Jump to content
agavrailov

Надъхващи цитати на известни хора

Recommended Posts

Най-висшата форма на човешката интелигентност

е способността да наблюдаваш , без да съдиш.

Джиду Кришнамурти

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По време на брутално проучване в Харвард през 50-те години д-р Кърт Рихтер поставя плъхове в басейн с вода, за да провери колко дълго могат да стоят над нея. Средно те се отказват и започват да потъват на 15-та минута. Но точно преди да се откажат поради изтощение, изследователите ги изваждат от водата, изсушават ги, оставят ги да си починат за няколко минути - и ги връщат за втори рунд. При втория опит - колко време мислите, че са издържали? Още 15 минути? 10 минути? 5 минути? Неее - около 60 часа. Точно така, правилно прочетохте

Нали! 60 часа плуване.

Учените стигат до заключението, че тъй като плъховете ВЯРВАТ, че в крайна сметка ще бъдат спасени, те могат да внушат на телата си да издържат на изпитанието, което преди това са смятали за невъзможно.

Ще ви оставя с тази мисъл: Ако надеждата може да накара измъчените плъхове да плуват толкова дълго, какво може да направи вярата във вас самите и способностите ви?

P.S. "Докато човек не се предаде, той е по-силен от съдбата си ... "

Ерих Мария Ремарк /Трима другари/

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щастието на живота зависи от качеството на мислите ти. ―Marcus Aurelius

 

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако сложиш в 1 кутия диамант, тя ще стане ковчеже.

Ако сложиш в нея огризка от ябълка, ще стане кошче.

Същото е и с мислите в главата ни!

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ivan-vazov-2-696x610.thumb.jpg.abd8ac6be1297387ed8e86387b0cbe82.jpg

„На теб, Българио свещенна, покланям песни си сега. На твойте рани, кръв безценна, на твойта жалост и тъга, на твойте сълзи и въздишки, на твойте страсти и тегло и на венеца мъченишки, кой грей на твоето чело… Дано таз вяра, туй мечтанье не се разбие в някой брег и твоя зов да не остане като в пустинята без ек.“

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш повече от необходимото ти, направи трапезата си по-голяма, а не оградата си по-висока.

Грузинска поговорка.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Хората казват, че трябва да оставим една по-добра планета за децата си. Истината е, че трябва да оставим по-добри деца за нашата планета!"

Клинт Истууд

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Простакът е кремък – корав и могъщ
простакът е демон без лик, вездесъщ.
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш – на кухо простакът звучи.
Простакът не чака, не знае предел
и стига простакът до своята цел,
защото простаци край него вървят
и дават му знаци, и правят му път.
Надкласов, безкласов, без род и съюз,
но винаги касов, но винаги в плюс.
Без ден да протақаш, дори да кърви
война на простака до смърт обяви!
За срам на Европа, на всичките нас,
когато докопа в ръцете си власт,
по-страшен от спина, по-жилав от рака,
сега засега се оказа простака.

 

Радой Ралин

  • Харесвам 3
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Животът е като джаза - получава се най-добре, когато импровизираш.

ДЖОРДЖ ГЕРШУИН

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отвръщай позитивно и подобаващо на обидите!

Ако някой ти каже че си кръгла нула, припомни му че тази цифра е първа по ред сред останалите, а ако е зад някоя от тях, удесеторява стойността и.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"От едната ми страна, с кръстосани лапи, седеше огромната руска мечка, от другата огромният американски бизон. А между тях седеше бедното малко английско магаренце...и то беше единственото от тримата, което знаеше правилния път към дома. Тогава за първи път осъзнах каква малка страна е Великобритания"

У. Чърчил, Техеран, 1943

Редактирано от Accord 1,8i LS 2001

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Духът израства когато се сблъсква с изпитания.

Силен човек с лесно минало няма.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото повече едно общество страни от истината, толкова повече мрази тези които му я казват.

Джордж Оруел

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек е дълго изречение, написано с много любов и вдъхновение, ала пълно с правописни грешки.

