Jump to content
Veseliq

Всичко за Акорд 7-ма генерация (2003-2008)

Recommended Posts

On 1/9/2020 at 4:20 PM, nanizealot said:

Питане за размер на гумите колата сега е на 205/55/16 мога ли да и сложа 205/60/16 ,на 17 не ми се минава .

можеш стига да не опира с калника :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Off Topic

Повърхностно зададен въпрос обикновено води до невнимателен отговор.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 19 часа, fenabg написа:

386 лева ми е в момента оем хонда доставка 8-10 лева. Днес поръчваш утре взимаш. 

 

Здравей, писахме вчера за съединителя и каретата. Сега виждам, че си драснал и във форума.

:)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Вероятно е писано, но не го намирам.

Колата е Акорд 7 с premium sound. 

Въпросът е, че поради някаква причина тонколоните от задните врати липсват (така взех колата). Бихте ли ме насочили какви (размер, марка) препоръчвате да взема?

Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

И тук искам да благодаря на @fenabg за съединителя и още повече за това, че ми помагаше в чата, със снимки и даже се чухме за тънкости покрай смяната му.

До сега съм сменял не много съединители (не съм майстор, просто обичам да си правя колите сам), но е неуспорим факт, че на тази кола е отвратително.  :D

Редактирано от Iliev25
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 22.01.2020 г. at 23:41, emz написа:

Здравейте,

 

Вероятно е писано, но не го намирам.

Колата е Акорд 7 с premium sound. 

Въпросът е, че поради някаква причина тонколоните от задните врати липсват (така взех колата). Бихте ли ме насочили какви (размер, марка) препоръчвате да взема?

Благодаря предварително.

 

Има доста обяви за коли на части из форумите/сайтовете/. Най-добре си намери оригинални.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Някой да има престава, охладителя( масления радиатор) на автоматична скоростна кутия , дали е вграден в радиатора на автомобила или е отделно?
Колата е акорд 2007 година комби, К24а3 мотор.
Забелязвам леко таене на масло точно под радиатора.

Благодаря на отзовалите се


Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 29.06.2014 г. at 22:39, niki64 написа:

Наблюденията ми са базирани от 5 годишно участие в този  http://accord-russia.ru/forumdisplay.php?s=&daysprune=-1&f=92 форум в който участниците са много повече от нашия(в Русия Хонда Акорд е доста популярна кола) ,от западни форуми и от мои лични наблюдения.Ако мога да обобщя най -честите болежки на 7-ма генерация са следните:

1-Рейката е слабо място и изисква специални наблюдения (при проява на теч на хидравлично масло ,тропане трябва да се ремонтира иначе риска да се хвърли е голям)

2-За маркуча на хидравликата и актуаторите на вратите  сте писали(проблема е във виетнамските моторчета)

3-Веригата се сменя на 200 х км (поне за 2,4 двигатели-отпуска се

4-TPS sensor или датчика за положението на педала за газта си заминава почти винаги около и след 100 х км (моя си замина на 70 макар че засега съм го ремонтирал ,но не зная колко още ще изкара)

5.Провисва предната броня-оправя се с подлагане на тампон или гумен маркуч

6.Почти всички започват да изпотяват фаровете (засега не е намерено решение-някои го лекуват със пробиване на допълнителни отвори,има пуснат бюлетин от хонда където се препоръчва слагането на допълнителни щипки на стъклата-не помогна при мен)

Има още по малки типични характерни слаби места-като бързото износване на лагера на помпата на хидравликата,скърцане на педала на съединителя и други,но тях не мисля че си заслужава да се пише.Ами това е -въпреки тези характерни за автомобила слабости(кой ли съвременен автомобил ги няма) мисля ,че Акорд 7ма генерация е един доста приятен за каране и надежден автомобил.

