Jump to content
agavrailov

Надъхващи цитати на известни хора

Recommended Posts

Най-важните два дни в живота ти са денят, в който си роден и денят, в който разбереш защо!

Марк Твен

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако вие имате хляб, а аз имам едно евро, и ако аз купя вашия хляб, тогава аз ще имам хляб, а вие ще имате едно евро, така че в тази размяна ще е налице равновесие (...)

Но ако вие владеете сонет от Верлен или теоремата на Питагор, а аз нямам нищо, и ако вие ме научите на тях, в края на тази размяна аз ще имам сонета и теоремата, но и вие ще сте ги запазили за себе си.

В първия случай имаме равновесие - това е стока, а във втория имаме растеж - и това е култура.

Мишел Сер

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

”Нашият живот е такъв, какъвто го правят нашите мисли.“ 
Марк Аврелий 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Ако направите превъзходен продукт, хората ще го купят".

Soichiro Honda.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Вярвам. Има доказателства, че сме изградени от чудеса, които нищо не може да обясни. Нито наука, нито каквато и да е логика. Вследствие на това аз няма как да не призная, че има висш разум. Чудесата са стотици, хиляди. Това, че много от хората не желаят да ги признаят като такива, не значи, че ги няма.

Дори интернет. Това не е технологично чудо. Това е изцяло духовно. За да стане технологично, трябва да е поискано на духовно ниво. Никой не се събужда и казва "Ще направя интернет". Всичко минава през една вътрешна комуникация, докато стигне навън и се материализира.

Много харесвам думата "смирение" и съм намерил утеха в тази дума. И в тая посока чудото, което аз бих искал по-често да се случва, е хората да са смирени. Не покорни, смазани, потиснати, а смирени. Смиреният човек е човек, който осъзнава това, че има и по-важни неща от него самия. Че има и неща, за които си струва да се жертва, че има неща, за които си струва да се говори, да отстоява, да се лишава. Смирението е свързано с голяма любов към другите и стремеж да разбираш. Да не се опитваш да се налагаш. Това е чудото, което си мисля, че трябва по-често да се случва.

Ето аз например, като се движа из града и правя дребни жестове на толерантност, примерно пускам някой да мине или паркира, които дори са възпитание, и виждам как хората се променят, усмихват се. И за малко настъпва един много приятен момент на щастие, че сме хора. И това са такива дреболии. Обаче, ако денят ти минава в тях, ти ще бъдеш щастлив и ще родиш красиви неща."

Камен Донев

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

82 години от Рождението на Брус Лий - Актьор, философ, БОЕЦ - признат от мнозина за Най-влиятелната личност в бойните изкуства на 20-и век. РЕСПЕКТ 🙏 
Поклон!  27.11.1940г. - 20.07.1973г.

Знаете ли, че невероятният киноактьор и майстор на бойните изкуства Брус Лий всъщност се казва Лий Юен Кам? А знаете ли, че името му в превод от китайски значи "Защитник на Сан Франциско"?

Роден е на 27 ноември 1940 г. в Сан Франциско. Напуска този свят само 32 години по-късно - нa 20 юли 1973 г. По това време е на върха на славата след филма си "Операция Дракон". И до днес няма категорично мнение за смъртта му. Според медицинската експертиза причината е мозъчна едема. Според други обаче е убит, защото е разгласил тайните на кунг-фу. Според трети, виновниците за смъртта му са от противникова школа. 

И до днес Брус Лий е считан за най-великата и най-влиятелна личност в бойните изкуства през 20 век. Ето някои от заветите, които той остави на поколенията след себе си...

1. Умът е като плодородна градина, в която всичко засято, цветя или плевели, ще порасне един ден.

2. Аз не съм учител, аз съм учител-ученик, т.е. имам знанието на учител, но все още се уча. Не вярвам в думата "учител", за мен учител е равностойно на това вече да ти затворят ковчега.

3. Самият живот е учител и ти си в състояние на постоянно учене.

4. Аз не мога да те науча, аз мога само да ти помогна да откриеш себе си.

