Jump to content

Recommended Posts

Здравейте!
Искам да попитам някой има ли наблюдения за следните два модела зимни гуми:
 

BARUM 205/70R15 96T POLARIS 3 4X4 - 128.25 лв.
 

SEMPERIT 205/70R15 96T TOP-GRIP SLG M729 - 112.50 лв.
 
Не мога да разбера семперита за бусове ли е или става и за ЦРВ- та (от гледна точка на тежест)?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако става за бусове след цолажа трябва да има С ( карго ).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бусовите гуми от този размер са с товарен индекс 106/104, тези са с 96 - значи са си нормални гуми като за CR-V. Понеже подозирам от кой онлайн магазин е копи/пейст - въпросният Семперит е стар модел и вече е изчерпан, няма налични бройки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Другия месец реших,че ще взимам гуми.Чудя се обаче дали да взимам 2 или 4.Мисля да сложа предните отзад и да си купя 2 нови предни.И сега идва питанката :D

За тоя кучи размер 195/70/15 кои са най-читавите или над кои имате впечатление ? 

 

edit: Ся разгледах някви и май ще взема 4 195/65/15 и ще ми излезнат с 40-50 лв по скъпи от 2 195/70/15 :D Но пак остава въпроса за марката ;) 

Редактирано от Drone

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

edit: Ся разгледах някви и май ще взема 4 195/65/15 и ще ми излезнат с 40-50 лв по скъпи от 2 195/70/15 :D Но пак остава въпроса за марката ;)

 

За какви гуми става на въпрос?! Всесезонни, летни...?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За летни.Зимни имам едни мишелин аплин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята да сложиш по-малък размер гуми не е много добра. "Бонусите" ще са по-малка товароносимост (по-бързо износване и по-голяма вероятност от повреди), некоректно отчитане на скоростта и пробега и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но и не вреди.Как ще се износват по различен начин ? Има калкулатори за размер на гуми и този си е в разумните граници.Цяла зима карах с по-малък размер гуми и нямаше никакъв проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Далеч съм от мисълта да те убеждавам в каквото и да било. :) Питаш - отговаряме, и без друго ще вземеш по-евтините, та обяснението "защо гумите с по-нисък от предписания товарен индекс се износват по-бързо" би било чиста загуба на време. Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички хондаджии! Съвсем на скоро ще се сдобия с едно HR-V(това от аватара). Искам на първо време да попитам; понеже до скоро карах Фероза-Дайхатсу, имам едни мнго добри зимни Lasa Competus, размер 195 / 80 / 15, дали, че са по високи с 4мм. ще проблем?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти всичко по калкуратор ли правиш ?. Качваи ги  смело.

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да защото иначе може и да не оцелееш,ако стане нещо...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ти всичко по калкуратор ли правиш ?. Качваи ги  смело.

Остава да обясниш и защо , т.е. +/- на новия размер.

 

п.п. Преди време реших да спестя някой паунд от "джиповите" гуми 205/70/15, като си монтирам неджиповите 215/65/15.

Когато гумаджията (действието се развива в Англия) ми даде фактурата на нея пишеше "РАЗМЕРЪТ ПРОМЕНЕН ПО ЖЕЛАНИЕ НА КЛИЕНТА".

Значи, дето се казва, с това си върза гащите ако

 

 

Drone написа:

... ако стане нещо...

 

Редактирано от Krasi-mir
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... че са по високи с 4мм. ще проблем?

E сега погледнах калкулатора - разликата е 4см (+39мм), а не 4мм. Това в диаметър.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

 

... че са по високи с 4мм. ще проблем?

E сега погледнах калкулатора - разликата е 4см (+39мм), а не 4мм. Това в диаметър.

 

Добре де, 4см. диаметър, Проблем ли е или не, и ако е проблем какъв? Освен, че ще лъже километража. Ще опирт ли? Ще са по тежки ли? Ще дигнат рахода ли?

Гумите са джипови 4х4 и са доста добри - меки и нови зимни(само ще се ползват)! Не, че ако има проблем няма да ги дам на синът ми(щото той взе ферозата), ама......?

Редактирано от zmiata29

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

... Ще опирт ли? Ще са по тежки ли? Ще дигнат рахода ли ...?

 

Не знам. Определено. Предполагам да.

 

Освен това ще се промени "вървенето" на колата. 

 

Иначе ти сам си си отговорил

... Не, че ако има проблем няма да ги дам на синът ми(щото той взе ферозата), ама......?

 

Качваш, пробваш,и ако не ти хареса ...

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че са по-тежки - по-тежки са. Динамиката ще се позагуби, вероятно ще я усещаш по-нестабилна в завой при по-високи скорости. А дали ще опират - това само опитно можеш да го разбереш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички! Явно, че Ферозата(синът ми) ще черпи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво каза Дядо Владо, или още не си му я показал?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То хондето още е на острова, другата  седмица ще прелитам да я прибирам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Отскоро карам CR-V 2000 г. Има нужда от нови гуми - летни и зимни. Взехме я с летни, които могат да прекарат лятото, но все пак оглеждам за нови. Някой ако има впечатление за марка (загледала съм едни Continental и едни Dunlop), посъветваха ме да търся по-безшумни, но разликата не е голяма (dB). Моля за съвет.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаеш ли че разлика от 2-3 децибела е равна на два пъти по тиха гума :) Така че гледаи за нещо 68-69 децибела. Така и така си писал за Дънлоп , погледни  този http://www.dunlop.eu/dunlop_bgbg/tires/passenger/sport-bluresponse/ 68 децибела, клас В икономия на гориво и клас А за спирачен път, е няма такава гума :) остава и да е истина, лошата новина е че няма размер за тебе, има 215 на 65 на 15 според калкулатора е в границите на нормалното. Тук обаче искам да питам Краси след като вече го е правил тоя номер с 215 на 65 има ли отрицателни страни, щото и аз съм намислил другия път поради ограничени варианти от нашия размер да сложа такива, наи вече заради тишината в тях :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слави, упражнението го правих на предишното CR-V, значи преди 4г. 