може ли малко инфо каксе случват нещата с оправянето на провисналата предна броня. Благодаря предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"може ли малко инфо каксе случват нещата с оправянето на провисналата предна броня. Благодаря предварително"

 

 

https://youtu.be/N3cqMk0VLnQ

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 20.02.2020 г. at 19:12, Станимир_пм написа:

IMG_20200220_191202.thumb.jpg.eebc563a29caa573d2a719275d634a28.jpg

Тея ъгълчета налъчовете има ли начин да се оправят

 Аз не съм виждал Акорд 7 без да стърчат тези ъгълчета!

Преди години карах Алфа Q и при тях също имат "фабричен" дефект по таблото и волана.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! 

От скоро съм горд собственик на Акорд 7ма генерация 2.4 бензин, ръчна скоростна кутия. Въпросът ми е във връзка с това, че от няколко дена, когато давам на задна предавка и тръгна, се чува едно скърцане и виене отзад и от днес, когато колата е в движение, някакво дрънчене. Можете ли да ме светнете за какво иде реч? Звукът се чува отзад вдясно. Мисля си да не би да е втулката на десния носач, щото знам, че там им е слабост. Дрънчи и бая се чува хах

Благодаря!

Редактирано от Jecho Bozhkov

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От вътре и в движение е трудно да се локализира с точност. Вдигни задно дясно колело и го завърти и сритай странично. Гледай колата да е на равно и на скорост, защото няма да дърпаш ръчната спирачка. По-задълбочен анализ - в сервиза.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 20.02.2020 г. at 19:12, Станимир_пм написа:

IMG_20200220_191202.thumb.jpg.eebc563a29caa573d2a719275d634a28.jpg

Тея ъгълчета налъчовете има ли начин да се оправят

Май зависи от къде е вкарана колата. От топлите страни като Италия, Испания са така. Моята е швейцарска.

IMG_20200223_121522.jpg

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята е швейцарска, но ѝ стърчат рогата. Зависи просто дали я е пекло слънцето точно там. Ако е гаражна, или е паркирана под навес, е по-вероятно да го няма проблема.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 5 часа, Ivan_Ch написа:

Май зависи от къде е вкарана колата. От топлите страни като Италия, Испания са така. Моята е швейцарска.

IMG_20200223_121522.jpg

 

Преди 5 часа, Pavel_Pavlov написа:

И моята е швейцарска, но ѝ стърчат рогата. Зависи просто дали я е пекло слънцето точно там. Ако е гаражна, или е паркирана под навес, е по-вероятно да го няма проблема.

ще го мъдря с кво да го превържа за известно време да видя кво ще стане, иначе е фейсово дизелче екзекютив от испания

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мислих дали да не ги вържа с нещо под пластмасата, да не се вижда, но да ги държи надолу. Още не съм се хванал и не съм го доизмислил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Притежавам Хонда Акорд 7 2.2 i-ctdi 2007 Ex.  Изчетох доста относно веригата и искам да попитам, знам че се разхлабват и започват да трактат, но чак до скъсване стигали се? Моята има лек шум, но не е тракане. Заслушвах се в много други дизелови хонди( ЦрВ, Сивици, Акорди) и всички шумят.  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да се скъса. Рискът е поради разтягане да прескочи някой зъб и да отиде синхронизацията на буталата и клапаните. И оттам се сещаш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги 😊 от вчера съм собсвеник на Honda Accord VII 2.2i-CDTI 140hp 2004 и искам да попитам къде са бушоните на колата тъй като днес спряха да светят плафоните във купето както и радиото спря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Долу, до левия ти крак като си на шофьорското място.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 26.02.2020 г. at 18:54, Pavel_Pavlov написа:

Долу, до левия ти крак като си на шофьорското място.

Благодаря колега! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://autoprofi.bg/saedinitel-za-honda-accord-vii-(cl)-22-i-ctdi-17485-p274987.html

 

Колеги,мнение за този сайт? Цената на екзедито ми се вижда прекалено ниска сравнение с тази по другите сайтове 600 700 лв

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

IMG_20200304_200041.thumb.jpg.6397757ec5e112b4ec93c6f1ea65b512.jpg

Някой да знае какъв стандарт е тая крушка(дълга е 30мм и дебела 5мм), свалена е от сенника и евентуално дали има лед еквиваленд

Редактирано от Станимир_пм

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има лед еквивалент - Vanity Mirror Light.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, crown_bg написа:

Има лед еквивалент - Vanity Mirror Light.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Нещо не ги откривам, нямат ли наименование като t10 c5w.... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Нещо не ги откривам, нямат ли наименование като t10 c5w.... 

