Jump to content
Tpunep

Broadway огледало.

Recommended Posts

Някой случайно да ползва такова чудо ? Сложих си ''споонски'' странични огледала,обаче нищо не се вижда с тях :D 
От бая време се оглеждам за така наречения Broadway или  Wink mirror.Което на практика са си 5 огледала едно до друго...

Таа,някой има ли представа откъде може да се купи тук в БГ.Слагам линк да видите за какво става въпрос.
Публикувано изображение
Също така от къде мога да си купя просто по голямо огледало за обратно виждане- 300 мм,такъв тип.
Публикувано изображение

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не че на този етап бих си сложил подобно, но са ми интересни и на мен мненията на останалите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам идея къде продават огледалариума от първата снимка, но пък 30-ина сантиметрови огледала, че и изпъкнали, демек панорамни, съм виждал в Практикер. Всичките обаче са някак... китайски.

Едно време имаше едни руски, с електронен часовник - като за агент 007. :)

Някъде съм виждал и доста по-хубави, но изобщо не се сещам къде.

Виждал съм и огледало, което става на дисплей, ако пуснеш камерата за задно виждане, но някак ми бяга доверието, като че ли.

Иначе, десетина години карах с такова огледало  - две педи дълго и пет пръста широко - няма нужда да си въртиш главата като шугав, защото на практика нямаш "мъртви" зони. В трафик, особено с бързо движение, това си е направо лежерна работа, айляк.

Е, има си и кофтито страна - бързо се развъзпитаваш и слаломите стават практика, но да кажем, че Светлата страна е по-силна от Тъмната страна на Силата, а и не всеки е податлив като мен. :)

Последните десетина години нямам такова чудо и само от време на време се сещам за едновремешния айляк, но ежедневието не ми оставя време да се погевезя и да се оборудвам отново с такава екстра.

 

Благодаря за подсетката и ако не забравя отново, ще потърся къде има читави. А, ако се и оборудвам, ще драсна някой и друг ред тук. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5торното огледало ми се вижда малко повече отколкото на нормалния човек му трябва,но виж това 30 сантиметровото ми се струва като добра идея,пък и не изглежда толкова абсурдно. :D Остава само да намеря къде се продава и ще споделя. :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, това Broadway огледало, знаеш ли откога го търся ,ама не знаех как се казва  :lol: .  На мен пък ми изглежда по-смислено от голямото огледало. Аз в момента си виждам цялото задно стъкло, така че не виждам смисъл от същото но по-голямо. Ако някой е видял някъде такова  Broadway, да сподели.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не ни брояха за гъза на географията, цената от $25 си е направо нищо.

http://www.ebay.com/itm/5-Panel-Rear-View-Mirror-jdm-/261473776074

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах ги преди месеци тия,спира ме доставката от 50+ долара... Да не говорим,че и гадовете от митницата пак ще ми одерат кожата...Интересното е че в Английския Ибей няма такива,остава само варианта от Щатите,ама такива пари няма да дам никога...Тва лято ще ходя до САЩ,ако имам късмет ще домъкна едно за проба. :D 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бих скочил в една поръчка

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, да посподеля малко експириънс от вчера. Чак до Практикер, нещо не ми се ходеше, та отидох до Гарвана. Гледам, имат само един вид панорамни огледала - 30-ина сантиметра на около 6 сантиметра, на око. Цената никаква - 4,55 лв, по-малко от кутия цигари, но като за китаец с остатъци от отливката на корпуса, ластично закрепване и колкото за проба, да кажем, че до тук става.

Седнах в колата, сложих придобивката и рязко придобих усещането, че съм шофьор на Икарус с хармоника и даже, като че  за момент видях някой да пуши в задната част на автобуса. Опитах да си спомня как точно беше преди години, когато имах някакво подобно огледало, но не успях. По-скоро не ми се вярва, да съм карал в такъв зверски, оптичен дискомфорт или просто, огледалото не е било чак толкова сферично, с такова зверско отдалечаване на обектите. Вярно, мъртвите зони около задните врати се свеждат до нула, но разликата между страничните и новото огледало, е доста кошмарна. Може би, да мога да свикна с времето, но към момента нямам такова намерение. По-скоро, ще потърся някакво "по-нормално", само извито огледало, без толкова изявен сферичен ефект.