Единственият ефект (като изключим цената) беше по-малко шум.

Колата беше с General Grabber UHT, a новите, убий ме, не помня, какви бяха, но със сигурност не бяха маркови. Разлика в разхода на гориво, поведение на пътя, "возия" и т.н. нямаше.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те тва исках да чуя, ние за единия шум се борим, ти си направил точно моята замислена промяна, и моите грабери са същите и съм метнал око на едни фулди с 68 децибела, като на моя приятел дето ги сложи на неговото црв и каза че се е родил или е оглушал :) , но ми е обещал да ги качим на моята кола за едно кръгче и ако това се оправдае....... ще сменям гуми :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слави, малко означава малко, не очаквай чудеса все пак!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си избирам гуми основно по това да са максимално тихи и определено има осезаема разлика в шума! Другите опции не са толкова важни за мен, когато става въпрос за ЦРВ-то, все пак това не е кола за гонки и предразполага към едно по-спокойно и икономично каране :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слави, загледах и тези http://diana-ltd.com/tire?3783 , предполагам че става дума за нещо поне сходно. Тези за размер 205/70/15 ги дават като най-безшумни. Чудя се само като гуми как се държат. На предишната кола като сложихме BFGoodrich - е няма такава возия. За хондата обаче има доста различни мнения. Аз я карам в 70 % градско, но правим и извънградски разходки (изключвам планински маршрути). Ще видя и опция за предложения размер - 215/65/15.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

71 децибела си е бая, те реално от тоя размер няма с такива добри показатели като за колите, с изключение на един ведерщеин които е всесезонен и е 68 децибела но цената му е 188 лева. За това и аз мисля да мина на 215 65/ щото там има няколко добри варианта, предполагам ти се насочваш към диана щото ще ги вземеш с 20% на долу? Тоя грабер го купи скоро един колега ама немога да го хвана на линия да каже мнение за него.

Редактирано от Слави CR-V

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това,че са 71-60 или друга цифра дб няма да промени как звучат гумите на дъртия асфалт на магистралата примерно.Винаги ще са шумни.В момента карам с зимните мишелинки и разлика освен във возията в друго няма ;) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, като говорим за размери и децибели харесах си FULDA KRISTALL 4X4 MS. Имате ли някакви впечатления за тях? 

 

http://www.bggumi.com/eshop/productinfo/2/1014020302175372

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аи стига бре, 67 децибела за зимна гума, ми супер са :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ае Слави, така както си чета за тия 67 децибела, резко ми дойде на ум един въпрос - къде са измерени тия децибели, на околовръстното на Пазарджик, или ... :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тряяя питаме Фулда :) мен ми се изпари мерака, как не съм се набутал сега още 300 лева поне за други гуми като тея ми са на 15к. Странни мераци ме налягат по някога, само мерака за автоматик още не ми се е изпарил :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато си купувам гуми,важното за мен е спирачен път,поведение на мокра настилка,дълготрайна експлоатация,сцепление,ниско ниво на съпротивление при търкаляне.Нивото на шум ми е последна грижа.Не ги купувам за слушане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щото не караш РД1 за тва, ако караше това щеше да ти е първа грижа вярваи ми :) Инак те са навързани, тези дето са тихи обикновено са и с много добри останали показатели :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , карам CR-V 1 генерация , знае ли някои дали джанти от HR-V биха станали на CR-V ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джантите са съвместими и стават без проблем. Колеги да попитам изпаднаха ми 4 нови гуми lassa competus 4x4   https://gumi-net.bg/tire_details.php?products_id=595 и съм решил да ги ползвам за зимата .Водят ги уж всесезонни ама са далеч от зимните грайфери. Някой ако има пряки впечатления от тази гума в зимни условия да сподели дали ще стават за зимъска.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Ако може и мен да ме посъветвате. Както бях споменал Април месец си закупих Хонда ЦР-В, и сега ми предстои  закупуването на нови зимни гуми. Размера които ми препоръчват да сложа е 225/60/18. Само че в този размер избора е много малък. Проверих на калкулатора за размер 235/60/18 дали са съвместими и ми показа че са съвместими. Та моя въпрос е проблем ли е според вас ако сложа по големият размер а не този които се препоръчва. Има ли минуси освен по  големият разход на гориво. И ако може препоръчайте ми някои гуми които вие сте ги пробвали и сте доволни от тях или сте чували че са добри. Аз съм се насочил към няколко вида моля споделете си мнението с мен за тях. А те са.

http://diana-ltd.com/tire?5379

http://diana-ltd.com/tire?460

http://diana-ltd.com/tire?5158

Благодаря за мненията ви предварително. Ако имате други предложения моля споделете ги с мен. Лек ден.

Редактирано от Миро 01
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...