Jump to content
agavrailov

Надъхващи цитати на известни хора

Recommended Posts

The best we can do is:

 

size up the chances,

calculate the risks involved,

estimate our ability to deal with them,

and then make our plans with confidence.

 

Henry Ford

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

How many light bulbs does it take to change the people?

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

you miss 100 of the shots you don't take.

 

the biggest risk is not taking any risk.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откакто мога да чета и да разбирам си падам по Бонапарте :

"Народ, който не храни своя армия, скоро ще храни чужда."

"Не прекъсвай врага си, когато греши."

"Когато сърцата се разделят, няма смисъл ръцете да остават едни в други."

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Авторската ми интерпретация на Ницше:

 

"Всичко, което не ме прави по-силен, ме убива!" :|

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Настане вечер – месец изгрее,

звезди обсипят свода небесен;

гора зашуми, вятър повее, –

Балканът пее хайдушка песен!

(от "Хаджи Димитър ")

Христо Ботев

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Нито една проява на доброта, дори най-малката, не е загуба на време." - Езоп

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

" Едно нещо не можеш да скриеш - когато си куц отвътре.." Джон Ленън

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато бях по-млад:

"Всеки победител може да бъде победен, но не всеки победен може да бъде победител."

 

Сега, женен с две хондарелчета, все повече ме държи:

"Силата на мечтите."

 

п.п. не се оплаквам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ги дьо Мопасан

==============

 

"Хората са като книгите - буквите са едни и същи, но съдържанието е различно."

"Който не уважава себе си е нещастен, а този, който е прекалено самодоволен - глупав."

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пропускаш 100% от възможностите, които не предприемаш. - Уейн Грецки

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ako ти избЕга кучката, значи това не е твойта кучка. - Байно

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Основателят на "Али Баба" Джак Ма в разговора с Доналд Тръмп :

„Вашите фирми, корпорации и компании направиха колосални пари, като изнесоха заводите си при нас в Китай, но къде отидоха тези пари?”

и отговаря на своя въпрос - „Ами вие водихте с тях войни!”.

 

 

„Паразитите на Уолстрийт не произвеждат нищо освен хартийки. Единственият начин да има мир на света е да забраним на 50-те наши и чуждестранни банкери да престанат да се занимават с работата си.”

 

Това звучи все едно го казва Тръмп, но  е  Хенри Форд.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На другия ден след Апокалипсиса няма да има никакви вестници. Каква ирония! Най-голямото събитие в историята няма да бъде отразено.

 

Човешките същества обичат да се прегръщат. Ако случайно срещнете оцеляло човешко същество, отваряте широко горните си крайници и леко го обгръщате. Добре е да задържите ръцете си така колкото може повече. На човешкото същество това ще му донесе голямо успокоение. Възможно е да се разплаче с бистра течност от очите. Човешките същества обичат да плачат. Не е страшно, не се умира от това.

 

Тъгата, като газовете и пàрите, няма собствен обем и форма, а заема формата и обема на съда или пространството, което обитава.

 

Аз вярвам в тъжния човек.Тъжният човек, бавният човек е човек, който мисли – обратно на категоричните хора. Не харесвам някой, който може да удари с юмрук по масата и да каже: „това е така, това е така, това е така…“ Всички простотии на отминалия век са дошли от такива хора. Тъжният човек, бавният човек, мислещият човек… те могат да изработят смисъл. Вярвам в това.

 

Лабиринтът е нечие вкаменено колебание. Най-потискащото в лабиринта е това, че непрекъснато си в ситуация на избор. Не липсата на изход, а изобилието от „изходи“ обърква.

 

Във всяка секунда на този свят има една дълга върволица от плачещи хора и една по-малка – от смеещи се. Но там има и трета върволица, която вече не плаче и вече не се смее. Най-тъжната от трите. За нея ми се говори.

 

Да започнеш отначало. Най-тъпият израз, добър за второстепенни романи и касови филми. Да обърнеш гръб на всичко. Да се изправиш, след като си паднал. Воля за ново начало. Глупости.

 

Невъзможността да преживееш една трагедия, криза, депресия до дъното ѝ те прави неин постоянен заложник.

