Jump to content
agavrailov

Надъхващи цитати на известни хора

Recommended Posts

И на какво ли няма да навреди пагубното време?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В живота си не всеки може да направи големи неща.

Но всеки може да прави малки неща с много любов.

майка Тереза

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е надъхващо и не е мисъл, но води към размисли (в случай че не сте попадали в частност на творбата и принципно на автора и).

 

Градина, пролет, май, цветя,
скамейка, шепот сладък.
И сред цветята Той и Тя,
любов и тъй нататък.

 

Поля, природа, красота,
река, гора, нататък,
природа, сбъдната мечта,
възторг и тъй нататък.

 

Годеж, венчило, поп и брак,
момент безумно кратък,
после проза, скука, мрак,
деца и тъй нататък.

 

Курорт, море, приятен смях,
простор, вълни оттатък,
възбуда, трепет, сладък грях,
рога и тъй нататък.

 

Полуда, нежност, сълзи, плач,
плесник и писък кратък,
багаж, билет, дете, носач,
развод и тъй нататък.

 

Нахалник, пари, кола,
вертеп и той сред мрака,
кафе, билярд, квартира, ключ,
жени и тъй нататък.

 

Бастун, легло, юрган, приют,
глава с перчем окапъл,
цокало, карти сноп, албум,
легло и тъй нататък.

 

Наследници, камбанен звън
и яма сред цветята,
лопата, кирка, поп и кръст,
ковчег без тъй нататък.

 

Радой Ралин

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Ако всичко изглежда под контрол, значи не се движиш достатъчно бързо." - Марио Андрети

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Да си втори, значи да си първият от губещите." - Айртон Сена

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Мъжът и жена трябва да бъдат като ръцете и очите: когато ръката я боли – очите плачат, а когато очите плачат – ръката бърше сълзите й.

2. Седем пъти провери преди да се усъмниш в някой човек.

3. Мъката е като скъсаната дреха – мястото и е вкъщи.

4. Понякога се случва камъкът да плува, а листото да потъне.

5. Слънцето не знае кой е добър и кой лош. То свети, без да знае кого ще стопли. Бъди като слънцето.

6. Видиш ли глупав или луд – направи му път.

7. Помисли и вземи решение. А като решиш – не мисли.

8. Когато една жена иска нещо, и през скала ще мине.

9. Не задържай това, което си тръгва. Не гони това, което идва.

10. Който много иска да се изкачи високо, сам ще измисли стълбата.

11. Който купува това, от което не се нуждае, един ден продава това, което му трябва.

12. В усмихнатото лице никой не се прицелва.

13. Съвършената ваза никога не може да излезе изпод ръцете на лош майстор.

14. По-добре да бъдеш враг на добър човек, отколкото приятел на лош.

15. Без обикновените хора не може да има велики.

16. Морето затова е велико – защото не обръща гръб и на малките рекички.

17. Дори и мечът да ти потрябва веднъж в живота, носи го винаги.

18. Никой не се препъва, докато си лежи в леглото.

19. Ако искаш да нарисуваш клон, трябва да слушаш повея на вятъра.

20. Направи всичко, което можеш, а за останалото се довери на съдбата.

21. Прекомерната честност граничи с глупост.

22. Побеждава този, който може да издържи половин час повече от своя противник.

23. Дълбоките реки текат тихо.

24. В подножието на морския фар винаги е тъмно.

25. Когато се отправиш на път по собствено желание, и хиляда километра ще ти се сторят като един.

 

Японски мъдрости

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато известният със своя остър ум и груб език комик Джордж Карлин губи съпругата си, написва няколко реда, които остават  в съзнанието на хиляди хора.

 

„Парадоксът на нашето време е, че имаме високи сгради, но ниска търпимост, широки магистрали, но тесни възгледи. Харчим повече, но имаме по-малко, купуваме повече, но се радваме на по-малко. Имаме по-големи къщи и по-малки семейства, повече удобства, но по-малко време. Имаме повече образование, но по-малко разум, повече знания, но по-лоша преценка, имаме повече експерти, но и повече проблеми, повече медицина, но по-малко здраве.

Пием твърде много, пушим твърде много, харчим твърде безотговорно, смеем се твърде малко, шофираме твърде бързо, ядосваме се твърде лесно, лягаме си твърде късно, събуждаме се твърде уморени, четем твърде малко, гледаме твърде много телевизия и се молим твърде рядко. Увеличихме притежанията си, но намалихме ценностите си. Говорим твърде много, обичаме твърде рядко и мразим твърде често.
Знаем как да преживяваме, но не знаем как да живеем. Добавихме години към човешкия живот, но не добавихме живот към годините. Отидохме на луната и се върнахме, но ни е трудно да прекосим улицата и да се запознаем с новия съсед.  Правим по-големи неща. но не и по-добри неща.

