Jump to content
demonized

Излющено покритие на дръжките на вратите на Accord 7

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Здравейте,

 

Вчера за жалост забелязах, че хромираното покритие на дръжката на предна пасажерска врата на Акордчо е паднало леко.

Става дума за една права линия от ляво до дясно близо до долния ръб. Не можах да я снимам днес, но утре ще постна за какво става дума. Не помня дали беше така като я взех или скоро е станало....По принцип гледам колата повече от лявата страна като се качвам и затова може да ми е убягнало...

 

Някой сблъсквал ли се е с това?

Евтино решение на проблема без да сменям дръжката?

Редактирано от demonized

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи какво разбираш под евтино решение. Ако говориш за спрей... по-добре се откажи.

Аз когато се интересувах за хромиране на рефлекторите на фаровете за една от предишните ми коли, бях попаднал на тази фирма. Доста хора ползват услугите й по другите форуми и са доволни. Но сред тях имаше и мнения, че понякога се появява белене на покрието, когато става дума за елементи от екстериора. А за разлика от отледалата или маските например, дръжките виждат доста тормоз. 

Надали една дръжка втора употреба ще струва чак толкова много ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето как изглежда:

 

http://s7.postimg.org/qnjaq59p7/IMG_20140529_091048.jpg

 

Не ми се искаше да свалям дръжката за нещо такова...не друго..но щом няма как...

Някой друг?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без сваляне не става нито един от вариантите - хромиране, боядисване или фолиране.

Не знам от какъв материал е дръжката, но едва ли е нещо по-различно от пластмаса или цам. В тоя ред на мисли, хромът е трудна и съответно скъпа работа, не толкова заради самия хром, а заради подготовката.

Ако е пластмаса, първичната подготовка е по-лесна, но после се прави едно медно покритие, за да има на какво да хване хрома. Общо взето, резултатите са не особено трайни, особено за ежедневна кола.

Ако е цам, един Господ знае колко шупли ще излязат при първичната подготовка и в крайна сметка има сериозен риск от хвърляне на боклука.

При боядисването... ами, боя. Не че няма да стане, но...

Фолирането е лесно, бързо и евтино, но подготовката е същата като за хромиране и боядисване, а фолиото дори и да е от най-скъпото, пак си личи, че е фолио, било то хромово или карбоново.

 

Струва ми се, в случая ще е най-удачна втората употреба - сваляш и слагаш. Всичко друго е минимум ден, ако не и два-три работа, защото който и да е, едва ли чака тая дръжка за да поработи.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, жалко че си далече, иначе щях да ти дам едно парче "хромово" (полиестерно) фолио. Скривал съм китвания по ролбари и ако не знаеш, че има фолио не си личи. Ако решиш да пробваш с фолио, да знаеш, че трябва да го залепиш първо върху каст фолио иначе няма да стане ( говоря за това лъскавото). 

При всички положения най-добрия вариант е наистина втора употреба, запазено.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мненията.

Явно наистина най-добре - втора употреба запазена. Така или иначе трябва да се свали за да се направи добре покритието.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако може да се включа в темата, макар че въпросът ми е малко по-встрани от нея.

 

На моята външните огледала са ми в цвета на колата. Виждал съм някои Акорди, както и много други коли - Ауди, Мерцедес и т.н., чиито огледала са хромирани. И понеже един колега по-горе спомена, искам да Ви питам, възможно ли е моите черни огледала да станат хромни посредством хромиране, например от фирмата от линка, и колко траен ще е ефектът? Лично на мен доста ми харесват хромираните огледала принципно, но не искам да си орезиля колата! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...