5. Осъзнаването без избор, без натиск и без тревога – в това състояние на ума е възможно и разбирането.

6. Можем да опознаем себе си само при контакт с друго човешко същество.

7. Когато се огледам около себе си, винаги научавам нещо, и това е да бъдеш винаги себе си, да изразяваш себе си и да имаш вяра в себе си. Не излизайте навън с мисълта да намерите успешна личност и да я копирате... В основата си бойните изкуства означават честно да изразяваш себе си.

8. Ако обичаш живота, не си губи времето, защото времето е това, което съставя живота.

9. Когато разумът ви е спокоен, идва миг на отдих от трескавата активност; момент, когато сте свободни. И тогава, между две мисли, проблясва разбирането. Мислите и действията обаче трябва да бъдат балансирани, защото, ако губите твърде много време за размишления, никога няма да пристъпите към изпълняването на задачата.

10. По дяволите обстоятелствата, аз създавам възможности.

11. Няма граници. Има пречки, но ти не трябва да стоиш там, ти трябва да ги преодолееш. Ако те убие, убило те е. Човек трябва постоянно да подобрява нивото си

12. Ако винаги поставяш граници на всичко, което правиш, физически или каквито и да са други, това ще се пренесе и в работата ти, и в живота ти. Няма граници. Има само плата, в които не трябва да се застояваш. Трябва да отидеш отвъд тях

13. Истината няма път. Истината е да живееш, следователно, да се променяш.

14. Всички предварително подготвени варианти са неспособни на приспособимост или гъвкавост. Истината е извън всички предварително подготвени образци.

15. Простият път е правилният път. В борбата никой не мисли за красотата. Най-важни са увереността, отработените навици и точната преценка. 

16. Не се страхувай от провала. Не провалът, а ниската цел е престъпление. Във великите опити е славно дори да се провалиш.

17. Ти трябва да имаш пълна решителност. Най-лошият възможен противник е този, чиято цел се е превърнала в мания. Например, ако човек реши, че ще ти отхапе носа, без значение какво ще стане с него, вероятно е да успее. Може да е тежко ранен, но това няма да го спре да изпълни целта си. Това е истинският боец.

18. Не се страхувам от упражнилия 10 000 удара с крак по веднъж, а от упражнилия един удар с крак 10 000 пъти.

19. Това, което е, е по-важно от това, което трябва да бъде.

20. Приемайте нещата такива, каквито са. Удряйте, когато трябва да удряте. Ритайте, когато трябва да ритате.

21. Изпразни ума си, бъди безформен - като вода. Ако сложиш водата в чаша, тя става чаша. Ако я сложиш в бутилка, тя става бутилка. Ако я сложиш в чайник, тя става чайник. Водата може да тече и може да бушува. Бъди вода, приятелю!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните 
 ще бъде забранено да мислят, за да не обидят идиотите."
  Фьодор Достоевски

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

FB_IMG_1670482775623.thumb.jpg.6f70598ef2b58a5b19f39c3ee56cdf79.jpg

  • Харесвам 2
  • Нагоре 1
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 12 часа, JHM написа:

FB_IMG_1670482775623.thumb.jpg.6f70598ef2b58a5b19f39c3ee56cdf79.jpg

Или,недоволния българин е винаги на масата пред телевизора с чаша ракия в ръка,псуващ политиците националния по футбол и някой от колегите си...

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще мине година, ще минат две.

Ще минат повече...

но знам, че за всеки идва онази съвсем нормална, тиха и посвоему безлична нощ...

в която разбираш,

че именно онези хора, които са ти взели най-много,

всъщност са ти дали най-много.

Това е като онези подаръци,

които изглеждат напълно излишни, непотребни и безсмислени,

до момента, в който след време се окажат нещо, от което си имал неосъзната нужда.

Благодарете.

Това ви казвам само.

И за хубавото, и за лошото.

Хубавото, което ви причинят гради пътя ви,

лошото - изгражда вас.

Не пиша тези думи с престорена позитивност... не.

Просто мина година,

минаха две,

минаха повече,

и със сърцето си усещам благодарност към онова трудно "вчера" ,

което ме е направило достатъчно силно "днес" ,

за да мога да понеса "утре"...

