Jump to content
Слави CR-V

Затъмняване на стъкла.

Recommended Posts

Момци викам да си облепя само страничните задни стъкла на фер Хонде, някои правил ли го е сам и има ли някакви тънкости при самото залепване, като на пример пръскане със сапунена вода ала бала и тем подобни ? И още да питам ако го сгафя лесно ли се отлепя? Може да ми препоръчате и фолио не скъпо ама хубаво :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Явно никои нищо не знае :),  аз си намерих, темата е за триене, на включилите се благодарности, дълъг живот, тежък джоб и много късмет :) и все нови хонди да карат :)

Някои да изтрие темата, Тино ти си :)

Редактирано от Слави CR-V

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Слави, да ти кажа честно, недей да се пробваш с това фолио. Брат ми и той така сам си лепи, даже някакъв приятел му помагаше... Ми да ти кажа, не ми харесва как се получи....после се разлепва по ъглите... и не става идеално гладко. Има тук там балончета... и т.н. И аз искам страничните задни да ги затъмня, но си мисля или да ги дам да ми ги затъмнят както си трябва или да търся фабрично затъмнени. Има такива, които така са си произведени и направо да ги сменя...

Сори за закъснелия отговор, ама вчера не бях влизал...

Редактирано от cucy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ми ти и да намериш фабрично затъмнени пак ще ти излезне по-евтино да ги затъмниш с фолио при някой.И аз се каня да го правя това,но чакам да почна работа :D

Редактирано от Drone

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слави, да ти кажа честно, недей да се пробваш с това фолио.

 

За кое точно фолио става на въпрос?! Интересно ми е, защото вчера ми затъмниха стъклата с някакво фолио, на което кутията е с американското знаме.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

С това, което си купуваш от първия магазин където продават такова фолио. Това имам в предвид! А кое ще ми излезе по-евтино, още не съм смятал, защото не е дошло на дневен ред. А ако са си фабрично затъмнени мисля, че няма да има нужда да се затъмняват с фолио? :hmmm:

След няколко месеца пак ще си пишем и искам да ми кажеш тогава дали си доволен от резултата (5GTT)...

Редактирано от cucy

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аиде пък ще почерпите колегата kaloian311 дето ме светна на тоя магазин, макар че таман и аз на него бях се загледал. Нямал съм намерение да купя някакво си фолио от някъде си, исках хубаво фолио но не на цената на която го монтират, е гати 200 лева аи сиктир. И ето какво намерих , хората режат фолио за всички марки и модели коли включително за почти всички хонди, комплекти изрязани от марково американско фолио за моята кола или за някоя от вашите излизат от 45 до 70 лева. В случая аз дори си поръчах комплект изрязани само за страничните без задното стъкло. Това спестява много от грешките при лепене, хората ги режат с някъква машина и от теб остава единствено и само да ги залепиш. За разлика от евтините фолиа които с егърчат като плазмодии при лепенето тези се лепят доста по лесно особено пък като са предварително изрязани. Та мисля да рискувам едни 34 лева  за моята кола и да видя ще си ги налепя ли сам хубаво :) Ето и въпросния линк, http://tintcom.com/136-honda-folio-avtomobil-tuning-kola-reklamna  може да разгледате хубаво саита, пише за сяко фолио кво що :) И къде са 55 лева за изрязано фолио къде са 200 лева монтаж тея 150 лева ли печелят за една сапунка е бати? Също като едно време ксеноните, комплекта 100 лева тои взема 200 за монтаж.

Редактирано от Слави CR-V

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако стане ще затъмниш ли и моите :D 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що да не, таман мисля да си купя и тоя инструмент че с него лесно се бърка под уплътненията за да се почистят и после да се натисне фолиото да залепне там :)http://tintcom.com/instrumenti-za-montaj-na-folio/4878-instrumenti-za-montaj-na-folio.html

Лошото е че ще се уча на моите а твоите ще станат вече професионално :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз дори не знам от коя страна се залепва тва фолио :D Отвътре ли е ? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е това е фолиото, което монтираха. Не знам дали е добро, но майстора ми го препоръча.