Йордан Радичков

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свободата на човек не се състои в това да може да прави каквото си иска, а в това да не трябва да прави каквото не иска.

Жан Жак Русо

Честит Ви празник!

Бъдете, бдете и будете!

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мъчиме се да се обичаме.

 

Всичко е верно, ама не е истина.

 

проф. Галилей Симеонов

 

Когато сутринта писах в тая тема, не знаех че и вечерта ще го сторя.

Днес той се "пренесе" в по-добрия свят, да дири Дякона, когото цял живот рисуваше.

Живееше щастливо на 15 км от мен.

Мир на прахът му, почит към творбите му! 

 

Ако трябва - извинявам се че ви занимавам, но Той смятам има какво да ни каже, а народ който се сеща за будителите си посмъртно ... 

Каква ирония че си отиде точно на днешна дата. 

Той имаше силата да се раздава и да живее в себе си.

 

https://sedemosmi.tv/production/галилей/

 

 

 

  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попитали актьора Джеки Чан:

- Джеки, доволен ли сте от живота си?

Той отвърнал:

- Знаете ли, преди време чух едни много мъдри думи.
Твоята сложна работа е мечта за всеки безработен.
Твоето непослушно дете е мечта за всеки бездетен. 
Твоят малък дом е мечта за всеки бездомен.
Твоят малък капитал е мечта за всеки длъжник.
Твоето неблестящо здраве е мечта за всеки неизлечимо болен.
Това, че Всевишният скрива греховете ти от хорските очи, е мечта за всеки, опозорен от греховете си.
Твоето сърдечно спокойствие, твоят спокоен сън, твоята достъпна храна са мечта за всеки, в чиято страна има война.  

Нужно е да ценим всичко, което имаме.
Никой не знае какво ще се случи с него утре.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата стъпка не те отвежда там където искаш да бъдеш, но те отмества от там където си.

Алехандро Ходоровски

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сееш мисъл - жънеш действие; сееш действие - жънеш навик; сееш навик - жънеш характер; сееш характер - жънеш съдба.

Уилям Текери

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Актуално:(...!

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се замислим!

Последните думи на Стив Джобс за живота ... 
"Първа и втора класа в самолета , кацат по едно и също време"!
„Да, аз стигнах до върха на успеха в бизнеса. В очите на другите бях символ за успех и подражание. Въпреки това с изключение на работата, имах малко поводи за радост. Накрая – богатството ми е само факт – цифри, които не топлят.

Сега, когато лежа на болничното легло, ясно си давам сметка, че всички успехи, с които някога бях толкова горд, са незначителни с наближаването на незибежната ми смърт.
Когато остана сам в тъмното и гледам студената светлина на медицинските уреди около мен, усещам леденото дихание на Смъртта. Да, тя ме чака и се усмихва…

Едва сега разбирам, че когато натрупаш пари, с които можеш да подсигуриш живота си, трябва да има и нещо друго, което да дава смисъл. Истории за любов, мечти от детството, изкуство…
Бог ни е направил така, да усещаме любовта, да я усещаме в сърцето си и да я споделяме с хората около нас. Тя (любовта) е пътеводната светлина и ни дава истинската сила. Мога да взема със себе си само спомените, които са наситени с любов. Не славата и парите.

Любовта може да пътува със скоростта на светлината и да ви даде криле. Поставяйте си цели, които може да постигнете и ги следвайте с цялото си сърце. То ще ви отведе там, където искате да бъдете. Всичко е в сърцето.

Знаете ли кое е най-скъпото легло? Болничното…
Ако имате пари, може да наемете някой да кара колата ви, но не можете да наемете някой, който да „вземе“ заболяването, което ви убива.
Ако изгубите нещо, може и да го намерите, но едно нещо, което няма да намерите, ако го изгубите – това е живота.
На какъвто и етап от живота си да се намирате сега, помнете, че един ден ще се изправите пред момента, в който завесата пада пред вас…

Моля ви, оценявайте любовта, която имате сега – отнасяйте се с всички добре и с уважение. Това остава.“
"Първа и втора класа в самолета кацат по едно и също време."

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само от добър приятел става качествен предател.

