Jump to content
www.spirit

Окачване 6-та хеч

Recommended Posts

Привет колеги, имам въпрос за окачването, с което от много време немога да реша какво да правя.

От 2 години насам карам със китайски "койл-овъри" на сток амортисьори. Като цяло твърдостта ми допада, но проблема е в това че подскача много като има неравности и возията е ужас на лош терен.Та се чудя дали ако сложа някъкви спортни амортиьорчета работата ще се промени, така и така стоковите вече са отишли?Или пък да заложа на немските TA Technix и подобните им комплект койлове амортиьори+пружини (за около 500 лв), като цяло чувам добри отзиви за тях?Или пък може да ми предложите нещо което да държи колата на земята без да подскача, няма значение колко е твърдо, стига да има реглаж ( че само спортните пружини не я правят достатъчно ниска) :)Общо взето съм отворен към предложения за какво да си дам парите!Поздрави!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят опит - отпред съм с амортисьори ФК + пружини Айбах ( не до там учудващо за мен, прижини ФК не паснаха на амортисьори ФК), отзад съм на сток амортисьори + Фк пружини. Знам, че много хора карат така, но при мен не е добра идея, явно пружините омекват и амортисьорите сдават багажа. Дори и при скъсен стержен.

Един колега от форума бях питал за сходни бюджетни коиловери, не ръкави на сток амортисьор, от типа на споменатите от теб. Каза, че е учудващо доволен от поведението на колата, не е върха, но за тези пари бил доволен. Не съм от особена полза, но пиша това, защото и аз съм пред същата дилема - писна ми да сменям задни амортисьори.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой с мнение/предложение ? Или всички карат на пружини само или сток?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купи си жълто кони с някакви понижаващи пружини и разкарай тези китайци. Амортите ти гаранция са за кофата вече :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брат ми кара TA-Technick на БМВ-то си... какво мога да ти кажа за тях... доста стегнато и твърдо окачване бих казал, вече 2 години каране, без да има каквато и да била промяна... За парите си /480-640лв. за Сивик 6-та/ бих казал, че са един доста добър вариант  А и кое окачване издържа по нашите пътища ^^ Лично аз дори го предпочитам. /ест това е лично мнение/

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купи си жълто кони с някакви понижаващи пружини и разкарай тези китайци. Амортите ти гаранция са за кофата вече :)

Споделям това мнение и го подкрепям! Жълто Кони-страшни са!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леко да повдигна темата, но още съм пред дилемата:какво ще се получи ако сложа жълто кони на сегашните китайски койлове според вас?Имам оферта за жълтурковци, на цена сходна с ТА койлове, и си мисля кой вариант е по-добре, че вече трябва да се взема нещо :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...