 

Трябваше да избягам от нея, ако исках да остана жив. Да я напусна, да напусна града по най-буквалния начин. Няколко месеца обикалях Европа. За да забравят една връзка, някои опитват безразборен секс, аз опитах безразборна география. Избирах случайни градове, пътувах обикновено с влак, сменях гари и хотели, всички туристи бяха на групи или по двойки, аз обикалях сам из площадите, които от един момент започнаха да изглеждат едни и същи. Приличах на човек, който иска да изостави собствената си изоставеност зад някой ъгъл. Като някой търсещ отдалечено и непознато място, където да пусне котките на тъгите си, така че те никога да не намерят обратния път. Знаеш ли колко е трудно да се отървеш от котки? Те притежават невероятно чувство за дом, особена памет.

 

Къде отива после излишната любов

и кой я смита, кой изхвърля кофата,

контейнерът къде е…

 

РАЯТ Е ВИНАГИ ДРУГАДЕ

В РАЯ СА ВИНАГИ ДРУГИТЕ

ДРУГАДЕ РАЯТ Е ДРУГАДЕ

ДРУГ

АД

Е

Ако човек положи известни усилия да изглежда нормален, ще си спести доста време, през което спокойно да бъде такъв, какъвто иска да е.

 

 

            Човекът с вкус по-трудно става подлец, най-малкото защото е некрасиво.

 

 

                                                                                              Георги Господинов

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Дела трябват, а не думи" Левски

"Настоящето е тяхно, но бъдещето мое." Никола Тесла

"Всичко, което не ме убива, ме прави по-силен." Ницше

"Ти си роден, като оригинал. Недей умира като копие" Джон Мейсън
 

"Напред! Науката е слънце, което във душите грей!

Напред! Народността не пада там, дето знаньето живей!" Кирил и Методий

Винаги съм се замислял над 2 неща: Кирил и Методий, как хора родени през 9-ти век, казват "Науката е слънце" и едновременно са християни. А колко хора в "съвременната цивилизация" се интересуват от наука и разбират нейната сила.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

off

Абе не са го казали баш те, ама карай. :)

Иначе си прав.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Аз нагризана чушка и оставена жена не вземам."

 

Мисъл на пиян рибар от гр. Бяла, Варненско.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 „Най-доброто отмъщение е огромният успех” – Франк Синатра

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"– Какво е Отровата?
– Отровата е всичко, което е повече от това, от което се нуждаем.

– Какво е Страхът?
– Отказът да приемеш несигурността. Ако приемеш тази несигурност, страхът се превръща в Приключение.

– Какво е Завистта?
– Отказът да приемеш доброто у другите. Ако приемеш доброто, завистта се превръща във Вдъхновение.

– Какво е Гневът?
– Отказът да приемеш, че нещата са извън твоя контрол. Ако приемеш това, гневът се превръща в Свобода.

– Какво е Омразата?
– Отказът да приемеш човек такъв, какъвто е. Ако приемеш човекът безрезервно, омразата се превръща в Любов."

Руми (1207 - 1273)

  • Харесвам 2
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С течение на годините ще разберете, че първото условие, за да бъде този свят едно поносимо място за живеене, е да признаете неизбежния егоизъм на хората. Вие искате от хората себеотрицание - това е нелепо. Значи вие искате те да жертват желанията си заради вашите. Откъде накъде? След като се примирите с мисълта, че на този свят всеки живее за себе си, ще станете по-малко взискателни към себеподобните си. Те няма да ви разочароват и вие ще гледате на тях с повече снизхождение и обич.

 

Не е вярно, че страданието облагородява човек – понякога това се отдава на щастието. Страданието в повечето случаи прави човек дребнав и отмъстителен.

 

Нищо не остава без последствия. Хвърлете един камък във водата – и вече сте променили вселената.

 

Лицемерието е най-трудният и изморителен порок от всички, на които човек се поддава. Той изисква постоянна бдителност и рядка целеустременост.

 

Винаги ме е удивлявало защо хората се стремят толкова към запознанство със знаменити личности. Престижът, който завоювате, след като съобщите на своите приятели, че познавате някои известни личности, доказва единствено това, че самият вие сте твърде маловажен.

 

Почти всички хора обичат да говорят за себе си и им пречи само обстоятелството, че другите не искат да ги слушат.

 

Илюзия е, че младостта е щастлива, илюзия на онези, които са я загубили; младите страдат от безброй лъжливи представи, които са им били внушени, и всеки път, щом се докоснат до истината, тя ги наранява. Като че са жертви на заговор, защото книгите, които им се дават да четат – минали през подбор и затова пълни с идеализирани представи, както и нещата, които чуват от по-възрастните – хора, гледащи назад към миналото през розовата мъгла на забравата – ги подготвят за един недействителен живот.