"Вчера"

  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

@Drone  трудно е за обяснение, ако не си го изпитал на свой гръб, но е горчивата истина. Гледай филма Вчера. Има там и други "крилати фрази".

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

“Главата, да знайш, не е само за украшение, за бутане на ястие през нея и за дрънкотене!
Туй без мислене няма да стане! Чиляк тряба от време на време и да ся напряга малко! Знам, че не е приятно.”
"Възвишение” - Милен Русков

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Покани човек в твоят мир. Не отивай в неговата буря.

Японска поговорка

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Онзи който не е доволен от това което има, няма да е доволен и от това което иска да има.

Сократ

  • Харесвам 2
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

- Вземи чашата. Хвърли я и виж какво ще се случи с нея.
- Счупи се!
- А сега й се извини и виж ще стане ли отново цяла!

МариоПузо - Кръстникъ

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повярвайте на стария глупак. В моя живот проработи, ще проработи и във вашия!

Хора от цял свят, където и да сте, аз знам, че не ви е леко сега. Аз съм старец, живея отдавна, и живея с оптимизъм.
Обръщам се към младите. които са се отчаяли.
Повярвайте  ми. Четох, вече не помня къде, или в Стария Завет, или при Карлос  Кастанеда, за един шаман. Била е засуха — умирал добитък, умирали хора. И  шаманът казал: “Копайте ровове! Копайте ровове за дъжд!”. “Но дъжд  няма!”. “Копайте ровове и ще има дъжд!”.
Невярващите ще кажат, че това са  глупости, но те избират в какво да вярват. Това е рационалното  мислене   въпреки че в наши дни то не работи.  Необходимо е ирационалното, подсъзнателното! 
Когато бях малък, мечтаех да  стана този, който съм сега. Може би имах видение, не знам.  Изобщо не се надявах, но това, за което мечтаех,  ми се случи. Сега и  аз  вярвам, че ние можем да сгъстяваме времето, да го притегляме към себе си.
И мечти за бъдещето, като тези от рода: “О, аз ще направя нещо догодина”.  Разберете, това не работи, утрешният ден не съществува, следващ час не съществува. Това  е само предположение за възможност. Но ние можем да притеглим времето в настоящето, сега,  директно в слънчевия сплит, в душата ни.
Копайте ровове! Каквото и да  сте замислили да направите, вярвайте в това, вярвайте в това, вярвайте в  това. Ако не вярвате, преструвайте се, че вярвате. Действайте така, все  едно вярвате. Ето в това е силата. Това е абсолютната сила. И тогава ще  стане.
Вярвайте на мен, на стария глупак. Проработи в моя живот, ще  проработи и във вашия. Никога не се предавайте! 
Вярвайте, вярвайте,  вярвайте! Агностик или атеист, който и да сте — това няма значение.  Вярвайте, вярвайте, вярвайте! Както вярвам аз.
Антъни Хопкинс
 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Светът пречупва всеки, но в крайна сметка мнозина стават по-силни точно на счупените места.

Ърнест Хемингуей

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Предпочитам най-лошия банкет,пред най-хубавата работа".....(българският манталитет)😁

Редактирано от Хри100

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

''Ще си отида от този свят, без да ми е мъчно за него. Животът не ми носи кой знае какво. Всичко съм видял, всичко съм изпитал. Но най-вече мразя сегашната епоха. Повръща ми се от нея! Има създания, които наистина мразя. Всичко е фалш, всичко е подменено.Всеки се присмива на другия без да се вгледа в себе си! Няма уважение към дадената дума. Важни са само парите. По цял ден чуваме за престъпления. Знам, че ще напусна този свят, без да ми е мъчно за него!''

Ален Делон

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Живеем в свят, в който погребението е по-важно от покойника, сватбата е по-важна от любовта, външността е по-важна от ума. 
Живеем в култура на опаковките, презирайки съдържанието."