 

http://hopshop.bg/index.php?main_page=product_info&products_id=68

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Одеве минах през тази фирма и си купих комплект за страничните джамове от наи хубавото им фолио на Джонсън Маратон с някво си покритие с алуминии ли кво ли и много пазело от жега и незнам си кво още. Харесва ми че то е и наи твърдо като фолио не е някво лигаво и момчето каза че с много лесно се работи с него. Купих си и една шпатулка за да е всичко професионално Публикувано изображение ще потренирам днес с едно китаиско и в събота мятам онова. Не посмях да си купя за задното стъкло, то тва стъкло е ужасно, кабели по него простоотии, кво ли не, лепенето там ще е приключение. Комплекта ми легна 44 лева, за 10 мин ми го резнаха на плотер и си го взех Публикувано изображение Наи евтиния вариант на сън гард беше 35 лева и реших да не икономисвам 10 лева :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А с каква пропускливост взе ? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаха най различни, аз се чудех между 17 и 20 % въпреки че то видима разлика няма, но взех 20 щото не ми се ще пък да са и много тъмни. Така на мостра не мога да го преценя как ще е, но мисля че наи се доближава като цвят на оригинално затъмнените стъкла. Изчакаи да го сложа да видим как ще е и ще си прецениш като го видиш на живо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слави, само има една тънкост преди лепенето. Ако са ти извити стъклата, а не вярвам да са прави като прозорец, първо се закрепва на външната страна и с пистолет за топъл въздух или сешоар  се нагрява за да приеме формата на стъклото. След това вече се лепи отвътре и по този начин се избягват набръчквания и гънки. Из нета има доста клипове за тази процедура. Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да уж знам, изгледах много клипове и имам чувство че цял живот само тва съм правил :) хаха, уж всичко ми е ясно по монтажа, стъклата ми са почти идеално прави но за всеки случаи ще наложа шаблоните от вън първо за да видя лягат ли хубаво на стъклото, ако не лягат с топъл вятър и специалната ми гестаповска шпатулка ще легнат :) И след тва лепя от вътре пръскаики обилно с сапунка от бебешки шампоан, една малко тънкост която днес ми разкриха от магазина :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момци, ми аз уж щях да тренирам, ама викам чаи да пробвам с новото фолио ама на наи малките джамчета че уж наи лесно, е бати то на тях най-трудно, и така а тва джамче, а онова джамче и шаблоните свършиха, а колата налепена. По часовник 2 часа без да си давам зор което включва и краино измиване на колата. Като цяло съм много доволен от резултата чак не смея да му се зарадвам докато не го видя след няколко дни пак. Имам две малки забележки, на едното малко джамче долу ми се получава около 2-3 см ивичка в средата която все още неще да залепне, макар че като мина извесно време я минах с шпатулата пак и намаля на половина, явно като изсъхне лепилото може и да залепне. И другото на едното стъкло уж с браснарско ножче го минах ама са останали някви 3-4 миниатюрни точки които се забелязват само ако се вгледаш. Добре че не взех по тъмно фолио, ето резултата https://www.dropbox.com/sh/33g61m2yxwahbx7/AADyZYKSK4pWmWfdCwX7i0QbaААма си е играчка де, не става на 2 на 3 ама пък да вземеш за тва 100-150 лева за труд......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя човек ме предупреди, че след постaвяне нa фолиото трябвa дa се следи докaто зaлепне нaпълно. Нa двa пъти гонех с шпaтулaтa тaкивa ивички с въздух зa дa изчезнaт. От днес вече всичко е О.К. Тaкa, че товa се опрaвя докaто не е лепнaло нaпълно фолиото.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав е бил твоя приятел, преди малко ги мацжнах и залепнаха вече нема дерт. Видях че леко тук там съм надраскал фолиото от вътре, хем внимавах  с кво и как натискам ама на малките джамчета съм попрекалил, е не си ли чи, тряя се вгледаш и то под определен ъгъл така че тва е за против уроки :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип става с тънко парцалче върху шпатулата. Ама на ЦРВ-то е лесно в сравнение с това да залепиш на 5-та хеч. Още събирам смелост да пробвам с пистолета, защото и 3-те стъкла отзад са извити и на 2-те страни и ще е страшен филм, особено задното. Ето тука има на клип как става номера принципно:https://www.youtube.com/watch?v=OrG1AqzsVjI