 

Единственото разумно нещо е да приемеш доброто у хората и да си търпелив към недостатъците им.

 

Следвай наклонностите си, без да забравяш, че зад ъгъла стои полицай.

 

Животът е твърде кратък, за да правиш за себе си това, което другите могат да направят за теб за пари, и сега аз мога да си позволя лукса да правя само това, което никой не може да направи за мен.

 

Смелите думи, които изглеждат толкова нови на този, който ги произнася, са били изговаряни вече стотици пъти, и то с почти същата интонация.

 

Странно нещо е животът. Ако откажеш да приемеш друго, освен най-доброто, много често го получаваш.

 

Опасно е да пускаш публиката зад кулисите. Тя лесно губи своите илюзии и после ти се сърди, защото е имала нужда точно от илюзии.

 

Неприятни са ми хората, които презират парите. Това са или лицемери, или глупаци. Парите са шесто чувство – без него не можете да използвате останалите пет. Ако нямате прилични доходи, вие сте лишени от половината от това, което предоставя животът.

 

Хората повече от всичко обичат да слагат етикети, което веднъж завинаги ги освобождава от необходимостта да мислят.

 

Човек не е това, което той иска да бъде, а това, което не може да не бъде.

 

Да познаваш миналото си е достатъчно неприятно. Да познаваш и бъдещето, би било просто непоносимо.

 

На света няма нищо по-лесно от това да понесеш чуждите несгоди.

 

Човек не може да намери успокоение нито в работата, нито в удоволствията, нито в манастира, а само в собствената си душа.

 

Когато човек не е до теб, ти го идеализираш. Разстоянието изостря чувствата, но когато го видиш отново, се учудваш какво си намирал в него.

 

Две неща оправдават човешкото съществуване – любовта и изкуството.

 

Жената привлича един мъж, разчитайки на чара си, и го задържа до себе си, разчитайки на неговите пороци.

 

          Съмърсет Моъм

  • Харесвам 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е предопределено, но може да смятаме и че не е така, понеже не знаем какво точно е предопределено.

Даже хората които смятат че всичко е предрешено и че с това нищо не може да се направи, пресичат улицата оглеждайки се в двете посоки.

Човекът е единственото същество, което знае че го очаква смърт и същевременно се съмнява в нейната окончателност.

Там където има живот - има надежда.

Животът би бил така трагичен, ако не беше толкова забавен.

Перспективата да умра рано ме накара да разбера че животът си струва усилието.

Когато станах на 12, един мой приятел се обзаложи с друг, че от мен нищо няма да излезе. Сега не знам, разрешиха ли спора и в чия полза.

Понятие нямам какъв е моят IQ, а тези които ги интересува техният са просто неудачници.

От всички системи които притежаваме, най сложни са нашите тела.

Главният враг на знанието не е невежеството, а илюзията за знание.

Моята цел е много проста: искам да разбера Вселената, защо е така устроена и защо присъстваме в нея.

Веднъж някой ми каза че всяко уравнение което включвам в книгата си, съкращава продажбите и двойно.

 

Много е важно просто да не се предаваш.

Стивън Хокинг (мир на прахът му)

 

  • Харесвам 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Най-големият враг на познанието не е невежеството, а е илюзията за знание."

https://youtu.be/VFNCjbQk9IU

Почивай в мир, мастър.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, ... много вярно...

 

Мир на праха му.

 

 

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Авторът на прочутата фраза: „Ако животът ти поднесе лимон, направи си лимонада!" Дейл Карнеги, един от най-известните публицисти, психолози и лектори, ни е завещал безценно богатство от мъдрост и житейско вдъхновение. Той винаги е живял и творил, воден от максимата, че в света няма лоши хора. Има просто неприятни обстоятелства, с които трябва да се борим, но без да съсипваме живота си и настроението на околните.

 

Дръж се така, все едно наистина си щастлив, и действително ще станеш по-щастлив.

Бъдете заети. Това е най-евтиното лекарство на земята - и едно от най-ефективните.

 Ако искате да събирате мед, не разбутвайте кошера.

 Тайната на нашето нещастие е, че имаме прекалено много свободно време да мислим за това, щастливи ли сме или не.