с усмивка.

Ariadna

 

Да Ви е хубава, здрава и успешна новата 2023 г.

  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

НОВОГОДИШНО НАРИЧАНЕ
Да свети вечер твойта къща!
Зрава челяд нека те прегръща!
До теб другари винаги да има!
Да пуши в твоя дом комина!
Да има на софрата сладка пита!
Добрите вести често да долитат!
Да има здраве, дни щастливи!
Да бъдат плодородни твойте ниви!
Да идва и в ума ти вдъхновение!
В душата ти мирът да е спасение!
В очите ти прозрение да свети!
В сърцето - да искрят конфети!
Да ходиш все по вярната пътека!
Със съвест чиста да заспиваш леко!
За грешките щит здрав да имаш!
Решения добри с успех да взимаш!
Да бъде пред мечтите ти широко!
Напред върви, цели се нависоко!
И нека тъй подготвен тази зима
с късмет да срещнеш Новата Година!
Биляна Дар

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато не споделяш мислите си с някого другиго, мислите ти започват да си те поделят помежду си.

 

Затвориш ли очите си, нищо няма да се промени. Нищо няма да изчезне само защото не виждаш какво става.

Истината е, че когато отвориш очи, нещата ще са се влошили. Такъв е светът, в който живеем.

Затова дръж очите си отворени. Само страхливецът затваря очи.

 

Когато излезеш от бурята, няма да бъдеш същия човек, който беше, преди да влезеш. Точно за това е самата буря.

 

Харуки Мураками

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свободен е само този. който може да си позволи да не лъже.

Албер Камю

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Ако съберете 100 червени мравки и 100 черни мравки и ги поставите в стъклен буркан, нищо няма да се случи.

Но ако вземете буркана и го разклатите здраво, мравките ще започнат да се избиват.Червените мислят, че черните са врагове,

а черните вярват, че червените са врагове.

Истинският враг е този,който клати буркана.

Същото се случва и в обществото. Така че,преди хората да нападат един друг, трябва да се запитат кой клати буркана?!"

Ото фон Бисмарк

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека бъдем единни,като тези герои от аудиозаписа!

Къде сгрешихме...?

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-щастливите хора нямат най-доброто.

Те създават най-доброто от това което имат.

Джериес Авад

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошата новина е, че времето лети.

Добрата новина е, че ти си пилотът."

Майкъл Алтшулер

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно общество е демократично, когато никой не е толкова богат, че да купи някого и никой не е толкова беден, че да се продаде.

Жан Жак Русо

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 4 часа, ceco_accord написа:

никой не е толкова беден, че да се продаде

Уви, това да се продадеш не винаги е въпрос само на бедност, а и на психология и (липса на) самоуважение.

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек се ражда в идеалният замисъл, но после се разваля и му отнема десетилетия да се подобри, а на мнозина не им стига цял живот!

За съжаление, битието определя съзнанието на мнозина.

Забелязваш ли, щом тинейджъри и бременни превозват емигранти, дали е само от липса на праведност и морал? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, ceco_accord написа:

Забелязваш ли, щом тинейджъри и бременни превозват емигранти, дали е само от липса на праведност и морал?

Мда, бременна лекарка и приятелят ѝ военен - все бедни и онеправдани хора ... Ама що не - то от цял свят се извървяха да транспортират мигранти през България, защото всички разбраха, че няма наказания. Ако случайно те хванат, ще ти отсъдят глоба, която няма да платиш, а в най-тежкия случай ще получиш условна присъда. Свободна държава ...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да разбера всеки, да проявя разбиране към мнозина, да простя на почти всички, но да оправдая, или да бъда съдник на когото и да било, не мога.

Моя сентенция

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Винаги ни се струва, че ни обичат за това, че сме достатъчно добри.

А не се досещаме, че ни обичат, защото са добри тези, които ни обичат.