Пречистихме въздуха, но замърсихме душата. Подчинихме атома, но не и предразсъдъците си. Пишем повече, но научаваме по-малко. Планираме повече, но постигаме по-малко. Научихме се да бързаме, но не и да чакаме. Правим нови компютри, които складират повече информация и бълват повече копия от когато и да било, но общуваме на живо все по-малко.

Това е времето на бързото хранене и лошото храносмилане, големите мъже и дребните души, лесните печалби и трудните връзки. Времето на по-големи семейни доходи и повече разводи, по-красиви къщи и разбити домове. Времето на кратките пътувания, еднократните памперси и еднократния морал, връзките за една нощ и наднорменото тегло и на хапчетата, които правят всичко – възбуждат ни, успокояват ни, убиват ни. Време, в което има много на витрината, но малко в склада. Време, когато технологията позволява това писмо да стигне до вас, но също ви позволява просто да натиснете „изтриване”.

Запомнете, отделете повече време на тези, които обичате, защото те не са с вас завинаги. Запомнете, кажете блага дума на този, който ви гледа отдолу нагоре с възхищение, защото това малко същество скоро ще порасне и няма да е вече до вас. Запомнете и горещо прегърнете човека до себе си, защото това е единственото съкровище, което можете да дадете от сърцето си и не струва нито стотинка.

Запомнете и казвайте „обичам те” на любимите си, но най-вече наистина го мислете. Целувка и прегръдка могат да поправят всяка злина, когато идват от сърцето. Запомнете и се дръжте за ръце, и ценете моментите, когато сте заедно, защото един ден този човек няма да е до вас. Отделете време да се обичате, намерете време да си говорите, и намерете време да споделяте всичко, което имате да си кажете.

 

Защото животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които "спират дъха" ни.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Три пътя водят към познанието:

Пътят на размишлението - най-благородният.

Пътят на подражанието - най-лесният.

Пътят на опита - най-горчивият.

 

Конфуций

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фразата "Вашето обаждане е много важно за нас, но всички оператори са заети" е доста дразнеща. А ето как звучи тя за клиентите на Virgin Atlantic:

"Здравейте, аз съм Ричард Брансън и съм собственик на компанията. В момента всички оператори са заети и това не е добре. Нека да направим така: ако след 18 секунди никой не ви отговори, ще получите отстъпка в размер на 450 паунда. Аз започвам обратно броене – 18, 17, 16, 15 ... "
Клиентът слуша и единственото, което иска е... операторът да не вдигне слушалката.

 

Разбира се, това е измислено от самия Ричард Брансън – човекът, който за около 10 години успява да превърне малък музикален магазин в гигантски многопрофилен бизнес. Човекът, основател и президент на Virgin Group, която се състои от над 300 компании, разпръснати по целия свят. И не на последно място - един от най-интересните и вдъхновяващи хора в света, а ето и някои от неговите бизнес и житейски правила:

 

Ако сте предприемач и не сте правили грешки, значи не, не сте предприемач.

Възможностите в бизнеса са като автобуси - винаги има следващ.

Не се захващайте с нещо, ако не ви харесва.

Аз винаги съм се отнасял към бизнеса като към развлечение и с времето забравям къде свършва работата и къде започва личният живот.

Гордостта ми никога не ми пречи да призная, когато не съм прав.

Винаги се радвам, когато получавам лошо обслужваме. Не, не съм мазохист – просто най-добрите ми бизнес идеи са ме спохождали, когато са ме обслужвали зле.

През всичките 40 години, в които се занимавам с бизнес, ми е помагала моята готовност да се вслушвам в чуждото мнение и да приемам предложения, които са по-добри от моите.

В бизнеса няма място за консервативен начин на мислене, тъй като то може да ви подреже крилата, да ви направи слаби и неспособни да оценявате фактите. А това просто убива.

За мен да създадеш бизнес означава да направиш нещо, с което да се гордееш, да обединиш талантливи хора и да изградиш нещо, което сериозно да промени живота на другите.

Не се страхувайте да правите пресметнати рискове. Понякога е по-добре жерав в небето, отколкото врабче в ръката.

Успехът не идва при тези, които следват утъпкания път. Трябва да бъдете новатори – все пак не забравяйте, че най-големите човешки постижения са били продукт на безумни идеи.

Много по-добре е да обещавате по-малко и да давате повече, отколкото обратното.

В бизнеса, както и в живота, важното е да правите добро.