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам на моето като се вгледаш под определен ъгъл има тук таме малки мехурчета, явно е останала течност, щото не седят като балони да ис личат от вън гадно. Тва дали с времето ще се прибере?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

По принцип става с тънко парцалче върху шпатулата.

Точно, прави се с памучен парцал да не се нарани фолиото. И като се сложи фолиото в началото се наблюдава за въздух по-често, защото ако е вече пред изсъхване въздуха може да успееш да го избуташ, но остава мястото очертано където е бил.

Редактирано от 5 GTT

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е Слави споко аз имам само 2 прозореца големи прави :D Задния не мисля да го затъмнявам,че и така нищо не виждам :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам против да ти го лепна но всичко си е на твоя отговорност :) все още не съм профи, но си знам грешките от моята кола :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А търсили ли сте, дали някъде ги затъмняват не с фолио а с нещо като боядисване и колко ли струва спрямо фолиото...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , и аз си лепих от изрязаното фолио .Стана добре, само за задния прозорец явно трябва да се нагрее за да се огъне фолиото ,но и така с малко  забележки става . СМЕЛО и УСПЕХ от мен . За предните .... има 70 % - 36 .лева пак изрязани , ако решите разбира се.... фирма ТINТСОМ .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята я взех затъмнена, при това много професионално. Единствено добавих сенник на челното стъкло. Първо бях тръгнал с тия лентички тип "Илиенци тунинг", ама като наложих ивицата, се отказах - ми то много гърбене за два синкави триъгълника в двата края на стъклото :tooth:  Поръчах си сенник, изрязан за CR-V от същия сайт и един приятел го лепна (малко си остави ръчичките, но поне дефектът се падна зад огледалото, та не го виждам). Фолиата им са читави, и с тях се работи по-лесно от рулата за по 9 лв. Е, не са толкова евтини, но то пълно щастие няма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм много доволен от тях, след монтажа минах да им покажа кво съм свършил, момчетата ми казаха какво и защо съм сгрешил но ми дадоха много добра оценка за монтажа, дори единия без да го карам грабна там някви инструменти и ми изчисти доста от дефектите дето бях оставил, дефекти разбираите малки мехурчета бода или въздух които не съм видял добре при монтажа.  Дори предложиха да ми дадат някакво парче брак което им останало да тренирам за задния джам и като съм готов да ми резнат и за него, но за сега няма да го пипам, не ми пречи и така да си е. Така ме изкефиха с отношение че един ден специално минах да им оставя да се почерпят :) Ако щете и като реклама го преемете, но реклама за коректност и добро обслужване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми другата седмица като ми дадат едни парици ще ти пиша :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , днес ходих при Майстора Киро , до автокъща '' Кончето'' . ТОВА Е МАЙСТОРА - бързо и качествено работи , ПРЕПОРЪЧВАМ го на всички  тел.0898524074

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ама не каза колко ти излезе при маистор Киро :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги , днес ходих при Майстора Киро , до автокъща '' Кончето'' . ТОВА Е МАЙСТОРА - бързо и качествено работи , ПРЕПОРЪЧВАМ го на всички  тел.0898524074

 

Ходил съм там преди години,ама май се казваше Мишо или Миро......... :shock:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с фабрично фолирани стъкла, ама вече фолиото сдава багажа...Как се маха старото, че да си сложа ново?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...