 Ако се интересувате от другите, за два месеца можете да си създадете повече приятели, отколкото ако в продължение на две години се опитвате да накарате другите да проявят интерес към вас.

 Тежестта на бъдещето, прибавена към бремето на миналото, в настоящето могат да препънат и най-силния.

 Ако се стремите да станете добър събеседник, станете преди всичко добър слушател.

 Бъдете в състояние да застанете на позицията на другия човек и да разберете от какво се нуждае той, а не вие. Ако успеете да направите това, целият свят ще бъде с вас.

 Всеки човек поне по пет минути на ден е пълен идиот. Важното е да не се превишава този лимит.

 Критиката е като пощенски гълъб - винаги се връща обратно.

 Представете си най-лошите последици, до които може да доведе някоя ваша постъпка, приемете ги предварително и действайте!

 За мъдрия човек всеки ден започва нов живот.

 Щастието не зависи от това кой сте и какво имате, то зависи предимно от това какво мислите.

 Човек, който говори само за себе си, мисли само за себе си.

 Страхът не съществува никъде в по-големи количества отколкото в нашия ум.

 В света има само един начин да спечелиш любовта – да престанеш да я търсиш и да започнеш да я даваш, без да очакваш благодарност.

 Не се страхувайте от враговете, които ви нападат. Страхувайте се от приятелите, които ви ласкаят.

 Направи нещо, от което се страхуваш и продължи да го правиш. Това е най-бързият и сигурен начин да преодолееш страха си.

 В този свят всеки търси щастие и съществува само един верен начин да го намериш. Това е контролът над своите мисли. Щастието не зависи от външни условия. 

 Повечето от важните неща в света са били постигнати от хора, които са продължавали да пробват, дори когато е изглеждало, че няма никаква надежда.

 Ако искате да намерите щастието, престанете да мислите за благодарността и неблагодарността. Отдайте се на вътрешната радост, която ни носи самото отдаване.

 Постъпвайте като генерал Айзенхауер - никога не отделяйте и минута в мислите си за хора, които са ви неприятни.

 Помнете, че събеседникът ви може изобщо да не е прав. Но той не мисли така. Не го съдете.

 Ако някой се опитва да те употреби за своите цели, зачеркни го от списъка с познатите си.

  • Харесвам 1
  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето няколко и от мен. Някой ден може да добавя още.

 

Имай смелостта поне веднъж да забъркаш сам попарата на живота си, Смотаняко! - Робърт Хайнлайн (В конкретният случай Смотаняко е нещо като име, дадено му от приятелката му.)

 

Не беше нищо... не е нищо... тепърва ще бъде. - Робърт Хайнлайн

 

Докторе. Вие ми харесвате. Имам предвид, че ми харесвате извън служебното ни задължение взаимно да любезничим един с друг. - Робърт Хайнлайн

 

Справедливост не съществува. Съществувам само аз. - Тери Пратчет (Смърт)

 

Еще не вечер! - Висоцки

 

Той ме мрази. Смята, че нося зло на племето му. Може и да е прав. Изпитва желание да ме убие, но ако трябва да избера човек, който да се бие до мен - ще избера него. - Тери Гудкайнд (По памет - изказване на Ричард за Чандален от Калните)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Получавате от живота това, за което ви стига кураж да си поискате.

Опра Уинфри

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да мислиш че познаваш някого достатъчно добре, е все едно да вярваш че морето свършва при хоризонта!

Китайска мъдрост

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Хората много рядко си дават сметка, че във всеки момент могат да изхвърлят от живота си всичко, което искат. По всяко време. На мига!

2. Всеки човек се ражда с всичко необходимо за това екстравагантно пътешествие, каквото е неговия живот.

3. Винаги помни, че пътят е просто път. Ако усещаш, че не трябва да вървиш по него, го остави.

4. Нещата не се променят. Човек просто променя начина, по който ги вижда, това е всичко.

5. Нещастието на хората е контрапункт между глупостта и невежеството.

6. Всеки би се удивил от това, на какво е способен, когато е притиснат до стената.

7. Можеш да се сбогуваш по много начини. Най-добрият е като запазиш спомен за всичко добро, което си дал и получил, и бъдеш горд, че си бил част от това. Така се сбогува воинът.

8. За да вземеш максимума от живота, трябва да умееш да се променяш. Но най-трудно е да вземеш решение за това.