Аз все още предпочитам да говоря с хората, а не да си пиша с тях.

През целия си живот съм се опитвал да стоя далече от кабинетите. Работил съм предимно на три места: вкъщи, на яхтата, и в хамака.

Строгият костюм не добавя делови качества.

В една компания всеки ръководител – от началника на отдел до топ мениджъра – от време на време трябва да сваля костюма и да изцапа ръцете си.

Дайте на вашите служители мейл адреса и телефонния си номер. Те няма да ви притесняват без причина, но това ще е голям психологически стимул за тях - да знаят, че ако някой проблем изисква вашето участие, те могат да се обърнат към вас по всяко време.

Аз никога не казвам: „Не мога да го направя, защото не зная как се прави." Аз винаги опитвам. И не позволявам да ме спират глупави правила.

Ако нещо спре да ми доставя радост, започвам да мисля за промяна. Животът е твърде кратък, за да го живеем с кисела физиономия.

Моето мото е: Живей весело, а парите ще дойдат.

Ако започвате нов бизнес и ми поискате бизнес съвет, бих ви казал следното: "Бъдете почтени при всяка сделка. Не мамете, но се стремете към победа. "

Най-важното за мен е да удържа думата, която съм дал на някого.

В бизнеса думата морал не е празна дума. В нея е целият смисъл.

Бизнесът трябва да подобрява живота на хората, в противен случай не си струва изобщо да го започвате.

Сприятели се с враговете си – това е важно правило и в бизнеса, и в живота.

Успехът, който идва веднъж, не храни цял живот.

Истинското лидерство се състои в това: спокойно и ясно да можете да обясните защо е взето едно или друго решение.

Парите са лош показател за успеха. По-лоша е само славата.

Ако попитате в какво вярвам най-много, аз ще отговоря: в семейството си.

Мисля, че няма да спра, докато не падна.

Твърдо вярвам, че в живота няма нищо невъзможно.

Човек не може да отнесе парите в гроба, затова е важно да остави нещо след себе си, което да бъде полезно за поколения напред.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудните времена раждат силни хора.

Силните хора раждат лесни времена.

Лесните времена раждат слаби хора.

Слабите хора раждат трудни времена.

Чингиз Хан

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

— Ти не пишеш живота си с думи — каза чудовището. — Пишеш го с действия. Онова, което мислиш, не е важно. Важно е само онова, което правиш.
Патрик Нес, „Часът на чудовището“

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой е нормален човек? Какво означава норма?

Това са общоприети рамки на поведение, създадени за лесно ориентиране в околния свят. Това е сбор от общоизвестни факти и знания, внедрени във всяка средностатистическа глава.

Значи „нормата” е реализация на човешкия мързел: да не мислиш, да действаш като робот, да постъпваш като всички.

Когато един човек лъже, това се нарича „лъжа”, когато друг повтаря лъжата му , това се нарича „цитат”. Когато всички повтарят лъжата, това се нарича „общоизвестен факт”.

Когато лъжата се преподава в училище, а после във ВУЗ-а, това се нарича „висше образование”. Когато лъжата става всеобща, тя се нарича „знание”.

А какво е геният? От гледна точка на нормалния човек той е ненормален. Той мисли по различен начин, възприема света по различен начин, постъпва по различен начин. Геният е същински шизофреник, но в реализиран вид.

А какво е шизофреникът? Той е болен човек.

Знаете ли, че Наполеон е бил епилептик? Достоевски е бил епилептик. Петър Първи е бил епилептик. Болни хора!

А какво е нормалният здрав  човек от гледна точка на психиатрията? Това е човек, който с нищо не се отличава от мнозинството…

Но една Личност изцяло променя съзнанието  на тълпата, на милионите хора.

А милионите хора се борят за място под слънцето  и се опитват да изядат Личността.

Съществуват градски маси, селски маси, трудещи се маси… ако кажа „Достоевски маси” – усещате ли абсурда? Или тълпа от шекспировци? Шекспир не е маса, не е количество. Шекспир е качество!

Масата е грамадна тълпа от безлични същества, която отхвърля всичко, което самата тя не знае и не умее. Кой ги помни тези нормални хора, кой ги помни тези парчета месо с паспорти?

Скъпи мои, светът е болница! Пияницата мисли, че пие като всички други. И е прав, защото е заобиколен от същите такива пияници. Подобието се стреми към подобното си и във всичко вижда подобното.

Интересите на еснафа изцяло се сместват между „орбит” и „памперс”.

Защо средностатистическият човек използва само 2-3 процента от мозъка си? Защото за едното плюскане и спане повече не са му нужни.

Еснафът си казва за гениите: „Не може да бъде! Не си го представям, значи няма такова нещо.”

