Jump to content
Veseliq

Всичко за Акорд 7-ма генерация (2003-2008)

Recommended Posts

Преди 2 часа, isullivan написа:

Решетката пред радиатора лесно ли се сваля ? Купих си такава за тайп С и мисля да я сменям днеска. 

Би ли споделил от къде се сдоби с нея и на какви пари?Фейслифт ли си?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 2 часа, JHM написа:

Би ли споделил от къде се сдоби с нея и на какви пари?Фейслифт ли си?

Да фейслифт е Хондата, поръчах я от ebay линк, дойде от Япония за 6 дена.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 бърза питанка?

Ходих да заредя бензинец и след паленето, иконката на акумулатора остана да свети. На първия светофар, угасих колата и пак запалих, след което случката не се появи отново. Всичко си е нормално и не съм отварял капака дори. Някакви хипотези???

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хипотезата е че скоро ще рециклираш алтернатор.

Изпратено от моят SM-G390F с помощта на Tapatalk

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро, докато падне акумулатора. Ако лампата остава да свети значи алтернатор не зарежда акумулатора. 

Дидона плочка, четки/палец, реле, лагери.

По преценка на майстора може не всичко, но така и така се сваля..

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алтернатора е рециклиран септември. Поводът беше жужащ лагер. Описаното горе е пръв случай откакто имам колата (30 месеца).

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не пипай нищо,само погледни за лоши връзки към него щом е пипано там.Нека да се задълбочи проблема и тогава ще го хванеш.

• Thanks 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, може да почистиш буксите с контактен спрей.Да не би да има някое окислено краче.

• Thanks 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

някой сменял ли е съединител на бензинов преди фейс лифт 2,4 двигател? Ако може впечатления и насоки за оригинален/неоригинален, препоръчителен сервиз за услугата и ориентировъчно ценово изражение? 

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм сменял, смених го с оригинален, но не помня колко парички беше, по спомен беше не цена близка до тази на неоригинален. За Варна мога да кажа къде, но гледам си от София, там не знам кой сервиз.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз сменях, сложих екседи при салви в Овача купел. общо към 500 ми излезе ама гледам сега цените на съединителите са други. ако сега трябва да сменям или пак екседи или от англия оригинален от coxmotor. 

• Thanks 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги имам неприятен шум/вибрация на пластмаса при движение по неравности(павета) който идва от областта на жабката. След кратка инспекция установих че едното зъбче на пластмасата в която седи филтърът купе е счупено.

Някой имал ли е такъв проблем ? Дали това е източникът или може и от друго да се получава ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, най-накрая намерих консуматора който ми смъкваше акумулатора за 3-4 дни. Оказа се дръжката на задната ел. врата. От водата която се завихря отзад беше доста корозирала оста на самата дръжка и все едно постоянно седеше натисната. Консумацията беше 0,20,  след раздвижване и смазване (не успях да я сменя че се разглабя мноооого), консумацията си падна на 0.01 при заключена кола. Подготвил съм друга такава и при първа възможност ще видя да я сменя. 

Така като гледах се сваля целия заден пластмасов панел на вратата за да може да се извади това нещо, така ли е?

• Thanks 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, isullivan написа:

Колеги имам неприятен шум/вибрация на пластмаса при движение по неравности(павета) който идва от областта на жабката. След кратка инспекция установих че едното зъбче на пластмасата в която седи филтърът купе е счупено.

Някой имал ли е такъв проблем ? Дали това е източникът или може и от друго да се получава ?

Обикновенно е от самата вратичка на жабката. Покарай с отворена. Ако шумът го няма, значи е от нея.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, ceco_accord написа:

Обикновенно е от самата вратичка на жабката. Покарай с отворена. Ако шумът го няма, значи е от нея.

Ако е от нея, има ли решение ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повечето се измятат с времето и стоят накриво. Горният ляв край "зяпа" спрямо таблото, а горният десен опира и скърца в него. Подлагал съм на ключалката, но кардиналното решение е или да Нагрея и огъна вратичката, или да отрежа, скъся и заваря куката на която щраква механизма. Така вратичката ще ляга с усилие, но плътно в отвора за нея на таблото. На скърцащата зона (горе в дясно) съм подлагал разни материали, но решението е временно.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 6/29/2014 at 22:39, niki64 написа:

5.Провисва предната броня-оправя се с подлагане на тампон или гумен маркуч

Къде точно се полага, че моята е провиснала,  отдясно доста?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 3 часа, h5rov написа:

Това е работещо решение: https://www.drive2.ru/l/9802236/

Поредното страхотно решение от страна на братушките.

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

No registered users viewing this page.