой да ,,удари рамо,, .

Колега,тези дни си поръчах от тези:https://www.aliexpress.com/item/1PCS-Interior-Light-T3-T4-2-T4-7-T5-Wedge-LED-Bulb-Auto-Car-Instrument-Light/32915446441.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.2e284c4dBVMSns

Взех си 6 броя с цокъл Т3 и 6 броя с цокъл Т4,2 и общо ми излязоха 2,40$

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Радимекс се продават за стинки такива крушки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Бултрако крушките са вече по 12 лв, плюса е, че идват с цокъла и шапчицата. Евентуално са и по-качествени. Ако търсите алтернативи гледайте да са 14V. Ето тези например:

https://vikiwat.com/miniatyurna-lampa-t1-14v-60ma-1.html

Аз смених на бутоните VSA, AFS и CMBS с такива от линка. Внимателно се изкарва крушката от цокълчето, изважда се и синята шапчица. След това първо се слага шапчицата, вкарва се крушката в цокъла, намотава се и се реже жичката на нужната дължина. Светлината спрямо бутоните за огледалата е едно към едно а те са с оригиналната си подсветка. Сега само остава и да са трайни, пък ако не ще се вземе оригинал и така. Все пак за 1 лв може да се пробва при положение, че разглобяването за подмяната е 5 минути.

585cd4dada9d98ef690c17972f266b09.jpg08bbd25ca0e504b2723d242b6962b519.jpg93dc7a3016029507755422134590b7aa.jpge1e290f60d4d5681daa0448d61672af4.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, някой сменявал ли е крушки на бутоните на огледалата, защото в сервиза, когато я закарах за смяна на крушки в купето, смениха всичко, само за бутоните на огледалата казаха, че заводски нямат осветление, пък гледам, че на frizzante си светят чудесно на снимката.

Карам cr-v 3-та ген. 2007 г. с всичко за модела и за годината :)

 

Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има си осветление ,но е много тегава смяната на крушката и обикновено завършва зле.

Писал съм в една тема , намери я и виж, но не препоръчвам да се занимаваш, че най-вероятно после ще търсиш нов бутон.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 1 час, Emicha написа:

Има си осветление ,но е много тегава смяната на крушката и обикновено завършва зле.

Писал съм в една тема , намери я и виж, но не препоръчвам да се занимаваш, че най-вероятно после ще търсиш нов бутон.

:) Благодаря.

 

Те явно и в сервиза за това отговарят, че няма осветление.

Редактирано от emollient

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове я кажете на 3-та генерация какво трябва да свети по бутоните.За VSA,огледала и реглаж на фаровете разбрах обаче бутоните по климатика дисплея му,волана и аварийните трябва ли да светят.При мен всичко е мрак,намерих лед крушки т3 ,но незнам всички ли са такива,а и какви цветове са,предполагам бели.Някой ако може да качи снимка на работещо осветление ще е много полезно.Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко което си изброил свети. Трябва да подменяш крушки явно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно ще се подменят,не че съм се убил да я карам вечер ама по-шукарно да си светят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...