Човекът е като водата: тече към ниското.

Съществува понятието за „Аз-а” или „егото”. Около това „его” – не Наситният ни „Аз” се въртят всички интереси на петосетивниците. Около своето „его” петосетивникът гради свой морал, свои закони и дори своя религия.

Ако по рождение си сред вълци, не е възможно да станеш човек. Вие ще станете същият вълк, каквито са заобикалящите ви.

Ами геният? Той не е ли от същата глутница?

Да, разбира се. Но при гения си казва думата неговата природна аномалия, неговата дарба, която като вродена болест му диктува индивидуални правила на играта, правила на живота. В това е вътрешният им зов.

У вас също го има този  вътрешен зов, този вътрешен стремеж. Има го у всекиго. Само че при вас той е по-слаб, отколкото у гения. Засега.

Този стремеж може да се развие!

В безценното място между падането и изправянето се учим къде се намират краката ни.

 

Из „Къде на майната си зимуват звездите по пладне, или как да прилапаме един милион решения”

 

Мирзакарим Норбеков

 

 

 

 

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато си трезвен изпълнявай пиянските си обещания. Това ще те научи да си държиш езика зад зъбите.

 

 С възрастта хората не поумняват. Те стават по-внимателни.

                                     

                                Ърнест Хемингуей

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Безпокой се повече за съвестта си, отколкото за репутацията си, защото твоята съвест - това си Ти, а репутацията ти е това което другите мислят за теб, което си е техен проблем.

Чарли Чаплин

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички които се къпят ги мързи да се чешат.

 

Луи XIV

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между А. Айнщайн и Ч. Чаплин.

- Господин Чаплин - вие сте гений. Всички харесват филмите ви, без дори да ги слушат.

- Не - вие сте гений господин Айнщайн. Всички ви почитат, без ни най-малка представа за какво им говорите.

  • Хаха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Политиката е втората най-стара професия. Мисля че е твърде близка до първата.

Роналд Рейгън

  • Нагоре 2
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който го е страх от мечки, не ходи с жена си.

 

Светльо Витков

  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато някой ти каже, че не можеш дадено нещо, той ти показва неговия лимит, а не твоят.

Редактирано от Takumi Fujiwara

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във връзка с горното, взводният ми имаше 1 лаф:

Няма не може, Ти не можеш!

  • Нагоре 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Живота е илюзия, породена от липсата на алкохол. " Собиески" 😉

  • Нагоре 1
  • Объркан 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

„Всичко се състои в нашите задружни сили.“
„Братство всекиго, без да гледаме на вяра и народност.“
„Интригата спира хода на народната работа.“
„Всекиму ще се държи сметка за делата.“
— Васил Левски

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Душата на Бога

Сърцето на любимата

Дългът на Отечеството

Честта на никого

 

Из кодекса на честта на руското офицерство

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Максималната скорост с която можеш да вземеш определен завой е много близка до тази с която не можеш да го вземеш.

 

Автор - неизвестен (дано не е посмъртно).

  • Харесвам 1
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Аз съм много привилегирован. Винаги съм имал добър живот. Само че всичко, което съм постигнал, е било с пълна отдаденост и невероятно желание да завоювам целите си… желание за победа в живота, не просто като пилот. За всички, които са изпитвали подобно чувство, или пък го търсят сега, искам да кажа следното: който и да си в живота, независимо дали си с най-високия статус или пък на по-скромно равнище, трябва да покажеш грамадна сила и отдаденост и да вършиш всичко с любов и дълбока вяра в Господ. Един ден, ти ще постигнеш целта си и ще бъдеш успешен".

21.03.1960 - 01.05.1994

 

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Животът е като каране на колело. За да запазите равновесие, трябва да се движите.

А. Айнщайн

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се роди, да живее, да яде и пие може и насекомото.

Човек трябва да живее живот полезен и на другите.

Джузепе Гарибалди

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мазниците винаги плуват отгоре.

Р. Ралин

----------------------------------------------------------------------------

Човекът с вкус по-трудно става подлец, най-малкото, защото е некрасиво.

Г. Господинов

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се молиш за дъжд, трябва да си готов и за калта. Това е част от сделката.

Д. Уошингтън

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Най-хубавото нещо да имаш пе*ис е това, че може да го споделиш" -Пабло Ескобар :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

24 кратки напътствия от един тибетски монах.

 

1. Харесва ти – кажи.

2. Не ти харесва – кажи.

3. Не разбираш – попитай.

4. Искаш да бъдеш разбран – обясни.

5. Някой ти липсва – обади му се.

6. Искаш нещо – помоли.

