Jump to content
Asti

Тежка катастрофа с Хонда

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Колеги, днес в новините прочетох за тежка катастрофа на околовръсното на Пловдив ... Хондата е разполовена на 2 части :X

 

http://news.plovdiv24.bg/497866.html

 

Някой познава ли колата, знае ли се на кой е и как е шофьора ?

Редактирано от Asti

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам че и двамата шофьори са ОкФорда е карал с 150кмМалкия дявол...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....от коментарите:

 

 

" Аз също станах пряк свидетел на катастрофата.Идвах от посока Марково на метри от стопа тъкмо спирах (където е Бмв-то) и стана за част от секундата.Шофъора на Форда прелетя като стрела.Информацията е малко изкривена - момчето в Хондата беше сам,както и човека от Форда ,но беше кошмар.Най-важното е,че и двамата са живи и що годе добре.Господ беше с тях.Добре,че нямаше пасажери в Хондата." "Абе хора колко е грешна информацията за рофата аз бях ка който изкара пострадалия от хондата и той беше сам в колата и никой не е рязал колата аз съм пожрникар и с колегата с когото пътувахме бяхме пряки свидетели на катастрофата така че всичко писано е невярно или измислено фордът ни изпревари малко преди кръстовището и всичко стана пред нас...."

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
post-27926-0-91227700-1402037206_thumb.jpg Тежка катастрофа стана вчера към 17 ч. на пътя Пловдив-Марково, на кръстовището на Околовръстното шосе, съобщава онлайн изданието plovdiv24.bg.Три коли са участвали в автомелето и като по чудо няма тежко пострадали.Според очевидци лека автомобил Ford се движил над 150 км/ч по Околовръстното. Удря Honda, която била навлязла в кръстовището да направи ляв завой.От удара половината от Honda-та е откъсната и изхвърчала на около 100 метра, другата част се завъртяла и ударила джип.По чудо двамата пътници в Honda-та са оцелели, но са откарани в болница за преглед.На място имаше пожарни автомобили, които са рязали разцепената кола, за да извадят шофьора и спътника му. Естествено на всякаде различна информация Редактирано от Колега

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ужас! Незнам обаче дали сте обърнали внимание, точно на тоя участък на околовръстното много хора карат като луди, а там кръстовищата са направо кошмарни! Едва едва са узначени, а вечерно време няма капка светлина, която да предостави видимост на водача на кръстовището!Добре че са живи и здрави хората.....

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хондата е на колегата Куков. А шофьор е бил един приятел. Слава Богу нищо му няма.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е доста тежко преживяване както и да се погледне. Пожелавам скорошно възстановяване от случката и гледане напред.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошо. Засега няма ясна информация какво точно е станало, но младият шофьор на хондата е загинал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мале истински ужас, мир на праха на шофьора, карайте внимателно, пускайте указателни знаци при завои и т.н., карайте разумно и внимателно, нека спрем войната на пътя 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, Japanese fever написа:

Говоря по принцип, защото всички инциденти в тази тема са заради превишена скорост.

...и липсата на пътища,маркировки и лоша пътна инфраструктура.:(

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако беше ваш приятел  и градски и четяхте горните коментари щеше ли да ви е приятно ? Нелепа смърт , момче на 22 години го няма това е . Направете си изводите за себе си и не коментирайте вече . Знам точно какво е станало но не мисля ,както отказах и на други места да коментирам така и тук да го направя . 
Лека му пръст.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лека му пръст.:(

Редактирано от JHM

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, fenabg написа:

 

Ако беше ваш приятел  и градски и четяхте горните коментари щеше ли да ви е приятно ? Нелепа смърт , момче на 22 години го няма това е . Направете си изводите за себе си и не коментирайте вече . Знам точно какво е станало но не мисля ,както отказах и на други места да коментирам така и тук да го направя . 
Лека му пръст.

 

 

Колега, казах няколко пъти вече, че не коментирам конкретно последната новина, тъй като в тази тема има катастрофа още от 2014-та. 

 

Знаем, че ти всичко знаеш, но за съжаление говориш с недомлъвки. 

 

Иначе само с "лека му пръст" и летнтички на фб тези инциденти няма да спрат, нали знаете!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти четеш ли какво съм написал бе ? Момчето което го е вадил от колата или поне се опитал и починалия са ми лични приятели . Всезнайко на всяка манджа мерудия честно ти казвам много ограничено парче си в някои отношения .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се, не разбрах че ти е бил приятел. Това тотално правдава действията му. Лека му пръст.

 

Редактирано от Japanese fever

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Japanese fever написа:

Извинявам се, не разбрах че ти е бил приятел. Това тотално правдава действията му. Лека му пръст.