Пробвай Car Vanity Bulbs.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)
Преди 1 час, Станимир_пм написа:

IMG_20200304_200041.thumb.jpg.6397757ec5e112b4ec93c6f1ea65b512.jpg

Някой да знае какъв стандарт е тая крушка(дълга е 30мм и дебела 5мм), свалена е от сенника и евентуално дали има лед еквиваленд

Нещо такова. Май са Т6.3

https://www.amazon.co.uk/NSlUMO-28mm-31mm-Vanity-TS-14V1C-Interior/dp/B0719RZKZ9

Редактирано от Ivan_Ch

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Преди 12 часа, Станимир_пм написа:

IMG_20200304_200041.thumb.jpg.6397757ec5e112b4ec93c6f1ea65b512.jpg

Някой да знае какъв стандарт е тая крушка(дълга е 30мм и дебела 5мм), свалена е от сенника и евентуално дали има лед еквиваленд

Това е оригиналната: TS-14V10P

Има и LED, но там ти вече си решаваш. Съветвам те само да не слагаш бели, макс 4000к, но ти си решаваш :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Сложил съм тези:

 

https://www.aliexpress.com/item/32496819634.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dngBBlf

 

IMG_20200305_124512.thumb.jpg.f4288a94babb003e76cc9ad2ffeffb7b.jpg

 

IMG_20200305_124536.thumb.jpg.7c1ff3b38bc5cb8be8b9988f421e0d98.jpg

 

Стандартната им дължина е 28 мм, намират се като C3W 28 mm, C5W 28 mm и т. н.  

 

Моите са бели. Имай предвид, че на девойките не им харесва, защото цветът на светлината прави лицата им да изглеждат като призраци и на някои истината не им харесва. 

 

 

Редактирано от ogi28b
  • Харесвам 1
  • Хаха 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

IMG_20200303_212729.thumb.jpg.ae085b1304ac10627e0a39adf59cce7d.jpg

Аз бързо си измайсторих тези, ама още не съм ги пробвал, споменаха ми да внимавам с тея направените да не изгоря комфорт модула, ама не мисля че крушките на сенниците имат нещо общо с него 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, от скоро съм собственик на Акорд 2007 2.4 ръчка тайп С . Искам да попитам като се свърже телефона с блутут може ли освен да се говори, да се пуска и музика? Често ли правят проблеми тези модули, защото съм чувал, че когато откажат остава утечка и пада акумулатора при което е нужна смяна или разкачане.  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега, честито и много безаварийни километри да навъртиш, за да ѝ се радваш. 

 

Не може да се пуска музика. Блутуут-модулът поддържа само HANDS-FREE-профил (за говорене по телефон). Не поддържа профил за слушане на музика или клипове, като например A2DP.

 

Дали правят често проблеми - не се наемам да обобщя. Моят беше на 12 години, като купих колата и след 1 година без никога да съм го ползвал - сдаде багажа. От прочетеното из форума - не е рядкост да се повреди. Има тема за ремонта му, но ако си като мен и го считаш за безполезно - откачаш го от буксата. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Благодаря! Дано да са много, защото е на реални 65000 мили. Има ли вариант пръскалките на фаровете да се пускат без копчето а само с лоста за чистачки? 

Тъй като си намерих на добра цена новя ксенон система, сложна ли е процедурата по поставянето? 

Редактирано от Alex__

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги със фабричен ксенон съм, и едната леко ми розовее. Какъв вид са крушките и можетели да ми предпоръчате нещо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

D2S, 4300-4350K Osram или Philips.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...