7. Искаш да срещнеш някого – потърси го.

8. Не спори.

9. Ако си виновен - признай си и не се оправдавай.

10. Помни, че не си длъжен на никого.

11. Помни, че никой не ти е длъжен.

12. Всеки има своята истина и тя може да не съвпада с твоята.

13. Не общувай с хора, с които не се чувстваш добре.

14. Проблемите на човек са само в главата му.

15. Светът около теб не е нито добър, нито лош – той е такъв, какъвто е.

16. Опитай се да се насладиш на всеки миг.

17. Животът е тук и сега.

18. Живей днес, защото вчера вече го няма, а утре може да не настъпи.

19. Днешният ден е най-добрият.

20. Не пести време и пари, за да опознаваш света.

21. Вярвай в себе си.

22. Доверявай се на своите усещания.

23. Ако си в лошо настроение, помисли си, че и това ще мине.

24. Най-важното в живота е любовта, всичко друго е суета.

 

 

  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 За какво му е на един мъж да прави каквото и да било в живота си, ако няма една жена до него, която да му каже: „Браво, страшен си"!

 

Днес всичко се е юрнало нанякъде.

Като ми кажат „Ще ходя в Германия или Швеция", питам „Що?"

Отговарят „Щото там е хубаво".

Чакайте, бе хора! Там не е било вечно хубаво, направили са си го.

Което ще рече „Абе, копелета, дайте да запретнем ръкави, и при нас ще стане хубаво".

 

Джоко Росич

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек, който не иска нищо е непобедим.

А. Бандерас

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект.

 

Свободни сме само в мечтите си. През останалото време се нуждаем от заплата.

 

                                                                                                                                                Тери Пратчет

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Постъпките винаги са по-важни от думите.

Някой може да ви крещи 2 часа ... и после да ви помогне.

Друг може да ви ласкае 2 години и накрая да ви предаде.

Реймънд Чандлър

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Животът е като роял: бял клавиш, черен клавиш… капак.

Не е достатъчно да знаеш цената си, важно е да си наясно и с търсенето.

Човек се учи от своите грешки, а прави кариера от чуждите!

За характера на човека може да се съди по това как той се държи с тези, от които няма полза или които няма никога да му дадат рушвет!

Умът не е умението да поддържаш разговор с учени хора. Ако си умен, ще разбереш, че нищо не разбираш.

Умът често говори мълчейки. Умът усеща недостатъците или неприятните за събеседника моменти и ги заобикаля.

Умът предвижда отговорите и замлъква, когато не иска да ги чуе. И изобщо – умът може да предложи нещо.

Глупостта нищо не предлага. Глупостта не пита. Глупостта обяснява.

С умните е по-добре. С тях се чувстваш свободен и ленив. С глупаците си зает през цялото време. Трудиш се с пот на челото.

Той (глупакът) през цялото време възразява и възразява… Защото е уверен! И от тези безсмислени възражения ти изгубваш силата, издържливостта и съобразителността, с които така си се гордял.

С глупаците не би могъл да се съгласиш за нищо. И чувстваш колко лош характер имаш.

Няма щастлив край. Ако е щастлив, значи това не е краят!

Колко трудно е да се пълзи с гордо вдигната глава!!!

Не карайте колата си с по-голяма скорост, от тази с която лети вашия ангел-хранител!

Михаил Жванецки

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички знаем, че светлината се движи по-бързо от звука.

За това някои хора изглеждат блестящи, докато не заговорят.

Алберт Айнщайн

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Няма власт над оная глава, която е готова да се отдели от плещите си в името на свободата и за благото на цялото човечество."

"Само онзи, който е свободен, само той може да се нарече човек в пълния смисъл на думата."

Христо Ботев

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Издръжливостта на коня се познава на път, нравът на човек – с течение на времето.

Парите растат по дървото на упоритостта.

Металът се проверява с огън, човекът – с вино.

За глупака няма лекарство.

Този, който се усмихва, вместо да се гневи, е винаги по-силният.

Криеш ли се, гледай да е под голямо дърво.

За да разбереш родителската любов, трябва просто да отгледаш собствените си деца.

Направи всичко, което е по силите ти, другото остави на съдбата.

Когато характерът на някой не ти е ясен, погледни приятелите му.

Боговете се смеят само когато хората ги молят за пари.

Честността е най-добрата политика.

Всичко, което цъфти, непременно ще увехне.

Водата дълбае камъка не със сила, а с постоянство.

Искаш ли да опознаеш себе си, попитай другите какво мислят за тебе.

Зад излишната скромност се крие горделивостта.

 

Японски поговорки

  • Харесвам 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...