9. Единственият мъдър съветник, който имаме, това е смъртта. Всеки път, когато усещаш, че нещата не вървят или си на ръба на пропастта, обърни се и попитай смъртта така ли е.

10. Никога на никого не се ядосвам. Никой човек не може да направи нещо, което да си заслужава такава реакция от моя страна. Ядосваш се на хората, когато чувстваш, че постъпките им са важни, а аз отдавна не усещам нищо подобно.

11. Това, което правиш в даден момент, може да се окаже твоето последно действие на земята. На света няма сила, която да може да ти гарантира, че ще живееш дори още една минута.

12. Нищо не може да кали духа на воина така, както предизвикателството да си има работа с невъзможни хора, имащи власт.

13. Постъпвай така, сякаш си в сън. Действай смело и не търси оправдания.

14. Не се обяснявай прекалено много. Когато обясняваш защо не можеш да направиш едно или друго, на практика се извиняваш за своите недостатъци, надявайки се, че ще ти простят.

15. Ако не ти харесва това, което получаваш, промени това, което даваш.

16. Най-голямата пречка за повечето хора е техният вътрешен диалог. Когато човек се научи да го прекратява, всичко става възможно. И най-невероятното става изпълнимо.

17. Всеки върви по своя път. Ако се движиш по него с удоволствие, значи това е твоят път. Ако се чувстваш зле на него – то във всеки един момент можеш да го напуснеш, независимо колко далече си стигнал. И това ще бъде правилно.

18. Ние се нуждаем от цялото си време и цялата си енергия, за да победим глупостта в себе си.

19. Всичко се състои в това, в което се фокусираме. Всеки от нас сам става или нещастен, или силен. Работа, която се изисква и за двете е една и съща.

20. За да станеш човек на познанието, трябва да бъдеш воин, а не хленчещо хлапе. Бори се, не се предавай, не се оплаквай, не отстъпвай, бори се до последно. И всичко това е само, за да разбереш, че на света няма нищо, което би имало значение.

 

Карлос Кастанеда

 

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цецо, дай да пишем по един, два цитата, че така струпани  не мога да ги асимилирам и обмисля.......ама сигурно аз съм си глупав.  :)

Та по този повод :

 

"За да разбереш че си глупав, трябва все пак да можеш да мислиш! " 

(Джордж Брасен) 

 

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Стремете се към прогрес, не към съвършенство.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

„По-добре е да правиш и най-скучните неща със стил, вместо да се занимаваш с интересни неща без стил."

„Разликата между живота и изкуството е, че изкуството е по-поносимо."

„Разликата между демокрацията и диктатурата е, че при демокрацията гласуваш първо и след това получаваш нареждания, докато при диктатурата не си губиш времето с гласуване."

„Спрях да търся Мечтаното момиче и започнах да се оглеждам за някоя, която поне не е пълен кошмар."

„Големият проблем на този свят е, че умните хора винаги са пълни със съмнения."

„Страшна е не самата смърт, а начинът, по който хората живеят преди нея."

„Трябва да умреш няколко пъти, преди да започнеш да живееш истински."

„Лудите и пияниците са последните светци на тази епоха."

„Точно това е проблемът с пиенето. Ако се случи нещо лошо, пиеш, за да забравиш; ако се случи нещо хубаво, пиеш, за да го отпразнуваш; а ако нищо не се случва, пиеш, за да се случи нещо."

„Болници, затвори и бардаци – това са университетите на живота. Аз имам няколко висши образования. Заслужавам малко уважение."

 

Чарлс Буковски

  • Харесвам 2
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И все пак, всичко тръгва от мечтата, която може да стане цел, после проект и накрая наистина да се случи.

При повечето хора обаче, мечтите остават само мечти.

Останеш ли без цел, все едно да плуваш в безкраен океан без никакъв остров.

Природата подлага на изпитание тези, които могат да го понесат.

Ракът и диабетът ме направиха силен психически, превърнаха се в истински допинг за планината.

Нямам думите - "Мързи ме" или "Не мога да направя нещо" - в речника си.

Интересно ми е да ми е трудно. Колкото по-трудно ми става, толкова ми е по-интересно, толкова повече се увеличава блясъкът в очите ми. Лесните неща не ме привличат.

Не помня някога да съм бил нещастен. Щастлив съм по default.