Сър Антъни Хопкинс

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

„Парадоксът на нашето време е, че имаме високи сгради, но ниска търпимост, широки магистрали, но тесни възгледи. Харчим повече, но имаме по-малко, купуваме повече, но му се радваме на по-малко. Имаме по-големи къщи и по-малки семейства, повече

удобства, но по-малко време. Имаме повече образование, но по-малко разум, повече знания, но по-лоша преценка, имаме повече експерти, но и повече проблеми, повече медицина, но по-малко здраве.

Пием твърде много, пушим твърде много, харчим твърде безотговорно, смеем се твърде малко, шофираме твърде бързо, ядосваме се твърде лесно, лягаме си твърде късно, събуждаме се твърде уморени, четем твърде малко, гледаме твърде много телевизия и се молим твърде рядко. Увеличихме притежанията си, но намалихме ценностите си. Говорим твърде много, обичаме твърде рядко и мразим твърде често.

Знаем как да преживяваме, но не знаем как да живеем. Добавихме години към човешкия живот, но не добавихме живот към годините. Отидохме на луната и се върнахме, но ни е трудно да прекосим улицата и да се запознаем с новия съсед. Покорихме космическите ширини, но не и душевните.

Пречистихме въздуха, но замърсихме душата. Подчинихме атома, но не и предразсъдъците си. Пишем повече, но научаваме по-малко. Планираме повече, но постигаме по-малко. Научихме се да бързаме, но не и да чакаме. Правим нови компютри, които складират повече информация и бълват повече копия от когато и да било, но общуваме все по-малко.

Това е времето на бързото хранене и лошото храносмилане, големите мъже и дребните души, лесните печалби и трудните връзки. Времето на по-големи семейни доходи и повече разводи, по-красиви къщи и разбити домове. Времето на кратките пътувания, еднократните памперси и еднократния морал, връзките за една нощ и наднорменото тегло и на хапчетата, които правят всичко – възбуждат ни, успокояват ни, убиват ни. Време, в което има много на витрината, но малко в склада.

Запомнете, отделете повече време на тези, които обичате, защото те не са с вас завинаги. Запомнете, кажете блага дума на този, който ви гледа отдолу нагоре с възхищение, защото това малко същество скоро ще порасне и няма да е вече до вас. Запомнете и горещо прегърнете човека до себе си, защото това е единственото съкровище, което можете да дадете от сърцето си и не струва нито стотинка.

Запомнете и казвайте „обичам те” на любимите си, но най-вече наистина го мислете. Целувка и прегръдка могат да поправят всяка злина, когато идват от сърцето. Запомнете и се дръжте за ръце, и ценете моментите, когато сте заедно, защото един ден този човек няма да е до вас. Отделете време да се обичате, намерете време да си говорите, и намерете време да споделяте всичко, което имате да си кажете.

Защото животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни.”

Джордж Карлин

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

“Три неща трябва да пожелаеш за теб и на другите - здраве, радост и добри приятели.

 

Три неща трябва да контролираш и овладяваш - темперамент, език, поведение.

 

Три неща трябва да култивираш - смелостта, доброта и любов към околните.

 

Три неща трябва да дадеш - възможност на бедните, утеха на тъжните, похвала на този, който заслужава.

 

Три неща трябва да избягваш – жестокост, надменност и неблагодарност.

 

Три неща, на които да се възхищаваш - красотата на природата, на децата и на възрастните хора."


Проф. Александър Чирков

 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Толерантността ще достигне такова ниво, че на интелигентните хора ще бъде забранено да мислят за да не обидят идиотите!"

Ф. Достоевски

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди светът се управляваше от умните.

И това беше много жестоко.

Умните принуждаваха простите да учат.

На простите им беше тежко.

Сега светът се управлява от простите.

Това е честно, защото простите са значително повече.

Сега простите принуждават умните да говорят така, че да е разбираемо за простите.

Ако простият не е разбрал нещо, това е проблем на умния.

Преди страдаха простите.

Сега страдат умните.

Но пък страданията станаха значително по-малко.

Защото умните остават все по-малко и по-малко..

Михаил Жванецки

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щастлив е оня, който може да възпита у себе си умението да не се кара с тъпаците. Такъв човек никога няма да „ухае“ на глупост!

Ърнест Хемингуей

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...