 

Такива ми ти работи, колеги, проверете си добре очакванията, да не останат на 10 - 15 метра зад вас!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.amazon.com/E-Z-GO-603717-5-Panel-Wink-Mirror/dp/B00699X2H4/ref=pd_sim_auto_5?ie=UTF8&refRID=0WM1C0EJHZ1327X8JGVJ  размерите пасват идеално, току що мерих захвана на сенниците. Тия дни ще го поръчам и ще дам впечатление. Благодаря на автора на темата :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко парички излиза горе долу? Ще може ли и аз да се мушна в поръчката? :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само ми се струва или "Shipping: Currently, item can be shipped only within the U.S." То, затова е и FREE Shipping.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, досега не съм пазарувал от Амазон, ибей и т.н.  Стигнах до момента с кредитната карта, няма промяна в цената след като въведох адреса. Колега Трипер, пиши ми на лично от къде си да се разберем. Ако има и други желаещи да казват, макар че няма смисъл, при условие че е безплатна доставката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм мераклия ама нямам такава карта за пазаруване :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отказах се от поръчка защото няма време, заминавам скоро. Затова реших да си направя едно 80см Broadway огледало. Признавам си че бях скептик и ми се струваше преувеличено удобството ама.... грешал съм. Нереално е, няма мъртва точка. Ма'трялите са разпенено ПВЦ цианакрилатно лепило и огледална плоскост (плексиглас с нанесена амалгама). Резултата: Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

ще има корекции в местоположението и захвата, че не стана стабилно колкото исках.

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво бе, колега, май ще се окажем колеги и професионално. И аз мислих да сглобя такова нещо по този начин, че ми се е насъбрал бая Лайтекс, но нямам толкова време за прототип, корекции и прочие.

Покрай китайското огледало, вдянах какво трябва да се гони - да не се допуска голямо разминаване между огледалните равнини на страничните и огледалото за задно, че на моменти е доста стряскащо.

Ако се видя с време, ще се включа и аз в разработката, а закрепването, според мен, трябва да е на местата на закрепването на сенниците, и без това те рязко отпадат от играта.

 

Поздрави, справил си се!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че сме колеги, колеги сме, по-точно бяме. Напуснах преди 5дена и заминавам извън БГ. За прототипа отделих 40мин (нямах повече време, бях напуснал ) и в това ми беше грешката. Това за огледалните равнини е точно така, хубавото на голямото огледало е, че не се налага да е много сверично за да виждаш добре, от там не е дискомфортно. Разликата е 15мм от най-висока до най-ниска точка (това за 80см). Т.Е. няма смисъл да е толкова обемно като моето, 20мм са достатъчни. Захвата определено ще е за сенниците и с възожност за нагласяне. .....Жалко че няма време :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги обмислихте ли варианта за копченце което променя ъгъла за нощно каране за да не ви светят фаровете на другите коли.Едно такова огромно огледало ще ви заслепява доста според мен.Аз бих си монтирал от тези малките огледала дето са изпъкнали и бих внимавал повече като "кръстосвам лентите" :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някои го интересува,успях да домъкна едно такова огледало от Щатите.На пръв поглед добре изглежда измислили са го.Като свърши ребилда на колата ще споделя и впечатления какво е да се кара с това чудо.Огромно е и захвата му е доста интересен,ако някой иска мога да му пусна снимки на планките,ако реши да си го прави сам,доста по удачно ми се вижда,да се направи нещо такова отколкото да се поръчва от щатите.Моето го взех за 20 долара ,но колкото и да търсех и разпитвах,никой не искаше да достави до България...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

 

Дай снимки да видим за какво иде реч :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...