Лев Николаaевич Толстoй

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е 1000 грама желязо. Суровата му стойност е по малко от долар. Ако решите да направите подкови, стойността му ще се увеличи до 250 долара. Ако вместо това решите да правите шевни игли, стойността ще се увеличи до около $70 000. Ако решите да произвеждате пружини и зъбни колела за часовници, стойността ще се увеличи до около 6 милиона долара. Въпреки това, ако решите да произвеждате прецизни лазерни компоненти от него като тези, използвани в литографията, това ще струва 15 милиона долара. Вашата стойност не е само това, от което сте направени - но преди всичко - по какви начини можете да направите най-доброто от това, което сте.

 Серхан Или

изображение.png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

“Искам да изживея следващия си живот на обратно. Започваш мъртъв. После се събуждаш в старчески дом и всеки ден се чувстваш все по-добре. Изхвърлят те от него, защото си твърде здрав и отиваш да си вземеш пенсията. На първия ти работен ден ти дават златен часовник и ти организират купон. След 40 години работа си достатъчно млад, за да се насладиш на пенсионирането си. Купонясваш, пиеш алкохол и развратничиш, докато не си готов за гимназията. После отиваш в предучилищната, ставаш дете и си играеш. Нямаш отговорности, ставаш бебе и после се раждаш. След това прекарваш 9 месеца в луксозни СПА условия с централно отопление и румсървис, по-голяма стая всеки ден и накрая воала! Приключваш с оргазъм.”

Уди Алън

 

Има такъв филм - "Странният случай на Бенджамин Бъртън".

Редактирано от ceco_accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно са разпределени благата на живота между хората.

На просяка нищо, на бедния малко, на богатия много, а достатъчно - никому.

Хан Крум

Редактирано от ceco_accord

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"- И не можем да искаме от всички деца да са еднакво добри във всичко, нали?

- Когато ученици за първи път влязат при мен в клас, първото нещо, което им обяснявам, е, че един добър майстор на банички заслужава по-голямо уважение от един некадърен професор. Правиш една, две, три, пет…, две хиляди банички, докато направиш съвършената и тогава заслужаваш хората да те уважават, да те обичат и да ти плащат. Във всяка област човек може да е нещо голямо. Когато го прави с любов, с настроение и влага много душа.

Хората имат различни възможности по рождение. Един се ражда като Стефка Костадинова, която може да скочи над 2 метра височина, а друг се ражда парализиран и не може да си прескочи чехлите. Някои се раждат красиви, някои грозни… И питам сега: „Това хубаво ли е, лошо ли е?“. Първата реакция е: „Много лошо!“ Казвам: „Не, не може да се направи общество само от професори. Едно общество има нужда от хора, които сутринта с камиона да докарат топлите банички, някой да смели брашното, някой да изоре нивата и т.н. Едно общество е добро с това, че има разнообразие от хора. И всеки човек трябва да бъде обичан и уважаван според това, което той лично може да прави добре“.

Теодосий Теодосиев

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питали 1 мъдрец:

Какъв е смисълът на живота?

А той отговорил:

Самият живот няма смисъл.

Животът е възможност да създадеш смисъл!

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

358017921_6395222763856651_8540792464623101371_n.thumb.jpg.ddcaef9e7d5f1643658fdbeb831aff58.jpg

В Центъра за космически науки на НАСА има плакат с пчела, който гласи:

„Аеродинамично тяло на пчела
не са приспособени да летят, но е добре,
че пчелата не знае за това."

Законът на физиката, аеродинамичният принцип, казва, че ширината на крилата е твърде малка, за да поддържа огромното й тяло в полет, но пчелата не знае, тя не знае нищо за физиката или нейната логика и все още лети. Това е нещо, което всички можем да правим, да летим и да побеждаваме във всеки един момент пред всякакви трудности и при всякакви обстоятелства.

Бъдете пчели, независимо от размера на крилата, летете - живейте.

  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

 

Те и хуните не знаели че Рим е непобедим, иии ...

А още колко неща са измислени от случайности и проби. :)

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

FB_IMG_1688914360624.thumb.jpg.b02a849ec9a6e4c47b3003b322532560.jpg

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Народе ????

изображение.png

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...