 

Кажи честно може ли да си толкова ограничен?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако жена ти и детето ти бяха в таксито щеше по друг начин да мислиш. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не оправдавам водача бе човек. Не оправдавам никой . Факт е че се само избиваме което е най неприятно. Не искам да съдя нокой за постъпките му не е моя работа! 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 13 часа, Japanese fever написа:

 

Карайте по-бавно, бих казал.

Колкото и да внимаваш, ако караш бързо рисковете ти нарастват многоратно, защото ти намалява времето за реакция. За възможностите водачът и автомобила няма да говорим. Говоря по принцип, защото всички инциденти в тази тема са заради превишена скорост.

Логично е колега като се кара внимателно да става бавно каране, но  приемам пропуска си 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което наричат “Война по пътищата”,  всъщност е масово самоубийство!  Всеки ден!  Педантично и с изключителна последователност! Безпощадно се самоизтребваме!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 20 часа, fenabg написа:

Ти четеш ли какво съм написал бе ? Момчето което го е вадил от колата или поне се опитал и починалия са ми лични приятели . Всезнайко на всяка манджа мерудия честно ти казвам много ограничено парче си в някои отношения .

Това означава ли, че младият водач е невинен?

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, моля дръжте се подобаващо.

Всичко е възможно, включително пиян шофьор, техническа повреда или намеса от извънземни.

Ако фактите не са известни е излишно да влизате в пререкания, обвинения и генерализиране.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не означава, той го е казал вече. Неприятното е, че му е приятел, а ние го коментираме. Бог да го прости момчето.

 

За съжаление нямаме власт над другите хора, макар че мисля, че този клуб има организацията и силата да популяризира безопастното шофиране по много начини - принт материали (стикери, тениски, шапки), да се слагат банери на годишните и регионалните сбирки и т.н. А не само да се размахва пръст на младите. И аз имам едни приятели дето летят с Хаябуси всеки ден по магистралите и се моля нищо да не им се случва.

 

Редактирано от Japanese fever
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност това е причината.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като оставим на страна фактът, че пак е карано с превишена скорост (според коментарите под материала с мин. 100 км/ч на ограничение 60, то и от удара се вижда), никой от коментиращите не споменава опасната маневра - обратен завой и то на непозволено място.

 

Също така, не знам дали съм споменавал до сега - това, което наричате "война по пътищата" на английски се нарича road rage (ярост на пътя, пътна ярост). Ето го терминът обяснен на англисйки https://en.wikipedia.org/wiki/Road_rage. Road rage е дори, когато само започнеш да псуваш, това значи, че си си изпуснал нервите и вече не си фокусиран в шофирането.

 

 

 

Това е например, ако ви засекат и вие почнете да гоните този, който го направил, за да му отмъстите като през това време създавате множество рискови пътни ситуации. На това поведение се гледа много сериозно, защото може да въвлече в инцидент невинни водачи. Всеки от нас го е правил малко или много, но в повечето случаи не води до нищо добро и ного често може да доведе до бой или до стрелба, както много пъти се е случвало.

 

Според мен тези двамата или са се познавали и са се състезавали. Другата ми версия е, че просто единият е бягал от другия в процес на "ярост на пътя" и след кат не е могъл да избяга е решил да направи обратен завой, за да изненада противника. Обратен завой на междуградски път (където хората карат със 100 км/ч и нагоре) си е самоубойство, от където и да го погледнеш.

Редактирано от Japanese fever

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо чудно и така да е. На това място е лудост да караш с превишена скорост.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 14 часа, dimkaraganchev написа:

Нищо чудно и така да е. На това място е лудост да караш с превишена скорост.

На снимката се вижда къде точно е станал инцидентът 

https://goo.gl/maps/S3NxHxRpM9p Този път съм го минавал над 100 пъти и истината е че там всеки настъпва защото е в началото на т.н. байр. 2 дена преди инцидентът минавах от там идвайки от Пловдив, и имаше катаджии в отбивката от другата страна  на пътя които спираха и снимаха.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Участъка от споменатия път е добро състояние и за разлика от др.такива е широк и с необходимата маркировка.Патрулка си има почти зачислена долу в ниското,където е разклона за Хисаря.Единствено остава фактора,човешка грешка (небрежност,глупост и каквото се сетите)!:blush:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

54-годишна жена в CR_X ? Както и да е ...дано няма сериозни травми..!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
43 minutes ago, Markony said:

54-годишна жена в CR_X ? Както и да е ...дано няма сериозни травми..!

 

Живота е многообразен, хора всякакви..

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Естествено и двамата са били без колани, иначе нямаше да имат травми по главите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера е станал тежък инцидент на 350-ти км от АМ Тракия при Българово, загинали са двама души на 79 и 76 години. Пътували са в автомобил, който се е блъснал отзад в друг автомобил - Хонда Акорд 7, софийска. Дано да няма други пострадали и моля ви, колеги, отваряйте си очите на 17! Не се знае какво и откъде ще дойде. Лека им пръст на жертвите! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за спирачките е пълна глупост. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...