Какво бих направил на 80 години? Бих извървял Ком-Емине.

 

Покоряваме не върховете, а единствено себе си.

Най-големият ми страх? Пропадане в ледникова цепнатина - зловещ полет към долната земя.

Не обичам тъжните погребения. Според мен се прераждаме и душите не умират.

 

Боян Петров - алпинист / зоолог

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искате във всеки спор последната дума да е ваша, кажете на събеседника си: "вероятно вие сте прав".

Уинстън Чърчил

  • Харесвам 1
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Зрелост, това е способността да осъзнаваш предела на своите възможности.

2. Не си губете времето в завист. Понякога ще бъдете в предна позиция, понякога ще изоставате. Надбягването е дълго и в крайна сметка е със самите вас.

3. И двамата бяхме убедени тогава, а аз продължавам да мисля така и до днес, че животът може да бъде съвсем лек и приятен; достатъчно е да намериш нужното удоволствие в десетина неща, които да се повтарят безконечно.

4. Историята е поредица от изненади. Тя може само да ни подготви да не бъдем изненадвани отново и отново.

5. Големият проблем с тъпите копелета е в това, че са твърде тъпи, за да могат да повярват, че съществува възможност да си умен.

6. Хората те оценяват най-пълно, когато положат цветя на гроба.

7. Друг недостатък на човешкия характер е това, че всеки иска да строи, а никой не иска да се занимава с поддръжка.

8. Скъпи бъдещи поколения: моля, приемете нашите извинения. Бяхме пристратени към петрола.

9. Живеем на света без цел, ако не успеем да си измислим такава цел. В това съм напълно убеден.

10. Една от причините за ранната смъртност сред ръководните кадри е тази, че не знаят как да делегират отговорности.

11. Навсякъде и винаги правосъдните системи не се вълнуват изобщо дали е постигната справедливост. Както с гладиаторите на римляните, правосъдните системи са начин несправедливите правителства - а други правителства няма - да са страшно забавни, когато на карта е заложен животът на съвсем истински хора.

12. Вярвам, че четенето и писането са най-полезните форми на медитация, открити някога. Като четем произведенията на най-интересните умове в историята, ние медитираме с нашия ум и с техния. За мен това е чудо.

13. Ако не можеш да пишеш ясно, по всяка вероятност не можеш и да мислиш толкова добре, колкото си мислиш.

14. Няма писател, който да пише добре, без да е депресия.

15. Всички успели писатели имат красиви жени. Някой трябва да изследва този феномен.

16. Бедността е сравнително леко заболяване,... но безполезността ще убие и силни, и слаби души, и винаги ще убива.

17. Добрата стара Земя – можехме да я спасим, ако не бяхме толкова алчни и мързеливи.

18. Най-страшната истина, пред която трябва да се изправим, и която вероятно ще ме направи несмешен до края на дните ми, е, че поне според мен на хората им е все едно дали планетата ще съществува и занапред. Имам чувството, че всички живеят, все едно са в "Анонимни алкохолици" - ден за ден. Още няколко дни ще бъдат достатъчни. Познавам твърде малко хора, които мечтаят да има свят и за внуците им.

19. Казват, че когато остарееш, най-напред си отиват краката и зрението ти. Не е вярно. Най-напред си отива успоредното паркиране.

20. Ако самоуважението си счупи крак, кракът не може никога да оздравее. Собственикът му трябва да го застреля.

21. В речите си казвам, че една от правдоподобните мисии на хората на изкуството е да карат останалите да оценяват поне малко факта, че са живи...

21. За мен светец е този, който се държи почтено в непочтено общество.

22. Зигмунд Фройд казва, че не знае какво искат жените. Аз знам. Искат много хора, с които да си приказват.

23. Толкова е тежко непрекъснато да мислиш в една вселена, която по принцип е лишена от смисъл.

24. Най-лошото, което изобщо може да се случи на някого, е никой да не го използва за нищо.

25. Твърде много време трябваше да мине, за да разберем, че смисълът на човешкия живот, без значение кой го контролира, е да се обича някой, който може да бъде обичан.

26. Любовта е там, където я срещнеш. Глупаво е да я търсиш.

27. Ние сме това, което претендираме, че сме, затова трябва да внимаваме какво претендираме, че сме.

 

Кърт Вонегът

 

(с извинение към Емича)

  • Нагоре 1
  • Хаха 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...